Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

aleyküm selam canımm
ay havadisleri bekliyorum hadi gel artıkda yazıver
ben ders çalışmaktan sıyırdımmmm bitmiyo bitmiyo bitmiyoooooooooo

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrr

Ben geldimmmmmmm :122: :122:

Misafirlerimi uğurladım iki dakikada kalan bir iki parça işimide bitirdim buraya attım kendimi
Bu akşam sağ olsun büyük kızçem bana çok yardımcı oldu Allah razı olsun
Yaptıklarımı masaya dizip oradan servis yaptım daha kolay olur diye ( mutfağım totoşumdan küçük olduğundan )
Ben çay servisini yaparken kızımda boşalanları toplayıp direk makineye dizdi hatta bir güzel mutfağı topalmış ve bana neredeyse hiç iş bırakmamış
NOrmalde hep somurtur yerinden kımıldamayan kız bu gece maşallah elim ayağım oldu
Bizimki geçenlerde şu Miley Cyrus gibi saçlarını kestirmişti ya gelen arkadaşlar bayıldılar saçlarına ben şaka yapıyorlar sanıyordum ama cidden çok yakışmış süper olmuş dediler tabi bizimkide mest oldu
Normalde gitar çalmayı öğrenmeye başladığı halde pek gitar çalmazdı bize ama gelen arkadaşlardan biri hadi çalsana bize birşeyler dediğinde hiç itiraz etmeden gitti gitarını kapıp getirdi 2 şarkı tımbırdattı
O bile hoşuma gitti sonuçta biz her çal dediğimizde aaa akortu yok yada işte canım istemiyor derdi çekinirdi

O hoşlanmadığım çiftte geldi tabiki ama nasıl olduysa karı koca ikiside baya bir cana yakın davramaya çalıştılar tabi bende elimden geldiğince iyi davranmaya çalıştım ama yinede hoşlanmıyorum
Arkadaşlardan birinin eşi TAcikistanlı ( daha yeni evlendiler ) kadıncağızla daha evvelde hemen birbirimize ısınmıştık hatta bugün gelince bir ara mutfağa yanıma gelip sarıldıp öptü beni ay bilmiyorum neden ama seni çok sevdim canım arkadaşım yaaa dedi dedim bende öyle ( ki gerçekte öyle )
Ya aramızda kalsın ama ben nedense şu diğerlerinden hoşlanmadım dedi ( benim uyuz olduğum çifti kast ederek ) dedim boşver idare edeceğiz artık kocaların hatırına
Bol bol sohbet ettik ve yaptığım mamaların hepsini çoook beğendiler
Tacikistanlı olan arkadaş hatta hemen tatlının ve yaptığım arpa şehriye salatasının tarifini aldı

Bakalım yakında yine bir araya gelelim diyorlar ( gıçıklarda dahil tabi ) şöyle bir iki hafta daha geçsinde ancak ondan sonra
TAcikistanlı arkadaşa ama hazır okullarda tatilken bir gün kızımla gidiceğim bu hafta kahve içmeye kadıncağızın burada hiç tanıdığı yada akrabası yok ( komşularını bile tanımıyor :26: dedim hatta sen bir gün birine deng gelince kahve içmeye de beklerim deseydin diye ama hem çekiniyor hemde ben kaç aydır buradayım daha bir kere selam bile vermediler dedi bari ben arada gideyimde kendini iyice yanlız hissetmesin )
Zaten onada dedim şu havalar biraz ısınsın senle bol bol gezmeye gideriz boşver sen diye

Benim büyük cadıda kuzenini çok özlediği için misafirler varken ona mesaj atmış abi gelsene bize diye misafirler gitti o geldi sağ olsun hiç eziyeti yoktur bana hem bir sürü şey vardı onlardan hemen atıştırdı gelir gelmez şimdide eşimle oyun konsoluna geçtilerde ben rahat ettim .
Artık sabaha kadar nette gezsem benimki len hala oturuyormusun demez nasılsa onlarda oyalanıyor

aleyküm selam canımm
ay havadisleri bekliyorum hadi gel artıkda yazıver
ben ders çalışmaktan sıyırdımmmm bitmiyo bitmiyo bitmiyoooooooooo

Allah yardımcın olsun canım yaa inşallah şu sınavlarda güzel geçerde mezun olduğunuda görürüz
Kaç sınavın kaldı?

