9 sene sonra çocuk yapmak

Doğru valla haklısın o konuda ama akstamdan çok şükür gidiyorum her sene

Sen kendini rahatlat biraz çocuk yapma kafasından çıkıp o şekilde yap. Sigaranın etkili olacağını sanmıyorum fosur fosur içenleri de görüyoruz ama sağlık için hamile kaldığında içmemen gerektiği için azaltabilirsin…. Hayırlısı olsun inşallah

On onbir yaşında erkek çocuğu için yeni gelecek olan kardeş 'yalnız kalmasin' diye yapılacak bir kardeş değildir ki. Erkek çocukların zaten çok hevesi olmaz bebek için. Hele ki şimdi ergenlik vs başlayacak. Bebekle ne kadar paylaşımı olacak ki? Cocuk ilkokula başlayınca abisi uni için ayrılacak, sonra askerlik, evlilik vs
Kendiniz için yapacaksanız yapın ama oğlunuz için niyetlendiyseniz bence bir daha düşünün. Hiç sanmıyorum ergen bir oğlan çocuğunun evde devamlı gürültü yapan bir bebekle yaşamaktan mutlu olacağını

Benim de kızım şu an 8.5 yaşında. Ben sizden daha önce karar vermişim 6 yaşında iken kardeş isteğimiz oldu. 6 ay korunmasız denedik olmadı. Doktora gittim daha çok erken en az bir yıl geçsin öyle gelin dediler. Ben bir yıl dolunca başka doktora gittim. Polip var engel ameliyat olacaksın dedi. Arkasından hsg çekildim. İki ay değerlendirin olur dedi. Neyse bir yıl da geçti, iki yıl da geçti 2,5 yıl oldu ve hala çocuğumuz olmadı. Adetlerim düzenli hiç sekmez günü gününe olur. Bütün kan ve hormon değerlerim normal nitekim doktorlar da bir şey bulamıyorlar. Bu süreçte iki aşılama iki tüp bebek denedim hiçbiri olmadı.. Demem o ki kardeş isteğiniz varsa mutlaka doktora görünün bir an önce sonra çok geç olabiliyor.

Tam tersi biliyo musun sürekli kardeşim neden yok arkadaşlarının kardeşleri olduğunu söyleyerek bana küsüyor bana yardım edeceğini onunla şöyle böyle ilgilenirim kitap okurum demeleri beni ve eşimi harekete geçirdi zaten dokuz yaşında ayrıca ve emin olun kuzenleri de küçük gürültü yaptıklarında rahatsız olan değil aksine sakinleştirme çabası içinde o ayrı bi yana kendimiz için de istiyoruz

Çok teşekkürler umarım tez vakitte sizin de olur

Zaten kullanmam o çok ayrı da inşallah hayırlısıyla olur çok teşekkürler canım benim

Çok teşekkürler umarım tez vakitte sizin de olur
Umarım olur. Yorucu bir süreç dediğiniz gibi etraf baskısı da cabası. Bayramda birini ziyarete gittik kadın bir başladı konuşmaya bir kardeşi olsun mutlaka niye yapmıyorsunuz. Bir tane ile olmaz ve niceleri. Hayırlısı deyip geçiştirdim ama hep gözlerim dolu dolu dolaştım dokunsan ağlayacak durumdaydım. Tedaviye de ara verdim zaten kendi kendime bir gün olacak diyorum.

Önce sigarayı bırakmayı deneyin hatta son araştırmalar babanın da sigara, alkol tüketmesinin plasentayı etkilediğini gösteriyor. Kesin sigara yüzünden olmuyor denemez ki zaten daha 1 yıl olmamış deneyeli yine de sigara zararlı üreme sağlığına.

SAkın üzülme Allah’ın izniyle inşallah olur hayırlısıyla

Eşim kullanmıyor zaten ben de öyle çok kullanan biri değilim fakat içiyorum haliyle dikkate alacağım mutlaka daha çok azaltacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…