Adet kanı demiş

Ben zar dikimini araştırmak yerine arkadaşına iyi bir psikolog bulabilirsin. Belli bi psikolojik olarak kötü bir dönemde ve yanlış kararlar alabilir. 25 yaşında kocaman kadın olmuş verdiği kararın arkasında durmayı, özsaygısını korumayı öğrenmeli. Bu işler zar diktirmekle olmaz

Nasıl birden şey oluyor ben hiç anlamiyorum o kısmı üstten yasasında birden şey nasıl oluyor o kısmı hiç canlanmiyor kafamda

Neden kadınlar birisiyle birlikte olmuşsa bunu ölüm kalım meselesi gibi görüyoruz? Kaldıramayacak yapmayacaktın falan, e bu kızın da hormonları var, eşi aldatsa eşini affedecek insanlar, bekar kız sevgilisiyle sevişti diye evlenme teklifini düşünür gibi dusunmeliydi diyor.Burada sorun ailenin aşırı baskıcı olması. İnsanlar hata da yapabilir, zararı varsa kendisine.Birisine zarar mı vermiş sanki? Kızın arkadaşı dışında kendi keyfine göre dışarı çıkmamasını bile çoğu kişi umursamamış, 25 yaşındaki kadına 5 yaşındaki çocuk gibi karışmaya kimsenin hakkı yok, ailesi de dahil,Bu normal değil ve normalleştirmemek de gerekiyor.

Aklıma Hollanda'da bir kitapla ailesinin ne kadar kadar baskıcı olduğunu anlatan türk kızı geldi, birçok Türk'ün normal göreceği baskılara özellikle Holllandalı sağcılar bu nasıl aile yapısı diye tepki göstermiş.

Örneğin şu sitede kızı yerden yere vurmuşlar

Cinsel bir şeyler yaşamak istemiş yaşamış. Doğrusu yanlışı kişinin hayat görüşü ile ilgilidir.
Ancak zar meselesine gelince oraya kadar gelince bir şey yok ay aman kocamla dürüstçe evlenirim, ama biraz içeri girip kanama olunca vay gitti namusum.
Haram diye bakıyorsa aynı haram.
Zarı diktirmek dürüstlük değil diye düşünüyorsanız, yüzeysel(!) sevişmek ile ikisi aynı derecede dürüstlük.
Kişi önce kendine dürüst davranacak. Ben sevişmek istiyorum seviştim. E sonu?

Daha geçen bir konuda yazmıştım ama biz daha lise bitmiş üniye hazırlanıyorduk 18 yaş . Arkadaşıma bu çocuk ise yaramaz demiştim. Bir gün gelip ağladı yanında oldum, muayene ve oldu doktor zamanla toparlar demiş sonra benimle bağlarını kopardı.
25 yaş cokta cahil bir yaş değil . Ev kiralamak zaten niyet baştan belli bile bile lades demiş şimdi çocuk gidince kalmış ortada . Maddi olarak yardım edebilirsiniz ama gerisini kendisi halletsin. Çünkü bu sırrı bildiğiniz için en kısa sürede sizinle bağını koparacak zaten

bu zar dikiminide anlamıyorum ne gerek var,evlenmek istedigi kişiye söyler işine gelmezse evlenmesin.biz erkeklere bakir diye soruyormuyuz?

zara takık olan kadın evlenmeden sevişmez seviştiyse zara takık değildir. evlenmek içinde kendi kafasına göre birini bulsun. neden kendisine hediye paketi muamelesi yapıyor?

zara takık olan kadın evlenmeden sevişmez seviştiyse zara takık değildir. evlenmek içinde kendi kafasına göre birini bulsun. neden kendisine hediye paketi muamelesi yapıyor?
tamam işte daha kendileri bile kendilerini bilmiyorlar. farketmeden olmuşmuş. nasıl oluyor pardon? hayır sen planlı programlı biçimde adamla eve gidiyorsun, yaşayacağını yaşıyorsun. ondan sonra diktirsem mi, gelecekteki eşim ne düşünür bilmem ne. ilk yorumumda dediğim gibi, herkes yaşadığı şeyin sorumluluğunu almalı. konu sahibinin vicdan muhasebesi de anlamsız bir kaygı bence.

buna katılıyorum. birden şey yapmış nasıl oluyorsa
ben erkekler hakediyor yorumuna katılmadım.
sevişen kadın için problem olmamalı zar. dünyaya kendi gibi bakmayan bir erkekle evlenmesin diyorum. erkek zihniyetine hizmet için zar diktirmesin. herkes kendi düşünce yapısında biri ile evlensin.