Bu gece vukuatsiz geçti diyebilirim
Yaptıklarım çok beğenildi o uyuz çifte geldi ama sanki değiştirmişler onları dangul dungul konuşan karı koca eskiye nazaran biraz daha dikkatliydiler ama tabi özlerinde var sonradan yine dangul dungulluk yaptılar ama bana değil
Tacikistanlı arkadaşımız eşine birşey söylerken o dangozlardan kadın olanı kalkıp kadına siz diğer odaya geçin isterseniz dedi gülerek kadıncağız çok bozuldu ve utandı sanki başka birşeyi ihma ediyormuş gibi oldu sonuçta ve direk onun ağzını kapattı ama ; eşime birşey söyleyemeyecekmiyim sen bizi boşver sohbetine bak dedi
Dangozun kocasıda bir ara tutturdu benim cimcimeye ay ben sana çikolata alacaktım unuttum falan diye bende önemli değil diyince dönüp olurmu beslememiz lazım gelin alacağız demezmi tabi o anda duymamazlığa geldim ama büyük konuşmayayım 10 kızım olsa birini vermem o dangozlara Üstelik çok uyuz olurum ben arkadaş arasında aa senin kızı alacağım lafına hayır arkadaş grubunda hepsininkiler erkek bir bende iki kız Bizde komşunun bile niyeti bozup kızınızı oğlumuza düşünüyoruz demek çok ayıp çünkü akrabalık olmasada kardeştir bizim gözümüzde
Şaka yapıyor hesapta ama hiç kimse gülmedi
Bakalım bu geceyi atlattıkta dangozlar ille bari ayda bir biraraya gelelim diyorlar çoğunluk olur diyince ses edemedik tabi ama her 15de bir yada ayda bir çekilmez bunlar
Nasip kısmet diyip geçiştirdik

hayırlısıyla atlattın bu geceyide çok şükür.aman boşver sen onları, öyle denir ama bir daha zor bir araya gelinir hep unutulur
evet canım ya hem Dinen'de;'seni oğluma,kızıma alıcam'gibi söylemler doğru değilmiş,bir arkadaşım söylemişti çok uzun yıllar önce,tam içeriğini unuttum ama aklımda kalan bu. özellikle erkek ailesi derse çok sakıncalı oluyormuş bir nevi nikah sözü gibi (hatta boşaması gerekir bile demişti arkadaşımçokkkk şaşırmıştım)bida derlerse ağızlarına tıkarsın

benim sınavların hangi birini dyimbugün sabah girdim,yarında tüm gün giricem(sabah 120dk-öğlen 60dk,ama 2 okul arası mesafe çok git gel zaman geçiyor.yani evden 8 de çıkıcam,5 gibi anca evde olabilirim))
bu yılın son sınavlarıda,nisan ve haziranda
oy oy mezun olmama 1 yıl daha var ama uzatırım ben 1 yıl daha öyle görünüyor

Son düzenleme:

Anammm okadarını bilmiyordum ama biz hep o mantıkla yetiştik arkadaşların çocukları ( yakın ) birde komşu çocukları çıssss
Hatta ben nişanlandığımda komşumuz itiraf etmişti ben seni oğluma düşümüştüm aslında diye dedim birincisi geç kaldın ikincisi benim bildiğim komşu oğlu kardeştir ( sonuçta birlikte büyüdük üstelik oğlu tam bir odundu halada öyle 40 yaşına girecek hala bekar en son iki sene evvel bir bayanla evlenmiş 1 - 2 ay ancak sürmüştür evliliği hatta kadının ilk eşinden oğlu varmış KV yani komşumuz ilkten istememiş sonra birlikte oturursak ancak olur demiş artık ya onun parmağı var yada gelin istemedi sonradan herahlde ki daha kadını istanbuldan türkiyeye kalıcı olarak getiremeden boşandılar )
Başka bir arkadaş benim büyük kız daha 2 yaşındayken karısıda erkek bebeğine hamileyken şakasına anam gelin geldi diye kapıda bizi karşıladığıdan anında ne gelini be diye fırça atmiştim hem kızımdan ufak olucak oğlun hemde bizde arkadaş ve komşu çocuğu kardeştir bak bu ilk ve son olsun bir daha duymayayım demiştim oda şaka dedim yaw hem kaderde ne olur belli olmaz demişti de bir keresinde benim büyük kıza laf açıldığında o olayı anlattığımda öööö onun oğlunamı kaldım ben üstelik ben evlenmiyeceğim demişti
Herşey nasip kısmet tabi ama ben hep o mantığı kızımada aşılıyorum ki aklında bir acaba bile olmasın diye sonuçta bir şeyi elli kere söylersen çağırmış gibi olur insan bizim bir komşu çocuklarına ufacıkken başlamıştı telkinde bulunmaya işte sana bilmemkimin kızını alacağım diye çocukların nasıl bilinç altına yerleştiyse ikiside büyüdüklerinde analarının senelerce gelin gelin diye istediği kızları aldılar heee mutlu olup olmadıklarını Allah bilir görünüşte mutlular ama hani derler ya dışı seni içi beni yakar o hesapta olabilir sonuçta

