abim ve ailesi

Bu dediklerim adice gelebilir. Ama öyle saça böyle tarak.
1.Abinizi karşınıza alıp onun için uzuldugunuzu evde 1 adet asalak besledigini giderek onun gibi davrandığıni söyleyeceksiniz. Sürekli abinizi bu kadın hakkında doldurun. Hiç parası yok mu? Niye çalışıp destek olmuyor? O anne de bizimki ne?

2. Bu kadını eve alamayacaksınız. Velev ki aileniz aldı. Siz muhattap olmayacaksınız. Ha kacamadiniz o ortamdan iletisim dilini degistirin. Ortami domine edenin o olmasina izin vermeyin. Hatta siz o birsey demeden neden yıllarca başkasının sırtından geçirdiniz? Şimdi de abime yapistınız, utanın deyin. Ne zaman diger cocuklariniza gideceksiniz diyeceksiniz. Zaten gurursuz. Siz fazla yuz vermissiniz. Abinize sürekli ona acıdığınızi sizin ve annenizin o kadın totosunu yaya yaya yaşadığı hayatın sponsoru olmadığınızı söyleyeceksiniz.

Yapamam demeyin. Burada hepimiz neleri yapmak, nelere dönüşmek zorunda kaldık. Bakin benim kv, esimin ablasi azcık iyi davranın laf sokmaya, kaprise başlardı. Görüştüğümüz son dönemler ipler bendeydi. Ondan anlıyorlar bunlar. Aşağılık kompleksi olan ucuz insanlar. Terbiyesini vereceksin.
Kesinlikle bu onerilere uy konu sahibi ,ay ben muhattap olmayayim ay ben kotu olmayayim olmaz .bak cok guzel yazmis .onlar konustukca ailen karsi ciksa bile zamanla islenecektir birilerinin aksini dile getirmesi ve abini yonlendirmesi lazim .o asalak kv asalak oldugunu hem yuzune hem abinize dile getirin .evinizede gelmesin .siz abiniz ve gelinle zaman zmaan bas bas azaman gecirin .yazar cok guzel yazmis ellerine saglik.

Baban anlamazsa anlamasin ,birakma evde .
Babam biraz abinden yana manipule olmay acik .abinin arabasi yok mu ? Niye seninkini aliyor ? Bide icinde benzin birakma bence
abim arabasını yengeme bırakıyor 2 küçük bebesi var biri 2 yaşında yeni girdi biri 6 aylık. abim de işe benim arabamı kullanıyor paşamız servise binerse incileri dökülür.

abim arabasını yengeme bırakıyor 2 küçük bebesi var biri 2 yaşında yeni girdi biri 6 aylık. abim de işe benim arabamı kullanıyor paşamız servise binerse incileri dökülür.
Allah allah yengen anasiyla gezecek diye sen niye arabandan oluyorsun .ev hanimi kadin hergun hegun arabayi napacak .verme baban soylenir soylenir susar.sakin daha anahtari birakma al sakla . Aaa vallahi cinnetlik aile .
Al arabayi xiks abah edken

Annenize helal olsun dik durmuş karşılarında. Bedava evde duruyorlar zaten ama hala istekleri bitmiyor, sakın sakın daha bir kuruş vermeyin, kendi paralarıyla olan yapsınlar sizin ailenizin parasıyla değil. Çeyizlerinizide daha göstermeyin, çekin resti hadlerini bilsinler
ben bir kere bile açıp göstermedim ya evde garajda duruyorlar gidip bakıyorlar. 4-5 kere oldu bu. nişanlım ev aldığı için kıskanıyorlar kendi kızına en iyi imkanları sunar diye. sanırsın abim asgari ücretli çalışan böyle kiradalar bir sürü borçları var. varsa da kendileri yaptı. abim araba alırken ailrm destek oldu kaç kere. geçen şey diyor bana araba alırken 50 bin verdiniz bilmem ne o zaman 50 bine araba vardı gayet kendi arabasını da sattı. gitti en lüks arabayı aldı kredi çekti. onu da içip içip parçaladı attı. tüp bebek tedavisi masraflı olmuştur muhtemelen bilmiyorum ama ailem yine destek olmuştur. çünkü o dönem anneme miras kaldı vardı paraları. abim uçak teknisyeni maaşı iyi sürekli ikramiye alıyor. Sadece bu değil ya her şey böyle abim bana düşman gibi hep.

