abim ve ailesi

evlenirken yengemin durumu çok kötüydü annesinin de öyle bu yüzden laf edilmedi. ama o kadar yüzsüzler ki dayanamıyorum boylr ağzıma geleni söylemeli kriz geçirmeme az kaldı. annem söylüyor artık yengeme beğenmiyorsan evimi kiralık ev dolu istediğine çıkabilirsin dedi. sütü kesildi :KK70:

annem belki satıp hepsini tatiile gidip yicem sana ne benimle mi mal sahibi oldun benimle mi çalıştın diyor. ki önceden durumumuz böyle iyi değildi. abim beni sürekli arayıp taciz ediyor araba konusunda. alıyor gidiyor evden anahtarı. çok kavga ediyoruz.

E yuh artik, bence gec bile kalmissin. Kadin tepenize cikmis, kimin haddine annenin babanin hatta taaaa senin nisanlinin hesabini tutmak. Kopar bir kiyamet, gelip gitmesinler. Anca böyle anlarlar

Ben bu insanların anlarından babalarından destek istemesine hastayım. Çalış kendin bir şeyler yap, yap ki yarın öbür gün kafana kakmasınlar.

Gelininiz kendi ne yapmış da sizin yaptıklarınızı dert ediyor. Ağlaması gereken kişi anneniz değil, kendi annesi.
ya bilmiyorum ben de nişanlıyım. kaynanamı severim iyidir eli açıktır ama beklentim sıfır. ama yengem böyle annemi babamı bankamatik gibi görüyor

E yuh artik, bence gec bile kalmissin. Kadin tepenize cikmis, kimin haddine annenin babanin hatta taaaa senin nisanlinin hesabini tutmak. Kopar bir kiyamet, gelip gitmesinler. Anca böyle anlarlar
kıyametler çok koptu. hepsinde de gelip yenge özü diledi barıştı annem babam.

Ceyizinizi acip gostermeyin gozleri kalir birsey olur. Sakin arabanizida satmayin parada vermeyin. Ben olsam ailemide doldururdum zamaninda almadi evi simdi paraniza goz dikti diye. Zaten kirada yasamiyorlar ne bu acgozluluk. Ailenizle konusun gayette susup oturmayin.
ailemle böyle konuşma yapsam kötü oluruz bu yüzden susuyorum. yorumum yok ama annem söylüyor zaten zamanında yapmadı yapmadı zamanında istediler ki oturdukları ev satılsın abime verilsin. bunun için doldular abimi. en son dedi abim annem babam ölse benj sokağa atarsın diye bana. abimin işi iyi yani sokakta mı kalacak beni hiç tanımamış resmen düşman bana

Babasinin evinde gormedigini kocasindam bekler. Olmayincada aglasir. Sinir olurum bu tiplere. Annenize bayildim, cok guzel cevaplar vermis. Sizde yengenizden neden cekinip susuyorsunuz. Sizin ceyinize bile gule gule kullan diyemeyip hasetleniyorsa seninde annen yapsaydi da koca eline bakmasaydin deyiverin.
işte ben utanıyorum diyemiyorum. o da biliyo bu yüzden böyle. Çeyize Airfry mı aldın robot mu aldın. en son dedim yani istersem endüstriyel makine alırım kendi keyfim

Engel olsanız ne olur ki? Oluyorum lan var mı diyeceğin deyin. Kaynanasını ve kıymetli karısını kendi doyursun erkek olup.
abime dedim zaten benim ne zaman ailemi doldurduğumu gördün inan alsalar senden çok sevinirim ama ailem o kadar sene senin kaynananı rahat ettirmek için çalışmadı.

Öncelikle herkese merhaba. Kısa kesmek istiyorum umarım anlaşılır bir konu olur. abimle eşi 8 yıldır evli. yengemin babası vefat ettiği için annesi abimlerle birlikte yaşıyor. onlar da sürekli ailemin evine geliyor ve bu kadın sürekli ama sürekli aşırı negatifliğiyle üstümde. Sürekli mutsuz kendi mutsuzluğunu da bana akıtıyor. Bu yüzden onunla aram kötü ama yengem arada olduğu için ağzıma geleni söyleyemiyorum.