aynen canım bzde o mantıkla büyüdük.akraba ve komşu çocuklarımız kardeşti.eşimin sülalesinde ise tam tersi akraba evliliği çoğunlukta 4 eltiyiz 2 eltim eşimin amcasının kızı,diğer eltimde köylüleri ben çokkkk şaşırmıştımmmm

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrrr

Hele şükür gelebildim
Dün cadı kızımla uğraşmaktan fırsatım olmadı sabahta kızlarla dışarda kahvaltı edecektik hesapta ama geç uyanınca kahvaltı sonrasında çıktık
Bİrlikte İkeaya gittik ve ufaklık top havuzunda oynarken bizde büyük kızımla ana kız sohbet edip kahve içtik
Uzun zamandır ilk kez baş başa bu kadar hoş sohbet etmeye fırsatımız oldu ( sağ olsun ufaklık hep ilgi çekince farkında olmadan onu ihmal ettik galiba :26: )
Önümüzdeki hafta arkadaşı ve annesiyle bir sabah kahvaltıya İkeaya gitmeye karar verdik
Bu ara ufaklığın koşturması yüzünden onun beslenmesinide takip edemedim ( benim verdiğim haricinde yediklerine yani )
Birlikte bugün baya yürüdük diye spor yapmadık ama yarın Annemdeyiz kahvaltıya ve eğer akşam yemeğine kalmazsak kesinlikle birlikte spor yapacağız
Oda artık ufak ufak dikkat etmezse kilolarla boğuşmak zorunda kalabileceğini idrak etti şükür
Daha evvelde zayıflayacağım diyordu ama hep sözde kalıyordu artık oda kesin kararlı şükür

Ordan Forum İstanbula geçip öğretmeninin 15 tatilde okuyun dediği kitaplardan birini aldık ( diğerini bulamadık )
Tabi küçük cimcime dururmu oda ille Yap BOz istiyorum diye tutturdu onada onu aldım
Birazda marketten alışveriş yapıp eve geçtik ve dönmemiz 3ü buldu ondan sonrada ancak yok öğle yemeği, çocuğun havası, salonu toparlama derken ancak girebildim
Birazdanda eşim gelir bana hiç rahat yok anasını satam
Neyse akşam kesin uzun uzun sohbet için gelirim tabi birilerini bulursam

Cnm seni okuyunca bi tane de kızım olsun istiyorum :) çok tatlısınız

Bugün çok geç kalktım kahvaltıyı bırakın annem öğle için balık kızartmış salata vs hazır ben kalktım. O ara işte kahvaltı niyetine fıstık filan yedim.