Sen artık kendi aileni kuracaksın.Birak ne yaparlarsa yapsınlar.Gelecekteki eşine asla yansıtma aranız bozulmasin
işte öyle olmuyor o. üzülüyorum benim ailemin emeği başkasına gidiyor diye. ya da anneme yaşattığı stress canımı sıkıyor. abim eve geçen geldi kavga etmeye kadının kalbi kaç saat attı tişörtten belliydi atması. bir sürü sağlık sorunu var annemin. ayrıca benim arabam hakkında plan yapıyor utanmadan

Allah allah yengen anasiyla gezecek diye sen niye arabandan oluyorsun .ev hanimi kadin hergun hegun arabayi napacak .verme baban soylenir soylenir susar.sakin daha anahtari birakma al sakla . Aaa vallahi cinnetlik aile .
Al arabayi xiks abah edken
işte hastaneye vs gidiyorlar yeğenim hasta oluyor sürekli huysuz susmuyor asla mızmız aşırı derecede. sinirimi bozan şey zaten yeğenlerim. onlar olmasa cehenneme gidin dicem ama yok. arada 2 bebe var. yengem de sorumsuz değil aslında yani bakınca yengemin çok sıkıntısı yok bir şey söylemiyor. en son annem konuyu açtı ev mi istiyorsun diye keşke geçmişte alsaydık şimdi kredi de yok dedi. artık yengem mi dolduruyor abim mi köpek anlamıyorum

babam abime kızıyor benimle mi kazandın diye açık açık diyorlar zaten hayır diye tek evladımız sen değilsin diyorlar dünyanın binbir türlü hâli var diyorlar. kaldı ki benim ailemin de öyle milyar milyar parası yok. hani maaşlı çalışan her şeyi kendileri çalışıp yaptı. annem zaten kaynanasına da dedi beğenmiyorsan faizle aldığım evde oturma. yengeme de Diyor kızım benim gücüm buydu sen çalışıp iyisini yap istediğin eve otur al kocanı git diye. yani böyle bir kavga esnasında babam abimin üstüne bile yürüdü. Eskiden olsa alırlardı ama abim hep lüks peşinde oldu. annem diyor gelin için abim karaktersiz olduğu için ev aldırıp boşayıp başımıza atacak diyor. bizim anlamadığımız nokta neden öncesinde karşı çıktılar da şimdi diretiyorlar. muhtemelen öncesinde ben çalışmak zorunda kalırım diye korktu. babam bana açık açık bir de sen çıkma başıma diyor. tazminatta kalmadı zaten ortada
Bu güne kadar abim çıktı şimdi de ben çıkacağım başına, yapmasaydınız o kadar çocuk deyin. 😁😁😁 Yok öyle erkek evlada bol tolerans, kız evlada sus otur. Abiniz sabırlarını bitirdiyse onu ilgilendirir, siz demediniz bu koca danayı şımartın durun diye. Babanızı güzel bi silkeleyin, eninde sonunda sizin elinize düşecek, o gelin bakmaz onlara ilerde, asalak anasından ona sıra gelmez. Benim amcamın kaynanası gibi aman kızım kaynanaya bakmasın diye ebemin gözünün içine baka baka sırsıkı oturur gider de, o karı hayatta olduğu sürece unutsunlar o işi. Ölür de kızına kayın aile baktırmaz o. 🤣

Ailem bu konuda abin ve yengem için elinden geleni yapmış Hatta yengenin çeyizini bile almışlar anladığım kadarıyla senin çeyizine asla burun kıvırmaya hakları yok daha kalitelisini istiyorsa kendisi almalıydı durumu olmadığı için alamamış olabilir ailen gereken büyüklüğü yapıp ne lazımsa almış bunun lafını yaparak bana ucuza alındı gibi bir muhabbet yapması hiç hoş değil almaya da bilirlerdi o yüzden 8 sene öncesinin şartlarıyla şimdiki şart ve Kaliteyi de göz önünde bulundurursak Ben bir haksızlık göremiyorum burada gördüğüm tek şey elini veren kolunu kaptırmış
her şey yaptı ama o dönem kuzenlerim evlendi onlar kadar yapamadılar tabii ki. çok zora sokmadılar kendilerini. düğün kına yapıldı nişan yapılmadı benim nişanım gibi değildi. işte altını da taktılar ama ne kadar taktılar hatırlamıyorum ama hatırladığım şey kuzenlerimden azdı. o dönem annem sıfır eve çıktı bizim oturduğumuz ev geline gitti. muhtemelen buna kuruldu durdu. a

