Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Eveet kızlar ayşe ablayla konuştum ben eğer sizde okey verirseniz fittingo'ya hepimiz üye oluyoruz ve ordanda ekliyoruz birbirimizi.
Orda hem neyi ne kadar yediğimizi görücez hem kim kaç kalori almış onu görücez ama tabiki buraya da yazıcaz yine.
Zaten siteye girince göreceksiniz su hedefi spor hedefine kadar her şey gayet güzel topkekin bile kalorisi var sitede :KK9:

Siteye üye olanlar:
efsax
thebeyin
rabia1984
iris

Biz rabia ile ekleştik bile:KK1: Ben şimdi efsax ve irise de mesaj atıcam ekşelmek için :)
Üye olanlar burdan bize duyursunlar ve hepimiz birbirimizi ekleyelim artsın motivasyonumuz :)
:KK34:ne guzel hepınızı orda gormek

:KK34:ne guzel hepınızı orda gormek

Bencede :KK61:

Bu arada kızlar üye olan herkes takım arkadaşlarına adını soyadını veya mail adresini göndersin ki ekleyelim birbirimizi ben kendi mail adresimiz siteye kaydolanlara gönderiyorum hemen :)

ablacım bu sorun cozuldumu bılmıyorum malum sehır dısındayım net ısını anca suan halledebıldım 12 . takımdakı arkadaslarımız cuma gunu kılolarını bıldırıp 12 .takım olarak sonkez ordan bıldırım yapacaklar ve transfer olmak ıstıyor dıye hepsının yanına not dusulecek bu bı kere daha olmustu sanırım baska bı takım la bırlesılmıstı yanlıs hatırlamıyorsam bu sekılde olmustu . tabı sevgılı puskuut baska bı onerı sundu bılmıyorum gecmıs baya olmus yavas yavas okuyorum :KK9:
hallettik canımcım:KK34:

selam kızlar,gününüz güzel geçsin:KK16:
motive açısından üye olduğumuz site,buraya paylaşımı etkilemesin hatta daha arttırsın.

ayse abla bı bakar mısın ben kılo mu bıldırıp ayrılmıstım bıldırmeden ayrılanlarında kılosunu 2 ye boluyorduk , ben bıldırdım ayrıldım sadece bı hafta bıldırım yapmamıs oldum sımdı yıne 2 ye bolmek anlamsız gelıyor bna , nasıl yapıcaz bunu :26:
[/B]
mervecim,2 hafta izinli olduğundan kilon bölünecek,325.etapda bildirdin ve tatile çıktın,326.etap ve 327.etap yani 2 etap oluyor ve bölünmesi gerekiyor malesef.

selammmm ben geldim kahvaltıya gittik arkadaşlarla daha yeni geldim
çok yedşinmi diye sorarsanız evet çok yedim:KK50::KK50:
selam tatlım,kahvaltıyı gün içinde dengelersin umarım:KK34:
özlemcim daha fazla paylaşım bekliyorum canım,yeni kurallar geldi 5 mesaj zorunluluğu,menü paylaşımı,menülere yorumlar zorunlu biliyorsun.farkındayım yoğunsun ama lütfen bize de daha fazla vakit ayır :KK16:

selam kızlar,gününüz güzel geçsin:KK16:
motive açısından üye olduğumuz site,buraya paylaşımı etkilemesin hatta daha arttırsın.

mervecim,2 hafta izinli olduğundan kilon bölünecek,325.etapda bildirdin ve tatile çıktın,326.etap ve 327.etap yani 2 etap oluyor ve bölünmesi gerekiyor malesef.

selam tatlım,kahvaltıyı gün içinde dengelersin umarım:KK34:
özlemcim daha fazla paylaşım bekliyorum canım,yeni kurallar geldi 5 mesaj zorunluluğu,menü paylaşımı,menülere yorumlar zorunlu biliyorsun.farkındayım yoğunsun ama lütfen bize de daha fazla vakit ayır :KK16:
ablam o sıte bana ıyı gelmıstı uzun suredırde kullanıyordum o sıteyı umarım takımımızada ıyı gelır

anladım ablacım ama o zaman sole bır yanlıslık olmus oluyor kılosunu bıldırmeden ayrılan uyelerıde 2 ye deıl 3 e bolunmesı gerekıyormus :26:

***8.TAKIM 327.ETAP***

Moni(92,9/ / /% )
hrnsnr ( 55,0/ / /% )
sky87 (92,0 / / / % )
kelebeklerhepbekler (89,5 / / /% )izinli
Nice15( 62,0 / / / % )
yagmur3872 (66,6 / / / % )
turuncu ( 69,9 / / / % ) 317.etapta izne ayrılan üye geri döndü kilosu 9 a bölündü
iris ( 67 / / /% )yeni üye hedef kilo 55
alsen (70,2 / / / % )yeni üye hedef kilo 58
efsax(78,1/ / / %) 325. etapta izne ayrılan üye geri döndü . kilosu 2 ye bölündü