Yeğenim var bebek 6 aylık onu severken kuru kuru sevme çalışıyorsun daha Halalık görmedm dedi. ne Halalık görmek istiyorsun diyince sustu ama anladım ne demek istediğini. Maddi olarak destek olmuyor olmamdan bahsetti. Güya yeğeni çalışmış çalışmış altın yapmış ailesine vermiş işte abisini evlendirmiş.Abim ailemin evinde yaşıyor. Zamanında annem abime ev al dedi destek oluruz kira derdin yok kiraya verirsin dedi. yok abim asla yanaşmadı borca girmeye. Pandemide krediler ertelendi yine yok durumu var bu arada yok değil çok iyi kazandığı işi var uçak teknisyeni. Borçsuz evlendi. Kaynanası doldurmuş faiz giren eve huzursuzluk girermiş. Şimdi kuzenlerim ev aldılar müstakil bakmaya gittik yengemde surat beş karış. Ev eski ama içi yeni onun zevkine göre yapıldı. Abime artık ev alalım demiş ama dediği zamana bakın. Annem babam yeni emekli oldu tazminata göz diktiler. Abim açık açık hesapladı anneme babama. Annem alamam dedi. tartışma çıktı bana sıçradı. Aileme asla al alma gibi laflar etmiyorum. Neymiş ben arabamı abime verecekmişim abim arabasını satacakmış ailemin tazminatı koyacakmış. Ailem kabul etmeyince evde terör estirdi. Engelsiniz destek değilsiniz diye. Bana dedi sen dolduruyorsun. İnanın ağzımı açmadım.
Evlenme aşamasındayım. Evlilik teklifi aldım. hemen evleniyorsun ailen o kadar okuttu bi kaymağını yedirmedin dedi.. Duymazlıktan geldim. Eve ne zaman gelseler aldığım çeyizlere bakıyorlar. Yengem evlenirken çeyiz yapmadı annem gitti ne istiyorsan al dedi asla lafını etmedi karaca beğendi. Karaca almadım pahalı ürünler alıyorum her geldiklerinde açıp bakıyorlar. Yok bu kadar masrafa ne gerek var yok bu tencereye ne gerek var. Annenin tazminat burda yatıyor dedi kaynanası annem de duydu çalıştım aldım bir tane kızım var en iyisini alırım dedi. buna gitmiş yengem ağlamış bana kötüsünü aldı diye. 8 sene önce ya 8 sene. Nişanda yaptığımız masrafı bile dert edindiler hani ailem yaptı ya. Ailem abimin düğününü de yaptı eşyasını da aldı. inanın üni okumam bile dert olmuş onlara. Sevgilim de ev aldı kendine yeni ailesi para verdi tabii ki kaynanam abimin yanında söyledi bunu. Kendi kızına en iyi şartları sunarsın tabii dedi. Annem beğenmiyorsanız evimden çıkın gidin dedi sürekli bu konu olduğu için. abi değil de sanki bana düşman.
Siz niye arabanızı abinize verecekmişsiniz canım, pişkinliğin bu kadarı.. Gelininiz ve annesi hasetliklerinden ölecekler, abiniz de aklını ve vicdanını kullanmayı unutmuş sanırım.. Ay o yengenizin ağlama kısmında gına geldi bana..

Kayınvalidesinin evinde kendi annesiyle yaşayıp hala kayınvalidesinin ve kayinbabasinin emeğine göz dikecek kadar yüzsüz bir kadın . Hele abin bunlarin temel sebebi kendisi . Tam bir parazitler. Aileniz neden susturmuyor siz neden ses çıkarmıyorsunuz onu anlamadım
laftan anlamıyorlar ya anlamıyorlar. yüzsüz ikisi de. annem yengeme beğenmiyorsan git ev tut dedi 2 gün sonra yengem almış çocukları gelmiş ağlaya ağlaya özür diliyor

Sakın ola arabanı falan verme canım.Aileni manipüle edip, duygusal baskı altına alabilirler.Vicdan yapar annenler işte oğlumuzun yuvası dağılmasın ev alalım derler senden arabanı isterler sakın verme sana kredi çektirmeye çalışırlar,borç isterler sakın yapma Ailenide bu konuda uyar manipüle olup vicdan yapmasınlar tazminatlarını vermesinler.Yaşlı insanlar yarın sağlık sorunları ortaya çıkar o para o zaman kullanılır.Abin o parayı alırsa yengen ailene tekmeyi basar.Bu dediklerim çok uçuk bir senaryo gibi gelebilir ancak binlerce yaşanmış örneği var.
ben arabamı asla vermem ailem de istemez. ama abim istiyor işte. zaten ailem de böyle düşünüyor biraz bu yüzden istemiyorlar. ailem yaşlı da değil yani ikisi de genç hala genç anne baba olmuşlar. abim zamanında ev almaya kalkmış olsaydı destek olurlardı ama. şimdi olamazlar 3-4 milyon olmuş evlat. her şeyin aşırı lüksüne kaçıyorlar çünkü bu yüzden ev onlara yetersiz geliyor.