işte hastaneye vs gidiyorlar yeğenim hasta oluyor sürekli huysuz susmuyor asla mızmız aşırı derecede. sinirimi bozan şey zaten yeğenlerim. onlar olmasa cehenneme gidin dicem ama yok. arada 2 bebe var. yengem de sorumsuz değil aslında yani bakınca yengemin çok sıkıntısı yok bir şey söylemiyor. en son annem konuyu açtı ev mi istiyorsun diye keşke geçmişte alsaydık şimdi kredi de yok dedi. artık yengem mi dolduruyor abim mi köpek anlamıyorum
Ya bosver yegen megen artik kavgada yumruk sayilmaz .vermiycem arabami de geç ,taksi cagirsinlar .bu kadar zor degil yengenin arabaya ihtiyaci varsa calisin .verme verme verme ! O yigenler sana ilerde dusman olacak zaten .kendi araban ustunde soz sahibi ol biraz bermiyorum okadar de resti cek .siz hep yumruk yemeyi bekliyorsunuz yumrugu atan taraf olun .vermicem iste diceksiniz .guvenmiyorum agbime diyeceksiniz .akli hep benim malimda diyeceksiniz .anneniz gibi dik duruslu olun lutfen

Annenin hukumet gibi despot gibi kadin olmasina dua edin yatip kalkip. Yoksa ne senin araban kalirdi ne tazminat hatta senin suan kocanin aldigi evi bile senin elinden alirlardi vallahi. İnsallah annen boyle devam eder. Benim annem olsa coktan kendi oturdugu evi bile vermis kendi kiraya cikmis yetmemis birde ise girerdi ogluyla gelinine bakmak icin. Her zmana soylerim anneme boyle salak sacma fedakar bilmem ne emekci anne olacagina dik basli cevval hatta fena bir anne olsaydin. Hak yeseydin ama bizim hakkimizi yedirmeseydin derim hep.inan oyle annen varken sirtin yere gelmez
annem abimi çok sever gelini de seviyordu hala seviyor çünkü enerji olarak bakınca hiç öyle sevilmeyecek biri değil hani anneme yüzüne terbiyesizlik yapmadı ama abim hep ara bozdu laf taşıdı işte o bunu dedi şunu dedi. annem de azarlıyor hatta sesini çıkarmıyor. sessiz birisi aslında. annesinin evde oturmasına asla laf etmedi anmem hatta ilk başta şey diyordu yaşlı kadın ne zararı olacak çocuk bakar yemek yapar. yıllarca sığıntı gibi yaşamışlar. ama evlendiler ben tesettürlüydüm açıldım o ara. ordan başladı beni eleştirmeye. tabii annem de susmadı sonra ne değerli kızın var oldu. yeğenleri var benim yaşlarımda hep. üni sınavı oldu bizi karşılaştırdı. her şeye laf. sevgilime ailesine bile laf. aşırı geveze her şeye laf ediyor televizyon açık ona yorum bi sus dimi yok

her şey yaptı ama o dönem kuzenlerim evlendi onlar kadar yapamadılar tabii ki. çok zora sokmadılar kendilerini. düğün kına yapıldı nişan yapılmadı benim nişanım gibi değildi. işte altını da taktılar ama ne kadar taktılar hatırlamıyorum ama hatırladığım şey kuzenlerimden azdı. o dönem annem sıfır eve çıktı bizim oturduğumuz ev geline gitti. muhtemelen buna kuruldu durdu. a
Nişanı da mı senin ailen yaptı Normalde benim bildiğim kadarıyla nişanı kız tarafı yapar. Ailenin yeni aldığı eve geçmesi de gayet normal bir şey bence Sonuçta abine bir ev veriyorlar Bu ailenin yaptığı artı bir şey bunu da sorgulamaması gerekiyor

