ailem sevgilimi istemiyor, bense sevgilimi bırakmak istemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yurtdışı kızları neden saf oluyor kolay kanıyor hep :KK51: 2 güzel söze, yazışmaya başka birini öldürmüş adamı bile sayfalarca savunan da çıktı ya şaşkınım. Bulmuş saf kızı avlar tabi adam, Türkiyede büyümüş kızların hepsi çoktan kaçmıştır çünkü. Annene çok yazık, özene bezene yurtdışında ünv okut, o da gitsin katil olmuş birine takılsın. Çok yazık gerçekten o anneye.
Neye yazık oluyormuş? Annemin arkasından iş çevirmeden dürüstçe ona anlatıyorum hayatımda olan biteni. Ayrıca kimseye kaçmıyorum, anneme bağırıp azarlamıyorum, normal bi insan gibi hayatımda ki olan sorunlarla baş etmenin yolunu arıyorum?? Siz kendinize acıyın. Beni de kimseyle karıştırmayın!

Buna o kadar katılıyorum ki. Benim zaten şu an evlenmek gibi bi düşüncem yok. Halimden de gayet memnundum, ilişki beni mutlu ediyordu ve aynı zamanda okuluma keyfime bakıyordum her şey güzel ilerliyordu. Birden bire sevgilimin ona söz vermemi istemesi beni çok panik bi hale soktu. Ben ona da şuan sözler veremeyeceğimi zamanla olan bitene göre hareket edebileceğimizi bunları konuşmanın erken olduğunu söyledim geçenlerde. O da zaten zaman kaybettim bu ilişkiye de emek verip sonuna kadar götüremezsem çok zaman kaybetmiş olacağım diyor. Sizce evlenirim veya evlenmem diye düşünmeden ilişkinin sonu ne olursa olsun akışına bırakırsam ve zamanın bana doğru yolu göstereceğini düşünürsem yanlış mı yapmış olurum ona? Hakkına girmiş, zamanını çalmış mı olurum?
Ya bu zaman kaybetme mevzusu çok saçma değil mi? Amacı seninle evlenmek değil sadece evlenmek demek ki. Sen benimle evlenmeyeceksen bana zaman kaybettirme de evlenecek başka birini bulayım der gibi.

Söyledim. Şu an ailemi senin için karşıma almam söz konusu değil. Ben seni tanımak istiyorum dedim. Evliliği şu an konuşmamız da doğru değil çünkü sen okulunu bitireceksin ben bitireceğim dedim. Benim seninle evlilik konuşabilmek için önce ailemin kanatları altından çıkıp ekonomik özgürlüğümü kazanmam gerekiyor dedim. Senin yanına belli aralıklarda git gel yapıp seni tanıma şansına sahip olmam gerekiyor dedim. Bütün bunlardan sonra konuşabiliriz geleceği dedim. Ben sana şuan söz versem bile bundan iki yıl sonra ne yapacağını ne sen ne ben bilebiliriz, o zaman ki şartlarda belki verdiğimiz sözleri hatırlamayacağız bile dedim. Ben seni istiyorum seviyorum ama karşımıza bişeyler çıktıkca ona göre hareket edip adımlar atmak istiyorum önceden kararlaştırıp sözler vermek istemiyorum dedim.

Bu konuşmalar yapılınca neyin söz vermesinden korkuyorsun ki bak ben sana söz veriyorum tutacağım sen neden veremiyorsun falan demişti. Yapamayacağını düşünüyorsan bırak ben kendi köşemde kendim için çabalayayım kendimi boşa yormayayım demişti. İlişkimizin evliliğe gitmeyeceğini görebilsem ben direkt ayrılırdım demişti. Sonra ben üzüldüm, yine kendi fikirlerimi belirttim. En sonunda benden özür diledi. İlerde zaman geçmiş olur bir yere varılmaz diye korkuyorum başka tedirginliğim yok sen konusunda demişti. Bu konuyu uzunca bi süre askıya alalım zamanı geldiğinde konuşuruz dedi ve kapattık. Zaman zaman ileriye dönük planlarına söz ederken yine de katıyor beni. Biz istersek her şey olur falan diyor. Beni alamazsa çok kötü hissedeceğini bir daha kimse için bu kadar uğraşmak istemeyeceğini söylüyor. Siz ne düşünüyorsunuz, bu anlattıklarım size ne düşündürdü? Söylemem gerekenleri söylemiş miyim sizce?
Evet siz her şeyi açık açık söylemişsiniz. O da size biraz istemeyerek de olsa zaman tanımış. Bence bundan sonra akışa bırakın ve onu her yönden tanımaya çalışın. Bir yanlışı olursa duygularınıza kapılarak görmezden gelmeyin. Ve hayırlısı için dua edin. Olmazsa da kendinizi suçlu hissetmeyin. Hayırlısı olmayacaksa hep bir şeyler bahane oluyor zaten.

