ailem sevgilimi istemiyor, bense sevgilimi bırakmak istemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
üzüleyim mi bilemedim bu dediklerinize… haklısınız. Burada pek türk yok, ben de sevgilim kendi ırkımdan olsun istedim hep. Bir de olur ya. Bazıları uzak mesafe ilişki yaşasa bile başarıp geride bırakıyor zor günleri. Yakın arkadaşlarımın da uzak mesafe ilişkisi var. Sanırım biraz da bu bu ilişki türünü fazla garipsememe neden oldu

Yok konu sahibi burada doğmuş büyümüş sanki, ailesi onun ailesini tanidigina göre. Okumaya gitmiş diye anladım ben

Yaşadığın şey ilişki değil ki işte sadece mesaj aramalar sohbet arkadaşligi, belki dostluk bu kadar. El ele gezemedigin sinemaya gidemedigin, kotu hissettigin bir gunde yanina koşamadigin, tutkuyla bakişamadigin bir iliski. Adamla bağ bile kuramazsin aranizda tutku olmaz. Sadece evlenmek icin yasanan bir iliski cep iliskisi.

Keşke hayat sizin dediğiniz gibi adil olsa da sizin gibi kalbi temiz insanlara hep kalbi temizler denk gelse.. zamana bırakın, Allah'a da güvenin.. iyi niyetli siniz diye gerçeklerle karşılaşacağınıza emin değilim. Ama lütfen yaşayıp deneyimlemek istiyorum demeyin. Sizin hayatınız deneme tahtası değil. Bazı gerçekleri görmek icin, tecrübe edinmek için yaşamanıza gerek yok. Okuyun burayı yaşanmış o kadar çok olay varki bir insan evladı başka bir insan evladına bunu yapamaz diyorsunuz. Emin olun biri hep mazlum, biri hep zalim. Ama sorsanız zalimde mazlum.. kimse yoğurdum ekşi demiyor. Bugün yaptığınız her fedakarlık yarın yapmasaydin olabilir. Bugün sizin merhamet ettiğiniz her şey etmeseydin olabilir. Suan benim gördüğüm parlak bir geleceğe sahip pirlanta gibi kalbi olan bir kız çocuğu. Avrupadasiniz, ne işiniz var Türkiye'de.. burda af edersin insanlar bı tarafını yırtıyor Avrupa'ya gideyimde ne olur olsun. Koca doktor hemsire sıfatında gidiyor. Mühendis arkadaşım İngiltere'de sandivic yapıp satıyor. Ki tr de olsa güzelde maaş alırdı.. Cocuğu aşağılamak için demiyorum ama gidin denginizi bulun. İllahi ben yaşayıp kazığı yiyince gerçekleri anlarim diyorsanız siz bilirsiniz.

Ben de görmedim… zaten yurt dışındayım. Burada hayat çok sakin ve insanlar çok masum
Türkiyede de normal insanlar çakı vs taşımazlar. Benim çantamda biber gazı var ondan bile korkuyorum birine sıkmak zorunda kalırsam ve karşımdaki insanın alerjisi astımı vs bişeyi varsa ve zarar verirsem diye.

Gençliğinize yazık yahu. Deli dolu aşk yaşayacağınız zamanda telefonlara mahkum ediyorsunuz kendinizi.

Ben de görmedim… zaten yurt dışındayım. Burada hayat çok sakin ve insanlar çok masum
Yani anlattığınız hikayenin bile bir oluru yok. Yanında çakı taşıyan insan sorunludur net söylüyorum. Demek ki pis ortamlarda bulunuyor diye düşündüm ben.
Atıyorum evine hırsız girmiş olsa bundan dolayı nefsi müdafaa tarzı bir mevzudan olsa buradaki hanımların çoğu öyle tepki vermezdi.
Siz, evladınız olsa onun böyle biriyle ilişki yaşamasına gönlünüz razı gelir miydi?

Nefsi müdafaaya girmiyor mu olay savununca

Kendim kararsızım, ama kendisi hakkında çok ağır ithamlar yapılıyor bence burada. Sadece o bana biraz fazla geliyor ve haksızlık olduğunu düşünüyorum
Siz ithamlara bakmayın. Şuan merhametiniz, sevginiz ve masumlugunuz çok ön planda. Kalben düşünüyorsunuz. Vicdanınız sızlıyor. Ama mantıken düşündüğünüzde siz de hak vereceksiniz.