evet hahahah nişan bohçası hazırlamış kaynanam koyduğu fondötene bile laf etti. annem de artık cevap veriyor. beğenmiyorsan kendin istediğini yap diyor. yengem de sessiz sakin birisi aslında ama işte annesi. yengemin uzun süre çocuğu olmadı 6 sene boyunca tedavi oldu tüp bebek denedi olmadı. o arada kendi kızına annemin yanında bile bunu aldınız ama boş çıktı gibi bir laf etti. üst üste 2 çocuğu oldu biri 2 yaşında biri 6 aylık. ikisinde de asla memnun edemedik aldıklarımızla.
anneniz beğenmiyorsanız çıkın evimden diyerek çattt diye lafı gediğine oturtmuş beğendim annenizi
abi kv ye karşı neden susuyorsunuz.. bişeyi beğenmediğinde "teyzem sayılırsın daha iyisini sen yap" diyiverin
ve sakın araba vs satıp vermeyin
terbiyesizler

Ya bu kadin nisanliyken abini aldatmadi mi biraz belalti vur .belki sevgilisiyle buluşuyor ne yapacak her gun hergun arabayi de .banane vermiyorum arabayı de .onlar sana satasiyorsa sende sataş .

Bu dediklerim adice gelebilir. Ama öyle saça böyle tarak.
1.Abinizi karşınıza alıp onun için uzuldugunuzu evde 1 adet asalak besledigini giderek onun gibi davrandığıni söyleyeceksiniz. Sürekli abinizi bu kadın hakkında doldurun. Hiç parası yok mu? Niye çalışıp destek olmuyor? O anne de bizimki ne?

2. Bu kadını eve alamayacaksınız. Velev ki aileniz aldı. Siz muhattap olmayacaksınız. Ha kacamadiniz o ortamdan iletisim dilini degistirin. Ortami domine edenin o olmasina izin vermeyin. Hatta siz o birsey demeden neden yıllarca başkasının sırtından geçirdiniz? Şimdi de abime yapistınız, utanın deyin. Ne zaman diger cocuklariniza gideceksiniz diyeceksiniz. Zaten gurursuz. Siz fazla yuz vermissiniz. Abinize sürekli ona acıdığınızi sizin ve annenizin o kadın totosunu yaya yaya yaşadığı hayatın sponsoru olmadığınızı söyleyeceksiniz.

Yapamam demeyin. Burada hepimiz neleri yapmak, nelere dönüşmek zorunda kaldık. Bakin benim kv, esimin ablasi azcık iyi davranın laf sokmaya, kaprise başlardı. Görüştüğümüz son dönemler ipler bendeydi. Ondan anlıyorlar bunlar. Aşağılık kompleksi olan ucuz insanlar. Terbiyesini vereceksin.
annesi yaşlı işte kadın zaten hiç çalışmamakla övünüyor elinden hiçbir iş gelmiyor bir yemek yapıyor mıymıy. o konuya yorum yapmıyo annem üzülüyor yani zor şeyler yaşamış. yengem de çalışmak istemiyormuş bu kadar. 6 sene çocukları olmadı çalışmadı şimdi hiç çalışmaz. Ben abime söylüyorum kavga ediyoruz ama yok neler söyledik yok. anlamıyorlar ya anlamıyorlar. annem yengeme bir cumartesi pazarım var temizlik yapamıyorum hafta içi gelin dedi yok. babam söylüyor vermem diye yok. onlar da beni öne sürüyorlar. şimdi evlenicem onların kafasında sevgilim ev aldı ya ona para verdi ailem. bunu söyledi anneme annem de versem veririm senj alaka etmez dedi. sevgilim arabasını sattı. benim arabamı kullanıyoruz diye dertleri var.

anneniz beğenmiyorsanız çıkın evimden diyerek çattt diye lafı gediğine oturtmuş beğendim annenizi
abi kv ye karşı neden susuyorsunuz.. bişeyi beğenmediğinde "teyzem sayılırsın daha iyisini sen yap" diyiverin
ve sakın araba vs satıp vermeyin
terbiyesizler
söylüyorum zaten ama kavga edemiyoruz sadece laf sokuyorum. anlamıyor zaten hemen şakaya vuruyor

