Ailelerimizi seçebilseydik şuan ki ailemizi ya da şuan ki çocuklarınız sizleri seçer miydi?

beni çok seven ve sevdiğini gösteren, güzel ilgilenen, özen gösteren, güçlü, eli açık bir ailemin olmasını isterdim. böyle bir anne olmayı çok istedim, çok çabaladım bunun için. yine de yanlışlarım oluyor

başlığa istinaden; annem yine annem olsun isterdim, babam konusunda emin değilim. ama şu bir gerçekki, asla aynı çocukluğu yaşamak istemezdim...
+1 le katılıyorum babam kötü vefasız bir insan degil asla Allah eksikliğini göstermesin ancak bugunlere annem sayesinde geldik babam annemi cok ezdirdi cok yıprattı halende en ufak bir olayda üstüne yürürken bukuruz kendisini.Ama bizi cok sever.Babam daha karakterli kararli ve işini bilen biri olsa annem su an bipolar bozukluk hastasi olmazdi

Kesinlikle seçmezdim...olaylara pozitif yaklaşabilen sorun çözme kabiliyeti olan,çocuklardan beklentileri olmayan onlara iyi bi gelecek hazırlama anacı olan anlayışlı ve güleryüzlü eveveynler seçerdim..ben öyleyim oğluma karşı ve öyle olmaya devam edeceğim

Kız çocukları annesinin kaderini yaşar mı bilmiyorum ama şu bir gerçek her çocuk onu yetiştiren ailesini idol olarak görür iyi veya kötü alişkanlıği ailesinde edinir ben annemdeki eksikleri görüp kendime ben boyle yapmayacağim diyorum nasil anne olunmasi gerektiğini nasil anne olunmamasi gerektiğini annemde gördüm hayata gelirken ailemizi seçemiyoruz ama kendimizi geliştirebiliriz

Konu çok uzun okuyamadım hepsini ama başlığa istinaden söylüyorum.
Anne babamı kesinlikle seçmezdim. Maddi olarak ferah bir hayat yaşamadık ama genel olarak sevilen her istediği alınan bir çocuktum. Tabi düşük orta seviyede bi aile olduğumuz için de istediğim şey dediğim de boya atari falan.
Ama ailem çok katı, geleneksel düşünen bir aile. Annem babam arasında bir sevgi yok. İkisi de birbirini hiç sevmez, birbirlerine saygı duymaz. Hakaretler yok saymalar var evin içinde. Annem temiz değildir bir de.
Çocukken farkına varamadığım şeyleri büyüyünce farkediyorum.
Ailemi sevmiyorum galiba.
Aynı şehirdeyiz. Birbirimize gelir gideriz. Benim çocuklarıma bakarlar. Ama içten gelen bir sevgi hissetmiyorum. Ağlıyorum hatta sıklıkla bu yüzden. Çok dertliyim

Annem konsomatris babam uyuşturucu kullanıyordu ne yapayım

Annemi ve babamı.asla.secemzdim şuan ben kendimin annesi eşim de babam olsun isterdim eşimin babası dedem çok güzel olurdu iyi olurdu mutlu olurdum çocuk yaşımda çocuk olabilirdim en azından

Annemi ve babamı.asla.secemzdim şuan ben kendimin annesi eşim de babam olsun isterdim eşimin babası dedem çok güzel olurdu iyi olurdu mutlu olurdum çocuk yaşımda çocuk olabilirdim en azından
Çocukluğunuzu yaşayamamış olmanıza üzüldüm, neyse ki eşinizin ailesinden yana şanslısınız

Kendi ailemi seçme şansım olsaydı ne annemi ne de babamı aile olarak seçerdim. Mutsuz bir evlilik ve travma dolu çocukluktan sonra bu yaşıma kadar halen o zamanlardaki açtıkları yaraları kapatmaya uğraşıyorum ebeveynler şunu unutmamalı bir çocuğa verilebilecek en güzel şey kendini Mutlu hissedebilecegi bir aile ortamı ve önce ruhları doyan çocuklar bu hayatta çok güçlü kalabiliyorlar

Asla seçmezdim. Ben de küçükken şaşırıyordum , insanlar neden babası işten eve erken gelsin ister diye...Herkesin ailesi benimki gibi değildi, geç anladım.