8. TAKIM ORTALAMASI:%

Merhaba kızlar..
Takımın eski üyelerindenim.2 ay kadar önce izine ayrıldım ve şuan tekrar takımdayım.
28 yaşındayım,ev hanımıyım ve 17 aylık bir oğlum var.Doğum kilomun hepsini verdim önceki dönem fakat kilolu hamile kaldığım için şuan kalan 10 kilomu vermek için çabalıyorum.
82 ile başladığım diyetimde şuan 69 kilodayım.
Bebek olduğu için çok fazla spora zaman ayıramıyorum ama farkettim ki spor yapmadan sıkılaşmak mümkün olmuyor.
Evde koşu bandım var ve oğlumu yatırdıktan sonra yarım saat bile olsa yürümek istiyorum.
Şimdilik benden bu kadar :)))

Merhaba kızlar..
Takımın eski üyelerindenim.2 ay kadar önce izine ayrıldım ve şuan tekrar takımdayım.
28 yaşındayım,ev hanımıyım ve 17 aylık bir oğlum var.Doğum kilomun hepsini verdim önceki dönem fakat kilolu hamile kaldığım için şuan kalan 10 kilomu vermek için çabalıyorum.
Bebek olduğu için çok fazla spora zaman ayıramıyorum ama farkettim ki spor yapmadan sıkılaşmak mümkün olmuyor.
Evde koşu bandım var ve oğlumu yatırdıktan sonra yarım saat bile olsa yürümek istiyorum.

çocuklu spor yapamayanlardan biri de benim , zayıf ve bıngıl bıngıl olucam sanırım :KK52::KK52::KK52:

8.takım kaptanı:moni
kaptan yardımcısı:efsax

14/09/2013 tarihi itibari ile;

8.TAKIM KURALLARI:

* Her üye kendi kilo bildirimini cuma günü en geç 11:00 kadar yüzde hesabı ile bildirmekle yükümlüdür...

*cuma kilo bildirimlerinde, mutlaka o haftaki yapılan sporların toplamı da yazılacak.

* Kilo bildirimini önceden mazeret bildirmeksizin 3 kere aksatan yada geciktiren takımdan uzaklaştırılır.

* Her üye günde en az 5 mesaj yazmak zorundadır. Yapılan kontrollerde önceden mazeret bildirmeksizin 5 kere bu kuralı ihlal eden takımdan uzaklaştırılır..mesajlarınızı numaralandırınız...

* Her üye son yazdığı mesajdan itibaren yazılan mesajları okuyup gerektiğinde cevaplamakla yükümlüdür... Bu bir bütünün parçası olmak adına önemlidir.

* Her üye gün sonunda menüsünü + içtiği su miktarını + yaptığı spor aktivitesini süresi ile bildirmekle yükümlüdür..

* Kaçamak yapanlar yaptıkları kaçamağın kalorisine göre,aynı gün içerisinde ekstra sportif faaliyette bulunacak ve bunu takıma yazacaklar.

* 3 Hafta arka arkaya kilo veremeyen takımdan çıkarılır...

* yeni üyenin deneme süresi 4 haftadır,yeterli paylaşım ve takıma uyum sağladığı kanaatine varılınca listeye dahil edilir.

*her üye haftalık hedef belirlemeli ve hedefine ulaşmalıdır...%30 performans uygulamasında takımımızın ceza almaması için bu gerekli ve zorunludur...

*cuma kilo bildiriminden sonra kilo veremeyen üye yada üyeler,ceza olarak diğer takımlara gidip,o hafta kilo veremediklerini,bundan pişman olduklarını belirteceklerdir.. özetle,kendilerini ifşa edeceklerdir.

* Takım kuralları ilerleyen zamanlarda güncellenecek ve yeni kurallar eklenecektir.

MUTLAKA OKUYUNUZ...!!!
***13. takımdan alıntıdır***
Yukarıda belirtilen kurallarımız uyulması gereken zorunlu kurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz için bunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğine içtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaç bunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz,nasıl yüreklendirdiğimizdir.kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdaki kişi bunu zaten anlayacaktır emin olun.Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyu sevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan,yada öğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarak bunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşız ve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmak istemediğimiz için,motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimse burada olmaz,herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun ve meşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım,birbirimize destek olalım.

EK OLARAK;
Kardeş takımlarımız: 3. ve 5. takımdır.
kardeş takımlarımızın arada sırada topikleri ziyaret edilecek ve yardıma ihtiyaçları olduğunda yardım edilecek.
aynı şekilde bizimde yardıma ihtiyacımız olduğunda yardım istenilecek.

