Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

tekrar cok gecmis olsun berry, benim adim gamze nickimin anlami da gamze zaten :)

bu arada ben evimi toparladim ardayi yatirip yemekleri ocaga koydum simdide bir tabak yahni corbasi yedim degmeyin keyfime bazen diyorum sessizlik ne kadar da guzelmis ama bu sukunette yarim saate bozulacak

günaydınnnnnnnnnn....kızlar bilginiz olsun facebookumdaki resmlerimde bazıların 75 bazılarında 84 civarındayım :)) bodrum albümüm var orda 84 kiloyum.ayvalıktada 84düm.sadece profil resmlerimn bazılarında 75ken olanlar var ne güseellllll bende anca uyanabildim.sonunda kampa giderken ki kiloma ulaştım bunda hareketlerin çok faydası oldu.leslie ve o 1.5 saatlik yürüyüş çok iyi geldi şimdide kahvaltı edicem tekrar gelirim...bide söylemeden geçemiycem.bugüne kadar sizin gbi güsel annelere çok az rastlamıştım çok güselsnzz

Enerji seviyemizi yükseltmek için karbonhidratlara ihtiyacımız var. Ancak 'basit karbonhidrat' olarak adlandırılan şeker ve tatlıları ayrı olarak değerlendirmemizde fayda var.

Karbonhidratlar günlük diyetimizin büyük kısmını oluşturur. Çünkü vücudumuz için gerekli ve önemli bir enerji kaynağıdırlar. Ancak 'basit karbonhidrat' dediğimiz şeker ve ürünlerini aşırı tüketmek dengeli beslenme açısından çok doğru bir davranış değil. Örneğin aç kamına içtiğiniz şekerli bir içecek önce
kan şekerinizi yükseltir, kendinizi iyi hissedersiniz ancak daha sonra ensülin hormonunun aşın uyarılması ve kan şekerinde dengesizlik sebebiyle daha fazla acıkmanıza ve canınızın tatlı istemesine sebep olabilir. Hangi tür tatlıları tercih ettiğinizi kontrol etmek için işte size bir şans.

Aşağıdaki sorulara her zaman, çoğunlukla, bazen ve hiçbir zaman seçeneklerinden biriyle cevap verin. Verdiğiniz her “her zaman” cevabı için 4, “çoğunlukla” cevabı için 3, “bazen” cevabı için 2 ve “hiçbir zaman” cevabını 1 puan olarak hesaplayın.

Şeker alışkanlığınızı test edin!

• Ara öğünde şekerli kurabiye yerine meyveleri tercih eder misiniz?
• Öğle veya akşam öğünlerinde şekerli içecekler yerine ayran tercih eder misiniz?

• Çay, kahve içerken şeker kullanma alışkanlığınızdan vazgeçtiniz mi?
• Kek, krep, kurabiye gibi yiyecekleri şurup yerine meyveler ile tatlandırmayı tercih eder misiniz?

• Dondurmayı karamel veya çikolata sos yerine meyve salatası ile yer misiniz?

• Ara öğünde simit veya tost ile birlikte meyve suyu veya şekerli gazozlar yerine ayran sipariş eder misiniz?

• Tatlı olarak hamurlu, şuruplu tatlılar yerine meyveli tatlıları tercih eder misiniz?

• Pasta veya kek yerken büyük bir dilim yerine en ince dilimi seçer misiniz?
• Ara öğünlerde sadece 5,6 tane kurabiye veya şekerli bisküvi yerine süt ile birlikte şekersiz yağsız kraker seçer misiniz?

• Sıcak çikolata yaparken yalnızca su kullanmak yerine süt ile yapmayı tercih eder misiniz?

Değerlendirme:

Toplam puanınız;

30'un üzerindeyse: Dengeli beslenmeye dikkat ediyorsunuz, şeker almak yerine besin değeri daha yüksek meyve ve protein içeren seçimler yapıyorsunuz; bu beslenme şeklini korumaya devam edin.

20-29 puan arası: Dengeli bir diyet uyguluyorsanız ve gereksinimiz kadar enerji tüketiyorsanız, büyük bir ihtimalle tatlı seçimleriniz doğru. Eğer kilo fazlanız varsa tatlı seçimlerinizi tekrar gözden geçirin ve azaltmaya çalışın, tercihlerinizi şekeri azaltacak yönde değiştirin.

10-19 puan arası: Beyaz şeker tüketiminiz artmış görünüyor. Günlük beslenmede sebze, meyve ve protein dengesine dikkat edin, tatlıları azaltıp meyve ve besin değeri daha iyi olan süt/yoğurt seçimlerine de yer verin, şekeri azaltın.

