ailem sevgilimi istemiyor, bense sevgilimi bırakmak istemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyi de güzel kuşum sen ilişki yaşamıyorsun ki… Sadece telefonda konuştuğun, arada mesajlaştığın bir adam var ama buna ilişki denmez. Yaşıtların sevgilileriyle konsere, sinemaya, pikniğe, tatile vs gidiyor. Sen de telefonda konuşuyorsun. Asıl senin zamanına yazık değil mi? Her şeyi cinayeti falan bir kenara bırak elini tutamadığın, omzunda uyuyamadığın insanla ilişki mi yaşanır?
🥺 üzüleyim mi bilemedim bu dediklerinize… haklısınız. Burada pek türk yok, ben de sevgilim kendi ırkımdan olsun istedim hep. Bir de olur ya. Bazıları uzak mesafe ilişki yaşasa bile başarıp geride bırakıyor zor günleri. Yakın arkadaşlarımın da uzak mesafe ilişkisi var. Sanırım biraz da bu bu ilişki türünü fazla garipsememe neden oldu

Yengeç bu yurtdışında yetişen Türkler fazla saf oluyorlar. Zavallılar bizim gibi her gün hareketin bol olduğu, sürekli kurnaz ve zeki kalmak zorunda kaldıkları bir ülkede yetişmediklerinden.
Konu sahibesi aileni dinle canım. Evet, birisini bu şekilde yargılamak doğru değil ama kimsede cebinde taşıdığı çakı ile durup dururken adam öldürmüyor ülkede.
Yok konu sahibi burada doğmuş büyümüş sanki, ailesi onun ailesini tanidigina göre. Okumaya gitmiş diye anladım ben

Benim de mantığıma yatmıyor zaman kaybetme olayı. Hem genç olduğum için ilişki yaşama hevesi var içimde evlenmekten ziyade. Hem de zaman benim de zamanım değil mi? Ama benim hiç umrumda değil açıkcası gidip gitmemesi. Şu an yaşanması gerekiyor isteyerek yaşıyorum diye düşünüyorum sadece
Yaşadığın şey ilişki değil ki işte sadece mesaj aramalar sohbet arkadaşligi, belki dostluk bu kadar. El ele gezemedigin sinemaya gidemedigin, kotu hissettigin bir gunde yanina koşamadigin, tutkuyla bakişamadigin bir iliski. Adamla bağ bile kuramazsin aranizda tutku olmaz. Sadece evlenmek icin yasanan bir iliski cep iliskisi.

İçimi ısıttı benim için söyledikleriniz. Çok teşekkür ederim benim için diledikleriniz bin kat daha iyileri siz bulsun isterim. Pek iyi şeyler yazan olmadı, ve benim dengim değilse Allah eminim bunu bir şekilde bana gösterecektir. Zamana bırakıp Allah’a güvenmek istiyorum. Ben iyi niyetli olduğum için gerçeklerle karşılaşacağıma inanıyorum. Saf olsam bile düşünmeden balıklama atlamam hiçbir zaman hiç bir şeye… sadece yaşayıp deneyimlemek istiyorum, sonra keşke dememek için.
Keşke hayat sizin dediğiniz gibi adil olsa da sizin gibi kalbi temiz insanlara hep kalbi temizler denk gelse.. zamana bırakın, Allah'a da güvenin.. iyi niyetli siniz diye gerçeklerle karşılaşacağınıza emin değilim. Ama lütfen yaşayıp deneyimlemek istiyorum demeyin. Sizin hayatınız deneme tahtası değil. Bazı gerçekleri görmek icin, tecrübe edinmek için yaşamanıza gerek yok. Okuyun burayı yaşanmış o kadar çok olay varki bir insan evladı başka bir insan evladına bunu yapamaz diyorsunuz. Emin olun biri hep mazlum, biri hep zalim. Ama sorsanız zalimde mazlum.. kimse yoğurdum ekşi demiyor. Bugün yaptığınız her fedakarlık yarın yapmasaydin olabilir. Bugün sizin merhamet ettiğiniz her şey etmeseydin olabilir. Suan benim gördüğüm parlak bir geleceğe sahip pirlanta gibi kalbi olan bir kız çocuğu. Avrupadasiniz, ne işiniz var Türkiye'de.. burda af edersin insanlar bı tarafını yırtıyor Avrupa'ya gideyimde ne olur olsun. Koca doktor hemsire sıfatında gidiyor. Mühendis arkadaşım İngiltere'de sandivic yapıp satıyor. Ki tr de olsa güzelde maaş alırdı.. Cocuğu aşağılamak için demiyorum ama gidin denginizi bulun. İllahi ben yaşayıp kazığı yiyince gerçekleri anlarim diyorsanız siz bilirsiniz.

