Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Arkadaşlar bir yazıda okudum kalkar kalmaz ilk yarım saatte kahvaltı yapılmazsa vücut kendini korumaya alıp yağ yakmazmış. Ama başka bir yerde de kahvaltıdan önce yapılan spor da sırf yağ yakılır yazıyor. Şimdi spor yaparsam kahvaltıyı yetiştiremem ilk 30 dk da nasıl olacak bu iş kafam karıştı siz ne diyorsunuz bu konuda ?:44:

otarz durumlarda bende karışmış durumdayım cnm herkes farklı bıseyı savunuyor doğru olan hangısı bılen yok ::44:

bugün ne yedim onlarıda yazayım,yine düzensiz saçma sapan:KK25:

sabah
kahvaltı
yok(tahlil için aç karnına doktora gittim)

ara
yok

öğlen saat 2 de döner ekmek
dengelensin vücudum diye sütlaç yedim 1 kase

ara 2 ceviz

akşam
1 tabak z.yağlı taze fasulye yemeği
4 kaşık pilav
2 kaşık yoğurt

2.5 litre su
1 bardak yeşil çay

spor:100 dk yürüyüş

Merhaba bugünkü menüm :KK49:
Sabah :3 dilim tam tahıllı ekmek ,1yumurtadan ve 2 kib. kut. peynirden omlet,5 zeytin,yarım domates,2 dilim sucuk
Ara : 2 yk yoğurt
Öğle : 1 tabak tavuklu yağsız spaghetti ,1 kaşık yoğurt,Bol yağsız salata
Ara : Yarım dilim tam tahıllı ekmek üzeri nutella,1Çay bardağı kola ( ishal olmuştum annem zorla içirdi )
Akşan : 3 kaşık kabak yemeği ,1 kaşık yoğurt , 4-5 tane patates kızartması,1 tane biber kızartması.
su : 2,5 lt
Spor yok bahanelerimi sıralayabilirim ama bu bi işe yaramaz :2:

Sabah: bir parça omlet (4 yumurta, 2 yk un, 1 tatlı kaşığı z.yağında), 1 dilim tam buğ ekmeği, domates, salatalık, yeşil çay
Ara: 3 kuru kayısı
Öğle: ½ tavuk göğsü (1 tk z.yağında), 1 kase yoğurt, salata (yağsız), light limonata
Ara: 35 dk leslie, 5 dk cardio, 5 dk karın
Ara: 1 nektarin
Akşam: 4 yk dana eti (1 tk z.yağında, 1 domates rendesi), 1 kase yoğurt, dereotu, tere, light limonata, 1 dilim tam buğday ekmeği

bugun herkesın menusu cok guzel:nazar::KK9::nazar:

Geçmiş olsun ablam ne hastanesi?

Darısı diğer günlerin başına :KK9:
teşekkür ederim pıtırcığım:KK16:
tahlillerimi falan yaptırdım,kansızlık sorunum var bayadır yine başlamış:KK25:

Bugünü biraz toparlayacak olursak ;(19.08.2013)
11:40 1 bardak az tuzlu domates suyu , 2 bardak su
12:54 1 orta boy az tuzda haşlanmış patates, 3-4 parça kavun, 2.5 bardak su
14:30 1 bardak yeşil çay,1.5 bardak su
15:00 1/2 bardak az tuzlu domates suyu,1.5 bardak su
17:00 100gr yağsız az tuzlu buharda az haşlanmış taze fasulye, 1 bardak tuzsuz domates suyu, 3 bardak su
18:30 1 tabak fesleğen soslu makarna, 3-4 kasık yağsız yoğurt, 7-8 çatal az yağlı salata(marul,nane,havuc,sogan),1.5 bardak su
19:30 1 bardak karışık form çayı.1,5 bardak su
21:00 7-8 tane küçük parça kavun,1.5 bardak su
3lt su,30 dk yuruyuş
sanırım özel bir diyete falan başladın:44:eek: yüzden yorum yapamıcam,olması gerekenlerdir:KK34:

Merhaba bugünkü menüm :KK49:
Sabah :3 dilim tam tahıllı ekmek ,1yumurtadan ve 2 kib. kut. peynirden omlet,5 zeytin,yarım domates,2 dilim sucuk
Ara : 2 yk yoğurt
Öğle : 1 tabak tavuklu yağsız spaghetti ,1 kaşık yoğurt,Bol yağsız salata
Ara : Yarım dilim tam tahıllı ekmek üzeri nutella,1Çay bardağı kola ( ishal olmuştum annem zorla içirdi )
Akşan : 3 kaşık kabak yemeği ,1 kaşık yoğurt , 4-5 tane patates kızartması,1 tane biber kızartması.
su : 2,5 lt
Spor yok bahanelerimi sıralayabilirim ama bu bi işe yaramaz :2:
tatlım makarnayı haftada 2 öğünden fazla yemessen ve öğlenleri tüketirsen sorun olmaz:KK34:
nutellaya bulaşma bence azcık azcık derken kavonozun dibini görüverirsin:KK19:
tadımlık kızartmalar görüyorum.
su güzel sporda görmek isterdim şu listede:KK4:

Geçmiş olsun ablacım :KK3: bence yine de dengeli olmuş toplam kaloriye bakacak olursak . sadece düzensiz olmuş ama o da kan tahlili yüzünden yani sağlık için sonuçta. Afiyet olsun dönerde :KK1:
teşekkür ederim tatlım:KK16:
:KK1:

