ailemden utandığım için erkek arkadaşımın ailesiyle tanışmaya gitmedim...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
diğer mesajlarımı okumadınız sanırım. annemle aynı şehirde yaşıyoruz,en son 2 hafta önce görüştük.1 hafta önce de hasta oldum ilaç sormak için aradım. iyileştin mi diye sormadı bile. en son 16 yaşımda kaldım annemin evinde. bunların hepsi birikince anne baba neden çocuğuna bu kadar ilgisiz olur diye düşünüyor insan. utanma değil kırgınlık da diyebiliriz. insanlara zayıf noktamı göstermek istememe gibi bir şey.
sonucta sizin hataniz olan bir sey degil keske tanissaydiniz belki sandiginiz gibi olmayacakti hersey guzel olacakti
dusundugunuz gibi olursada aklinizda acaba kalmayacakti hakkinizda hayirlisi olsun insallah hep iyi insanlarla karsilasirsiniz

Kiyamam ya. Hislerinizi cok guzel anlatmissiniz, ta burdan anlasiliyor içiniz. Utanmak bence yanlis kelime olmus. Utanmak kelimesine siginacak kadar yuzeysel duygularınız yok aslinda. Kirginsiniz, yarali hissediyorsunuz ve baskasinin bunu bilmesini tehdit olarak algılıyorsunuz.
Ama eminim ki iciniz boyle olsa da bu durumlar sizi daha güçlü biri yapmıştır. Sevgilinizin ailesi bu ayrintilari bilmek zorunda degil. Ayrilar ve başkalarıyla evliler. Babamın simdiki esinden kardeşim var bitti gitti. Hem belki mustakbel kayınvalideniz cok iyi bir insandir. Burda da görüyoruz, annesinin onune koyanlar var kayınvalidesini. Bence sevgilinizi arayip burda bize anlattiginiz gibi ona da anlatin içinizi. Ozur dileyip en kisa zamanda da ailesiyle tanisin. Eminim zamanla bu durumunuzu anlatmak isteyecek kadar samimi olursaniz, sizi sarip sarmalayacaklardir.

Kiyamam ya. Hislerinizi cok guzel anlatmissiniz, ta burdan anlasiliyor içiniz. Utanmak bence yanlis kelime olmus. Utanmak kelimesine siginacak kadar yuzeysel duygularınız yok aslinda. Kirginsiniz, yarali hissediyorsunuz ve baskasinin bunu bilmesini tehdit olarak algılıyorsunuz.
Ama eminim ki iciniz boyle olsa da bu durumlar sizi daha güçlü biri yapmıştır. Sevgilinizin ailesi bu ayrintilari bilmek zorunda degil. Ayrilar ve başkalarıyla evliler. Babamın simdiki esinden kardeşim var bitti gitti. Hem belki mustakbel kayınvalideniz cok iyi bir insandir. Burda da görüyoruz, annesinin onune koyanlar var kayınvalidesini. Bence sevgilinizi arayip burda bize anlattiginiz gibi ona da anlatin içinizi. Ozur dileyip en kisa zamanda da ailesiyle tanisin. Eminim zamanla bu durumunuzu anlatmak isteyecek kadar samimi olursaniz, sizi sarip sarmalayacaklardir.

İyi ki yazdınız,cidden bir an kendimi burada da kimseye anlatamadım sandım.
Erkek arkadaşım ailesine biraz rahatsızlandığımı söylemiş,annesi hiç tanışmamamıza rağmen mesaj atıp nasıl olduğumu sordu az önce. Bu beni biraz mutlu etti zaten onun yetişme tarzı vs ailesinin iyi insanlar olduğunu belli ediyordu ama sanırım bu kaygılarımda haksızmışım. Yine de içimi hemen öyle herkese açamam,belki yıllar sürer tam anlamıyla içimi dökmem. Ama annesinin böyle anlayışlı olması beni biraz olsun rahatlattı. Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. :KK200:

Eğer sen utancını belli edersen yarın sevgilin ve ailesi başına kalkarlar.çünkü sen öyle görürsen kabul etmiş onların bunu yüzüne vurmalarini haklı görmüş olursun. eksik veya noksan olarak kendini kabul etmiş olursun.bu konuda her sen kusurlu sayilirsin sürekli yüzüne vurgular.Sen öyle gösterecek ve anlayacaksın ki boşanmış ama harika bir anne babaya sahip gibi ve kendi ailelerinde gayet düzgün bir hayat yaşıyorlar imajını vereceksin.Sevgili ne guvenipte açık gördüğün bu durumu anlatma.sevgiliyken iyi omuz olurlar kocanken yuzene vururlar

