abim ve ailesi

Anneniz acaba abinizle güzelce konussa, abinize kv sinin aile meselelerine karismamasini, her geldiyinde laf sokmamasini yok eyer bu tutumunu devam ettirirsede artik abiniz geldiyinde kv sini evinde istemediyini söylese, belki abiniz kv sini frenleye bilir.
Kadin üstüne düsmeyen seylere karisiyor. Abinizin de ses cikartmamasi cok ilginc. Yengeniz size alinanlarin hesabini yapmayi biraksin ona ne sizin ne alip almadiginizdan.
dedi getirme diye. ne yapayım diyor.

benim annem babam olduğu halde yorum yapmadım ikisinin tazminatı hakkında. eskiden böyle değildi son 2-3 sene abimin zehir etmesiyle geçiyor. öyle ailemin gözünde fazla kıymetli de değiller. babam zaten sert birisi nefret etti artık abinden nankörlüğünden. annem babam 10 milyon tazminat almadı ikisinin toplamı 1 milyon bile etmiyor ya. eskiden olsa destek olurlardı ben sevinirim abimin evi olsaydı ki var 2 tane evi var ailemin asıl benim ağlamam gerek herhalde ama onlara göre kayrılmış evlat benim 🤣
Bence yeri geldiyinde sizde annenize babaniza fikrinizi söyleyin. Siz incelik yapip karismiyorsunuz. Fikrinizi söylemiyorsunuz ama bence söyleyin. Sonucta annenizin ve babanizin emeyi, alin teri o tazminat. Olurda aralari acilmasin diye abinize vermeye kalkarlarsa sizin hakkinizida abiniiz, karisi ve annesi almis omur. Yengenizin annesi ve yengeniz faydalanir öyle olursa. Sizde fikrinizi söyleyin ki anneniz ve babaniz aldiklari kararin dogru oldugunu anlasinlar.

Bence yeri geldiyinde sizde annenize babaniza fikrinizi söyleyin. Siz incelik yapip karismiyorsunuz. Fikrinizi söylemiyorsunuz ama bence söyleyin. Sonucta annenizin ve babanizin emeyi, alin teri o tazminat. Olurda aralari acilmasin diye abinize vermeye kalkarlarsa sizin hakkinizida abiniiz, karisi ve annesi almis omur. Yengenizin annesi ve yengeniz faydalanir öyle olursa. Sizde fikrinizi söyleyin ki anneniz ve babaniz aldiklari kararin dogru oldugunu anlasinlar.
aile evine geri döndüm diken üstündeyim zaten babamla aram çok çok iyi değil. her şeyi yanlış anlayıp beni azarlıyor. çocuk gibi. oğluna da öyle. geçenlerde bir konu oldu seçim zamanı kredi çekin dedim alacakları bir şey için borçlanmak mantıklı dedim. bana demedigi kalmadı abin bitti sen mi başladın diye. artık yorum yapmıyorum bu arada zaten ortada tazminatta kalmadı harcandı ama abim bilmiyor ne olduğunu. arsa aldılar 2 yerden. abime söylemedik abim altın aldığını düşünüyor ailemin

dedi getirme diye. ne yapayım diyor.
Tekrar tekrar söylesin. Senin kv geldiyinde huzursuzluk cikariyor burasi benim evim onu birdaha istemiyorum evimde diyi versin. Esinin annesi sende kaliyor diye, sen bana her geldiyinde ben onuda agirlamak zorunda deyilim diyip sert bir dille anlatsin eyer abiniz güzellikle anlatinca yapmiyorsa. Anneniz baktiki olmuyor abinleri davet ettiyinde yengenize söylesin bugün ailecek sizi agirlamak istiyoruz yanliz gelin desin. Veya hepsi yine toplanip gelirse, anneniz laf arasinda söylesin, birdahakine yanliz gelin bize, coktandir basbasa bulusamadik konusucaklarimiz var desin. Sizede mutluluklar diliyorum. Insallah evliliyiniz de mutlu olursunuz💕

