Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Tam Destek halindeyim ama halim yok

Çok az değil mi akşam

Bünyanda değişik bir yağ kullanıyorlar.

Sabah 1 muz yedim.
Öğlen annemler geldi 1 dilim beyaz ekmek tadımlık birkaç Kızartma domates salatalık peynir baharatlı yumurta
Akşam tavuk pirzola tavada derisini atıcam. yanımda ayran. Ekmek belki. Birde kahve

Mervecim sen iki canlısın çok suya ihtiyacın var canım bence suyu kesinlikle atlamamalısın hele ki hamilesin
Biliyorum canm zaten aklima geldikçe iciyorum ama eskiye nazaran az iciyorun
ahh canim ahh aksama bari eriste yerine daha hafif bisey tercih et canm tartida arti olmasin

Bugünün menüsü
KAHVALTİ
1/2 dilim cikolatali ekmek
1/2 dilim yagli biberli baharatlı ekmek
1 domates
1 bardak cay
AKSAM
3 minik köfte
Küçük bir tabak sipagetti
Bol marul salatasi
Yoğurtlu sarimsakli kuru kabak kizartmasi
SU
1 LT (2 ve üzerine tamamlamaya calisicam)
AKSAM SONRASİ( yersem eğer)
1 armut yada 1 greyfurt yerim

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrr

Hele şükür evime gelebildim
Malum bugün doktor günümdü yine bir yukarı bir aşağı maf oldum hastanede
Kuzumun iğnesinide yaptırdım zorlada olsa ( hanımı ikna edene kadar göbeğim çatladı elinde olsaydı yine kaçacaktı ama köşeye kıstırdım )
Doktor iki göğsümde de ufak kistler var sanki dedi ama büyük ihtimalle süt bezelerinden kaynaklanıyordur tabi ne olur ne olmaz birde Ultrason çekelim dediler ve maşallah önümüzdeki ayın 16sına randevu verdi o bölüm
Neyse mecbur bekleyeceğim ve inşallah temiz çıkar oda
Bu arada artık her sene rutin kontrole gel dedi malum erken teşhis her anlamda önemli ve doktoru beğendim kadınların işi gerçekten zor Göğüslede olmuyor göğüssüzde olmuyor o yüzden biz üzerimize düşeni yapıp ihmal etmeyelim dedi

Sabah evden çıktığım için her yer her yerde duruyor ama girişmeden sizlere bir bakayım dedim
Bugün biraz daha iyiyim ama ara ara nedense bir an sesim kısılıyor sonrada yine düzeliyor ( düzeliyor dediysem Travesti moduna geçiyor )

Muarrem Ayının bitmesine 3 gün kalmış o yüzden Annem ille yarın yap şu Aşureni artık dedi
Neyseki bu ara canım hiç birşey istemiyorda Aşure bana sınav gibi gelmiyor
Mübarek Cuma günü yap dağıt işte diyince iyi bari dedim tabi öğleden sonra Annemle babam bana gelecekler kahve içmeye o yüzden mecbur önce evi toparlamam lazım ki yarın sadece Aşureyle ilgileneyim

Bu arada yarın bildirim günü
Bu sabah bir tartıya çıkayım dedim vee gözlerime inanamadımmm

Yarın sabah inşallah çooook güzel bir bildirim yapacağım kızlar nasipse

Cumarteside günümüz var ( ki yine büyük ihtimal yiyemem hem hastalıktan hemde kaçamak yapmamak acısından ) ondan sonrada inşallah çok daha iyi olurumda düzenli olarak menülerimi paylaşmaya devam ederim Karataya uygun tabiki

Canım sakın pes etme eminim sen stres yaptığın için duraklıyorsun yoksa menülerin gayet güzel
İnşallah bu haftada eksi bildirim yapacaksın

Ben 2 gündür -200 gördüm
Bugün çooook hastayım boğazım ağrıyor büyüğüm ateşli of of yani

Canım çok çok geçmiş olsun ikinizede
Nasıl bir salgınsa yapıştığı an bırakmıyor Benim kız dün kaç kere ateşleni ama bugün şükür daha iyi tabi öksürük karda yatmış gibi devam Annemin bugün içi parçalandı biz ana kız öğürerek öksürdükçe
Ne olur ne olmaz onuda bir doktora gösterseydin en azından iğne falan verirse daha çabuk atlatırda ateşle uğraşmazsınız

Ayyy canm.aynen bende yumurta bitince çıldrıyorum kahvaltıda yumurtsz yapamıyorum çok seviyorum haşlanmış yumurtayı hergün yiyorum hiç mi bıkmaz bi insan az bile geliyo

Bende aynıyım
Günde her öğün yumurtalı birşey yesem inan yinemi yumurta demem
Bazen sabah omletimi yaparken ay akşamda kıymalı yumurta yada soğanlı yumurtamı yesem diye düşündüğüm bile oluyordu
Eşime diyorum eskiden çiçek mutlu ederdi ama artık koliyle yumurta getirdiğinde çok mutlu oluyorum diyede adam nasıl gülüyor ohhh iyi bari en azından hem daha ucuz hemde çöpe gitmeyen birşey yeniyor diye

