abim ve ailesi

Simdi, abinin kaynanasi ailenin, abin ailesiyle yasasin diye verdigi evde yasiyor yani ailenin imkanlarini kullaniyor ve ailene mok atiyor, abinde bu kaynananin lafiyla ailenden mal mulk somurme pesinde, yanlis mi anliyorum ben?

Abini, kaynanasi sutten kesmedigi surece sizin ailede dirlik duzen kalmaz.

Ailenize cok uzuldum.

Abimin kaynanası genç yaşında eşini kaybetmiş 3 çocuğu var. 3 çocuğum vardı çalışmadım onlara baktım diye övünüyor başkaları bakmış kendine. alışkanlık olmuş sürekli beklenti içinde şimdi abimin de huyu ona döndü ailemden beklentileri var. ailem yapmayınca bana sarıyor. Ben engel oluyorum sanıyor

evlenmeden önce 2+1 evde abisi abisinin karısı çocukları kaynana yengem yaşıyorlardı. şimdi de ailem evini verdiği halde memnuniyetsizlik. onu abim üstüne istedi. ailem de tek evladımız sen misin dedi diye yine terör. evde bağırıp çağırıp gidiyor. bıktım artık
Ay ben anlamıyorum bu ne hadsizlik. Ailenizin parasını kendi parası olarak nasıl görüyor. Yıllarca çalışmışlar paralarıyla istediği şeyi yaparlar sana ne sana bedavadan ev vermişler zaten. Ee kendisi evlatsa siz de evlatsınız. Kendi yiyecek siz ne yapacaksınız. Bak bak bir de sizin malınız üzerinde de hak sahibi arabanızı kullanacakmış oldu başka. Size çeyizi çok görüyo bir de arabanıza konacak. Bu haddi nerden buluyor ya NERDEN sadece erkek organı var diye mi nedir buu

Annenize bayıldım hiçbir şey vermesin sizin de hakkınızı korusun

Siz niye arabanızı abinize verecekmişsiniz canım, pişkinliğin bu kadarı.. Gelininiz ve annesi hasetliklerinden ölecekler, abiniz de aklını ve vicdanını kullanmayı unutmuş sanırım.. Ay o yengenizin ağlama kısmında gına geldi bana..
işte ben evleniyorum ya ondan verecekmişim. düşünceye bak. insan kardeşim ezilmesjn der benjm abim böyle

evlenirken yengemin durumu çok kötüydü annesinin de öyle bu yüzden laf edilmedi. ama o kadar yüzsüzler ki dayanamıyorum boylr ağzıma geleni söylemeli kriz geçirmeme az kaldı. annem söylüyor artık yengeme beğenmiyorsan evimi kiralık ev dolu istediğine çıkabilirsin dedi. sütü kesildi :KK70:

annem belki satıp hepsini tatiile gidip yicem sana ne benimle mi mal sahibi oldun benimle mi çalıştın diyor. ki önceden durumumuz böyle iyi değildi. abim beni sürekli arayıp taciz ediyor araba konusunda. alıyor gidiyor evden anahtarı. çok kavga ediyoruz.
Anneniz aynı benim annem gibi dobra ve net cok seviyorum böyle güçlü kadınları...

Yazdıklarımı yanlış anladın sanırım kusura bakma.Emeklilik olduğu için yaşlı olduklarını düşünmüştüm.Tekrardan yanlış anlaşılma için üzgünüm.Sen genede aileni uyar paralarını kaptırmasınlar.Bazen insanlar konu evlat olunca olmadık kararlar verebiliyor.
yok yanlış anlamadım annem de böyle düşünüyor ilerde başıma bir şey gelse tutar bakıcı baktırırım diyor.

Simdi, abinin kaynanasi ailenin, abin ailesiyle yasasin diye verdigi evde yasiyor yani ailenin imkanlarini kullaniyor ve ailene mok atiyor, abinde bu kaynananin lafiyla ailenden mal mulk somurme pesinde, yanlis mi anliyorum ben?

Abini, kaynanasi sutten kesmedigi surece sizin ailede dirlik duzen kalmaz.

Ailenize cok uzuldum.
annem de çok üzülüyor nasıl bir evlat yetiştirdim diye. çok ayrılma noktasına geldiler olmadı. aralarını düzeltmedik diye bile suçlu olduk. böyle nankör işte. ben kendi annem babam olduğu halde karışmam etmem paralarına

Abiniz kayinvalidesiyle beraber yasamaya devam ederse sizin aile baglariniz iyice kopacak. O kadin gibileri acayip manipulator olur. Elalemden ornek verir, sende bi evin bi oglusun niye sana daha fazlasini vermiyorlar der. Degersiz ve yetersiz hissettirirler
Abinizin kaynanası eşittir benim kaynanam öyle bir manüpüle eder ki insanı değersiz hissettir. Eşime de diyorum sakın bu oyunlara gelme. Kendi kararımızı kendimiz verelim hayatımız hakkında başkalarının manüpülasyonlarına gelmeyelim.

evlenirken yengemin durumu çok kötüydü annesinin de öyle bu yüzden laf edilmedi. ama o kadar yüzsüzler ki dayanamıyorum boylr ağzıma geleni söylemeli kriz geçirmeme az kaldı. annem söylüyor artık yengeme beğenmiyorsan evimi kiralık ev dolu istediğine çıkabilirsin dedi. sütü kesildi :KK70:

annem belki satıp hepsini tatiile gidip yicem sana ne benimle mi mal sahibi oldun benimle mi çalıştın diyor. ki önceden durumumuz böyle iyi değildi. abim beni sürekli arayıp taciz ediyor araba konusunda. alıyor gidiyor evden anahtarı. çok kavga ediyoruz.
Arabanın anahtarını bırakma evde bilerek başına birşey getirir

