9 günlük tatilde yatılı misafir.

Gerekeni yapmışsın ,defalarca aramissin, dayının en azından keyfi yerinde ve minnetkar küsen de küssün seni bu kadar seven zaten sana tavır almazdı. Annene durumu bildirmissin gelen misafirleri annen geri çevirmiş gelen de teyzen yani yengenin alinacagi bir durum yok. Çok hassas kalplisin seni çok uzerler.

Anne, baba, dayı, yenge hadi 2-3 çocukları olsa 6-7 kişi. Kaç kişi geldiler allah aşkına?
4 yetişkin vardı, dayımla yengemin 4 çocuğu var benim de iki kardeşim gelmişti. 4 çocuğun 4 ününde geleceğini de düşünmedim kuzenlerimden birisi zaten çalışan 25 yaşında genç kız biri üniversite okuyor bizle işleri olacağını düşünmemiştim diğer ikisi lisenin başında ergen ikizler ama belki de dayımlar da ben gelmedikleri için kırılırım diye düşünerek zorla getirmişlerdir. Bize de annemler hep böyle derdi bekarlık zamanı aman ayıp olur gidelim şu düğüne bu davete vs vs

Çok doğru söylüyorsunuz teşekkürler

İşte bunların hepsi tecrübesizlikten Bir de ben memlekette olmadığım için çok az misafirim olur yani arkadaşlarım vs gelirler akraba falan çok çok nadir. O yüzden tecrübesizliğime denk geldi :)

Eşiniz bu dokuz günde ne yaptı garibim
Ay onu görmeniz lazımdı ordan oraya koşturdu, sürekli mangal yaktı durdu Herkesle muhabbet herkesle güler yüz. Allahtan kendisi hiç kaprisli nazlı tripli bir insan değil en bunaldığında sabahın 8 inde uyandırıp kalk baş başa yarım saat bir kahve içip gelicez dedi kimse uyanmadan bi onu yaptık sakinleşti :)

Ben de bilmiyorum pek. Yengelerim içinde en cana yakın en dürüst kişi görürüm kendisini ve çok severim normalde. Bu yüzden üzüldüm sanırım. Bir de ben bu gelen en küçük dayıma da çok düşkünümdür. İşte sebepler ve sonuçları.

Bu tarz imkanları olmadığı için size gelince sevdiklerinide annen çağırmak istemiş. Çağırdığı kişi teyzeniz. İlk defa evine bu şekilde geliyorlar. Daha relaks olabilirdiniz. Şahsen benim annem kardeşin davet etse asla sorun yapmazdım. Gergin davrandığınız mesajlarınızdan belli. Yengenin saçını bile dilendirdiniz. Yengen hayal kırıklığına uğramış.

Aslında onu yengemi övmek için söylemiştim Teyzemleri ayrı olarak çağırmayı düşünüyorum zaten ama o kadar kalabalık şekilde değil.

yorgunlugum belli olmaya basladi yazmissiniz bu belli oldugu kisimlarda karsi tarafin rahatsiz hissettigi durumlarda olmus olabilir mi acaba belliki yengenizde sizin yardimci olan bir kadin sahsen bende davet edildigim yerde elimden geleni yaptigim halde ev sahibinin yorgun hissettigini bana yansitmasi beni uzerdi

Benim arkadaşlarım hemen her sene ailece bana kalmaya gelirler en az 10-15 gün kalırlar. Karı-koca ve yetişkin kızları. Hergün denize gider gelirler. Ne duş aldıklarını bilirim, ne saç taradıklarını, çünkü kendi arkalarını titizlikle toplarlar.
Misafir olma adabı bildikleri için, zaten yükü artmış ev sahibine ekstra ağırlık vermemek için iki kere titizlenirler.

Yengeniz, bence, en hafif tabirle şımarıklık yapıyor. Aradığınızda telefonu açıp, yarım ağızla da olsa, teşekkür etmesi gerektiğini düşünüyorum, çünkü her halükârda günlerce yemiş içmiş yatmış, misafir olmuşsun o evde artık, sen önce buna bir teşekkür et de, sonra usulünce meseleni uygun bir ortamda söylersin illâ gerekiyorsa.

Kaldı ki bu gencecik insanın ilk misafir ağırlaması, çok da kalabalık olduk, kızcağız da çırpındı Allah için deyip, bir kısım - velev ki - hoşuna gitmeyen şeyleri göz ardı edecek bir olgunlukta olması gerekmez mi ?

Sizin iyi niyetiniz, tatilde pek çok başka şey yapabilecekken, ailenizi çağırıp, yaşadığınız yerin olanaklarından yararlanmalarını düşünmeniz, birlikte olmak istemeniz zaten yeter, yapamadıklarınız varsa da bu güzel gönlünüze sayacaklar artık. Lütfen üzülmeyin. Biri illâ kırılacaksa, belli bir olgunluk ve anlayış beklenmesi gereken yengenize, siz kırılın bence.

İlk defa okadar tatılım olacak ve ben başıma mılletı toplyacagm
Yok canım ,ev hanımı halimle mısafır fılan ıstemıyorum
Eskıdenmıs o ust uste yatmalar keyıf almalar
Bu sıcakta kendı cocuklarıma zor bakıyorum
Ben bı 5 6 senedır mısafır ıstemedıgımı bellı edıyorum
Bence kımse kırılırmı demıyeceksınız
Ikı gunden fazla yatılı mısafır ıstemedıgınızı belırteceksınız
Insanlar öylede böylede zaten bozulacak bırsey buluyor
Cokta kasmamak gerek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…