Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

iyi akşamlar kızlar bügünkü mönüm
sabah:1/2 simit
ara:3 kayısı 1 yemek k kuru üzüm
ögle:1 kase çorbaö
ara:1 elma.1 kase asüre;(ödül)
akşam:1 kase çorba 3 kasık tavuk sote
salata 2 dilim ekmek
su:3 lt
spor 120dk
inş hafta ya listeye girerim :)))))

Evet cidden turk milleti olarak yasamak icin yemiyoruz resmen yemek icin yasiyoruz ya gecen sene ben her hafta bi cikolataciya giderdim cikolatali kek dusun ama boyle sufle hamuru gibi icinde bitter cikolata erimis ustunde de erimis sutlu cikolata off hem canim istiyo hem de nasi yiyomusum ben o kadar diyorum bugun besiktasa inince oranin onunden gectik annemle onlada yemistikbi kere hadi dedi hayir dedim o kadar aci cekiyorum ki suan yemedim diye ama yarin spor yaptiktan sonra ye canim ya hiic bisey olmaz en azindan tamam bugun yicem saglik olsun psikolojisine kendini hazirla

Canim afiyet olsuun umarim gireriz :)) de keske sabahi daha kuvvetli yapsaydin simit direk karbonhidrat ya boyle peynir domates filan da olsaymis ama calisan veya okula giden insan icin en pratik sey ben de bi ara herr gun sabah yagli pogaca yiyodum

Selam kızlarrrrrrrrrrrr

Akşam yemeğimide hüplettim geldim
Eşim oyun konsolunun başına geçince bende rahat rahat laptobu kaptım tam önümde oturup homur homur söyleniyor büyük kız kazayla bütün kayıt ettiği oyunu silmiş şimdi sil baştan bütün maçlarını tekrar oynamak zorundaymış sanki kuran hatası tövbe ya Rabbim
Neyse en azından her gece onla hırs yapıp uğraşırsa bana yan yan bakmaz artık uzun süre

Bu arada bugünki menümüde paylaşayım
Sabah iyidide akşam sapıttım ama kasmıyorum sonuçta ben diyette değilim ki

Sabah;

Aç karnına bir büyük bardak lahana suyu

Kahvaltı;
2 dilim tam tahıllı ekmek
2 haşlanmış yumurta
4 zeytin ( peynirim kalmamıştı )
1 domates
1 salatalık

ara;
az şekerli türk kahvesi

Öğlen;
1 kase çorba
1 bardak ayran

ara;
1 bardak buzlu çay

Akşam; ( dananın kuyruğu o an kotpu işte )
3 dilim pizza
1 bardak zero

Çok uzun zamandır canım istiyordu şimdi dedim kendim yapsam hem uzun iş hemde sonra iki gün boyunca git gel yerim ( yapmışken çok yaparım genelde ) ama yinede kendimi davul gibi hissetmiyorum şükür
Birazdan büyük bir fincanda yeşil çay yaparım kendime birde bol su tabiki Eminim yarına birşeyciğim kalmaz

Anammm maşallah valla süper yol yürümüşsünüz ne güzel annende arkadaş olmuş sana okadar spordan sonra eminim o yediklerin sana artı olarak dönmez hiç boşuna canını sıkma hem streste engel oluyor kilo vermeye unutma

Ya ama arada pizza filan olcakki tabi insan yemezse catlar cok bisey digilki ya annem ohooo benden daha hevesli spor yapmaya onun zoru bana aksam yeirmeyince biseyler rahat etmiyo bi de tutturdu besiktasta bi parkta spor aletleri var hadi bumlari yapalim diye
Ayy bi arada lahana suyunun tadi cok kotu ya nasi iciyosun