şu 3 linkdeki güncellemelerin son sayfalarını hergün okuyun,takip edin.
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...yiflama-yarismasi-nedir-karar-defteri-15.html
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...mans-uygulamasi-cuma-zayiflama-yarismasi.html

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...-yarismasi-uyelerinin-paylasim-alani-934.html

HER ÜYE TAKIM LİSTESİNİ HAZIRLAMAYI ÖĞRENMEK ZORUNDADIR

1- YARIŞMACININ VERDİĞİ/ALDIĞI KİLONUN YÜZDE HESABI NASIL YAPILIR?
Formülümüz şu şekilde:
[(Etap başlangıç kilosu - Etap bitiş kilosu) / Etap başlangıç kilosu] x 100
Örnek: Yarışmacı 61 kilo. Bir hafta sonra 60,5 kiloya düşmüş olsun.
61-60,5 = 0,5
0,5 / 61 = 0,008196721
0,008196721 x 100 = %0,82

TAKIM YÜZDESİ HESAPLAMAK

yüzdeleri toplanarak, kişi sayısına bölünüyor...

SPOR KONUSU İSE ŞU ŞEKİLDE;

spor başlangıç >>cuma günü sabahı
spor bitiş >>perşembe akşamı

yani cuma günü sporlarınızı bildirirken,perşembe akşamına kadar olan sporlarınızı toplayıp yazıyorsunuz.kilo bildirimini erken saatlerde yaptığımız için cuma günkü sporlar gelecek haftaya dahil ediliyor...

kilomuzu ve sporumuzu şu şekilde bildiricez:

***ÖRNEKTİR***

kilo bildirimim

geçen hafta : 90,5
bu hafta :90,4
aradaki fark :0,1
hesaplanmış hali : %0,11

bu haftaki toplam sporum :115 dk

Merhaba kızlar..

merhaba cnm hosgeldın aramıza ,Allah bagıslasın evladını ne guzel dogum kılolarını vermıssın ınsallah o 10 kıloyuda verırsın ufaklıgın arkasından kosmak sanaspor oluyordur ,sıkılasmak ıcınde acele etme cnm vermen greken kıloyu verdıkten sonra sıkılasmaya calısmak daha dogru 10 kıloyyuda ver ondan sonra sıkılasmak ıcın egzersızler yaparsın , yarım saat yuruyus bıle cok fark eder senın ıcın ne kadar cok hareket o kadar cok yakılan kalorı

Dün yediklerimi paylaşayım :

sabah : (08.00)

- 3 kaşık yumurtasız menemen
- 2 dilim kepekli ekmek
- 1 yemek kaşığı kadar tulum peyniri
- salatalık ve 1 çay kaşığı fıstık ezmesi

ara :

-1 bardak süt

öğlen : (13.30)
- yarım tavuk göğüsü (baharatlı kavurma şeklinde)
- 2 dilim ekmek

ara :

-1 dilim kek

akşam :

- 1 salkım üzüm
- 1 yemek kaşığı tulum peyniri
- 1 dilim ekmek

su : yarım litre
spor : oğlumla 1 saat dışarı gezmesi (spordan sayılır mı bilmiyorum )

merhaba cnm hosgeldın aramıza ,Allah bagıslasın evladını ne guzel dogum kılolarını vermıssın ınsallah o 10 kıloyuda verırsın ufaklıgın arkasından kosmak sanaspor oluyordur ,sıkılasmak ıcınde acele etme cnm vermen greken kıloyu verdıkten sonra sıkılasmaya calısmak daha dogru 10 kıloyyuda ver ondan sonra sıkılasmak ıcın egzersızler yaparsın , yarım saat yuruyus bıle cok fark eder senın ıcın ne kadar cok hareket o kadar cok yakılan kalorı

Merhaba efsax,hoşbulduk..
Çizelgenden gördüğüm kadarı ile sen de çok güzel kilo vermişsin.Tebrik ederim :KK9:
Evet yarım saat dahi olsa tempolu yürümenin faydasının olacağına inanıyorum.Onun dışında her gün 2-3 km oğlumla birlikte yürüyorum dışarda ama koşu bandındaki kadar tempolu olmuyor maalesef.
Gerçi akşama kadar ufaklığın peşinde koşturmak bile yetiyor bazen :))

hee çok mantıklı ,ben de önce bi zayıflayım sonra sıkılaşrım değil mi kaptanım yardımcım :KK9::KK9::KK9:

Dün yediklerimi paylaşayım :

sabah : (08.00)

- 3 kaşık yumurtasız menemen
- 2 dilim kepekli ekmek
- 1 yemek kaşığı kadar tulum peyniri
- salatalık ve 1 çay kaşığı fıstık ezmesi

ara :

-1 bardak süt

öğlen : (13.30)
- yarım tavuk göğüsü (baharatlı kavurma şeklinde)
- 2 dilim ekmek

ara :

-1 dilim kek

akşam :

- 1 salkım üzüm
- 1 yemek kaşığı tulum peyniri
- 1 dilim ekmek

su : yarım litre
spor : oğlumla 1 saat dışarı gezmesi (spordan sayılır mı bilmiyorum )

yumurtasız menemen olur mu turuncu bacım :KK53:

X