ailem sevgilimi istemiyor, bense sevgilimi bırakmak istemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz kendinizi yakmaya ve "kurtarma melegi" olmaya kararlisiniz belli, ama anneniz daha ileri görüslü. Dogru dürüst tanimadiginiz insan icin fazla avans veriyorsunuz. Sizi yurtdisi bileti olarak görmüyorsa da neyim. Ne de olsa orda kendine yeni bir hayat kurabilir. Bende yurtdisindayim. Cok gördük böylelerini. Anneniz hakli.

Of n desem bilemedim.yasarken bende sizin gbi davranirdim sanirim. ama cocugum var su an cocugumu asla bu suctan hükümlü biriyle hayal edemem ..kavga ederlerse adami sinirletirse neler olur diye dusunup oldugum yerde mum gibi eririm kesin

Buna o kadar katılıyorum ki. Benim zaten şu an evlenmek gibi bi düşüncem yok. Halimden de gayet memnundum, ilişki beni mutlu ediyordu ve aynı zamanda okuluma keyfime bakıyordum her şey güzel ilerliyordu. Birden bire sevgilimin ona söz vermemi istemesi beni çok panik bi hale soktu. Ben ona da şuan sözler veremeyeceğimi zamanla olan bitene göre hareket edebileceğimizi bunları konuşmanın erken olduğunu söyledim geçenlerde. O da zaten zaman kaybettim bu ilişkiye de emek verip sonuna kadar götüremezsem çok zaman kaybetmiş olacağım diyor. Sizce evlenirim veya evlenmem diye düşünmeden ilişkinin sonu ne olursa olsun akışına bırakırsam ve zamanın bana doğru yolu göstereceğini düşünürsem yanlış mı yapmış olurum ona? Hakkına girmiş, zamanını çalmış mı olurum?
ne hakkina girmesi ya, seninde hayatın söz konusu aynı zamanda.
tabiki hazır degilsen emin degilsen bekleyeceksin, beyimiz beklemek istemiyorsa keyfi bilir.

Siz kendinizi yakmaya ve "kurtarma melegi" olmaya kararlisiniz belli, ama anneniz daha ileri görüslü. Dogru dürüst tanimadiginiz insan icin fazla avans veriyorsunuz. Sizi yurtdisi bileti olarak görmüyorsa da neyim. Ne de olsa orda kendine yeni bir hayat kurabilir. Bende yurtdisindayim. Cok gördük böylelerini. Anneniz hakli.
Aynısını direktim kalbi kırılmasın diye sustum
Adamın ailesi kızın altına paspas olmuş neredeyse baş üstünde taşıyor garibimde sanıyor ki kara kaşına kara gözüne
Kızcağız Yurt dışında yaşıyor olduğu için direk aklıma bu geldi benimde

Kendim kararsızım, ama kendisi hakkında çok ağır ithamlar yapılıyor bence burada. Sadece o bana biraz fazla geliyor ve haksızlık olduğunu düşünüyorum
haksızlık etmiyoruz annen dahil bu kadar insan sana bir şey anlatmaya çalışıyor bu açıdan bak.
bu kadar insan haksızmı hatalımı yani?
bu kadar insan hatalı ama sevgilin sütten çıkmış ak kaşık mı sence iyi düşün.
10 senelik evliyim hala bazen eşimi taniyamiyorum eşimi birak cocuguma kefil olamiyorum 5 kere 10 kere görustugun adama bu kadar kefil olma

Size katılıyorum. Aynı pencereden bakmamıza da çok sevindim. Ben kendime zaman tanımak akışa bırakmak isterdim bu işi. Zaten olmayacaksa illa kendini belli eder diyerek. Yanlış mı yapmış olurum? Bir de sevgilim zaman kaybettim filan diyince vicdan yapıyorum, sonunda olmazsa zaman mı kaybettirmiş olacağım diye.
Bizim de evimizde babamın ruhsatlı silahı bulunur çekmecede. Evde olabilecek herhangi bir hırsızlık olayında canımızı korumak için. Erkek arkadaşınız belki ergenliğin de verdiği psikolojiyle taşıyordu belki de çevresindekilere hava atmak için çünkü ergenlikte erkeklerde böyle saçma sapan düşünceler olabiliyor. Ama bu katil olduğu gerçeğini de değiştirmiyor maalesef. Zamana bırakmanız yanlış olur çünkü dediğim gibi uzak mesafedeki insanı çok iyi tanıyıp gözlemleme şansınız yok. Birini öldürmüş bir adam için annenizi karşınıza alacaksınız hem de uzak mesafe olduğu için doğru düzgün tanımadığınız biri bu. Uzak mesafe olmasaydı değerlendirmek adına zamana bırakabilirdiniz.