Kesinlikle canim ben sirf zevkine yiyen bi insanmisim onu fark ettim mesela kahvalti gayet guzel yapiyodum ama okula gidince pogaca simit yiyodum cunku tadini seviyorum yani yemek hosuma gidiyo ki waffle lari saymiyorum bile. Sinava hazirlanirken de her gun karam yerdim ve ustune abur cuburlar yani beni mutlu ediyodu ama napim:) kizim anlatma oyle erimis bitter filan ss

Valla Anneme kalsa oda her gün benle yürüş yapacakta bende her gün her gün bir arada olalım istemiyorum yoksa onu yedin bunu yemeseydin falan diye her şeyime karışır birde senelerce Almanyadaydılar ( ben 15 sene evvel istanbula evlendim ) senede 1 ay her gün bir aradayken sorun yoktuda şimdi emekli oldu tabi daha uzun süre burada ( şimdi 1 aylığına yine Almanyaya gittiler ) istiyor yine önceki gibi her gün bir arada olalım ama sonuçta herkesin kendine bir hayatı var ve ne kadar el üstünde de olsa insan özelide olsun istiyor
Bir arkadaşıma bile gitmek istediğimde aaa daha geçen hafta görüştün boşver gel kahve içelim diyebiliyor öbür türlü

Oda bayılır yürüsün hatta kızar bana arabayla her yere gidiyorum diye ama gittiğim mesafe uzaksa ne uğraşacağım minibüsle yada yürüyerek
Bende bugün kızkardeşimle o aletleri kullandım tabi hava baya rüzgarlı olunca bir güzel boynum tutulmuş eşime demin az ovsana dedimde ulen duruyorsun duruyorsun olmadık havada dışarı atıyorsun kendini diye söylendi

Lahana suyunu bu sabah sade içtim ama yarın içine limon sıkmayı düşünüyorum zoraki içtim besmele çektim şifa niyetine diye diktim kafaya ama son yudum zor indi bakalım yarın limonlu deneyeceğim

Son düzenleme:
Canim afiyet olsuun umarim gireriz :)) de keske sabahi daha kuvvetli yapsaydin simit direk karbonhidrat ya boyle peynir domates filan da olsaymis ama calisan veya okula giden insan icin en pratik sey ben de bi ara herr gun sabah yagli pogaca yiyodum

simidi çok severim ben hergün yemiyorum ama sadece cuma günleri oda diyetteym diye yarım yedimmmm

Ya ankarada kizilcahamamda varmis simdi baktim bigun gitsene senin de onu yemenlazim yanii aynen ya dusununce yediklerimin haddi hesabi yokmus aklina ne gelirse asiri pisbogazim

Aynen ya simdi ananem de 85 yasinda filan nazar degmesin de annemle bana cok bagli surekli birlikte olalim hic arkadaslarina gitmesin istiyo anneler yaslaninca boyle oluyo bu arada benim kafam karisti ya suan nerde oturuyosun filan benim bi gecmisi okumam lazim bu arada buyuk kizinin kiyafet sorunu dun annemle konustum da bende de ayni problem varmis nasi cozdugnu anlatti onu daa medcezirin bidahaki reklaminda anlaticaaam :))

Valla Annene 41 kere Maşallah
Benim annem 59 yaşında
Kısaca özetliyeyim sana kendimi
Doğma büyüme almanyalıyım hatta alman vatandaşıyım 19 yaşında eşimle evlenerek İstanbula yerleştim ( annemler tabi almanyada kaldı )
15 sene oldu buraya evleneli ve babamda bu sene emekli olunca onlarda istanbula döndü ( tabi oturumlarını öldürmemek için arada giriş çıkış yapacaklar türk vatandaşı oldukları için )
Sanki başka yer yokmuş gibi evlenirken annemlerin sokağında evimi aldım ( KVde o zaman aynı sokaktaydı ve ille yan apartmandan ev almamızı istemişlerdi neymiş eşim geç gelirse falan filan diye ) KV eşi 2 sene evvel vefat edince anında kızın başka semtteki evine geçti oturdukları evi satarak ( adam öldükten 1 sene sonra mirasi bölüştüler zaten topu topu bir evi vardı )
Şu anda Annem sokağın başında bende sonunda yani nereye gidersem gideyim kapısının önünden geçmek zorundayım ve uğramasam biliyorum bozulur
Kızkardeşim akıllı davrandı gitti başka semte çok uzak olmasada Ne kayınvalidesine nede anneme yakın sayılmaz ve kafası rahat