Ben de görmedim… zaten yurt dışındayım. Burada hayat çok sakin ve insanlar çok masum
Türkiyede de normal insanlar çakı vs taşımazlar. Benim çantamda biber gazı var ondan bile korkuyorum birine sıkmak zorunda kalırsam ve karşımdaki insanın alerjisi astımı vs bişeyi varsa ve zarar verirsem diye.

🥺 üzüleyim mi bilemedim bu dediklerinize… haklısınız. Burada pek türk yok, ben de sevgilim kendi ırkımdan olsun istedim hep. Bir de olur ya. Bazıları uzak mesafe ilişki yaşasa bile başarıp geride bırakıyor zor günleri. Yakın arkadaşlarımın da uzak mesafe ilişkisi var. Sanırım biraz da bu bu ilişki türünü fazla garipsememe neden oldu
Gençliğinize yazık yahu. Deli dolu aşk yaşayacağınız zamanda telefonlara mahkum ediyorsunuz kendinizi.

Ben de görmedim… zaten yurt dışındayım. Burada hayat çok sakin ve insanlar çok masum
Yani anlattığınız hikayenin bile bir oluru yok. Yanında çakı taşıyan insan sorunludur net söylüyorum. Demek ki pis ortamlarda bulunuyor diye düşündüm ben.
Atıyorum evine hırsız girmiş olsa bundan dolayı nefsi müdafaa tarzı bir mevzudan olsa buradaki hanımların çoğu öyle tepki vermezdi.
Siz, evladınız olsa onun böyle biriyle ilişki yaşamasına gönlünüz razı gelir miydi?

düzelttim teşekkür ederim söylediğiniz için. yardıma muhtaç olduğunu düşündüğü kişi için müdahale etmeye çalışırken saldırı kendisine yöneldi. ölen kişinin sevgilime saldırması sonucu kendisini savunmak durumunda kalınca adamın ölümüne neden oldu.

Nefsi müdafaaya girmiyor mu olay savununca

Kendim kararsızım, ama kendisi hakkında çok ağır ithamlar yapılıyor bence burada. Sadece o bana biraz fazla geliyor ve haksızlık olduğunu düşünüyorum
Siz ithamlara bakmayın. Şuan merhametiniz, sevginiz ve masumlugunuz çok ön planda. Kalben düşünüyorsunuz. Vicdanınız sızlıyor. Ama mantıken düşündüğünüzde siz de hak vereceksiniz.

Adli konuya yorum yapmıyorum diğer üyeler yazmış zaten benim takıldığım nokta 23-24 yaşındayken sevgilinizin beklemeye tahammül edememesi. Hangi aile doğru düzgün tanımadan yaşı da nispeten küçük kızını evlendirmeye gönüllü olur ki? Genelde kız aileleri acele etmezler sizin aileniz de ister istemez zamana yaymak isteyecekler. Sevgilinizin aceleye getirmesi çok itici. Bir ay görüşüp hemen evlenecek halimiz yok yani, iyice tanırsın ki sonucunda evlenme garantisi de asla olmaz. Sevgilinizden ayrılmayacaksanız bile iyice tanımaya çalışın her dediğine hemen inanmayın.

Ailenizi anlamak gerekir.
Sadakat önemli . Kafada soru işaretleri olmamalı.
Hiç kimse kızının mutsuzluğunu istemez . Ben olsam bende tedirgin olurdum.
Böyle konularda iyi düşünüp sağlam karar vermek lazım.

Ben olsam kendi uygun gördüğüm biriyle yani uygun bir aday çıktığında doğru zamanda
Evlendirtirim . Yani daha emin bir sonuç olmuş olur .

selam kızlar. bir süredir hiç iyi değilim ve buraya yazıp yazmama konusunda çok düşündüm. alacağım cevaplardan kaynaklı şu anda yazarken bile stresle karışık mide bulantısı yaşıyorum, o kadar kötüyüm. lütfen beni anlayarak okuyup ona göre fikirler verir misiniz?