Dert ettiğin şeye bak canm.ne var tek boşanan senin ailenmi hayır! Boşandıktan sonra tekrar evlenen tek senin annen babanmı hayır! Ortada utanılacak bişey Yok.kimsenin karşısında anlatırken eziklenme.sevgiline ayıp olmuş gerçekten ara özür dile kötü bi anıma geldi de gönlünü al.bidahada kendini boş yere üzme :KK51:

İyi ki yazdınız,cidden bir an kendimi burada da kimseye anlatamadım sandım.
Erkek arkadaşım ailesine biraz rahatsızlandığımı söylemiş,annesi hiç tanışmamamıza rağmen mesaj atıp nasıl olduğumu sordu az önce. Bu beni biraz mutlu etti zaten onun yetişme tarzı vs ailesinin iyi insanlar olduğunu belli ediyordu ama sanırım bu kaygılarımda haksızmışım. Yine de içimi hemen öyle herkese açamam,belki yıllar sürer tam anlamıyla içimi dökmem. Ama annesinin böyle anlayışlı olması beni biraz olsun rahatlattı. Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. :KK200:

Rica ederim, en guzel sekilde anlatmissiniz hislerinizi. Dedigim gibi utanmak kelimesi yanlis olmus. Ama bence utanc hissinin arkasina siginarak kendinizi saglam tutmaya çalışıyorsunuz.
Tabii ki bunlar zamanla olacak seyler ama annesi de cok tatliymis :KK36: bence en kisa zamanda bir organizasyon duzenleyip tanisin ailesiyle. Umarim cok guzel bir kadin cikar da size anne-cocuk hissiyatını en guzel sekilde yasatir. Cok mutlu olun :KK200:

Yahuu kızın yaşadığı psikolojik terkedilmislik ,yalnızlık,sevgisizlik gibi problemlerden kaynaklanan sıkıntısını es geçip,sevgilisinin ailesine yaptığı ayıba takilmissiniz....bazilanınız olayı anlayamamissiniz o yüzden anlayana kadar dönüp dönüp okuyun bence....

Bazen diyorum " keske sukretmeyi ogrenmek adina bir gunlugune bi baskasinin hayatini yasasa insanlar".
Evet belki tek basina buyudun. Zor olsa gerek. Ama " annem babam bosandi baskasiyla evlendiler" demenin nesi bu kdr koyuyor? Beterin beteri var..

siz çalışıyor musunuz bilmiyorum ama bakın benim annem doktor. hem de çocuklarla içli dışlı olması gereken bir uzmanlığı var. 1 hafta önce muayeneye gelen çocuğu 1 hafta sonra hatırlayıp "durumu nasıl?" diye arayacak kadar düşünceli ama 1 haftadır kızını aramayacak kadar da düşüncesiz. 13 yaşımdan beri yurtta kalıyorum. annem tek yaşıyordu yeni evlendi. beni yanına alabilirdi. sizin durumunuz farklı,oğlunuz büyük ihtimalle sizden utanmayacak. ama benim annemden utanma sebebim anne olamaması. insanların da bu zayıf noktamı bilmesinden çekiniyorum.çünkü annesine sarılan bir çocuk görsem burnum sızlıyor. annem kötü bir insan,neden boşandı vs demiyorum. sadece bu durumu daha iyi yönetebilirdi,beni kendine en uzak noktaya atmayabilirdi. benim zoruma giden tek şey bu.
Evet ben calisiyorum. Ogretim uyesiyim. Oglum 12 yasinda su an. Ilerde benimle yasamak ister mi bilmiyorum ama benimle olmak isterse ya da istemezse ben hep yaninda olucam.
Sizin durumunuza gelince annenin sorumluluklari agir ve anladigim kadariyla bosanma surecini iyi yonetememis. Bosanma basli basina bir travma. Hele bir de aldatildiysan acisi hep o yurekte omur boyu hic gitmiyor. Annen bu surecte sanirim kendini isine vermis. Seni de o donem biraz ihmal etmis.
Sen de kucuk yastan itibaren kendi ayaklarinin uzerinde durmayi ogrenmissin. Birey olmussun. Bir acidan senin icin bu bir arti olurken diger acidan sevgi ve sevkat acligi cekmissin. Bu konuda haklisin ama bunu onlarla paylastin mi hic? Kendini terk edilmis hissetmissin. Bu senin icin buyuk bir travma.
Ben annenin o kadar da kotu oldugunu dusunmuyorum. Sadece kendi acilari ve isi arasinda bocalamis ve sureci iyi yonetememis. O donem sana sarilarak acilarini hafifletebilirdi evet. Bu konuda yanlis yapmis ama bir de onu dinlemek gerekiyor sanirim. Kimbilir o donem icinde ne firtinalar vardi.
Anne ya da baban hayatlarina devam ederken baska birilerini hayatlarina katsalar da sen hep onlarin evladi olacaksin. Kizma onlara. Inan bosanmak hele ki aldatildigi icin bosanmak cok cok aci. Ben yasadim. Kimse de yasamasin. Toparlanmam 3 yildan uzun surdu. Ben sadece o surecte ogluma sarildim. Annense isine sanirim. Uzulme. ve sakin seni sevmediklerini dusunme. Evlat sevilmez mi? Bence icinde tuttugun bu seyleri annenle arkadas gibi paylasmalisin. Sorularina belki o zaman cevap alabilirsin. Evlendiginde seni neden yanina almadigini sorabilirsin mesela. Belki de o sen boyle bir teklif getirmedigin icin senin oyle mutlu oldugunu dusunmus bu yuzden sana gel dememistir ya da yeni esi istememistir. Bunlari konusmalisin bence.
Keske yanimda olsan da sana sarilsam. Kucak dolu sevgiler.Cok mutlu olmani dilerim. Sevgiyle kal.