evet evet, çok benzer bir olay. yanında bulundurduğu çakı biri musallat olursa korkutma amaçlı gösteririm diye taşıdığı birşeymiş. arbede esnasında adama saplanınca böyle olmuş. bir keresinde oturup yüz yüze uzun uzun konuşmuştuk, bana herşeyi anlatmıştı. dürüst olduğundan şüphem yok, ilk günden beri hep dürüst davrandığına bana yaptıklarıyla ve hareketleriyle belli etti
Çakı mı, kaç insana birisi durup dururken musallat olur hadi oldu diyelim korkutmak için çakı göstermek kimin aklına gelir. Bence siz o pembe gözlükleri çıkarıp olaya bir daha bakın. Ayrıca burda hak yemelik bir durum yok illa birisiyle görüştünüz diye evlilik sözü vermediniz ya.

Dosyası yargıtaydan dönünce tanık ifadelerini ve olayın işleyişini kendim okumuştum. Çocuğun anlattığından farklı bir şey yazılmamıştı
Dosya yargitaydan neden döndü? İddianame, savcı mütalaasını ve de mahkeme kararını gördünüz mü? Görmediyseniz görün, okuyun. Hani hâkimin gereği düşünüldü deyip açıkladığı kararı.

Siz yardıma gitmiş diyorsunuz, ben emaneti! alıp kavgaya giden birini görüyorum; siz saldırı ona dönünce olmuş diyorsunuz, ben karşılıklı bıçaklar çekilip birbirlerini öldürmeye çalışan iki kişi görüyorum ( ki biri ölmüş ). Neden, çünkü olay size anlatılan gibi olsa meşru müdafaadan ceza almazdı ama arkadaşın suçlu bulunmuş, hapis yatmış, sistem değişmese hala hapisteydi. Yurt dışı istemiyor diyorsun, istese de çıkamaz ki yasak...

Hayat sizin, karar sizin. Madem bize sormuşsunuz, bence senede bir ay gördüğün adamla olmaz...

Neye yazık oluyormuş? Annemin arkasından iş çevirmeden dürüstçe ona anlatıyorum hayatımda olan biteni. Ayrıca kimseye kaçmıyorum, anneme bağırıp azarlamıyorum, normal bi insan gibi hayatımda ki olan sorunlarla baş etmenin yolunu arıyorum?? Siz kendinize acıyın. Beni de kimseyle karıştırmayın!

Ponçikçim olmaz ponçikçim. Bak, bizim memlekette okuyan 25 yaş altı başka çocuklarla da konuş bak, hiçbiri öyle evlenmek için söz ver onu yap bunu yap demiyor. Herkes okulunda, işinde, bir de gezmesinde. Sizin yaş grubundaki çocuklar geziyor, tozuyor, güzel yaşıyor gençliklerini yaşıyor. Bu çocuk sana yapışmış adeta duygu sömürüsü yapıyor bırakmazsın di mi gitmezsin di mi o mu bu mu, insanlar 3çocuklu kocalarından boşanıyor yahhuuu kim kime zimmetli? Valla çok büyük bir yanlışa düşersin. Sen anneni dinle, neden etrafındaki sana benzer eğitimlerdeki hayatlardaki çocuklara bakmıyorsun? Yılda birkaç kez göreceğin sevgiliyi ne yapıcaksın? sen anneni dinle.