24 yaşına girdim bir hafta önce, sevgilim de 23 yaşında. bir yılı aşkım bir süre önce sevgilimle tanıştık. mart ayından beri (7 aydır) de beraberiz. ben yurt dışındayım sevgilim türkiye de. yazı bekledik, çok güzel günler geçirdik. ilk buluşmada beni karşılamaya çiçeklerle gelmişti. hep yapmak istediklerime göre yönlendiriyordu kendisini, duygularımı çok önemsiyordu, en ufak bi tatsızlıkta bile gönlümü almadan bırakmazdı. beni arkadaşları ve ailesiyle tanıştırdı. arkadaşları beni sevdi iletişimi devam ettirmeye çalışıyorlar, annesi desen bana bayılıyor. çocuğun teyzesine bile anlatmış beni. onun hayatında ki herkes tarafından epey güzel karşılandım yani.

ama benim için aynı değil durum. aileme söyleyemiyordum, çünkü bu kişi yıllar önce (hatta ergenken bile diyebiliriz) bir başkasına yardım etmeye çalışırken diğer tarafın ölümüne neden oldu. amacı yardıma muhtaç kişiye yardım etmeye çalışmakken saldırı kendisine yöneldi ve kendisini savunmak durumunda kaldı. yaşı küçük olduğu için ve karşısında ki insanlar pek tekin olmadığı için benim fikrimce, doğru davranamadı ve o anlık paniğin hayatına mâl olacağı bir sonuç çıktı ortaya maalesef ki. ailesi çok düzgün, kardeşleri çok iyi mevkiilerde, arkadaşları arasından iyi bölümlerde okumayan 1 kişi bile yok. kendisi de çok zeki ama maalesef hayat böylelikle planlarını bozmuş oldu. ne kadar hassas olduğunu görebiliyorum, hayata bütün yaşadığı acılara rağmen devam etmeye çalışıyor. üniversite okumaya başladı ve para kazanmak için babasıyla çalışıyor öğrenmeye çalışıyor. okulu ve işi aynı anda götürmeye çalışarak gerçekten çabalıyor yani.

tahmin edersiniz ki kimse ne kadar iyi olduğuyla ilgilenmiyor sadece çocuk mimlenmiş diyorlar. ama bu bana çok acımasızca geliyor. istemeden, şimdi ki aklı olsa asla kendisine yaşatmayacağı durumu yaşadı diye niye bu kadar yargılanır ki insan? ki gerçekten istemeyerek olduğunu çabalarıyla ve hassas karakteriyle gösterebilirken? arkadaşlarım arasından onun gibi çok iyi insanlar var ona bağlama kendini diyeni de, bu onun kötü biri olduğunu göstermez içinden geleni yap diyeni de duydum. geçenlerde anneme anlattım. çocuğun annesi ve annem tanışıyorlar, 1 kere bir araya gelmişlerdi, çocuğun annesi bize kahvaltıya gelmişti ama o zamanlar biz çocukla sevgili değildik. anneme anlattığımda çok sert tepkiler verdi, imkanı yok olmaz sen yavaş yavaş ayağını çekmeye bak bu işten dedi. sen okuyosun yurt dışındasın o çocuk isterse dünyanın en iyi insanı olsun ama iyi veya kötü birinin ölümüne sebep oldu dedi. annemle konuştuktan sonra panik oldum bir hafta da 5 kilo verdim. sevgilimi çok seviyorum bu sebepten onu bırakmak çok acımasızca geliyor hem de bana hep bu kadar iyi davranmışken. benimle hiçbir derdi yok başkalarının dediğine bakarak niye bırakıyorum ki? diyorum.

sevgilime önümüz çok belirsiz olduğu için şu an evlilik planları yapmanın zamanı değil ben okulumu bitireyim sen bitir işlerimizi kuralım öyle düşünelim dedim, annemin tepkisini de biliyor (o da tahmin ediyordu böyle tepki vereceklerini önceden), bana ben işlerimi yoluna sokayım öyle anlat demesine rağmen ben dayanamadım anlattım. sonra evlilik için birden R yapmışım gibi düşündüğü için bana kırıldı tavır aldı, ilişkimizin evliliğe gitmeyeceğini bilsem bugün bitiririm ben yeterince zaman kaybettim kaybetmeye devam etmek istemiyorum demişti. sonra beni anladı özür diledi. bu konuyu uzun bi süre askıya alalım zamanı gelince konuşuruz dedi. o beni hep ileriye dönük planlarına dahil bi şekilde konuşuyor. ben de istiyorum ama emin değilim, korkuyorum. sanki acil karar vermem gerekiyormuş gibi hissediyorum bir haftadır. ama benim bunları ona demem napacağımı bilmediğimden ve hakkına girmek istemediğimdendi. ne düşünüyorsam bilmeye hakkı var, ben böyleyken o beni çok iyi sanmasın diye, tek amacım hak yememek beni yanlış anlamaması idi.

