Adet kanı demiş

Ciddi bir durum olsun, canımı yesin. Ama böylesine keyfi bir duruma 1 lira vermem.
Arkadaşım sevişti diye 5 bin vereceğim he?

Geçen gün terziye giden kızlardan biri terziyi şikayet ediyordu. Bakın terzinin ek masraflarına :

Konu sahibi keşke arkadaşım olsa bir şey deneyecem

Bakmayın böyle anlattığına ; çoğumuzu suya götürüp susuz getirebilir bence.

Referansım eski konuları

Erkekler için dürüstlük ıvır zivirlarina inanmıyorum.benim için doğru yaklaşım.
Canlılar hayvanlar, bitkiler, kadınlar, erkekler diye ayrılmıyor
Bir cinsin pipisi var diğerinin yok, fark yalnızca fiziki, insanız hepimiz değil mi? Pipisi olan da olmayan da insan
Öyle leş kadınlar tanıdım ki
Nasıl ki leş erkekler varsa onlardan da leş kadınlar var
Örneğin siz kadın olmanıza rağmen insanlıkla bağdaşmayan cümleler kurabiliyorsunuz
Bu cinsiyetçiliğin ırkçılıktan hiç farkı yok
Bu nefretle kinle çevrenizdekilerin vay haline

Bxjdjdkd ay şaka gibi. Hayatı boyunca birini salak yerine koyacak bir yalancı daha. Demek ki bunu yapan kadınlar gerçekten kızlık zarını namus falan sanıyorlar. Diktirince de kendilerince kaybettikleri (!) namuslarını geri kazanıyorlar. Hem erkeklerin zihniyetinden şikayet edip hem de onları desteklercesine bunu yapan şahısları anlayamıyorum. Doktor da zaten bunların mecbur hissettiklerinin farkında söğüşlemiş durmuş ah ah gençler yaptıklarınızın, başınıza gelenlerin arkasında durun. Sizi sevecek olan yaşadıklarınızla sevsin, kaldı ki bunu bir kusur olarak gören, yüzünüze vuracak potansiyeldeki tiplerle de evlenmeyin.Karşıdaki insan sizi gerçekten sevdiği zaman zaten ne yaşadığınızı didiklemez.

E doğru diyor kendi etti kendi buldu
Sevişmek için daire tutmuşlar pişpirik oynamak için değil
Allah cc. hayvanları, çocukları bile kandırmaktan men etmiş, yalanı yasaklamış değil mi?
Aman benim psikolojim bozulmasın da yalanda söylerim kandırırım da demek gayri ahlaki farkında mısınız, Allah da yarattığında güzel ahlak istiyor değil mi
Gidip çatır çatır sevişmiş kızcağız bunun nesine yazık

Bu işin ticaretini yapan insana doktor demek ; mesleğini hakkıyla , olması gerektiği gibi yapanlara hakaret.

Bir de : terzinin işciliğini övme mesajları var ki evlerden ırak. Orjinal mesajı bulamadım. Kabaca şöyle demişti üye : " Kızlar ben falanca terziye !! gitmiştim. Hiç korkmayın , ben kanamayacak diye korkuyordum hem de bayağ kanadı. Elleyince o ipleri hissediyorum.Sıcak su dolu leğene oturdum....vs vs. "

O ipler eriyen ipmiymiş neymiş ; öyle bir şey. Ama o dikiş iplerini makasla kesmişmiş. Eline geliyormuş ipler ve oldukça sağlam sert bir ipmiş.

Sonunda çiftlerden biri düğün ertesi , cinsel organından olacak rahat edecek. Bakalım o talihli kadın mı erkek mi olacak.

Ne kadar arkadaşımda olsa yardım etme, fim paraysa veririm ama onunla gitmem gelmem o b*ku yerken ben yoktum sonuçta okuluna gitseydi adam gibi

Bu arada zar dikimi konusundaki düşüncem de şu: bekarete takık adam bu zar dikimi (yani kandırılma) olayını sonuna kadar hak eder arkadaşlar. Kadının namusunu bir damla kanla ölçen ruh hastalarına müstehak, emin olun. Ambalajı ben açayım gibi bir kafaya sahip adama keşke daha da fenasını yapma şansı olsa bu kadınların.

Şimdi zar dikimi için araştırma yapıyoruz fakat benim içim bı yandan hiç rahat değil..çünkü evleneceği kişiyi bildiğiniz kandırıp günahına ortak olmuş olacağım.
Bizi kandirdigin zaman da fark eden bir sey olmuyor..Madem gunah :)
Ben bu konunun gercekligi konusunda ikna edemedim kendimi..
Kizin tayyoru yirtilmis da dikecek terzi ariyorsunuz sanki..
Millet yasamis,tasasi seni germesin derim.
Yaslarinizi da merak etmedim degil acikcasi..

