Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Giden yerine gelmiyo bitanem yalnızca bunu diyim

Öyle ablam annemden biliyorum yazik babam hala yerine koyacak ama sira gelmiyorki :)) ben en azindan bi kismini birakicam ondan az da olsa köşede olacak bi birikim simdi doğum öncesi borca girmek daha sıkintili geliyor gozume
Borç mecburen ödeniyor bir şekilde ama hazırda gidene ne hikmetse bi türlü sıra gelmiyor
İyi düşün bitanem zaten sıkıştırmıyorlarmış

Onlar sıkistirmiyor ablamda daha da arkadaşlarından alicak borc neyse bakalim ya hakkimizda hayirlisi
Tatlım ısrarla bozmanı istemiyorum daha ilk sıkışmada aklına getirdin düşünsene sonrayı,bence takıları yok say,farzetki ev alırken bozdunuz
Bebiş zaten bereketiyle rızkıyla gelecek elhamdülillah
Rabbim yar ve yardımcınız olsun

Orasida doğru ablam amin inşallah herşeyin hayirlisi olsun

kızlar bankalar çektiğiniz kredinin dosya masrafını ödüyormuş.benim dosya masrafım 2000 tl ye yakın başvuru yapanınız oldu mu nasıl bir yol izlediniz.
Gülşencim bende geçen yıl arabamı alırken kuveyt türkten kar payı almıştım dosya masrafım 500 tl ye yakın tutmuştu.dosya masrafı için mahkemeye falan başvuruluyormuş sanırım uzun ve sıkıntılı bir süreç diye duydum o yüzden müracat etmedim.aslında araştırmak lazım iyice.

canım benim abim savcı şimdi onu aradım sordum bu işi avukat yaparsa hemen hallolur dedi.bankadan çektiğin kredinin dekontu alnıp bulunduğun ilçenin hakem heyetine başvurman yaterliymiş avukata verirsen işler hemen oluyomuş sadece 90 tlymiş avukat yani 2000 tl nın yanında 90 hiçbirşey ayrıca aynı avukata senin gibi birkaç kişi birden başvurursa 90 tl yi paylaşıyormuşunuz.abim sağolsun bi av. arkadaşının numarasını verdi bana ücretsiz yapacak yaşasın acaba parayı alıp eşime söylemesem mi ammaaaan hemen aklıma muzurluk geliyo :)))

Ayy Allah seniii kııızzz eşine söylemicen mii ayy nasl güldüm

Hım o zaman avukatla bi konuşayım bu kadar basitse niye almayalım dimi ama
Kardeşim ev kredisi çekmişti ona da diymde 45 45 paylaşırız masrafı olmadı
Ayy bu muzrluk peşinde almadan gözü döndüçok güldüm ya
Ay ben napsam acaba 500 tlde hiç fena değil hani havadan gelen para sonuçta

yok canım giden aslaa yerine konmuyor benimkiler de ilk 6 ayda gitti..yerine konacak oldu başka şey çıktı ilk akla gelen yine onlar oldu..sen bilirsin başka yol varsa ya da yavaş yavaş ödeme gibi bozurma bence..ama yok çaremiz dersen yapacak bişey yok tabiki..

kızlar bankalar çektiğiniz kredinin dosya masrafını ödüyormuş.benim dosya masrafım 2000 tl ye yakın başvuru yapanınız oldu mu nasıl bir yol izlediniz.

Canım oturduğun ilçe kaymakamlığına başvuruyorsun tüketici hakem heyetine googla yaz örnek dilekçe bulursun şimdi avukata vereceksin vekaletname de hazırlayacaksın notere de para harcayacaksın ben de adliyeciyim ayrıca eşim de araba kredisi için başvurdu kazandık 200 TL den fazla para gelecek

ay söyleme boşver abine de söyle çaktırmasın hahahaha

Bencede eşine hiç deme valla çekilen krediler benim adıma olmuş olsa bende kesin yapardım o işlemi
Eşimin Halasının eşide bir kaç ay evvel başvurmuş hatta onun bir kaç kredi birden vardı ödenen geçmişten ve bütün evrakları eskiden muasebeci olduğu için dosyalanmış kenarda duruyormuş
Oda gitmiş çok az bir ücret ödeyerek başvurmuş ve 1.500 lirasını geri alabildi hatta eşimede dedim sende yap diye oda şu anda ödenmekte olan kredinin bitmesini bekliyor sonuçta 15 sene içinde rahat 6 - 7 kere kredi çekmişliğimiz var oda diyor valla 1.000 lira bile alabilsem bana yeter diye ki eminim daha fazla ödemişizdir oturup hesaplamak lazım

Banucum sen uğraşmıyorsun dilekçeni yazıyorsun hakem heyeti hallediyoru sen başvurunu yap gerisi kolay..

İnşallah yerine koyariz canm ya normalde Esim arkadaşlarından alacakti hatta ben alma bilezikleri bozduralim dediğimde ne gerek var diyordu 6 ay ödeme sartiyla alirim odeyemezsem öyle onlari bozdururuz diyordu ama bana bozduralimmi napalm değince arkadasindan alamadigini tahmin ediyorum bide söyle biseyde var eşimin aldiği maas onun ev kirasi faturalri parti diğer masrafları ve benim ev kiram faturalarim ve diğer giderlerin derken geriye pek bisey kalmiyor maalesef inşallah diğerlerinin yanina tekrar koymak nasip olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…