Tekrar tekrar söylesin. Senin kv geldiyinde huzursuzluk cikariyor burasi benim evim onu birdaha istemiyorum evimde diyi versin. Esinin annesi sende kaliyor diye, sen bana her geldiyinde ben onuda agirlamak zorunda deyilim diyip sert bir dille anlatsin eyer abiniz güzellikle anlatinca yapmiyorsa. Anneniz baktiki olmuyor abinleri davet ettiyinde yengenize söylesin bugün ailecek sizi agirlamak istiyoruz yanliz gelin desin. Veya hepsi yine toplanip gelirse, anneniz laf arasinda söylesin, birdahakine yanliz gelin bize, coktandir basbasa bulusamadik konusucaklarimiz var desin. Sizede mutluluklar diliyorum. Insallah evliliyiniz de mutlu olursunuz💕
çok teşekkür ederim. o kadın artık bizim aileden oldu maalesef. yengemin peşinde hep sadece bize değil. benim kardeşim olsa canımı verirdim herhalde. çok dert ediyorum bu durumu. kötü biliyorum ama kaynanasını dövmek istiyorum ya 🤣 ben istemem kendi evimde onları

Öncelikle herkese merhaba. Kısa kesmek istiyorum umarım anlaşılır bir konu olur. abimle eşi 8 yıldır evli. yengemin babası vefat ettiği için annesi abimlerle birlikte yaşıyor. onlar da sürekli ailemin evine geliyor ve bu kadın sürekli ama sürekli aşırı negatifliğiyle üstümde. Sürekli mutsuz kendi mutsuzluğunu da bana akıtıyor. Bu yüzden onunla aram kötü ama yengem arada olduğu için ağzıma geleni söyleyemiyorum.

Yeğenim var bebek 6 aylık onu severken kuru kuru sevme çalışıyorsun daha Halalık görmedm dedi. ne Halalık görmek istiyorsun diyince sustu ama anladım ne demek istediğini. Maddi olarak destek olmuyor olmamdan bahsetti. Güya yeğeni çalışmış çalışmış altın yapmış ailesine vermiş işte abisini evlendirmiş.Abim ailemin evinde yaşıyor. Zamanında annem abime ev al dedi destek oluruz kira derdin yok kiraya verirsin dedi. yok abim asla yanaşmadı borca girmeye. Pandemide krediler ertelendi yine yok durumu var bu arada yok değil çok iyi kazandığı işi var uçak teknisyeni. Borçsuz evlendi. Kaynanası doldurmuş faiz giren eve huzursuzluk girermiş. Şimdi kuzenlerim ev aldılar müstakil bakmaya gittik yengemde surat beş karış. Ev eski ama içi yeni onun zevkine göre yapıldı. Abime artık ev alalım demiş ama dediği zamana bakın. Annem babam yeni emekli oldu tazminata göz diktiler. Abim açık açık hesapladı anneme babama. Annem alamam dedi. tartışma çıktı bana sıçradı. Aileme asla al alma gibi laflar etmiyorum. Neymiş ben arabamı abime verecekmişim abim arabasını satacakmış ailemin tazminatı koyacakmış. Ailem kabul etmeyince evde terör estirdi. Engelsiniz destek değilsiniz diye. Bana dedi sen dolduruyorsun. İnanın ağzımı açmadım.
Evlenme aşamasındayım. Evlilik teklifi aldım. hemen evleniyorsun ailen o kadar okuttu bi kaymağını yedirmedin dedi.. Duymazlıktan geldim. Eve ne zaman gelseler aldığım çeyizlere bakıyorlar. Yengem evlenirken çeyiz yapmadı annem gitti ne istiyorsan al dedi asla lafını etmedi karaca beğendi. Karaca almadım pahalı ürünler alıyorum her geldiklerinde açıp bakıyorlar. Yok bu kadar masrafa ne gerek var yok bu tencereye ne gerek var. Annenin tazminat burda yatıyor dedi kaynanası annem de duydu çalıştım aldım bir tane kızım var en iyisini alırım dedi. buna gitmiş yengem ağlamış bana kötüsünü aldı diye. 8 sene önce ya 8 sene. Nişanda yaptığımız masrafı bile dert edindiler hani ailem yaptı ya. Ailem abimin düğününü de yaptı eşyasını da aldı. inanın üni okumam bile dert olmuş onlara. Sevgilim de ev aldı kendine yeni ailesi para verdi tabii ki kaynanam abimin yanında söyledi bunu. Kendi kızına en iyi şartları sunarsın tabii dedi. Annem beğenmiyorsanız evimden çıkın gidin dedi sürekli bu konu olduğu için. abi değil de sanki bana düşman.
Ayy ne terbiyesizler.Sonucta kira dertleri yok.Kaynananin maaşı vardır.İki maaş var.Daha annenlerin maaşına göz dikiyor.Yetmedi o kadının kendine ait evide vardır.Sen abine para harcamak zorunda değilsin.Esek kadar adam.
Hem evinizde oturup o kaynana sirpintisi hemde size mi laf çarpıyor.Pes.