Son düzenleme:
Annem hayatta degil. Babamlada ayni evdeyiz ama benim halimden cokta anlamaz. Ayni yöne bakmadık hiç. Benim ailemde bosanma olmadi cocuklugumda ama annemle babami oyle mutlu mesutta gormedim hic.
Sizi cok iyi anliyorum. Cektiginiz eksiklik konusunda tabi.
Benimde eksik kalan bir yanim oldu hep. Ve olacakta.
bakin asil mesele bunlari dusunerek hayat gezmez onu ogrenemeniz. Bi arkadasiniz varmis ileride evlilige gidecek belki bu iliski ve siz daha simdiden bu iliskinin temeline dinamiteleri dosuyorsunuz. Kendiniz mutlu olamazsaniz esinizi nasil mutlu edeceksiniz. Evliliginizi nasil yuruteceksiniz.
Annen yok yada var babanda yok yada var onemli degil. Hayatta tutunacak tek dal onlar degil. Belki esiniz size hem anne hem baba oacak. Onunla bir aile olacaksiniz. Hep olumsuz sizi mutsuz eden taraflarini dusunmeyin. Bakin ne mutlu sizi seven size deger verip ailesiyle tanistirmayi isteyen bi insan var. Bunlarda kiymet bilinmesi gereken seyler.
ve ailenizdende utanmaniza gerek yok.
Bosanmak gayet normal. Siz kendi yolunuza bakacaksiniz donup donup onlara bakarsaniz yol alamazsiniz.

Bazen diyorum " keske sukretmeyi ogrenmek adina bir gunlugune bi baskasinin hayatini yasasa insanlar".
Evet belki tek basina buyudun. Zor olsa gerek. Ama " annem babam bosandi baskasiyla evlendiler" demenin nesi bu kdr koyuyor? Beterin beteri var..

Hanfendi lütfen ama lütfen okuduğunuz tek mesaja istinaden benim şükretmeyi bilmediğimi vs söylemeyin. Sizce gerçekten derdim annemle babamın boşanmış olması mı? Aynı şehirde annemi en son 2 hafta önce gördüm,1 hafta önce telefonda konuştum. Annemin evinde en son kaldığımda 16 yaşındaydım. Annemi arasam bile hep sesli mesaj bırakabiliyorum. Normal mesajlarıma genelde sonradan gördüğü için cevap vermiyor. Annem benim içimde bir yara,benim korktuğum şey de insanlara zayıf noktamı göstermek. Yoksa annemin babamın boşanmış olmasından utanmıyorum. Annem ihanete uğrayıp ayrılmasa belki o zaman utanırdım. Lütfen kırmadan yazarsaniz daha mutlu olurum.