böyle bir adamla diyelim ki evlendin, diyelimki gercekten adam yurt disina gelmedi geldin türkiye ye yerlestin.
ilerde çocuğun oldu çocuğun belki esinin isledigi suç yuzunden yapmak istedigi bir cok isi yapamayacak özelliklde devlet kapisinda, sonra mesela cocugunuz es kaza bu olayi ögrendi ne diyeceksiniz baban yanlışlıkla birini öldürmüş oglum - kızım olabilir mi?
insanın başına her şey gelebilir hayatta herkes engelli adayı olduğu kadar suçluda olmaya adaydır bence ancak bu suçu etraf bu kadar küçümseyip güzellerse bu suçlar bitmez.

Aynısını direktim kalbi kırılmasın diye sustum
Adamın ailesi kızın altına paspas olmuş neredeyse baş üstünde taşıyor garibimde sanıyor ki kara kaşına kara gözüne
Kızcağız Yurt dışında yaşıyor olduğu için direk aklıma bu geldi benimde

Bence burda hem kizdaki kurtarici kompleksi hem onlarin onun üzerine iyi oynamasi söz konusu. Belki maksat öldürmek degildi olabilir, ama kimse bir katili zaten ailede yoksa ailesine almak istemez. Cünkü insanlarin icerisini asla bilemeyiz böyle bir durumda. Beni tahrik etti diye eslerini öldüren kocalar aklima geldi.
Yurtdisi evlilik istekler de son senelerde yine arttı. Bunu insanlari kücümsemek adina söylemiyorum. Ama yurtdisinda yasayan biri olarak cok böyle teklif aldim ve dedigin gibi herkes bana hayranliktan gelmiyordu hatta bazilari da acik söylüyordu

Bence burda hem kizdaki kurtarici kompleksi hem onlarin onun üzerine iyi oynamasi söz konusu. Belki maksat öldürmek degildi olabilir, ama kimse bir katili zaten ailede yoksa ailesine almak istemez. Cünkü insanlarin icerisini asla bilemeyiz böyle bir durumda. Beni tahrik etti diye eslerini öldüren kocalar aklima geldi.
Yurtdisi evlilik istekler de son senelerde yine arttı. Bunu insanlari kücümsemek adina söylemiyorum. Ama yurtdisinda yasayan biri olarak cok böyle teklif aldim ve dedigin gibi herkes bana hayranliktan gelmiyordu hatta bazilari da acik söylüyordu
Ama ne yazık ki bu kızcağız burdaki bukadaaaaar insanı dinlemeyip yine kendi bildiğini okuyacak en çok üzüldüğüm kısım da bu, bende yurtdışında yaşıyorum ne hikayeler duyuyorum ah bilsen kanım donuyor okadarda değil diyorum ama okadar
İlerde bir cinnet anında kıza birşey yaptığında etrafa yine suçsuz olduğunu anlatacak
Ne hikayeler duyuyoruz ne hayatlar gidiyor ama gelde bu kızcağıza bunu anlat, ne dersek diyelim boş gibime geliyor çocuğa inanmaya dünden razı zaten

Ama ne yazık ki bu kızcağız burdaki bukadaaaaar insanı dinlemeyip yine kendi bildiğini okuyacak en çok üzüldüğüm kısım da bu, bende yurtdışında yaşıyorum ne hikayeler duyuyorum ah bilsen kanım donuyor okadarda değil diyorum ama okadar
İlerde bir cinnet anında kıza birşey yaptığında etrafa yine suçsuz olduğunu anlatacak
Ne hikayeler duyuyoruz ne hayatlar gidiyor ama gelde bu kızcağıza bunu anlat, ne dersek diyelim boş gibime geliyor çocuğa inanmaya dünden razı zaten

Ailelere üzülüyorum. Burda kac kadinin basi yandi böyle. Sen yetistir okut yap et. Oda gidip taaaa nereden böyle bir damat adayi bulsun 🤐