Annem biraz otoriter biridir ( en azından bize karşı öyleydi ) ona ters gelen birşey yapınca bile yine siz bilirsiniz ama gereksiz der kenara çekilir sonra sıkıyorsa yap Eskiden hiç yapmazdım ama baktım bu sefer bizim hayatımız sınırlı hale geliyor bende şimdi şakayla karışık aaa gelmişim 34 yaşına kimse bana karışmasın diyip istediğimi yapıyorum
Eski kadınlara göre çoğu şey gereksiz ( sinema olsun, dışarda yemek yemek olsun ) hemen der ay okadar para ona vereceğine git kenara koy yada evine alışveriş yap Annemde o tip sadece çocukları için dişinden tırnağından arttıran, hiç bir faaliyeti olmamış hatta hala bile en ufak ihtiyacımızı karşılamaya çalışan biri

Bakalım şu anda yine Almanyada artık bir ay rahatım sonra gelicek nasılsa yine bırak kadın çok titiz yakında oturunca dağınık yakalamasın beni diye devamlı evi düzenli tutmak zorunda kalıyorum yoksa hadi temizliğe girişelim der ve girmediği nokta kalmaz bazen diyorum kız sana iç güveyi olmuş olsaydık eşimle emin ol kocamdan önce ben kaçardım diye nasıl gülüyor tabi her gün temizlik yapmak işine gelmez diye

Allahtan özetledim hee yine roman oldu kusura bakmayın

Bu arada büyük kızın kıyafet sorununa çareyi büyük bir merakla bekliyorum Allah razı olsun Annenden sonuçta bizden çok tecrübeli vardır kesin bir bildiği

Son düzenleme:
yatmadan menümü paylaşayım kızlar

sabah : peynir , maydanoz, zeytin , 1 dilim ekmek ,şekersiz çay

öğle : balık , salata

ara 1: 1 elma

ara 2: türk kahvesi

akşam : 4-5 kaşık bulgur pilavı , kocamann bir kase cacık

2 litre su içmişimdir tahminen spor: yok

Ya senin uzun mesajlarin o kadar komik eglenceli oluyoki insan sikilmiyo kv sorunu zaten cok kotu ne kadar sacma aslinda dogmadigin birine anne siyosun kocanla kardes moduna giriyosun sonra neden turk erkekleri okuz oluyo annem de aimdiden diyo varya evlenince bizim sokaktan alirsin evi diye ben tek cocugum bi de 35inde dogurmus o yuzden cok bagli ama bazen o kadar delirtiyo ki yok suna yardimci ol biraz duyarli ol disarda kahve mi icilir ben sana aynisini iki dakkada yapiyim filan diyo
Ya ben kucukken boyle asla ne etek ne renkli bisey asla varsa yoksa esofman alti kot boyle bot filan hatta cok severek arabalarla oynadigimi hatirliyorum annem bakti ustume dustu hicbiseye yaramiyo icten vurdu benim cook sevdigim bi karsi komsularimiz vardi onlarin bi kizi vari ama baya bi susluydu kiz bendn de cok buyuktu boyle biz alisverise ciktigimizda bana iki suslu sey gosterirdi hemen esofmana kosardim iyi ben bunu cigdem ablana aliyim derdi ve alirdi hic bi sure birakti oyle erkek cocugu gibi dolastim bu arada kizin giyinmesine filan bi ilgi gosteriyo kendi filan bi ornek atkilar takiyo ama bunlar bana yemmis tabi ben de cocuk aklimla bozulmaya basladim iste sevmiyo beni o kiyafetleri daha cok yakistiriyo ona bi de yavastan hosuma gitmeye basladi bi gidiyorum okula bi tane bile benim gibi yok yavas yavas acildim boyle ama hala ne kadar sik giyiniyosun desen bi kot bi kazak ama cok sukur erkek reyonundan digil yani kobay kullanmaliymissin mesela buyuk kizina gosterdigin biseyi begenmedi mi hoop aynisinin kucugu ufakliga gibi cunku kucuk daha ya patlasamaz seni :)) yani umarim ise yarar hic umursamazsan kendini dislanmis hissdecek kiyafet muhabbetinden