Olmamis bosanmislar neden utaniyorsunuz bosanmak yerine birbrlerini kesseler vursalar daha mi iyiydi... siz ayri bir bireysiniz onlarin hayati sizi baglamaz ayip etmissiniz cocuga bu konuyu bu kadar takinti haline getirirseniz evlenseniz bile sizin de sonunuz bosanmak

ruh halini anlayabiliyorum. benimde ailevi durumlardan artık kimseyle tanışasım yok.
her zaman meraklı veya patavatsız insan oluyor.
yalnız yaşdığımı için yargılayan gözlerle bakıyolar. annem vefat etti dediğimde de vahhh diyolar.
konuyu kapatıyorum. üsteleyen olursa da konuşmak istemediğimi o konuda belirtiyorum.

yani aslında demek istediğim bu kadar karamsar olma. tanışmaya git. fazla soru soran olursa da konuşmak istemediğini belirt.
istersen önceden erkek arkadaşn anlatsın durumu. kimsede fazla soru sormasın :)

olaya pozitif bakın zayıf değil güçlü yönünüzü gösterin ,
annemle babam boşandı farklı hayatlar kurdular bende kendi hayatımı kurdum bana destek oluyorlar arada görüşüyoruz diyeceksiniz ,
siz genç ,kendi ayakları üzerinde duran bir hanımsınız ,
benim annemde sizin gibi annesi ile babasının tek çocuğu ,babadan 5 anneden 2 kardeşi var ama asla ailesi olamadılar ,çünkü fayda sağlamaya çalıştılar devamlı ,asla sevgi saygı görmedi ,çıkar sağlamaya çalışmadıkları sürece diğer aile üyelerini bir yakın tanıdık olarak kabul edin ,kolaylaştırmak sizin elinizde ,

ne yapmam nereden başlamam gerekiyor bilmiyorum. dün konu açmıştım erkek arkadaşımın ailesiyle tanışmaya gideceğim diye,ama bu sabah onu sevgilimle kavga ederek iptal ettim.

annem ve babam ben 5 yaşındayken boşandılar,babamın aldatması yüzünden. aynı yıl içinde babam başka bir kadınla yaşamaya başladı ve sonra evlendi. kadının bana bir kötülüğü yok öyle üvey anne tribine falan girmiyor ama böyle çok yapmacık ve sevimli olduğunu sanıyor. ağzının üstüne iki tane patlatmak istiyorum.

annem bu kış evlendi. daha önceden de nişan atmıştı. annem genelde evde değil. çok çok yoğun çalışıyor. gece 3te telefon gelir gider,bana söz verir ama o sırada bir telefon gelir ve annem gider mesela. açıklama yapacak zamanı bile olmaz. çok sıkılıyorum,bunalıyorum. annem ve babamla aynı şehirlerdeyiz ama ben ayrı evdeyim. şimdi üniversitede olduğum için öyle diyelim,lisede de yurttaydım. kaldığım okulun yurdu olmamasına rağmen okuluma yakın bi öğrenci yurdundaydım.

şimdi ben bu insanların yanına gitsem ailemden nasıl bahsedeceğim? kardeşlerimi sorsalar babamın çocuklarına kardeş demiyorum onları söylesem bir dert söylemesem bir dert. biriktim biriktim artık patlayacak yerim bile yok. gece bunları düşünüp kendi kendime ağladım,arkadaşıma whatsapptan yazıyordum saat 3 civarı. babam aradı neden uyumadın diye. anlatayım dedim "ben bütün gün kaç tane insanın yükünü çekiyorum,sen bari bana yardımcı ol. neyin eksik?" diye azar çekip kapattı.

utanıyorum diyemem annemle babamdan ama yine de bir yanım hep eksik. ve tamamlayamıyorum. insanlara anlatmaktan çekiniyorum. sanki koskoca dünyada yalnızmışım,onlara bu yalnızlığımı belli etmemem gerekiyormuş gibi hissediyorum.

bu yaptığım şey sevgilimi çok üzdü onu da biliyorum. ailesine ayıp oldu onun da farkındayım. aslında yaptığım her şeyin farkındayım ve sebebini de biliyorum. ama arada bir gelen bu karamsar ruh halinden nasıl kurtulurum onu bilmiyorum.

bazen sanki annemle babam hiç yokmuş gibi davranayım diyorum,olmuyor. normalde şen şakrak olan ben bazen oluyor ki böyle ergen triplerine giriyorum. anneme de babama da 10 dakika uzaklıkta olup evin içinde köpeğimden başka konuşacak kimsemin olmaması canımı sıkıyor. erkek arkadaşımı arayıp ağlamak istiyorum ama kendisini öylece ortada bırakmış,ailesine mahcup etmiş olduğum için arayamıyorum da.