şimdi çok kötüyüm. sevgilimi bırakmak istemiyorum ama söylediği zaman işi geliyor aklıma, sonrasında yürümeyecekse hakkına mı girmiş olurum? ya da sadece zamana bırakıp, zamanın akışına güvenip, zamanın her şeyi tüm parçaları yerine oturtacağına inanmalı mıyım? yoksa annemin söylediklerine rağmen bunu yapmak kendimi daha kötü bi hale sokmak mıdır? lütfen benimle fikirlerinizi paylaşın çok ihtiyacım var. sevgilimden ayrılmak istemiyorum, ailemi de karşıma alamam. ikisi de yanımda olsun istiyorum..
Aileni karşına alma. Yaşında daha çoook genç neleri çıkar karşına.
Bende anneyim kızım var, ne sebeple olursa olsun birini öldürmekten( yanlışlıkla dahi olsa) hüküm giymiş biriyle görüşmesini asla onaylamam. Anne olunca anlarsın lafı varya hah işte anne olunca anlarsın ne demek istediğimi.
Ne kadar iyi bir insan olursa olsun o olay olurken orda değildin ortada bir öldürme eylemi var bunu çoğu aile onaylamaz. Ve anneler sonunda hep haklı çıkar pişman olacağın bir evlilik yapıpta ilerde, annem haklıymış dememek için yol yakınken vazgeç derim

Geçmişi çok temiz ve istemeden başına böyle bir şey gelmişse bu şekilde yargılamak doğru mu? Sadece bunu sorguluyorum. İnsanlar hata yapamaz mı? Gerçekten çabalaması ve huyunun suyunun iyi olması, o diğer akılda canlanan “serseri” tiplere benzemek yerine eli yüzü düzgün efendi biri olması sadece insanların başına bazen böyle şeylerin gelebileceğini düşündüremez mi?
Yanında çakı taşımayan birinin başına böyle bir şey gelmez. Lafı çok fazla dolandırmanız bıçak sanki kendi kendine saplanmışa çevirmiyor durumu. Sevgiliniz adam bıçaklamış. Mahkeme görmüş ve suçlu bulunmuş. Gözüm döndü sapladım demeyecekti elbette size. Dürüst olabilir mi elbette olabilir. Ama olmama ihtimali de çok yüksek ve maalesef siz bunu objektif değerlendirebilecek duygu durumuna sahip değilsiniz. İki dakika da olmayacaksa bekletme beni demesini saymıyorum bile. Hayatına dair bahsettiğiniz çabayı sizi kandırma konusunda gösteriyor olabilir. Tabi bu yazdıklarım pembe gözlüklerinizi çıkarmanızı sağlamayacak. Şimdiden geçmiş olsun.

Adli sicil kaydı olmayanlara bile güven olmazken kaydı olana nasıl güveneceksiniz ki?
Bir de bir arkadaş sormuş, bu suçtan başka suçu olmadığını biliyor musunuz, baktınız mı kaydına diye. Cevap vermemişsiniz. Aksine bir insan hata yapamaz mı diye ajite etmişsiniz durumu. Aslında çok realist bir bakış açısı sunmuş size Mirta Mirta
Hayata romantik bir bakış açısıyla bakıyorsunuz, bu sizi uzun vadede çok üzer.
Birini beğeniyor hatta seviyor olmak o kişiyi daha iyi biri haline getirmez. Bakın bu dediğimi unutmayın.

Aileni karşına alma. Yaşında daha çoook genç neleri çıkar karşına.
Bende anneyim kızım var, ne sebeple olursa olsun birini öldürmekten( yanlışlıkla dahi olsa) hüküm giymiş biriyle görüşmesini asla onaylamam. Anne olunca anlarsın lafı varya hah işte anne olunca anlarsın ne demek istediğimi.
Ne kadar iyi bir insan olursa olsun o olay olurken orda değildin ortada bir öldürme eylemi var bunu çoğu aile onaylamaz. Ve anneler sonunda hep haklı çıkar pişman olacağın bir evlilik yapıpta ilerde, annem haklıymış dememek için yol yakınken vazgeç derim
İstemeden başına gelmemiş deyipte kendince haklı sebepler bulmaya çalışma güzelim ben çakı olayını yorumlardan az önce okudum ve yorumumu tekrar güncellemek istiyorum ki annen onaylamamakta çok çok haklı şuan
Benim 5 tane abim var ve hiç biri dışarı çıkarken cebinde çakı kesici delici aletler taşımıyor tabiki,
herkes hikayesini kendine göre anlatır gözünü aç, kalbinle değil mantığınla hareket et ilerde birgün kavga sırasında sana birşey yaptıktan sonra beni tahrik etti dediğinde,annenin nasıl ağladığını getir gözünün önüne

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X