Başlığa binaen cevabımı vereyim Allah neyi uygun gördüyse kabulümdür. Ailem de iyi ki ailem, kurduğum ailem de iyiiiiiki . En çok kurduğum ailem iyiiikiiimm

Yaşıyor annenin kaderi kiza annem hep der annem kv cok cok cekmis bende ex kocadan

Yeni bir hayat ve yeni bir aile seçip her şeye baştan başlama şansım olsaydı eğer, bu hayatımdan sadece babamı seçerdim, babamın tekrar babam olmasını isterdim.

Ben yine seçerdim en büyük şükür sebebim ailem
Sadece zamanlama konusunda biraz tereddütlerim var ya daha geç evlenip (28 yaşında evlendim) ailemle daha uzun zaman geçirmek ya da daha erken evlenip bu sefer maaile daha çok vakit geçirmek isterdim.
Çünkü evlendikten iki sene sonra babamı kaybettim. Pandemi koşulları olduğu için ayrı şehirde olduğumuz için son zamanlarda tüm vaktimi onlarla geçiremedim, o dönem işlerim yoğundu maalesef... (Onların yanına yerleşip hastalık dönemini pandemi sürecini ailemin evinde geçirmek isterdim) Hayatta tek değiştirmek istediğim şey mesleğim. Hatta bu sebeple ekstra nefret ediyorum, o dönemki işlerime bakmak geldi aklıma baktım hep başkalarının dertleri yüzünden kendi ailemi ihmal etmişim. O kadar sinir oluyorum ki, keşke başka bir yolda para kazanmam mümkün olsaydı.
Annem babam abim... Çocukluk anılarımın hepsi çok güzel çok özel, gençlikte de öyle. Babamla dertleşebildiğim kadar rahat kimseye içimi açamadım, şuan eşime bile öyle anlatamam kendimi. Beni sadece babam anlardı gibi geliyor..
Yüzüm düşse yanıma yaklaşır neyin var anlat bakalım derdi. Hatta bir keresinde üniversiteden geldim yaz tatiline yine yüzüm asık, yanıma gelip annemden gizli, ne oldu aşık mısın diye sordu yoo ne alaka bu kadar da her şeyimi anlatacak değilim sen babasın dedim şakayla karışık. Neden olmasın artık 20li yaşlardasın bu çok normal bana her zaman anlatabilirsin demişti
Ben kimseye aşık olamadığım için şimdiki eşimi bana çok övdü mesela çok efendi babayiğit bir genç bu çocuğa değer ver demiş bir anlamda evlenmemize vesile olmuştu.
Ona göre bana kalırsa her an bir "hippilik" yapıp bilmediğim bir ülkeye kaçabilirdim
Bana ekstra para gönderirdi gezmem için, tek şartı bilmediğin yerde alkol içme içersen evde iç demek olurdu ne bileyim baskı kurmadığı için abim de ben de hep kendimizi bildik kimsenin kalbini kırmadık ve yakışıksız bir durum da yaşamadık.
Bir de hep güvenirdi, 'Sen başarırsın ben sana inanıyorum ' derdi
Keşke benimle ne bileyim bir on sene daha kalsaydı...

Kusurları olsada ben anne babamı seçerdim.kendileri beni seçmeyebilirlerdi belki mükemmel olduğum söylenemez ama ben mutluyum ve ailemden yanada mutluyumÇocuk yapmıcam çünkü bütün hayatımı kendime göre yaşamak istiyorum.

Daha önce başka konuya da yazmıştım Türk insanında kurban psikolojisi var. Annem babam böyleydi ben böyle oldum, annemin kaderini yaşayacağım vs. Bunlar hayata karşı edilgen bir tavır takınıp herseyi kadere bağlamak kendinizi de sorumluluktan sıyırmak bana göre.
Şahsen ben annemden çok farklı bir hayat yaşıyorum, eş konusunda, aile konuşunda, evlilik konusunda. Annem kendi kararlarının sonucunu yaşamış ben kendi kararlarımınkini yaşıyorum. Ha bi de kızlar babaları gibi erkeklerle evlenir klişesi var ki babamla eşimin benzer özelliği pek gelmiyor aklıma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…