çok uzattım farkındayım,buraya kadar okuduysanız eğer ben bu ruh halinden nasıl çıkacağım,lütfen önerilerinizi esirgemeyin. sevgiler.
CAnım sevgilin ailesine izah etse olmaz mı

Yasinin maksimum 17 oldugunu dusunursem eger o zaman belki anlam verebilirim.
Melankoliyi cok seviyorsunuz belli ki.
Anne babaniz anlasamamis ayrilmis ve ikisinin de gayet kendi halinde normal hayatlari var, olmasi gerektigi gibi.
Size sorulan soruda, annem babam zamaninda ayrilmis ve ikisi de tekrar evlendiler, babamin ayriyeten şu kadar da cocugu var demeniz yeterliydi.
Goren baba kumarbaz anne pavyona dustu sanar afedersiniz.

annemin tek problemi çevreye kendini kanıtlamak. yani "bakın ben boşandım ama ayaklarımın üzerinde durabiliyorum,ondan daha iyiyim" vs gibi tavırlarla babamı ezmek. ikisinin de mesleği aynı annem babamdan daha alt seviyede olmasına rağmen boşandıktan sonra babamı şimdi nerdeyse ikiye katlıyor hem maddi olarak hem statü anlamında. bunu kendisine anlatmayı,kendisini yıpratmaması gerektiğini söylemeyi çok istedim ama olmadı. işin kötüsü çevremiz bile farkında. annemin akrabaları da bu tavırlarına anlam veremiyor. sanırım benim annemi böyle kabul etmem gerek ama yapamıyorum.

çok teşekkürler zaman ayırdığınız için.
Anneniz aldatilmis bunu kendiniz soyluyorsunuz. Kadinin bu halde olmasina hic mi uzulmediniz?
Hangi tavrina anlam veremiyorsunuz siz ve butun cevreniz anlayamadim. Uzuleceginize, destek cikacaginiza neler diyorsunuz.
Aldatilmis, hazmedememis, kendini kanitlama çabasinda bir kadin, bu kadar anlam yukleyemeyecek bulmacalik bir durum yok ortada.
Cok ilginc, huzunleneceginiz yere kinlenmeniz oldukca ilginc

Ben anlatilamayacak bir sey goremedim. Aldatma ayrintisindan bahsetmek zorunda degilsiniz, okul durumu yuzunden aileden uzak oturdugunuzu soyleyebilirdiniz. Ayrica kabullenmeseniz de babanizin cocuklari kardes oluyor onu da detay vermeden anlatabilirdiniz. Oyle cok enteresan bir durumunuz yok yani.

Benim esimin de anne babasi ayri. Babasi hic bir sekilde arkasinda degil. Ailemle tanismaya yalniz gelmisti. Babama acik acik dedi ki "Ben wolfrogu istemeye muhtemelen yalniz gelecegim. Nisan dugun vs tarzi seyleri de hep tek basima yapacagim. Babam veya baska bir aile buyugum gelmek istemeyebilir bilginiz olsun". Bizimkiler de bu kadar dik durdugu icin esime hayran oldu. Onemli olan samimi olmaniz. Hayatinizi kabullenmeniz. Sonucta anne babaniz hirsiz degil arsiz degil. Normal ailelerini kurmus isinde gucunde insanlar.

Burdaki çoğunluk, anne babanın boşanmasından dolayı utandığını zannetmiş ama ben seni iyi anladım.

Babanın ve özellikle de annenin gözünde kendini değersiz hissetmen. Annenin sana ilgisiz ve sevgisiz kalması. Aradaki kopukluk....

Sevgilinin ve ailesininde bu durumu bilmesi halinde yaşayacağın utanma durumu!

Bence ailende ki herşeyi sevgiline yansıtma. Özellikle değersiz hissettiğini...

Valla kocaya bile kendi ailenden bir şey desen gün geliyor sana karşı kullanıyor.

ailen utanılacak birşey yapmamış boşanan o kadar çok aile varki seni unuttuklarını da sanmıyorum gece uyuyup uyumadıgını takip eden bir baba var üvey annene çarpmak istiyorsun bi kötülügünü görmemişsin bence senin psikolojik sorunların var destek al derim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X