Abinizin kaynanası eşittir benim kaynanam öyle bir manüpüle eder ki insanı değersiz hissettir. Eşime de diyorum sakın bu oyunlara gelme. Kendi kararımızı kendimiz verelim hayatımız hakkında başkalarının manüpülasyonlarına gelmeyelim.
evet abimin huyu da çok değişti mutlu değil asla mutsuz enerjisiz aynı o iki kadın gibi oldu. 2 tane çocukları var üzülüyorum ya bir tane abim var düşman mı olacağız. yeğenlerim bana düşman mı olacak

evet abimin huyu da çok değişti mutlu değil asla mutsuz enerjisiz aynı o iki kadın gibi oldu. 2 tane çocukları var üzülüyorum ya bir tane abim var düşman mı olacağız. yeğenlerim bana düşman mı olacak
Valla böyle haset fesat kizkanc Paragöz insanlara düsman olmak bence cokda dert degil.

Bu Abi bilerek vurur o arabayi, bak demedi deme

Bi başlarına koyacaksın birbirlerini yesin .dursunlar. Oğlumuz diye sürekli sırtına elini koymak büyük hata. Çok sevdiği karısı ailesi para vermiyor diye car car carlasın o zaman anlar anyayı konyayı. Böyle model bizde de vardı, neyse ki bizdeki oğlan bu kadar ayrak ağızlı değildi çatt boşadı, ailesine özürler bekleyen bizim küçük gelin g.tüne baka baka döndü geri.
işte bir de yeğenlerim söz konusu. üzülüyorum çok ailem de üzülüyor aynı onlar gibi olurlar diye. abimin de böyle pasif olduğunu asla tahmin edemezdim

laftan anlamıyorlar ya anlamıyorlar. yüzsüz ikisi de. annem yengeme beğenmiyorsan git ev tut dedi 2 gün sonra yengem almış çocukları gelmiş ağlaya ağlaya özür diliyor
Normalde kaynana tutmam ama burda annenize bayıldım. Yenge de ne ağlak tip anneniz benim annem yengeniz abimin karısı abiniz de benim abim.

annem de çok üzülüyor nasıl bir evlat yetiştirdim diye. çok ayrılma noktasına geldiler olmadı. aralarını düzeltmedik diye bile suçlu olduk. böyle nankör işte. ben kendi annem babam olduğu halde karışmam etmem paralarına
Aaa annem de dedi kaç kere nasıl evlat yetiştirdim diye aynı anneniz benim anee bu kadar benzer olur

ben olsam annem şunuda aldı, bunuda aldı diye iyice kudurturum 🤣
onlara ne yahu ailenizin size verdiklerinden vs.
sanırsın altın varaklı şeyi olan kız vermişler herşeyi istiyorlar.
anneniz babaniz umarım bir gaflete gelip üzerlerindeki hic bir malı parayı bunlara hibe vs etmezler sokağa atar bunlar insanı mal mülk para için.
arabanızı ne münaseber istiyorlar acaba, halalık görmemışler sizemi güvenip doğurdular.
görümcem arada bir kızıma bir şey alır cidden üzülürüm çalışmıyor, çalışsa bile oda el kapısında parasını kızıma harcamasın diye ne yüzsüz insanlae var ya 🤦 böyle olunca dahamı kiymetli olunuyo acaba

ben olsam annem şunuda aldı, bunuda aldı diye iyice kudurturum 🤣
onlara ne yahu ailenizin size verdiklerinden vs.
sanırsın altın varaklı şeyi olan kız vermişler herşeyi istiyorlar.
anneniz babaniz umarım bir gaflete gelip üzerlerindeki hic bir malı parayı bunlara hibe vs etmezler sokağa atar bunlar insanı mal mülk para için.
arabanızı ne münaseber istiyorlar acaba, halalık görmemışler sizemi güvenip doğurdular.
görümcem arada bir kızıma bir şey alır cidden üzülürüm çalışmıyor, çalışsa bile oda el kapısında parasını kızıma harcamasın diye ne yüzsüz insanlae var ya 🤦 böyle olunca dahamı kiymetli olunuyo acaba
benim annem babam olduğu halde yorum yapmadım ikisinin tazminatı hakkında. eskiden böyle değildi son 2-3 sene abimin zehir etmesiyle geçiyor. öyle ailemin gözünde fazla kıymetli de değiller. babam zaten sert birisi nefret etti artık abinden nankörlüğünden. annem babam 10 milyon tazminat almadı ikisinin toplamı 1 milyon bile etmiyor ya. eskiden olsa destek olurlardı ben sevinirim abimin evi olsaydı ki var 2 tane evi var ailemin asıl benim ağlamam gerek herhalde ama onlara göre kayrılmış evlat benim 🤣

Anneniz acaba abinizle güzelce konussa, abinize kv sinin aile meselelerine karismamasini, her geldiyinde laf sokmamasini yok eyer bu tutumunu devam ettirirsede artik abiniz geldiyinde kv sini evinde istemediyini söylese, belki abiniz kv sini frenleye bilir.
Kadin üstüne düsmeyen seylere karisiyor. Abinizin de ses cikartmamasi cok ilginc. Yengeniz size alinanlarin hesabini yapmayi biraksin ona ne sizin ne alip almadiginizdan.

X