Olayı yumuşatıp basitleştirmenize gerek yok,bilmeden bi anda olunca namuslu isteyerek yapınca namussuz olmuyorsunuz. Arkadaşınız gayet kendi rızasıyla günlük kiralık eve gitmiş,kahve içmeye değil heralde dimi?
Dikim,biçim işleri hiç bana göre değil,bence gereksiz. Yaşandıysa yaşandı kimseye açıklama yapmak zorunda değil ilerde. Aileside açıp açıp muayene etmiyordur heralde. Kim be bilecek? Acil ertesi gün hapı vs bişeyler kullansın,hamilelik olayı oluşmasın yeter.

Sizin hak hukuk anlayışınızda bir garip eşinizin rızası var mı arkadaşınıza vereceğiniz paraya? Daha önce adamdan gizli ablanıza kaptırdığınız ortak paranızı zor kurtardınız.
Arkadaşınızın ileride evleneceği adamı kandırıp günahına gireceğim diye dert edeceğinize bir zahmet önce kendi eşinizin girilen haklarına üzülün.

Saçmalamayin ya. Ortacagda mıyız. Bluz mu diktiriosunuz. İlk kan yeterince travmatik biseyken diktirip diktirip söktürmeye ne gerek var kıronun biri namuslu olduğunuzu sanacak diye. Kanım çekildi vala bu nası zihniyetler. Okurken utandim taa en başından sacma arkadasiniz fotograf gosterio ve oglan cok yakışıklı diye siz aslaaaa diyosunuz :)) götür demeniz gerekirken asgajshajk orda baslio sıkıntı.

zar dikiminden sonra arkadaşınızın yine benzer birşey yaşamayacağı ne malum nasılsa yanındasınız nasılsa dikiliyor diye bu durumu devam ettirirse
25 yaşında kocaman insan o noktaya gelince herşey olabilir arkasında duramayacağı birşey yaşamasaydı. sizin sorununuz değil yaptığınızda iyilik değil. herkes hatasından ders çıkarmalı ve yaptığının sorumluluğunu almalı.

İşte böyle böyle çürüyor toplum. O bunu hak eder, şu bunu hak eder falan filan… Ya arkadaş böyle bir şeyi takan şahısla evlenmeyi kendinize niye reva görüyorsunuz? Niye kendinize saygınız yok? Sorun tam olarak bu. Adam sizi sevse zaten umursamaz, aşırı ataerkil bir toplumda büyümüş bir erkekse bile ben bu kadınla olmak istiyorum dediği an önyargılarını kırar, geçer. Sorun bu ya! Neden yahu kendinizi bu denli ucuz, basit görüyorsunuz? Neden hayat boyu avanak yerine koyacağınız biri ile evlenmek istiyorsunuz? Hadi namus (!) cinayetlerinin olduğu, herhangi bir çıkmazı olmayan, zorla evlendirilmek istenen (ki onda bile bu kadın devlete sığınmalı) bir kadın olsa bir nebze anlayabilirim ama yok yahu?! Ailesi çok katıymış, sen de ilk gece kan akmadı diye seni kabul etmeyecek, sorun yaratacak, ailene yansıtacak kadar gerzek bir adamla olma. Kendi ayaklarının üzerinde durabilecek kadınların bunu yapmaya çalışmalarının bir anlamı yok. Kızlık zarını kıymetli gördükleri için bunu yapıyor bu kadınlar, buna takılan erkeklerden de zerre farkları yok. Çünkü zihniyetleri aynı. Yatakta 2 parça kan damlatınca kendilerine daha çok değer verilecek sanıyorlar. Yarın öbür gün kayınvalide olduklarında da gelinlerini bakire kızlardan seçmek isteyecekler çünkü zihniyet bu abv. Bu zihniyetle mücadelenin yöntemi diktirmek mi?

Baskıyla büyüyen çocuklarda oluyor sanırım bu hayatı keşfetme çabası abaza gibi her şeye atlama genelleme yapmıyorum ama denk geldiklerimden yola çıkarak söylüyorum. Arkadaşınız neden böyle bir şeyin içine girdi bilinmez ama yazık etmiş kendine böyle bir hanzoya denk geldiği için kötü olmuş. Yapacağı şey önce dünyanın sonu değil bunu bilsin arkadaşınıza bu durumda destek olabilirsiniz bunda kötü bir şey görmedim ben ama zamanı geriye döndüremezsiniz umarım biran önce atlatır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…