Adet kanı demiş

yooo gönderiyorlarrrr.çarşafı erkeğin ailesi talep ediyor.hatta benim yakın bir akrabamın başına geldi.kızın annesini arayıp gözün aydın dediler yahuu bakire çıktı kızın demek istiyorlar yanii
Nasıl akrabaları var ceycey ya . Kaçıncı yüzyılda kaldı bunları. Görüşme bunlarla sen

Olaylar anlattığınız gibi gelişirse konu sahibinin de başını yakar bu kız:) Yaşadıklarının arkasında durmayı öğrenemediği için günah keçisi konu sahibi adledilir yol yordam öğrettii olur.. Ailesi benim kızım mağdur yoldan arkadaşı çıkardı der. konu sahibi paracıklarının üstüne bir bardak soğuk suyuda içer.. 2x2=4
Ha tabi, işin bir de bu boyutu var.
Hatta şey de diyebilirler. Kedicik kendi yapıyormuş, bizim kızı da yoldan çıkardı.

Aile mi seçti damadı, kızın söz hakkı var miydi ? Ben bu kafada manyagin biri olsam, lise civarı evlendiririm ki gözü açılmadan, başına bı iş gelmeden çıkarayım aradan. Vardır üniversiteye yollayani da, eşini sectireni de belki. Bilemedim. Hayatıyla ilgili hüküm sahibi olan bı kız gelmez bu çarşaf marsaf işlerine bence.
yoo kız bayıla bayıla evlendi valla.zaten okumakta gözü de yoktu 20 yaşında evlendi.bazı kzılar da bu kafada kuzum.onca altın pahalı düğün bohçalar ilgi iltifat o kan uğruna yapılıyor diye düşünüyorlar.herkesi sen ben sanma

Hanımlar merhabalar.. öncelikle şimdiden hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum..

İlk okuldan beri çok yakın bı arkadaşım var..daha sonrası ailelerimiz de çok yakınlaştı..benim ailem baskıcı değil ama arkadaşımın ailesi biraz fazla baskiciydi ki hala oyleler ..

Arkadaşım üni zamanı bı çocukla tanıştığını söyledi..fotosunu görür görmez ASLAAA dedim .çocuk çok fazla yakışıklı ve farkında belli ki ..arkadasiminda oncesinde sadece iki erkek arkadaşı olmuştu..Neler neler dedim ..kandırır sakın bak diye çok dil döktüm .
Bir gün beni aglayar aradı..çocukla biseyler yaşamak istemiş o boyuta gelmeden..ama ( arkadaşımın anlattığına göre) birden çocuk( nasıl anlatacağını bilmiyorum anlayın işte) o iş olmuş..akşamda o adet kaniydi beni mi kandıriyorsun falan diye mesaj atıp engellemis..

Arkadaşım nasıl ağlıyor ama..intihar edecek böyle yaşayamam bir anda yaptı..bende aglamasina dayanamadım önce çok kızdım baktım çok kötü ben maddi manevi yanındayım dedim..(okul dışında evden cikamiyor) ben izin alırsam annesinden anca benle bı iki saat izin veriyor(beni çok seviyor ve kızım diyor annesi)

Şimdi zar dikimi için araştırma yapıyoruz fakat benim içim bı yandan hiç rahat değil..çünkü evleneceği kişiyi bildiğiniz kandırıp günahına ortak olmuş olacağım..çok ikilemdeyim bana akıl verin hanımlar ...bir anlık arkadasima arkandayım çözeriz falan dedim ama şuan günah boyutu içimden çıkmıyor..sizce iyilik kısmı mi ağır basıyor kötülük kısmı mi ..yardım etmeli miyim etmemeli miyim ?

Hanımlar merhabalar.. öncelikle şimdiden hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum..

İlk okuldan beri çok yakın bı arkadaşım var..daha sonrası ailelerimiz de çok yakınlaştı..benim ailem baskıcı değil ama arkadaşımın ailesi biraz fazla baskiciydi ki hala oyleler ..

Arkadaşım üni zamanı bı çocukla tanıştığını söyledi..fotosunu görür görmez ASLAAA dedim .çocuk çok fazla yakışıklı ve farkında belli ki ..arkadasiminda oncesinde sadece iki erkek arkadaşı olmuştu..Neler neler dedim ..kandırır sakın bak diye çok dil döktüm .
Bir gün beni aglayar aradı..çocukla biseyler yaşamak istemiş o boyuta gelmeden..ama ( arkadaşımın anlattığına göre) birden çocuk( nasıl anlatacağını bilmiyorum anlayın işte) o iş olmuş..akşamda o adet kaniydi beni mi kandıriyorsun falan diye mesaj atıp engellemis..