Öncelikle herkese merhaba. Kısa kesmek istiyorum umarım anlaşılır bir konu olur. abimle eşi 8 yıldır evli. yengemin babası vefat ettiği için annesi abimlerle birlikte yaşıyor. onlar da sürekli ailemin evine geliyor ve bu kadın sürekli ama sürekli aşırı negatifliğiyle üstümde. Sürekli mutsuz kendi mutsuzluğunu da bana akıtıyor. Bu yüzden onunla aram kötü ama yengem arada olduğu için ağzıma geleni söyleyemiyorum.

Yeğenim var bebek 6 aylık onu severken kuru kuru sevme çalışıyorsun daha Halalık görmedm dedi. ne Halalık görmek istiyorsun diyince sustu ama anladım ne demek istediğini. Maddi olarak destek olmuyor olmamdan bahsetti. Güya yeğeni çalışmış çalışmış altın yapmış ailesine vermiş işte abisini evlendirmiş.Abim ailemin evinde yaşıyor. Zamanında annem abime ev al dedi destek oluruz kira derdin yok kiraya verirsin dedi. yok abim asla yanaşmadı borca girmeye. Pandemide krediler ertelendi yine yok durumu var bu arada yok değil çok iyi kazandığı işi var uçak teknisyeni. Borçsuz evlendi. Kaynanası doldurmuş faiz giren eve huzursuzluk girermiş. Şimdi kuzenlerim ev aldılar müstakil bakmaya gittik yengemde surat beş karış. Ev eski ama içi yeni onun zevkine göre yapıldı. Abime artık ev alalım demiş ama dediği zamana bakın. Annem babam yeni emekli oldu tazminata göz diktiler. Abim açık açık hesapladı anneme babama. Annem alamam dedi. tartışma çıktı bana sıçradı. Aileme asla al alma gibi laflar etmiyorum. Neymiş ben arabamı abime verecekmişim abim arabasını satacakmış ailemin tazminatı koyacakmış. Ailem kabul etmeyince evde terör estirdi. Engelsiniz destek değilsiniz diye. Bana dedi sen dolduruyorsun. İnanın ağzımı açmadım.
Evlenme aşamasındayım. Evlilik teklifi aldım. hemen evleniyorsun ailen o kadar okuttu bi kaymağını yedirmedin dedi.. Duymazlıktan geldim. Eve ne zaman gelseler aldığım çeyizlere bakıyorlar. Yengem evlenirken çeyiz yapmadı annem gitti ne istiyorsan al dedi asla lafını etmedi karaca beğendi. Karaca almadım pahalı ürünler alıyorum her geldiklerinde açıp bakıyorlar. Yok bu kadar masrafa ne gerek var yok bu tencereye ne gerek var. Annenin tazminat burda yatıyor dedi kaynanası annem de duydu çalıştım aldım bir tane kızım var en iyisini alırım dedi. buna gitmiş yengem ağlamış bana kötüsünü aldı diye. 8 sene önce ya 8 sene. Nişanda yaptığımız masrafı bile dert edindiler hani ailem yaptı ya. Ailem abimin düğününü de yaptı eşyasını da aldı. inanın üni okumam bile dert olmuş onlara. Sevgilim de ev aldı kendine yeni ailesi para verdi tabii ki kaynanam abimin yanında söyledi bunu. Kendi kızına en iyi şartları sunarsın tabii dedi. Annem beğenmiyorsanız evimden çıkın gidin dedi sürekli bu konu olduğu için. abi değil de sanki bana düşman.
Belli ki sinsi değil bunlar kıskançlıkları bile dillerine vuruyor hemen bu çok güzel en azından böyle olduklarını bilir artık göstermezsiniz. Söylemezsiniz aldığınızı ettiğinizi.

Ayrıca çeyiz göstermek ne ya abinizin karisi neden sizin tencerelere bakıyor göstermeyin anlatmayın her şeyi bilmek zorunda mı?

Bu insanların kumaşı hep böyle demek ki yuz verdikçe tepenize çıkmışlar boşverin anlatmayın sevgilinizi de derinlemesine söylemeyin

Bu dediklerim adice gelebilir. Ama öyle saça böyle tarak.
1.Abinizi karşınıza alıp onun için uzuldugunuzu evde 1 adet asalak besledigini giderek onun gibi davrandığıni söyleyeceksiniz. Sürekli abinizi bu kadın hakkında doldurun. Hiç parası yok mu? Niye çalışıp destek olmuyor? O anne de bizimki ne?