Ayy ne terbiyesizler.Sonucta kira dertleri yok.Kaynananin maaşı vardır.İki maaş var.Daha annenlerin maaşına göz dikiyor.Yetmedi o kadının kendine ait evide vardır.Sen abine para harcamak zorunda değilsin.Esek kadar adam.
Hem evinizde oturup o kaynana sirpintisi hemde size mi laf çarpıyor.Pes.
yaşlılık aylığı mı ne alıyor sadece babası emekli değilmiş parası yokmuş. kocasıda öyle. bir de maaş bölünüyormuş. evi de yok. mirası da yok.
Bu güne kadar abim çıktı şimdi de ben çıkacağım başına, yapmasaydınız o kadar çocuk deyin. 😁😁😁 Yok öyle erkek evlada bol tolerans, kız evlada sus otur. Abiniz sabırlarını bitirdiyse onu ilgilendirir, siz demediniz bu koca danayı şımartın durun diye. Babanızı güzel bi silkeleyin, eninde sonunda sizin elinize düşecek, o gelin bakmaz onlara ilerde, asalak anasından ona sıra gelmez. Benim amcamın kaynanası gibi aman kızım kaynanaya bakmasın diye ebemin gözünün içine baka baka sırsıkı oturur gider de, o karı hayatta olduğu sürece unutsunlar o işi. Ölür de kızına kayın aile baktırmaz o. 🤣
babamla kavga edemiyorum oturup ağlıyorum hemen babamdan korkuyorum maalesef. çok muhatap olmamaya çalışıyorum babamla. annem farkında zaten. diyor bana kimse bakmasın maaşım var evim var satın bakıcı tutun.
Belli ki sinsi değil bunlar kıskançlıkları bile dillerine vuruyor hemen bu çok güzel en azından böyle olduklarını bilir artık göstermezsiniz. Söylemezsiniz aldığınızı ettiğinizi.

Ayrıca çeyiz göstermek ne ya abinizin karisi neden sizin tencerelere bakıyor göstermeyin anlatmayın her şeyi bilmek zorunda mı?

Bu insanların kumaşı hep böyle demek ki yuz verdikçe tepenize çıkmışlar boşverin anlatmayın sevgilinizi de derinlemesine söylemeyin
ben çeyiz göstermiyorum ki bakıyorlar gidip. bohça geldi baktıklar. her şeyi biliyorlar. yüzümüze söyleyen zaten yok abim söylüyor böyle böyle dedi.

söylüyorum zaten ama kavga edemiyoruz sadece laf sokuyorum. anlamıyor zaten hemen şakaya vuruyor
Kavga cikarmadan olmaz .siz o kavga etmeyelim esigini artik asmisiniz .anneniz dişli ama siz baya pasifisiniz ceyizinize laf yapildigi zaman defol git evimden hem babamin evimde oturup hem ceyizime laf edemezsin .o evden defoluo vidiyorsun benimde hakkim var o evde diyin .diyip bagirin .bu ne ya elinizdekine goz dikiliykr siz hala aman kavga cikmasin diyorsunuz .ben coktan saclarini yolmustum .

Nişanı da mı senin ailen yaptı Normalde benim bildiğim kadarıyla nişanı kız tarafı yapar. Ailenin yeni aldığı eve geçmesi de gayet normal bir şey bence Sonuçta abine bir ev veriyorlar Bu ailenin yaptığı artı bir şey bunu da sorgulamaması gerekiyor
bunların hiçbir şeye parası yoktu. gariban ayağı yaptılar. 2+1 evde yaşıyorlardı 10 kişi.

Kavga cikarmadan olmaz .siz o kavga etmeyelim esigini artik asmisiniz .anneniz dişli ama siz baya pasifisiniz ceyizinize laf yapildigi zaman defol git evimden hem babamin evimde oturup hem ceyizime laf edemezsin .o evden defoluo vidiyorsun benimde hakkim var o evde diyin .diyip bagirin .bu ne ya elinizdekine goz dikiliykr siz hala aman kavga cikmasin diyorsunuz .ben coktan saclarini yolmustum .
o lafı edersem babam beni öldürür maalesef. aslında pasif değilim söylüyorum her şeyi ama öyle kavga edemiyorum ya. herhangi bir olayda elim ayağım titriyor ağlıyorum hemen. zaten suratıma laf edilmiyor ki. işte pahalı diyorlar ben de evet en iyisini aldım araştırdım diyorlar. bir iki kere sevgilime laf ettiler mezhep ayrımı olduğu için o zaman kızdım epey kavga ettik. annem bana sen ses etme ben halledicem takma mafana dedi. zona bile oldum üzüntüden

X