Bi de var ya insan annesi hakkinda iste boyle dusununce acaba dorun bende mi diyo annem catliyodu bi ara bunu dusunmekten mesela bu yaz yazliga gidicez sezonluk kiralicaz annem babam ben ananem insan bi yerden sonra sikiliyodaral geliyo kayinvalde daha zordur ama ya valla allah kolaylik versiin

Son düzenleme:
Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr

Sabah karga kahvaltısını etmeden kalıp halinde uyandım
Dün parkta rüzgarı yiyince zaten boynum tutulmuştum ama eşime kremle ovdurunca sabaha geçer sanmıştım hatta erkenden yattım fakat sabah bir uyandım dünden beterim resmen üst bölgem kalıp halinde
Şimdilik evdekiler uyuyor diye bende kendimi buraya attım artık eşim uyanınca biraz fönü tutup rahatlatır inşallah yoksa haftasonu kalıp olarak kalırım

Kesinlikle haklısın KVye anne deme konusunda
Hiç emek vermemiş hatta gerçekte sevip sevmediğinide bilmediğin birine Anne demek bana şu anda çok saçma geliyor. Geçmişte eşimle nişanlandığımız andan itibaren eşimin annesine Anneciğim derdim bana baştan yakın davranırdı ve ben saftirik beni sevdiği için sanırdım meğer eşimin tepkisinden öyle davranırmış hatta aklınca beni yola getirmeye çalışıyormuş
Sırf eşim istedi diye kapanmıştım ( meğer ailesi şart koşmuş istemeye bile gitmeyiz kapanmazsa diye ) ama o bile yetmemişti KV ve KPye. Neymiş 5 vakit namaz kılmıyormuşum, bir yere giderken onlardan ayrı izin istemiyormuşum, bir şey alacağım zaman onlara danışmıyormuşum falan diye bir sürü arıza çıkardılar Hep sabrettim ama baktım en son küçük kızıma hamileyken düşük tehlikem olduğu halde hepsi bir oldu beni suçlayıp durdular yok ben öyleymişim yok ben şöylemiyim bir çay bile önlerine koymamışım falan diye ( ki külliyen yalan )
Kapanmışken açıldım nasılsa yaranamıyorum ve bunu yapacaksam sırf Allah rızası için olmalı diye üzerine hamile kalıncada iyice kudurdu KV çünkü o dönem çok güzel aramızı açmıştı eşimle ve biz ciddi ciddi boşanmanın eşiğine gelmiştik kadın resmen bayram ediyordu o dönem
Eşimle tekrar denemeye karar verip barışınca ( tabi benim şartlarımı kabul etmesi şartıyla ) üsteine birde 2ci çocuğu isteyince hatun fenalıklar geçirdi ne gerek varmış bir çocuğa daha bir tane yetermiş
O dönem eşimle barıştıktan sonra bir kere bile değil Anneciğim demek Anne bile demedim kadına aslada demem sonuçta ne emek vermiş nede gerçekten sevmiş beni ( resmen yüzüme söyledi o dönem seni baştan beri istemiyordum, oğlum ne yaptıysan artık seni almak zorunda kaldı (almanyalı olunca direk mercimek fırına verildi sanıyor herhalde ) ve bir sürü hakaret daha
Artık zorla konuşuyorum ve eğer ona birşey söylemem gerekiyorsada göz göze gelmeyi bekleyip söylüyorum sırf Anne kelimesini söylememek için