Bir kadının evlenmeden cinsellik yaşaması ya da yaşamaması onun modern olup olmadığını göstermez. Modernlik bir kadının yaptığının sorumluluğunu almasıyla, kendi kararlarının arkasında durmasıyla olur. Burada konu sahibi 25 yaşında kocaman kadın, eğer ailesine karşı duramayacaksa, yaptığınun sorumluluğunu alamayacaksa ne işi var ne için kullanıldığı malum evde. Öyle her haltı yedikten sonra terziye kendini yapatıp, bakireyim diye ortada dolanan kadına acımamda saygıda duymam. Bazıları demiş hormanlar bilmem ne diye, bizi hayvanlardan ayıran en büyük özellik zaten hormanlarımızı yönetebilme yetimiz. Herkes önünü ardını düşünmeden hormanlarına uysa dünya nasıl bir hale gelirdi. Kaldı ki en çok konu sahibinin arkadaşı gibi kadınlar o bekaretin yılmaz savunucuları oluyor, hatta kendini yutturduktan sonra birde utanmadan millete ahkam kesiyor, açıktan cinsellik yaşayan kadınları yaftalıyorlar. Zira onlar için bakirelik bir makam ve kendini değerli gösteren birşey çünkü.Evlenmeden cinsellik eğer ailenin ve çevrenin kabul edemeyeceği birşeyse kendi hayatının sorumluluğunu alıncaya kadar uslu durmayı bileceksin. Yoksa olan böyle saçma sapan ilişkilerden doğan çocuklara oluyor. Ya tuvalet köşelerinde can veriyorlar ya da çöp torbaları ile sokağa atılıyorlar. Bunun onlarcası haber oldu. Cinsellik konularında bak batı ne kadar medeni diye söylenir ama orada o serbest cinsellik yaşayan o gençlerin, kendi hayatlarının sorumluluğunu kendisinin aldığından bahsetmez kimse. Batıda aileler bizim gibi değiller, her çocuk kendi ihtiyaçlarını belli yaştan sonra kendi karşılar, lise çağlarında maddi olarak kendi ayaklarının üzerinde durmaya başlarlar, aileleri sadece bir yol gösterici ve gözeten olur. Hele üniversitede maddi olarak birçok konuda bağımsızlardır ve ayrı yaşarlar. Eniştemin Almanyada yaz tatillerinde mesai arkadaşı fabrika hissedarlarından birinin oğluydu. Baya baya tam mesai çalışıyormuş çocuk.Hem çalışıp hem okuyorlar oralarda. Cinsellik yaşayan bireyde batıda bunun sonucuna kendi katlanır, ne ailesine yamanır ne de kendisi ile cinsellik yaşayan adama benimle evlenmek zorundasın tiradı atar.Bizde ise anne baba yanında ya da onların parası ile ekmek elden su gölden bir birey olarak kendi hayatının sorumluluğunu almadan yaşamak istiyorlar. Ama iş cinselliğiğe gelince ama ben bireyim özgürüm şarkısı çalıyor. Üniversitelerde çalışan arkadaşlarına ki bu çalışmalar garsonluk, bulaşıkçılık, temizlik sektörü gibi hizmet sektöründeyse ezik gözü ile bakıyorlar.Bireysen özgürsen çekersin resti ailene, paşa paşa çalışırsın kendi paranı kazanırsın o zaman istediğin kadar özgürsün zaten.
Erkekleri kandırmak müstehak kafasıda nasıl bir kafa anlamıyorum. Senin paran çalındı diye başkasının parasını çalmak gibi birşey bu. Kaldı ki sana bakire misin diye soran adamla evlenmek zorunda da değilsin, serbest cinselliği savunuyorsan.

Son düzenleme:
Diktirince ne olacak o günah yok mu olacak yada yaşanmamış mı olacak? Madem bir halt yedi kazık kadar kız başının çaresine baksın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…