Ailenizden elinizi çekmeyin evlendiniz diye, bu yamyamlara bırakmayın meydanı.
yok asla bırakmam ama yorum yapmıyorum. konu açılıyor susuyorum ben karışmam ama arabamı vermem diyorum. abim için dünyaya geldiniz dedim bir kere babama bana kızdı 3 gün konuşmadı.

ben arabamı asla vermem ailem de istemez. ama abim istiyor işte. zaten ailem de böyle düşünüyor biraz bu yüzden istemiyorlar. ailem yaşlı da değil yani ikisi de genç hala genç anne baba olmuşlar. abim zamanında ev almaya kalkmış olsaydı destek olurlardı ama. şimdi olamazlar 3-4 milyon olmuş evlat. her şeyin aşırı lüksüne kaçıyorlar çünkü bu yüzden ev onlara yetersiz geliyor.
Yazdıklarımı yanlış anladın sanırım kusura bakma.Emeklilik olduğu için yaşlı olduklarını düşünmüştüm.Tekrardan yanlış anlaşılma için üzgünüm.Sen genede aileni uyar paralarını kaptırmasınlar.Bazen insanlar konu evlat olunca olmadık kararlar verebiliyor.

ay içim çekildi. Bunlar nasıl insanlar? Eğer nişanlınızın aldığı ev bitmiş haldeyse bence çeyizlerinizi oraya götürün. Bunların da gözü her şeyde kalır. Her şeyin en en iyisini alın inadına yani. Bu sıkıntıları nişanlınıza anlatmayın sonra kullanabiliyorlar. Annenizi sevdim sözünü söylüyo öyle bir dünüre neler neler denirdi.
Hakkınızı da asla yedirmeyin. Yarın öbür gün daha çok çöker bunlar. Tazminatlarından onlara ne ? Belki tatillere gidecekler hepsini yiyecek onlara ne?
Bu insanlar ne kadar hadsiz? Muhattap olma. Gösterme bi şeylerini. Evine de çok sokma ilerde.
Şimdi senin düğünün daha güzeldi bana güzel düğün yapamadınız da der. Hepsine hazır ol.
nişanlım şahit oldu bir kaç olaya. zaten şimdiden başladılar kıyaslama yapmaya zaten. inan ben kendi anne babam olduğu halde hiçbir şey istemedim ya lafını etmedim sormadım ne kadar olduğunu bile sormadım.

Evlenceksin arabanı götürme diyo. Sanane?? Hayır yani arabanı bıraksan napcaksın düşünüyo mu? Var duyuyorum olan arabayı bırakan araba aldıran. Ama sana karşı taraf da araba alsa gözleri kalır sakın verme.
Ayrıca da araba senin araban tasarrufu ona mı kaldı şaka gibi?
kuzenim evlendi arabasını babasına bıraktı ama o kendine zengin bir yer buldu sevgilimin ailesinin durumu iyi ama o kadar da değil. kuzenim gitti petrol ofisi olan biriyle evlendi ya. ben ömrüm boyunca çalışsam araba alamam. nasıl bırakılır bir de keyif için. alsaydı zamanında kendine ev. dedim bunu abime benjm arabam Sana kalmadı

Tatile bile gelmişler siz hala kibarlık etmeye çalışıyorsunuz, neden açıkça konuşmuyorsunuz? Ne iğrenç bir aile, kayınvalide ayrı abiniz ayrı eşi ayrı. Her ailede böyle kafadan kırık abi oluyor galiba. Benimkiler de benim arabamın peşine düşmüşlerdi sabrettim aylarca en sonunda bir patladım pir patladım haftalardır ses soluk yok. Ancak böyle kesiliyor sesi.
abime patlıyorum babamla da aram iyi değil pek oturup konuşabildiğim birisi değildir. zaten kaç kere patladım annem ayrı ben ayrı birisi bana öyle şeyler dese yüzüne bakmam onlar yüzsüz geliyorlar. babama dedim en son abim kendi arabasını ne hale getirdi. diyor abin akıllandı. anlamıyor babam