Bu arada kızım için verilen taktiğe çok teşekkür ederim Annen çok haklı benim kızımda kendinden biraz büyük kuzenini çok beğenir ve onun giydiği şeyleri çok yakıştırır hatta daha geçen gün dedi anne Gözde ablamın hırkası çok güzelmiş aslında öyle birşey alırsan giyerim diye bakalım onada erkek arkadaşının babası hediye etmiş ama belki nerede bulabileceğimizi biliyordur
Ben geçen alışverişte istediği kırmızı spor ayakkabılara karşılık bir kaç birşey aldırdım söz verdi amcaoğlunun nikahında hoş giyinecek ( tabi ayakkabı sevdasına ) ay başında alırım demiştim ama sevinsin diye 15 gün sonra alacağım
Bakalım anneninde taktiğini kullanırsam belki biraz daha düzene girer
Bende iyice kokoş gezsin demiyorum zaten ama azda olsa insan içine çıkarken düzgün giyinsin istiyorum hani dediğin gibi kot üzerine bir gömlek tamamdır :34. bakalım belki ilerde birilerinden hoşlanırsa ona hoş görünmek için değişir fikri

Son düzenleme:
dün o kadar çok yedim ki buray yazmaya utanıyorum ama yazayımda beni kınayın bidaha yemeyeyim o kadar

sabah:1,5 dilim tost beyaz ekmekle,çay reçel,

öğle:1 dilim tost, 1 lavaş,1 bazlamanın yarısı,peynir, çay,

akşam:1 tabak salçalı makarna

araatlamış mısır

2 litre su,
spor:15 dak yürüyüş
çok abarttım malesef kızlar bile bile yedim haftaya 62 plmam lazım hemde daha cuma oladan 62 yi görnmem lazım
çünkü hedef koydum kendime 1 nisanda 59 olmam gerekiyor:26:

canım geçmiş olsun ama bence doktora git iğne yapar rahtalarsın canım ya masajla bile olmuyor bazen sen baya rüzgar almışsın çünkü
canım ya kv mevzunu okudum ya neler var inanamıyorum allahkolaylık versin oğlumun yuvası yıkılacak diye hiç üzülmüyor kalbi kötü demekki
çoçuklar ortada kalır diye aklıa gelmyor netseki eşin iyi biriymiş seni deçok sevyormuş ki
yuvanızın huzuru daim olsun canım

canım menüne bayıldım afiyet olsun çok güzel bir diyet menüsü
benim dün yediklerimin yanında
miden küçülmüş senin galiba cacık ve pilavla doymuşsun ne güzel tebrik ediyorum valla darısı başıma

Gunaydinn kizlar bugunluk planimi giricem cunku gun icinde hic giremem arkadaslarla geccek gunum umarim kendime hakim olurum sirf bunun icin guzel bi kahvalti yaptim :))
sabah: 2 3 mantar, yarim dilim cavdar ekmegi, peynir, 1 cay kasigi bal.
Cok protein oldu kahvalti bi de aksama balik var bugun biraz pr. agirlikli oldu hadi bakalim arkadaslari da bi kahve ile gecirdim mi mis olur :) iyi haftasonlari diliyorum herkesee :)

teşekkür ederim canım bende beğendim ama her zaman böyle olmuyor malesef bazı günler canavar gibi hissediyorum kendimi aslında tamamen doymuyorum ama o an biliyorum ki sofradan kalkmazsam olmayacak mecburen kalkıyorum hedefim için

Günaydın hanımlar bol sporlu kalorisiz bir gün olur inşallah

Hem iyi haftasonları diliyorum hem de hepinizin "Dünya Kadınlar Gününü "kutluyorumm .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…