Sabah
1 kase antep fıstık (çok yaglı da işte)
Hamsi
Salata
1,5 dilim ekmek

Ara
1 salep
1 muz

Öğle
1/2 tavuklu sandwich

Ara
1 muz

Akşam
1 portakal

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrrrr

Kaçak geldiiiiiiiiiiiii :122: :122: :122:

Sabahtan beri daha yeni totoşum yer gördü yalan olmasın yemek yerkende oturdum
Sabah kardeşime kahvaltıya gittik malum çok hafif ve güzel bir kahvaltı oldu
Öğlene kadar oradaydık sonra annemleri eve bırakıp kızlarla Doktora gittik küçük kuzuyu tekrar göstermek için.
Çok şükür kuzumda hiç birşey kalmamış Doktor ne olur ne olmaz emin olmak için göğsünün filminide çekti ve temiz çıtkı
Tabi bizim eve dönmemiz saat 5i buldu Tam dinleneyim sonrada mutfağa gireyim derken eşim aradı bir kaç eksik vardı almasını istediğim bulamamış hazırlanda bari birlikte gidip alalım dedi
Hadiiiiiiii tekrar hazırlandık ve dışarı attık kendimizi
Eksikleri alalım derken karı koca biraz sapıttık ama hiç bir tane bile zararlı şey yok içlerinde

Bu arada iki gündür eşime yine sapıtmaya yakınım falan diyip duruyordum malum regl oldum
Artık nasıl adama dert yandıysam oda benle birlikte perhiz yapmaya söz verdi Zaten onunda az fazlası vardı o bahaneyle oda en azından biraz kilo vermiş olur

Cnm seni okuyunca bi tane de kızım olsun istiyorum :) çok tatlısınız

Rabbim ileride sanada inşallah bir cimcime nasip eder
İnan insan istesede kızamıyor Eşim trafiğe çıktığında normalde çok sinirli olur ama bizimle bir yere giderken tam sinirlenmeye başladığında bizim cimcime arkadan sesleniyor hemen babacığım ayıp öyle deme Tavşan de Tavşan adamcağız küfür bile edemez oldu tam ağzını açıcak hemen cimcime o cümleyi söylüyor ona göre Tavşan hakaret sayılıyor kuzenine ana okulunda bir çocuk Tavşansın sen demiş oda saf kuzum oturup ağlamış kardeşime anne bana Tavşan dedi diye benim cimcime de duyunca onu küfür sanmış devamlı onu söylüyor o günden beri

Kızlarrrrrrrrr aklımdayken yediklerimide yazayım

Sabah;
3 dilim ekmek
3 dilim kaşar
2 zeytin
4 dilim domates
4 - 5 dilim salatalık
3 şekersiz çay

ara;
Şekersiz nescafe

Öğlen;
1 kase çorba
1 bardak ayran

ara;
1 elma

Akşam;
3 ızgara köfte
1 tavuk snitzel
2 - 3 parça döner eti
( eşim hepsinden yapıp karışık yiyelm diye tutturdu karışık ızgara hesabı tabi hepsi fırında pişti yağsız )
1 koca kase salata
1 büyük bardak ayran

Gün içinde 2 litre su ve bir yeşil çay

Bugün çokmu yemişim ne şimdi yazınca fark ettim

Âmin saol cnm hatta ikiz kız olsun amiiiiiiiiiiiiiiin.
Cimcimeye bak yerim onun tavşanını :)

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrr

Herkese bol enerjili bol eksili bir gün diliyorum
Günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Bu sabah çok uykum olmasına rağmen eşimle birlikte uyandım ve adama kahvaltısını paket yapıp işe gönderdim
Acaba bir saatcik dahamı uyusam diye düşünürken inat ettim uyumadım sonuçta uyuyarakta şişiyor insan erken yatıp erken kalkmaya alıştırmam lazım kendimi ( yine yeni yeniden )
Kahvaltımı aldım önüme, açtım sabah haberlerini hemen buraya attım kendimi

İnşallah bundan sonra çok daha dikkalti olucağım ( su ve yeşil çay konusunda ve tabiki beslenme )

Bu sabah tartı şaşırttı beni uzun zamandır eksiye düşmemişti bu sabah inanamadım 3 kez tartıldım
Bi 61.6 - 61.7 - 61.8 gösterdi ben en yükseğini diyip neticede 200 gr

iyi akşamlar şekerler
nasılsınız,cumaya az kaldı dikkat ediliyor dimi?
bol bol su içmeyi unutmayın canlarım,bu yaza pişmanlıklarla girmeyelim
önümüzde 5 6 ay var ve eğer istersek kilo verebilmemiz için gayet ideal bir zaman
2014 yazı hepimiz için süper olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…