Canım belki birazda psikolojik olarak miden bulanmıştır sonuçta daha yemeden ay düzenim bozulacak diye üzülüyordun Geçmiş olsun ama bir yandanda iyi olmuş çıkarman bari zararı olmayacak sana
Umarım şu anda çok daha iyisindir ve bir daha o şekilde çıkarmak zorunda kalmazsın

Canım olan olmuş yapacak birşey yok bari bu saatten sonra sırf koca bir kase salate ve bir koca bardak ayranla geçiştir yada sadece koca bir kase çorba iç salatayla

Selam kızlar aksam yemeğinde eriste vardı malum ve ben erişteden az yemek için yeşil mercimek haşladım ve sadece 3 kaşık erişte koydum 5 kaşık da yeşil mercimek koydum 3 çorba kaşığı yoğurtla beraber koca bi tabak yemek oldu kaşığn ucuylada salca sosu yaptm yağsz ve 1 salatalık turşusu bir fasulye turşusu bi kaçda biberle yedim iyi oldu sanki ne dersiniz

Gayet iyi canm afiyet olsun her ne kadar turşular vücudumuzda su tutsada arada tuketmek faydali bende çok seviyorum tursuyu

Aman canim ihmal etme sakin devlette ultrasonlari hep geç veriyorlar bak ben hamileligimi ogrenmeme vesile olan mide agrik için gittiğimde de doktor ultrason istedik ta 20 kasima verdiler çok sira oluyor herhalde
Yarin güzel bildirimler geliyor desene Allahin izniyle biraz daha kendini toparlayip sagligina kavusmana çok sevindim inşallah kuck kuzuda bi an önce iyilesir

Gayet iyi canm afiyet olsun her ne kadar turşular vücudumuzda su tutsada arada tuketmek faydali bende çok seviyorum tursuyu

Saol tatlmm bende çok seviyorum tursuyu az yemeye calstm ardna da bi yeşil çay ictim boll boll su inşallah ödem yapmaz:)

Ohhh bee salonu Büyük kızımla Ana kız salonu ve mutfağı bitirdik çok şükür

Hava makinesinede bağladık kendimizi ufak kuzuyla sırayla ve baya rahatladım

Şimdide eşimin gelmesini bekliyorum birşeyler yemek için
Akşamda yatak odasında biraz işim var ama hastayım diye sağ olsun eşim bende yardımcı olurum dedi ve ütülenmeyecekleri dolaplara yerleştirip tekrar nevresim değiştireceğim Sağ olsun dün gece cadı kızım balgam çıkardı sildim tabi ama sabah değiştirmeye fırsatım olmadı içim rahat etmez diye değiştirmek istiyorum

Canım bana Yozgatlı bir arkadaşım Erişteli yeşil mercimekli bir yemek öğretmişti ona benzettim
Normal makarna suyu kadar su koyuyorsun tencereye ve içinde yeşil mercimekleri iyice haşlıyorsun sonrada üzerine erişte ilave ediyorsun aynı suya tabi bütün bir paket değil sadece 1/2 paketten az İkisi bir arada güzelce haşlanıyor ve koyu taneli bir çorba gibi oluyor ister o şekilde içiyormuşsun istersende içine soğduktan sonra ayran döküyormuşsun ( Ayranlı şeklini yazın çok sıcaklarda soğuk olarak yapıp tüketiyorlarmış )
Ben ayransız halini daha çok sevmiştim hatta üzerine tereyağ bile yakıyorlardı az kırmızı biberle
İnanılmaz besleyici ve güzel bir lezzet üstelik erişteyide daha az tüketmiş ama nefsini körlemiş oluyorsun

Bence gayet güzel bir seçim yapmışsın ama turşuyu eğer hazırsa ( ki evde olursa daha güzel oluyor hem tuz bakımından ) çok az sudan geçir derim ben
Annemle turşu kurduk bu sene ama tuzunu babama ayarlattık ( kendi kendini Gurme ilan etti rahmetli babam çok güzel yapardı ben ayarlarım diye ) ama cidden çok az tuzu ve ne zaman yesem hiç artı görmüyorum tartıda

Yok canım ihmal etmem hatta benim tahlil sonuçum için Pazartesi sabahı eşime bıraktıracağım yine kendimi hastaneye mecbur biraz bekleyeceğim ama olsun
Salı günüde babama tekrar başka bir hastanede randevu aldık ayağındaki kızarıklık için birde ne olur ne olmaz Kalp ve Damar görsün dedi ikisinide aynı güne sıkıştırmak istemedim yoksa onlarda boşuna yollarda maf olacaklar sonuçta benim gittiğimle babamı bu sefer götüreceğimiz hastane farklı
Umarım birşey çıkmaz ama dediğin gibi yoğunluk olunca mecbur bekliyoruz

Bende o çorbann salcalısını çok severim canm üstüne nane yakp harika olur evet malum çikolata falan kacırnca öğlen bari aksam cok hamura yüklenmeyim diye mercimek kattm ama çokta güzel oldu hemde karnm doydu canm turşu ev yapımı saolsun kaynvalidem yapar her sene bidaha ki sefere bende sudan geçircem tatlm saol :)

İyi dusunmussun canimn Rabbim acil şifalar versin ins babacigininda önemli biseyi yoktur insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…