Arkadaşım nasıl ağlıyor ama..intihar edecek böyle yaşayamam bir anda yaptı..bende aglamasina dayanamadım önce çok kızdım baktım çok kötü ben maddi manevi yanındayım dedim..(okul dışında evden cikamiyor) ben izin alırsam annesinden anca benle bı iki saat izin veriyor(beni çok seviyor ve kızım diyor annesi)

Şimdi zar dikimi için araştırma yapıyoruz fakat benim içim bı yandan hiç rahat değil..çünkü evleneceği kişiyi bildiğiniz kandırıp günahına ortak olmuş olacağım..çok ikilemdeyim bana akıl verin hanımlar ...bir anlık arkadasima arkandayım çözeriz falan dedim ama şuan günah boyutu içimden çıkmıyor..sizce iyilik kısmı mi ağır basıyor kötülük kısmı mi ..yardım etmeli miyim etmemeli miyim ???
Asla. Büyük işler bunlar. Kendi ne yaparsa yapsın. Kimsenin iyisine kötüsüne karışma

belki ileride dogru durust biriyle evlenir bekareti sorun etmeyecek biri yani. niye hemen kizin sanki okuzle evlenecegi kesinlesmis gibi diktiriyosunuz anlamadim.

Şöyle bir şeyler buldum

1648587591702.png

1648587625428.png

Nasıl akrabaları var ceycey ya . Kaçıncı yüzyılda kaldı bunları. Görüşme bunlarla sen
zaten görüşmüyorum.uzun yıllardır görmedim kuzum ama var böyleleri.vasıfsız kızların en büyük kozu da bu işte.ha dini sebepten evlenmeden ilişkiye girmeyenlere saygım sonsuz onlar başka.

Arkadaşın kiralık eve gidiyorsa ve soyunuyorsa böyle bir son olabileceğini tahmin edecek yaşta...
Yani kiralık eve gidip, soyunup sevişmek sorun değil ama tam birleşme olunca, kızlık zarı bozulunca mı sorun oluyor? Gerçekten bu kafayı anlamak mümkün değil. Her haltı yiyeyim ama bir ispatı olmasın. Kızlık zarım bozulursa ne haltlar yediğim belli olur düşüncesi gerçektende çok korkutucu 😏

Birden oldu hikâyeleri de bu yüzyıl için çok masum kalıyor, bile isteye yapılan birşeye kılıf uydurulmasın lütfen

ben de şunu anlamıyorum, baskıcı ailelerde bu tarz saçma vakalar daha çok mu oluyor yoksa bana mı öyle geliyor? nerde aile baskısı gören kız varsa ailenin sakındığı her şeyi yapıyor, en azından çevremden vs bir şekilde duyuyorum, orda burda denk geliyorum falan. köylerde mesela aşırı saçma sapan, yasak ilişkiler falan var. baskıyla büyümedim, 29 yaşındayım, çalışıyorum, gece eve gelmesem (annemi arayıp dışarıdayım, gelmeyeceğim, yaşıyorum merak etme diyorum tabii o fiks, çünkü başıma bişey geldi, beni kestiler zanneder) kimse darlamaz ama hayatımda şöyle saçma bi atraksiyon yaşamadım. bilmem nereye diye çıkıp günlük kiralık evde takılayım gibi bi maceram hiç olmadı. tuhaf yani neyi sakınırsan ona çöp batıyor sanırım.
Kesinlikle öyle. Lisede erkek kız pek çok arkadaşımın ailesi aşırı baskıcıydı. Annesi babası Hacı ve aşırı dindar olan bir erkek arkadaşım vardı ve lise ikide ateistti çocuk. Yaka paça silkiyordu. Kızları anlatmıyorum bile. Bana gelince benim çok şükür hiçbir zaman aşırı baskıcı bir ailem olmadı ama evet baskıcılardı ve ben aslında haberleri olsa hiçbir sıkıntı olmayacak şeyleri hep gizli gizli yapardım (uzak semtlere falan gitmek gibi şeyler mesela lisede İstanbul'un diğer yakasına gitmem yasaktı ama gizlice giderdim). Kısacası baskı hiçbir işe yaramaz, şiddet ve zorbalık hiçbir şeyin çözümü de olamaz önlemi de.

X