Su lafiniza şapka çıkarıyorum. " İyi anında herkes iyidir, kötü anında nasıl davranacak" ve emin ol kötü anında insanlar çok güzel kendi yuzlerini gösteriyorlar ve bunu da ama beni sinir ettin, ama beni kizdirdin deyip kılıfı hemen hazırlıyorlar. Sanki bir tek sinir onlarda var gerisinde peygamber sabrı var.. konu sahibi maşallah çok iyi, çok ta merhamet sahibi. Tertemiz hiç kazık yememis bir kalbi var. Tek dileğim Allah gönlüne gore denk biriyle evlilik yaptırmayı nasip etsin.
İçimi ısıttı benim için söyledikleriniz. Çok teşekkür ederim benim için diledikleriniz bin kat daha iyileri siz bulsun isterim. Pek iyi şeyler yazan olmadı, ve benim dengim değilse Allah eminim bunu bir şekilde bana gösterecektir. Zamana bırakıp Allah’a güvenmek istiyorum. Ben iyi niyetli olduğum için gerçeklerle karşılaşacağıma inanıyorum. Saf olsam bile düşünmeden balıklama atlamam hiçbir zaman hiç bir şeye… sadece yaşayıp deneyimlemek istiyorum, sonra keşke dememek için.

Ponçikçim olmaz ponçikçim. Bak, bizim memlekette okuyan 25 yaş altı başka çocuklarla da konuş bak, hiçbiri öyle evlenmek için söz ver onu yap bunu yap demiyor. Herkes okulunda, işinde, bir de gezmesinde. Sizin yaş grubundaki çocuklar geziyor, tozuyor, güzel yaşıyor gençliklerini yaşıyor. Bu çocuk sana yapışmış adeta duygu sömürüsü yapıyor bırakmazsın di mi gitmezsin di mi o mu bu mu, insanlar 3çocuklu kocalarından boşanıyor yahhuuu kim kime zimmetli? Valla çok büyük bir yanlışa düşersin. Sen anneni dinle, neden etrafındaki sana benzer eğitimlerdeki hayatlardaki çocuklara bakmıyorsun? Yılda birkaç kez göreceğin sevgiliyi ne yapıcaksın? sen anneni dinle.
Çok tatlısın hitap şeklin beni gülümsetti :)) buradan, beni anlayarak yorum yapan insanlar rahatlamama sebep oldu. Allah onlardan razı olsun, senden de, biraz daha iyi hissettim. Dediklerinde haklısın, yanlışsın asla diyemem. Okuyunca da çok mantıklı geliyor. Ben biraz zamana bıraksam yanlış mı yaparım? Sizin fikirlerinize katıldığıma göre benim için de her şey süper bi netlik kazanmış değil görüldüğü üzere. Şu an kestirip atarsam bırakmaya zorladılar bıraktım derim kendi kendime. Ama zamanla, ben iyi bir insan olduğum için eminim ki zaman da bana olmayacağını ve neden olmayacağını Allah tarafından gösterir. En azından denedim olmadı derim. Yanlış mı düşünüyorum?

Ve evlilik konusunda çok haklısınız. Benim daha kararlı olmamı sağladınız. Gençler gezip tozma peşinde, ben niye bu yaşımda evlilik düşüneyim?

Ya bu zaman kaybetme mevzusu çok saçma değil mi? Amacı seninle evlenmek değil sadece evlenmek demek ki. Sen benimle evlenmeyeceksen bana zaman kaybettirme de evlenecek başka birini bulayım der gibi.
Benim de mantığıma yatmıyor zaman kaybetme olayı. Hem genç olduğum için ilişki yaşama hevesi var içimde evlenmekten ziyade. Hem de zaman benim de zamanım değil mi? Ama benim hiç umrumda değil açıkcası gidip gitmemesi. Şu an yaşanması gerekiyor isteyerek yaşıyorum diye düşünüyorum sadece

Evet siz her şeyi açık açık söylemişsiniz. O da size biraz istemeyerek de olsa zaman tanımış. Bence bundan sonra akışa bırakın ve onu her yönden tanımaya çalışın. Bir yanlışı olursa duygularınıza kapılarak görmezden gelmeyin. Ve hayırlısı için dua edin. Olmazsa da kendinizi suçlu hissetmeyin. Hayırlısı olmayacaksa hep bir şeyler bahane oluyor zaten.
Akışa bırakmayı çok istiyorum. Zamanı hesap etmeden sadece bişeyleri oluruna bırakabilirim değil mi? Bunu yapmayı çok istiyorum, nedense yapabileceğimi duymaya da çok ihtiyacım var… çok iyi niyetli olduğumun farkındayım ama söz veriyorum seviyorum diye yanlışını gördüğüm zaman görmezden gelmem. Hiç tanımasam bile sizi söz veriyorum. Her gün Allah’a dua ediyorum. Hayırlısı benim için de onun için de neyse, Allah onu nasip etsin inşallah.