Dilara Koçak

slmmm kızlarrrrrr ben geldm
ew taşıyoruz o yüzden interneti kapattrdk.Yeniden internet açılana kadar beni gruptan atmayınnn lütfenn lütfennn ben gücünüzden güç kazanıyorum çünküüüü
ipoyu mevcanı taze fasulyeyi ekledim facebooktan.
ZEYNEP SEVıLAY BAL birtane war zaten diğerlerini bulamadım zatiii =)
menüm
sabah köfte öğle köfte akşam çorba su suan için yok ama yürüyüşe cıkacağım dikmen vadisine bu güzel hawada 3 litre olacak öptüm hepinizi...Ekleyinnn beni faceden =)

mevcancım ohh yürü yürü havalarda güzelleşti
grübcenim sende sakinliğin keyfini çıkartıyosun bide bana sıra gelse :)
ipocum ben bu yazılanları baya yapıyorum kahveme çayıma şeker koymuyorum aralarda meyve yiyorum
dondurmayı yediğimde abartmıyorum şekeri çok azalttım en az 3 aydır böyle ama çok farketmedi ya:SS
sevilaycım kolay gelsin canım taşınmak zor yorucu kiloda verirsin belki o hengamede

kızlar kızımı yıkadım çok huysuzlandı sonra yatırdım tam uyuyacaktı zil çaldı 3 sefer otomta bastm yaşlı bi adam geldi bütün zillere bastı 2 sefer delirdim kızımda uyandı tam daldıgında zil çaldıgından iyice aksileşti şimdi yine yatırdım bakalım uyuyacakmı

gezdik geldik kızımla.hava acaip sıcakmış terledik valla.uyuyor benim cadı kafa dinleyim az.bu arada anne çocuk sağlığı merkezine gittim.bu gecikmelerim için.korunma şeklimi deiştirmemi tavsiye ettiler.6 aylık bi dönem ilaç kullanıcam neyseki düzene girer o zaman.doktor korkulacak bi şey yok mevsimsel deişimler stres hepsinin etkisi dir dedi.

büşracım ah o zil sesi yokmu ah.neyseki benim kız büyüdüğü için o sesle uyumaya alıştı artık kapı çalsada duymuyor:))

sevilaycım sanada kolay gelsin canım.ev taşımak zor iş valla.ne kadar sürede bağlanırki internetin.berry bilir ama geri dönmek üzere belki çıkartılabilirsin gruptan.ben ekledim canım senide.
ipocum valla önceden tatlı delisiydim hemde ne delisi şimdi ise herşeyi kararında yiyorum.

mevcancım önemli bişey olmamasına sevindim canım
ya birde zile alacaklı gibi basıyorlar ya hele cuma günleri kapıyı açıp söylenmek geliyor içimden ama korkuyorumda onlarda bıçak bayıltıcı falan herşey olur

kızlar bence kilo aldığınız zaman çizelgenizi değiştrmeyin moral bozuluo baktıkça.verdikçe değiştirin

haklısın ipocum ama kilomu az görünce rehavete kapılıyorum kendimi hala 74te sanıyorum biraz hırs yapmak istedim sanırım :))
ya kızlar tatilde alıştıgımız gitmeyi planladıgımız otel agustosun ilk haftasında full doluymş nasıl sinir oldum anlatamam bbizde güya erken rezervasyon yaptırıcaktık geçen sene zaten tatil yapamadım :S

busra sikma canini baska bir alternatif otel bakarsiniz sizde..

Kizlar o kadar halsizim ki ayakta duramiyorum gozlerim kapaniyor fakat pasamiz 5 dk.a da bir agladigi icin uyku arasinda yatamiyorum da bakalim ne kadar dayanacagim ..

bakıyorumda grübcenim insan her sene gittiğine alışıyor ben erken sanarken geç kalmışız bulucaz artk bişiyler :)
kolaylıklar diliyorum sana gamzecim
biz sahile iniyoruz kızlar yürüyüş yapıcaz biraz
2.5 km sabah yürümüştüm şimdide 2.5 yürürsem 5 km olur sekaparka geçersem 6 7 kmyi bulur :)))

büşracım belkide birileri rezervasyonu iptal eder belli olmas.ama siz yinede başka otellere bakın her zaman biraz değişiklik iidir...

ben listemi yazıp aşk ve cezayı izlemeye gdiorum

sabah:3 dilim salam,1 dilim beyaz peynir,yumurta,baharatlı zeytinyağı
2 dilim kepek ekmeği

akşam:1 kepçe çorba
püre
tavuk
salata
1 dilim kepek ekmeği

su:1.5 lt
spor:leslie 2 mil,step,dans toplam hepsi 1 saat
kaçamak:yok ama cnm acayip çok tatlı istioooooooooo

selam kizlar bugun ki menum

Sabah: 2 tane domates, 1 tane salatalik, 2 zeytin,cay

Ara: 5 kuru uzum

Ögle: 1 tabak yahni

Ara: 3 rondo + yesil cay

Aksam: yahni, 1 tabak yarisi orman kebabi yarisi pilav + biraz domates salatasi

Ara: karar veremedim ama cay olabilir

Egzersiz: 2 mile

Su: 3 lt

Kizlar ben cok bitkinim arada sayfaya bakarim ama yazamayabilirim beynim durmus gibi suanda gozlerimi zor acik tutuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…