2. Bu kadını eve alamayacaksınız. Velev ki aileniz aldı. Siz muhattap olmayacaksınız. Ha kacamadiniz o ortamdan iletisim dilini degistirin. Ortami domine edenin o olmasina izin vermeyin. Hatta siz o birsey demeden neden yıllarca başkasının sırtından geçirdiniz? Şimdi de abime yapistınız, utanın deyin. Ne zaman diger cocuklariniza gideceksiniz diyeceksiniz. Zaten gurursuz. Siz fazla yuz vermissiniz. Abinize sürekli ona acıdığınızi sizin ve annenizin o kadın totosunu yaya yaya yaşadığı hayatın sponsoru olmadığınızı söyleyeceksiniz.

Yapamam demeyin. Burada hepimiz neleri yapmak, nelere dönüşmek zorunda kaldık. Bakin benim kv, esimin ablasi azcık iyi davranın laf sokmaya, kaprise başlardı. Görüştüğümüz son dönemler ipler bendeydi. Ondan anlıyorlar bunlar. Aşağılık kompleksi olan ucuz insanlar. Terbiyesini vereceksin.

Annen alfa helal olsun .yengen abin ve kaynanasi begenmiyorsa seninde hakkinin oldugu ailene ait evde oturmayip cikabilirler.hatta dunurum bana ve kizima bu kadar laf etse o kariyi kesinlikle orda okutmam . Abinin kaynanasi ne yapmis neye ne katki saglamis ,cok biliyorsa once kendine bir ev alsin otursunda sizin evde ic huveysi dunur olarak oturmasin ! Ay valla yolarim bunlari nankörler .

Abinizle araniza mesefa koyun cok net diyorum
Yengeniz kiskanc sonradan gorme oldugu icin boyle
Abinizi tenhada sikistirip hayrola kaynananin gonlu olacak diye onun sizin evdeki luksu azalacak diye simdi annemin babamin tazminatami goz diktiniz diye acik acik soyle
Anneni takdir ettim hep arkasinda ol. Ama mutlaka bu konuyu konus annen ezdirmesin senide kendisinde. Abin her harukarde esinin tarafini tutacak belliki. O yuzden tazminati vermemeye bakin ama muhtemelen gelin ne yapip ne edip alacak gibi gorunuyor annesi fena cunku

valla ben bakıyorum yengemin gözünden yazayım açık açık ailem de tabii ki mükemmel değil annem öyle sevimli birisi değildir despot dediğim dedik hükümet gibii biridir yani. ama abimi adam etmeye çok çalıştık. abimin kötü huyları çok. ama bix ona zorla vermedik istedi aldı. evlenirken evi yıkmak istedi mutfağı annem yapamam dedi ama dolapları mermeri değiştirdik banyo yenilendi zaten eski değildi ama işte annem dedi bu kız sığıntı gibi yaşamış yılarca kendi evi olsun dedi. eşyasını istediğini aldılar abim sadece beyaz eşya tv aldı. düğünü yapıldı nişanı yapıldı. altınları da yapıldı kaç gram bilmiyorum ama benim halamlar teyzemler çok zengin onlara kıyaslanamaz tabii ki. Abimin kaynanası parazit gibi gelme denilmiyor. bu yaz tatiile gittik ailemle ev tuttuk abim izin alamadı. çağırmadık bu arada onları. bir baktık ertesi gün yengem annesiyle yola çıkmış geldiler. tatilde bile huzur vermediler
Annenin hukumet gibi despot gibi kadin olmasina dua edin yatip kalkip. Yoksa ne senin araban kalirdi ne tazminat hatta senin suan kocanin aldigi evi bile senin elinden alirlardi vallahi. İnsallah annen boyle devam eder. Benim annem olsa coktan kendi oturdugu evi bile vermis kendi kiraya cikmis yetmemis birde ise girerdi ogluyla gelinine bakmak icin. Her zmana soylerim anneme boyle salak sacma fedakar bilmem ne emekci anne olacagina dik basli cevval hatta fena bir anne olsaydin. Hak yeseydin ama bizim hakkimizi yedirmeseydin derim hep.inan oyle annen varken sirtin yere gelmez