Abinin kaynanası olacak koca gadana her seferinde onlar gelirken niye geliyorki ya insan gibi gelip sohbet edip çayını içip gidecek insan gibi oturamıyorsada kalsın evde kendi kendini yesin bitirsin
aynen annem zaten abime ilk başta diyordu ne yapacaksın kadını sokağa mı atacaksınız diye yok çünkü kadının hiçbir şeyi. parazit gibi yaşamış. ilk zamanlar 3 ay birinde 3 ay birinde yaşıyordu. sonra yerleşti abime. sessiz sakin biri olsa neyse ama yılan

Magdur edebiyati yapar boyle tipler. Bire bin katip yalan yanlis anlatirlar herkese. Bizi ezdiler, büyüklendiler, boynumuzu buktuler, Allah buyuk, bidi bidi.
öksüz kızının neler çektiğini anlatıyormuş herkese zaten. öksüz kızının yaşadığı şeyler neyse artık. of

Öncelikle herkese merhaba. Kısa kesmek istiyorum umarım anlaşılır bir konu olur. abimle eşi 8 yıldır evli. yengemin babası vefat ettiği için annesi abimlerle birlikte yaşıyor. onlar da sürekli ailemin evine geliyor ve bu kadın sürekli ama sürekli aşırı negatifliğiyle üstümde. Sürekli mutsuz kendi mutsuzluğunu da bana akıtıyor. Bu yüzden onunla aram kötü ama yengem arada olduğu için ağzıma geleni söyleyemiyorum.

Yeğenim var bebek 6 aylık onu severken kuru kuru sevme çalışıyorsun daha Halalık görmedm dedi. ne Halalık görmek istiyorsun diyince sustu ama anladım ne demek istediğini. Maddi olarak destek olmuyor olmamdan bahsetti. Güya yeğeni çalışmış çalışmış altın yapmış ailesine vermiş işte abisini evlendirmiş.Abim ailemin evinde yaşıyor. Zamanında annem abime ev al dedi destek oluruz kira derdin yok kiraya verirsin dedi. yok abim asla yanaşmadı borca girmeye. Pandemide krediler ertelendi yine yok durumu var bu arada yok değil çok iyi kazandığı işi var uçak teknisyeni. Borçsuz evlendi. Kaynanası doldurmuş faiz giren eve huzursuzluk girermiş. Şimdi kuzenlerim ev aldılar müstakil bakmaya gittik yengemde surat beş karış. Ev eski ama içi yeni onun zevkine göre yapıldı. Abime artık ev alalım demiş ama dediği zamana bakın. Annem babam yeni emekli oldu tazminata göz diktiler. Abim açık açık hesapladı anneme babama. Annem alamam dedi. tartışma çıktı bana sıçradı. Aileme asla al alma gibi laflar etmiyorum. Neymiş ben arabamı abime verecekmişim abim arabasını satacakmış ailemin tazminatı koyacakmış. Ailem kabul etmeyince evde terör estirdi. Engelsiniz destek değilsiniz diye. Bana dedi sen dolduruyorsun. İnanın ağzımı açmadım.
Evlenme aşamasındayım. Evlilik teklifi aldım. hemen evleniyorsun ailen o kadar okuttu bi kaymağını yedirmedin dedi.. Duymazlıktan geldim. Eve ne zaman gelseler aldığım çeyizlere bakıyorlar. Yengem evlenirken çeyiz yapmadı annem gitti ne istiyorsan al dedi asla lafını etmedi karaca beğendi. Karaca almadım pahalı ürünler alıyorum her geldiklerinde açıp bakıyorlar. Yok bu kadar masrafa ne gerek var yok bu tencereye ne gerek var. Annenin tazminat burda yatıyor dedi kaynanası annem de duydu çalıştım aldım bir tane kızım var en iyisini alırım dedi. buna gitmiş yengem ağlamış bana kötüsünü aldı diye. 8 sene önce ya 8 sene. Nişanda yaptığımız masrafı bile dert edindiler hani ailem yaptı ya. Ailem abimin düğününü de yaptı eşyasını da aldı. inanın üni okumam bile dert olmuş onlara. Sevgilim de ev aldı kendine yeni ailesi para verdi tabii ki kaynanam abimin yanında söyledi bunu. Kendi kızına en iyi şartları sunarsın tabii dedi. Annem beğenmiyorsanız evimden çıkın gidin dedi sürekli bu konu olduğu için. abi değil de sanki bana düşman.
ayyyy ne hasetler anali kızlı düşman g..tne böyleleri anasi neden bu kadar burnunu sokuyor sizin aile içine nasıl bir yüzsüzlük

X