Çakı mı, kaç insana birisi durup dururken musallat olur hadi oldu diyelim korkutmak için çakı göstermek kimin aklına gelir. Bence siz o pembe gözlükleri çıkarıp olaya bir daha bakın. Ayrıca burda hak yemelik bir durum yok illa birisiyle görüştünüz diye evlilik sözü vermediniz ya.
Her an düşünüyorum inanın ben de hiç bişeyden emin olmadığım için buraya kadar yazacak hale geldim. Son cümleniz beni çok rahatlattı. Günleri ayları saymaya başlamıştım, şu kadar yıl geçmeden karar vermem lazım yoksa hakkına gireceğim diye. Bu düşünceden çıkmam gerekiyor değil mi? Zamanı hesap etmeden yaşamakla haksızlık etmiş olur muyum?

Her an düşünüyorum inanın ben de hiç bişeyden emin olmadığım için buraya kadar yazacak hale geldim. Son cümleniz beni çok rahatlattı. Günleri ayları saymaya başlamıştım, şu kadar yıl geçmeden karar vermem lazım yoksa hakkına gireceğim diye. Bu düşünceden çıkmam gerekiyor değil mi? Zamanı hesap etmeden yaşamakla haksızlık etmiş olur muyum?
Eğer böyle düşünmeye devam ederseniz en büyük haksızlığı kendinize yapmış olursunuz. Rahat olun eğer sizi evlilik konusunda sıkıştırırsa da yol verin gitsin. Umarım sizin ona davrandığınız kadar hayatta size adaletli ve özenli davranır.

Benim de mantığıma yatmıyor zaman kaybetme olayı. Hem genç olduğum için ilişki yaşama hevesi var içimde evlenmekten ziyade. Hem de zaman benim de zamanım değil mi? Ama benim hiç umrumda değil açıkcası gidip gitmemesi. Şu an yaşanması gerekiyor isteyerek yaşıyorum diye düşünüyorum sadece
İyi de güzel kuşum sen ilişki yaşamıyorsun ki… Sadece telefonda konuştuğun, arada mesajlaştığın bir adam var ama buna ilişki denmez. Yaşıtların sevgilileriyle konsere, sinemaya, pikniğe, tatile vs gidiyor. Sen de telefonda konuşuyorsun. Asıl senin zamanına yazık değil mi? Her şeyi cinayeti falan bir kenara bırak elini tutamadığın, omzunda uyuyamadığın insanla ilişki mi yaşanır?

Ya ponçik saf misin Allah askina?
Adamın muhtemelen yurtdışına çıkış yasağı vardır ve uzun yıllar devam edecektir. Benim bir yakınım fetöden hapse girdi, ilk duruşmada aklandı çıktı. Buna rağmen dört yıldır imza atmaya gidiyor, yurtdışına çıkış yasağı var.
Yani bunca okumussun etmişsin yurt dışında, ama kocanla Parise bile gidemeyeceksin.
Ayrıca ne kadar allasan da süslesen de yanında caki taşıyormuş, adamin birini öldürecek yerinden bicaklamis.
Ayrıca adamın ailesi tabii ki sana bayılacak. Adam öldürmekten hapse girip çıkmış oğlun eli yüzü düzgün kız getirse o kıza köpek olunur. Seni tabii ki kaçırmak istemeyecekler.
Ayrıca Adamin seni teyzesine anlatması vs güzel bir şey değil ki. Çoğu evli insan bile bilmez kocasının teyzesi neymiş neciymis. Alt tarafı didinin didisi. Koskoca avrupalarda okumuş etmiş aydın bir kadinsin. Evlilik vaadiyle kandırılan genç kız saflığıyla 'beni teyzesine bile anlatti' falan demen komik olmuş. Ayrida uzak mesafe ilişkisi, 7 aydır devam ediyor, adamı topu topu bir ay görmüşsün. Yani neyini gördün ki bir ayda? Öfkesine tanık oldun mu mesela? Hayal kırıklığına uğradığında ne yaptığını gördün mü?
İyiyken herkes iyi, bu adam kötüyken adam bıçaklayıp öldürmüş. Sen adamın sadece iyi hallerine bakıp gelecek planlarsan bu iş sağlıklı olmaz ki.
Bunların da hiç biri oooo wooaaaaa seyler değil. Zaten uzaktaki sevgilisini karşılamaya elinde çiçekle gelmeyen adamla ayrılsın insanlar, onla geçirdiğin günlere yazık. Tabii ki çiçek alacak. Tabii ki senin duygularıni onemseyecek. Bu adamdan ayrilsan bir sonraki sevgilin de zaten senin duygularını önemseyen, sana çiçek alan biri olur.
Bence bu genç yaşında ne uğraşıcan bu adamla. Zaten yaşın coook küçük. Çok daha iyileirni bulursun
Yengeç bu yurtdışında yetişen Türkler fazla saf oluyorlar. Zavallılar bizim gibi her gün hareketin bol olduğu, sürekli kurnaz ve zeki kalmak zorunda kaldıkları bir ülkede yetişmediklerinden.
Konu sahibesi aileni dinle canım. Evet, birisini bu şekilde yargılamak doğru değil ama kimsede cebinde taşıdığı çakı ile durup dururken adam öldürmüyor ülkede.