Adli konuya yorum yapmıyorum diğer üyeler yazmış zaten benim takıldığım nokta 23-24 yaşındayken sevgilinizin beklemeye tahammül edememesi. Hangi aile doğru düzgün tanımadan yaşı da nispeten küçük kızını evlendirmeye gönüllü olur ki? Genelde kız aileleri acele etmezler sizin aileniz de ister istemez zamana yaymak isteyecekler. Sevgilinizin aceleye getirmesi çok itici. Bir ay görüşüp hemen evlenecek halimiz yok yani, iyice tanırsın ki sonucunda evlenme garantisi de asla olmaz. Sevgilinizden ayrılmayacaksanız bile iyice tanımaya çalışın her dediğine hemen inanmayın.

Ailenizi anlamak gerekir.
Sadakat önemli . Kafada soru işaretleri olmamalı.
Hiç kimse kızının mutsuzluğunu istemez . Ben olsam bende tedirgin olurdum.
Böyle konularda iyi düşünüp sağlam karar vermek lazım.

Ben olsam kendi uygun gördüğüm biriyle yani uygun bir aday çıktığında doğru zamanda
Evlendirtirim . Yani daha emin bir sonuç olmuş olur .

Aileni karşına alma. Yaşında daha çoook genç neleri çıkar karşına.
Bende anneyim kızım var, ne sebeple olursa olsun birini öldürmekten( yanlışlıkla dahi olsa) hüküm giymiş biriyle görüşmesini asla onaylamam. Anne olunca anlarsın lafı varya hah işte anne olunca anlarsın ne demek istediğimi.
Ne kadar iyi bir insan olursa olsun o olay olurken orda değildin ortada bir öldürme eylemi var bunu çoğu aile onaylamaz. Ve anneler sonunda hep haklı çıkar pişman olacağın bir evlilik yapıpta ilerde, annem haklıymış dememek için yol yakınken vazgeç derim

Yanında çakı taşımayan birinin başına böyle bir şey gelmez. Lafı çok fazla dolandırmanız bıçak sanki kendi kendine saplanmışa çevirmiyor durumu. Sevgiliniz adam bıçaklamış. Mahkeme görmüş ve suçlu bulunmuş. Gözüm döndü sapladım demeyecekti elbette size. Dürüst olabilir mi elbette olabilir. Ama olmama ihtimali de çok yüksek ve maalesef siz bunu objektif değerlendirebilecek duygu durumuna sahip değilsiniz. İki dakika da olmayacaksa bekletme beni demesini saymıyorum bile. Hayatına dair bahsettiğiniz çabayı sizi kandırma konusunda gösteriyor olabilir. Tabi bu yazdıklarım pembe gözlüklerinizi çıkarmanızı sağlamayacak. Şimdiden geçmiş olsun.

Adli sicil kaydı olmayanlara bile güven olmazken kaydı olana nasıl güveneceksiniz ki?
Bir de bir arkadaş sormuş, bu suçtan başka suçu olmadığını biliyor musunuz, baktınız mı kaydına diye. Cevap vermemişsiniz. Aksine bir insan hata yapamaz mı diye ajite etmişsiniz durumu. Aslında çok realist bir bakış açısı sunmuş size Mirta
Hayata romantik bir bakış açısıyla bakıyorsunuz, bu sizi uzun vadede çok üzer.
Birini beğeniyor hatta seviyor olmak o kişiyi daha iyi biri haline getirmez. Bakın bu dediğimi unutmayın.

İstemeden başına gelmemiş deyipte kendince haklı sebepler bulmaya çalışma güzelim ben çakı olayını yorumlardan az önce okudum ve yorumumu tekrar güncellemek istiyorum ki annen onaylamamakta çok çok haklı şuan
Benim 5 tane abim var ve hiç biri dışarı çıkarken cebinde çakı kesici delici aletler taşımıyor tabiki,
herkes hikayesini kendine göre anlatır gözünü aç, kalbinle değil mantığınla hareket et ilerde birgün kavga sırasında sana birşey yaptıktan sonra beni tahrik etti dediğinde,annenin nasıl ağladığını getir gözünün önüne

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…