Böyle bir konu da güvenemem büyük konuşmak gibi olmasın ama suc kaydı var mı var sabıka heryerde sorun. Bir adam da eşini istemeden öldürmüş güya ikinciyi de öldürdü ee. İçgüdüsel şiddet eğilim var mı var bence nefsi müdafaa faso fiso zaten kavgaya karışan insandan hayır gelmez arkadaşı ile kavgaya gitmişler işte. Sana çarpıtarak anlatıyo yok ölcektim yok bilmem ne.
Ailem istemiyorsa net bitti gitti bende istemem. Aileni karşına alma gün gelir ayrılırsın kalırsın öyle aile çok mühim destek ve kökündür. Herkesten önce gelir.
Fazla iyimsersin görünüşe göre. Aşk değil mantık devrede olmalı bu durumda.
Zaten tr de iş bulamaz ki yüzüne bakmazlar kapak atmaya çalışıyor senin üzerinden işte tabi sana ağa paşa prenses muamelesi yapcak ailesi... Köprü taktiği klasik.🫠

Sunu da ekleyim: Madem olay bu kadar kaza mahkeme dosyaya bak. Adamin lafina güvenme. Karsi tarafi da bir dinlemek lazim. Öldürdügü kisi kac yasindaydi?

Ben de görmedim… zaten yurt dışındayım. Burada hayat çok sakin ve insanlar çok masum

Eh biz de onu diyoruz ya evlladım, Almanlar öyle itlikten çakallıktan anlamazlar adamlar dürüstler. Bizim oğlanlarda her türlü numara var öyle bu oğlan da çok iyi falan deme bak bizleri dinle sonra pişman olursun.

Ailelere üzülüyorum. Burda kac kadinin basi yandi böyle. Sen yetistir okut yap et. Oda gidip taaaa nereden böyle bir damat adayi bulsun 🤐
Ben bir anne vede kız annesi olarak bu hikayede ki çocuğun tamamen masum olduğuna kalben inanmıyorum maalesef
Kendine yapılan bir saldırı sonucunda can havliyle işlenmiş bir cinayet olsa belki düşünürsün
Ama senle alakası olmayan bir olayda 3. Bir şahsı kurtarmak için ( ki bu annen değil abin kardeşin baban değil sıradan bir şahıs için işlenen cinayet ) üzgünüm ama bile bile cinayet işlemektir bu

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Bu yazdıklarınızı okurken ferahladım. Anlaşıldığımı düşününce çok rahatlıyorum..

Acele etmeye hiç niyetim yok. Okulumun bile bitmesine 3 yıl var şuan. Onunkinin bitmesine 4 yıl var. Aslında evlilik şu an için söz konusu değil yani. Sadece o sürekli ileriye dönük konuşunca ben de böyle düşününce kendimi kötü hissettim. Sizce akışa güvenerek her şeyi salmak, zaman bana gösterecek diye inanarak yanlış mı yaparım? Benim için zamana bırakmak çok rahatlatıcı olur. Ama 1 yıl sonra falan istemediğimi anlarsam ona yanlış mı yapmış olurum, zamanından mı çalmış olurum diye vicdan yapıyorum
Şimdi okulun bitmesine 3 yıl varsa yazları bir ay görüşerek ilişki yürüteceksiniz doğru mu ?
Hadi iki ay diyelim iyi ihtimalle.
Yani gencecik insanlarsiniz ne gerek var Allah aşkına herkes kendi yoluna baksın.
Yani vahim olayı geçtim cidden yıllarca bunu yurutmeye değer mi zaman ve emek kaybı.
Ayrıca biriyle haftada 4 -5 gün görüşüp zaman geçirmek başka uzak mesafe başka bir şey tanımanız çok daha zor.
Yıllarca bu iliskiyi yürütüp aynı evin içine girince aa bu mu falan deme ihtimaliniz yüksek.

Birde yanında çakı taşıyabilir diyelim haydi güvenlik amaçlı.
Ama doğrudan o cakiyi birini öldürecek şekilde kullanmasi başka bir şey.
Yaralayabilir koluna bacağına da saplayabilirdi maksat kendini savunmaksa eğer.

Ayrıca ailesi elbette sizi el üstünde tutar harika davranır.
Çünkü başından vahim olay geçmiş birinin hayatında biri olması umut yeşermesi falan büyük olay onlar için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X