Anneniz çok haklı. Nasıl ilgi sevgi açlığı çekiyosunuzda sadece 1 ay gördüğünüz adami vatani savunur gibi savunuyosunuz anlamıyorum. Kaza olsa neyse kazadır herkesin başına gelebilir deriz fakat bu cinayet. Yanında çakı taşıyacak birini kurtarmak için cengaver olacak sonrada ölüme sebep vercek. Uzaklaştirmak istese yaralama farkli olurdu kendide darp edildiyse kavgaya tutuşmuş bu belli olay yeri görseydin az buçuk anlardin ne demek istediğimi. Hakim nefsi mudafa demedigine gore suç işlemiş. Sende yurt disinda okuyan piril piril bir kizsin ailenin göz bebeğisin ne işin var gercekten bide tutup buraya geleceksin, burada insanlar yurtdisina cikmaya calisiyor sen bir kadin olarak elindeki tum imkani birakacaksin ailenden çok uzaga gidiceksin biraz mantik lutfen. Adam kendini toparlayip aklanana kadar seneler gececek neden senelerini heba edeceksin belli ki senin standartina uygun degil kabul et ve ayril.
Cevresi arkadaslari diyede kendini ikna etme cevreyle ne alakasi var ayni evin icine gireceksin.
Belki yazdiklarim sert bir uslup oldu seni tanimiyorum inan üzmekte istemem ama malesef cok gördüm böyle durumlar o cevresi ailesi iyi dedigin cocuklarin neler yaptigini ceza evine bir kez girip cikmanin insan psikolojisine ne yaptigini. Hayat senin hayatin seçimlerimizi yasiyoruz hayirlisi olsun hakkinda

Uzak mesafe cok az gorusmussunuz yaslarniz cok kucuk hele o daha da kucuk bir insan neden uzerinde caki tasir bir olaya karisir ve olumke sonuclanir herkes kendini savunmak icin kesici alet tasiyormu? Hayir tasimiyor. Ailenizi hakli buldum zaten dogru duzgun tanimiyorsunuz bile bir ay nedir herkesi taniyorum hepsi cok iyi falan bu mesafeden nasil bukadar emin olabildiniz? Yasinizin kucuklugune bagliyorum

Eğer böyle düşünmeye devam ederseniz en büyük haksızlığı kendinize yapmış olursunuz. Rahat olun eğer sizi evlilik konusunda sıkıştırırsa da yol verin gitsin. Umarım sizin ona davrandığınız kadar hayatta size adaletli ve özenli davranır.
Çok teşekkür ederim. Günlerdir cebelleştiğim duygular bir anda içimden gitti şu an. Enerjik hissediyorum kendimi. Umarım bu hep böyle kalır. Ve umarım herşeyi bir an önce rayına oturturum.

Anlamadığınız şeyin şu olduğunu düşünüyorum; senin, benim gibi normal insanlar yanlarında çakı taşımazlar. Yani ben hiç çevremde görmedim yanında güvenlik için çakı taşıyan birini. Siz gördünüz mü?
Ben de görmedim… zaten yurt dışındayım. Burada hayat çok sakin ve insanlar çok masum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X