Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

çubuk kraker sağ ol canım seninkileride okuyorum hep sende iyi gidiyorsun hep. ama işte regli oldum ya, bilmem nasıl olacak bu hafta. bu haftayı regliyle geçiriyorum hep, kilo kaybı bir yana ekstradan şiştim bile. acaba yarın bir günlüğüne detoks mu yapsam ne dersiniz reglim bitmez ama işe yarar mı acaba? tartıda değişiklik olur mu acaba?

İş hayatı böyle demek valla.. Ben de eylülde filan girmiş olurum herhalde. Bakalım anlayacaz nasılmış patronlar :1ninca:

iş hayatına girdikten sonra okul hayatını muma arıyor insan burcucum
aah ahh keşke dönebilsem okul hayatıma
herşey ne kadar güzelmiş meğer benneyaptımki

Ben şimdiden üzülüyorum bitiyo diye zaten.. ınşallah yüksek lisansa kabul edilirim de öğrencilik devam eder :))

berith ben yükseklisans yapıyordum bitmesine üç ay kala bıraktım. ukala deme bana sakın ama bir işin varken yükseklisans yap. yani yükseklisans yan uğraş gibi olsun yoksa benim gibi hem daimi işsiz hem de bunalımda olursun.

berith ben yükseklisans yapıyordum bitmesine üç ay kala bıraktım. ukala deme bana sakın ama bir işin varken yükseklisans yap. yani yükseklisans yan uğraş gibi olsun yoksa benim gibi hem daimi işsiz hem de bunalımda olursun.

Estağfurullah canım ne ukalası.. Çok haklısın zaten, ben de öyle düşünüyorum. Hem 2 gün filan ders oluyor bizim okuldaki yüksek lisans programında. Geri kalan günlerde de part-time da olsa çalışmam lazım. Artık para kazanmam gerek benneyaptımki

Tavsiyen için çook sağol :1hug:

merhaba kızlar
23 nisan bayramımız kutlu olsun

sabahtan beri hatta dünden beri şenliklerle uğraşıyoruym daha yarın da devam
kusuruma bakmayın bu hafta canlarıım
şükür bu günü atlattık
kermes filan var
sabah klasik ara 2 bisküvi
öğle 5 kaşık sebze yemeği yarım kase yoğurt bir dilim ekmek

Hayatınızda önemli değişiklikler yaparak, paradan tasarruf ederken emniyetli ve kalıcı bir biçimde kilo verebilirsiniz...

1. Eliniz abur cubura değil, suya uzansın. ıştahınızı yatıştırmanın eldeki en ucuz, en emniyetli yolu bu...

2. Dolapları boş tutun. Hem paradan hem de sizi caydıracak şeylerden tasarruf edersiniz. Etrafınızdaki yiyecek çeşitlerini azaltmanız sizi gereksiz yere atıştırmaktan alıkoyacak.

3. ılham verici bir şeyler yapın. Kilo verdiğinizde giymekten büyük keyif alacağınız bir elbiseyi buzdolabınızın kapağına yapıştırarak kendinizi teşvik edebilirsiniz. Göbeğinize ‘piercing’ yaptırmak da zayıflama azminizi artıracak bir fikir olabilir.

4. Baharatları dilediğiniz gibi kullanın. Araştırmalara göre, zencefil, kırmızıbiber, pul biber gibi baharatlar ve bunlarla yapılan soslar vücudunuzun yağ yakma kabiliyetini %25 oranında artırabilir.

5. Kilo vermek için uyuyun. Uykunuzu yeteri kadar almanız, daha fazla enerji elde etmek için yemek yemenizi engeller. Yapılan son bir araştırmaya göre, yeterince uyuyan bir kadının metabolizması yüzde 40 oranında artıyor.

6. Gece mutfak seferlerine bir son verin. Araştırmacılar karanlık odaların ve gecenin karanlığının bizi daha fazla yemeye sevk ettiğini belirtiyorlar. Yataya bir saat erken girmeyi deneyin. Evinizde daha neşeli, parlak ışıklara yer verin, hem daha mutlu olacak hem de daha az atıştıracaksınız.
7. Kahvaltıyı kesinlikle sektirmeyin. Gün için gereken enerji yakıtınızı almanızı ve öğle yemeğinde kendinizi daha az aç hissetmenizi sağlar.
8. Doğru bir biçimde atıştırın. Sert bir şeker 20 kalori civarındadır, tüketme süresi 20 dakikaya kadar çıkabilir. 400 kalori içeren bir dondurma külahı ise on dakikaya kalmadan midenizde olur.