valla ben bakıyorum yengemin gözünden yazayım açık açık ailem de tabii ki mükemmel değil annem öyle sevimli birisi değildir despot dediğim dedik hükümet gibii biridir yani. ama abimi adam etmeye çok çalıştık. abimin kötü huyları çok. ama bix ona zorla vermedik istedi aldı. evlenirken evi yıkmak istedi mutfağı annem yapamam dedi ama dolapları mermeri değiştirdik banyo yenilendi zaten eski değildi ama işte annem dedi bu kız sığıntı gibi yaşamış yılarca kendi evi olsun dedi. eşyasını istediğini aldılar abim sadece beyaz eşya tv aldı. düğünü yapıldı nişanı yapıldı. altınları da yapıldı kaç gram bilmiyorum ama benim halamlar teyzemler çok zengin onlara kıyaslanamaz tabii ki. Abimin kaynanası parazit gibi gelme denilmiyor. bu yaz tatiile gittik ailemle ev tuttuk abim izin alamadı. çağırmadık bu arada onları. bir baktık ertesi gün yengem annesiyle yola çıkmış geldiler. tatilde bile huzur vermediler
Bidah agideveginiz yeri soylemeyin, acikcada cagirilmadiklari yere gelmemeleri gerektigi soyleyin .onlarla tatil isteseniz beraber gidersiniz nasil bunlara ses cikar.iyorsunuz hayret ediyorum .

Ailem bu konuda abin ve yengem için elinden geleni yapmış Hatta yengenin çeyizini bile almışlar anladığım kadarıyla senin çeyizine asla burun kıvırmaya hakları yok daha kalitelisini istiyorsa kendisi almalıydı durumu olmadığı için alamamış olabilir ailen gereken büyüklüğü yapıp ne lazımsa almış bunun lafını yaparak bana ucuza alındı gibi bir muhabbet yapması hiç hoş değil almaya da bilirlerdi o yüzden 8 sene öncesinin şartlarıyla şimdiki şart ve Kaliteyi de göz önünde bulundurursak Ben bir haksızlık göremiyorum burada gördüğüm tek şey elini veren kolunu kaptırmış

Bulmuslar yağlı kapiyi affetmeyip napcak. Hem kendini hem annesini maddi olarak ihya ettirebilwcek baska birini bulabilecek miydi? Parasiz pulsuz adam aldatsa emin olun o kiz arkasina bile bakmazdi. Simdi annesi gazlamistir bu adamdan daha iyisini mi bulacaksin, erkek adam arada kacamak yapar falan demistir. Yillarca baskasinin yardimiyla gecinen kadin yaşlılığınıdq garanti altina almak istemistir. Sizin gelin pasif, annesi tarafindan yönetilen bir oyuncaga benziyor
Konuya yorum yapmadan duramiyorum .nisanlilikta ogluma aldatan geline cöp bile almazdim heralde .okudukca bu konuyu sinirkm tepeme cikiyor .

Annenize helal olsun dik durmuş karşılarında. Bedava evde duruyorlar zaten ama hala istekleri bitmiyor, sakın sakın daha bir kuruş vermeyin, kendi paralarıyla olan yapsınlar sizin ailenizin parasıyla değil. Çeyizlerinizide daha göstermeyin, çekin resti hadlerini bilsinler

Konuya yorum yapmadan duramiyorum .nisanlilikta ogluma aldatan geline cöp bile almazdim heralde .okudukca bu kodnuyu sinirkm tepeme cikiyor .
babam abime kızıyor benimle mi kazandın diye açık açık diyorlar zaten hayır diye tek evladımız sen değilsin diyorlar dünyanın binbir türlü hâli var diyorlar. kaldı ki benim ailemin de öyle milyar milyar parası yok. hani maaşlı çalışan her şeyi kendileri çalışıp yaptı. annem zaten kaynanasına da dedi beğenmiyorsan faizle aldığım evde oturma. yengeme de Diyor kızım benim gücüm buydu sen çalışıp iyisini yap istediğin eve otur al kocanı git diye. yani böyle bir kavga esnasında babam abimin üstüne bile yürüdü. Eskiden olsa alırlardı ama abim hep lüks peşinde oldu. annem diyor gelin için abim karaktersiz olduğu için ev aldırıp boşayıp başımıza atacak diyor. bizim anlamadığımız nokta neden öncesinde karşı çıktılar da şimdi diretiyorlar. muhtemelen öncesinde ben çalışmak zorunda kalırım diye korktu. babam bana açık açık bir de sen çıkma başıma diyor. tazminatta kalmadı zaten ortada

X