9. ıçinizden çılgınca yemek yemek geliyorsa, size kendinizi iyi hissettiren müzikler dinleyin. Araştırmacılar müziğin beyindeki, en sevilen yiyeceği yemenin etkilediği merkezi harekete geçirdiğini belirtiyorlar.
10. Yeşil çay için. ısviçre Üniversitesi’nde yürütülen bir araştırmanın sonuçlarına göre, yeşil çay içmek vücudun yaktığı kalori miktarını artırıyor. Günde üç fincan içmeye çalışın.

11. Yediğiniz şeye yoğunlaşın. TV izlerken, bir şeyler okurken, ders çalışırken ya da e-mail’lerinizi yanıtlarken yiyecekleri gözden uzak tutun.

12. Dışarı çıkın. Günde en az yirmi dakikayı dışarıda oturarak ya da yürüyerek geçirin. Güneş ışığı içinizdeki yeme istediğini kontrol etmenize yardımcı olur.

pokocum çok güzel bilgier verdin teşekkürler canım
şimdi bende yeşil çayımı içmeuy gidiyorum hadin kızlar hep beraber içelim
oooof ayaklarım ağrıdı dinlenmişde olurum bari ondan sonrada yürüyüşümü yapacam da nasıl,
çok yoruldum ama yinede yapmam lazım tartı hala oynamıyor

pokocum çok güzel bilgier verdin teşekkürler canım
şimdi bende yeşil çayımı içmeuy gidiyorum hadin kızlar hep beraber içelim
oooof ayaklarım ağrıdı dinlenmişde olurum bari ondan sonrada yürüyüşümü yapacam da nasıl,
çok yoruldum ama yinede yapmam lazım tartı hala oynamıyor

rica ederim ne demek topkekim :)
bende yeşilçay içiyorum:) ohh karşılıklı şöle :)

ayy ne güzel insan kıyamaz valla
çocuğu gibi olur
benim kayınvalidemde balkondaki acbiberleriyle konuşuyo :roflol:
eşimde annem iyice uçtu diyo :roflol:

anlarım onu valla bende öyle gidip her sbah konuşuyorum seviyorum hatta komşum sabah sabah betüşümü seviyosun balkonda diye yukardan seslendi halim görünce oda çok güldü
kocacımda bu garı delirdi diycekler geç içeri diyor:roflol::roflol:

Slm kızlar nasılsınız ben yeni geçebildin netin başına ama bu hafta böyle geçecek gibi görünüyo öylen yemek yemeye fırsatım olmadı 2 kek yedim çok yoruldum ama 9 dan beri ayaktayım
hmmmm kek demek hemde 2 keek:eek:klava:
akupunkturdan geldim
7. hafta bu hafta 1300 gr güle güle.
başlangıç kilom (03.03.2009) 85.6 kg
1. hafta 10.03.2009 83.9 kg (1.7 kg gitti)
2. hafta 17.03.2009 82.4 kg (1.5kg toplamda 3.2kg gitti)
3. hafta 24.03.2009 81.6 kg (800 gr toplamda 4 kg gitti)
4. hafta 31.03.2009 80.6 kg (1kg toplamda 5kg gitti)
5.hafta 07.04.2009 80.1 kg (500 gr toplamda 5.5 kg gitti)
6.hafta 14.04.2009 79.3 kg (800 gr toplamda 6.3 kg gitti)
7.hafta 21.04.2009 78.00 kg (1.3 kg toplamda 7.6 kg gitti)
darısı haftaya
hedefim 55 kg

:nazar:maşşallah sana çok iyi gidiyorsun

arkadaşlar kusura bakmayın fazla katılımda bulunamıyorum.bana özel msj la kuralları aktarırsanız sevinirim.bu hafta kilo bildirimi yapacak mıyım

arkadaşlar kusura bakmayın fazla katılımda bulunamıyorum.bana özel msj la kuralları aktarırsanız sevinirim.bu hafta kilo bildirimi yapacak mıyım

evet canım katılırsan biraz daha iyi olacak
senin bildirimibni haftaya alırız deneme süren ozamana kadar sürüyor
özelden anlattım bi daha buraya yazmıyorum

kızlar ben 1 hafta 10 gündür filan
diyet spor ve yeşil çaya ek olarak
mate çayı içiyorum
yemeklerde bol acı kullanıyorum acı metebolizmayı hızlandırıyo
bunlarda biraz işe yaradı herhalde bu hafta
mate çayını sizde araştırın
kilo vermeye faydalıymış

X