Arkadaşlar bir yazıda okudum kalkar kalmaz ilk yarım saatte kahvaltı yapılmazsa vücut kendini korumaya alıp yağ yakmazmış. Ama başka bir yerde de kahvaltıdan önce yapılan spor da sırf yağ yakılır yazıyor. Şimdi spor yaparsam kahvaltıyı yetiştiremem ilk 30 dk da nasıl olacak bu iş kafam karıştı siz ne diyorsunuz bu konuda ?:44:

otarz durumlarda bende karışmış durumdayım cnm herkes farklı bıseyı savunuyor doğru olan hangısı bılen yok ::44:
yemek ve spor arasında en az 1,5 2 saat olmalı,yani ne aç karnına nede tok karnına spor yapılmıyor:nazar:
sabah ilk yarım saatte kahvaltı etmek çok doğru:KK34:

teşekkür ederim pıtırcığım:KK16:
tahlillerimi falan yaptırdım,kansızlık sorunum var bayadır yine başlamış:KK25:

sanırım özel bir diyete falan başladın:44:eek: yüzden yorum yapamıcam,olması gerekenlerdir:KK34:

tatlım makarnayı haftada 2 öğünden fazla yemessen ve öğlenleri tüketirsen sorun olmaz:KK34:

evet ablam:KK9: ama akşam makarnayla ılk günden kaçamak yaptım:KK4::KK4:

bu aralar uykusuzluk sorunu yaşıyorum buda dengemi bozuyor:KK25:
bugün erken uyumaya çalışayım ,inşallah uyuyabilirim:KK31:
iyi geceler:KK16::KK54:

Tamamdır ablacım diyetimde ilk defa yedim makarnayı zaten bi farklılık olsun diye yağsızdı oda zaten. nutella konusunda da haklısın ama 2. ara öğünümde hep canım çok çekiyor nedense o an sağlıklı düşünemiyorum halbuki evde meyve de var :KK30:spor yarın çok çok yapmak istiyorum başarırım umarım. :KK31:

günaydın hanımlar nasılsınız?
valla bugun benı streslı bırgun bekliyor:KK43:
yonetıcıler gelıcek bugünde ıse başladığımdan berı ılkkez geliyorlar stres yaptım valla.ıns sorunsuz gecer

dunki menüm hanımlar
1,5 dılım ekmek
1 domates
1 salatalık 1,5 kıbrıt peynır
5 yesıl 2 sıyah zeytın

ogle
1 tabak makarna (yağsız tuzsuz makarna sadece uzerıne bıraz salçalı kekık nanelı sos yaptım)

aksam(mısafırlıkteydım
4 bardak sekersız cay
2 dılım cevızlık ekmek
domates
salatalık
1,5 avuk cekırdek kuruyemıs karışımı :KK43:((

spor.
gun ıcınde sureklı hareketlıydım ozel spor yapmadım oyuzden yoentıcıler gelıcek dıye temızlık vardı temızlık personelını kontrol ettım artık her saat 15 dklık ıs vardı onun ıcın kalktım hareket ettım fılan
ozel spor yok oyuzden :KK43:

Son düzenleme:
Bugünü biraz toparlayacak olursak ;(19.08.2013)
11:40 1 bardak az tuzlu domates suyu , 2 bardak su
12:54 1 orta boy az tuzda haşlanmış patates, 3-4 parça kavun, 2.5 bardak su
14:30 1 bardak yeşil çay,1.5 bardak su
15:00 1/2 bardak az tuzlu domates suyu,1.5 bardak su
17:00 100gr yağsız az tuzlu buharda az haşlanmış taze fasulye, 1 bardak tuzsuz domates suyu, 3 bardak su
18:30 1 tabak fesleğen soslu makarna, 3-4 kasık yağsız yoğurt, 7-8 çatal az yağlı salata(marul,nane,havuc,sogan),1.5 bardak su
19:30 1 bardak karışık form çayı.1,5 bardak su
21:00 7-8 tane küçük parça kavun,1.5 bardak su
3lt su,30 dk yuruyuş

domates suyu?rhatsız etmıyormu domates suyu?

Tamamdır ablacım diyetimde ilk defa yedim makarnayı zaten bi farklılık olsun diye yağsızdı oda zaten. nutella konusunda da haklısın ama 2. ara öğünümde hep canım çok çekiyor nedense o an sağlıklı düşünemiyorum halbuki evde meyve de var :KK30:spor yarın çok çok yapmak istiyorum başarırım umarım. :KK31:
bugün sende güzel sporlar görücez demek süper:KK16:

Tamamdır o zaman senin söylediklerine güveniyorum ablacığım :KK16:
:KK54:

İyi geceler tatlı rüyalar :KK16: İnş mışıl mışıl uyursun hemencecik .Uykunda da bol kalori yak :KK1:sporlu rüya görürsen belki işe yarar:KK9:
pek deliksiz olmasada biraz uyudum en azından,yavaş yavaş eski düzene girecek inşallah.bir aydır 'action' halinde yaşantım ona bağlıyorum:KK1:
sporlu rüya:KK1::KK1:

Son düzenleme:
günaydın hanımlar nasılsınız?
valla bugun benı streslı bırgun bekliyor:KK43:
yonetıcıler gelıcek bugünde ıse başladığımdan berı ılkkez geliyorlar stres yaptım valla.ıns sorunsuz gecer
günaydın tatlım:KK16:
inşallah çok çok güzel geçer bugünkü denetim:KK54:

dunki menüm hanımlar
1,5 dılım ekmek
1 domates
1 salatalık 1,5 kıbrıt peynır
5 yesıl 2 sıyah zeytın

ogle
1 tabak makarna (yağsız tuzsuz makarna sadece uzerıne bıraz salçalı kekık nanelı sos yaptım)

aksam(mısafırlıkteydım
4 bardak sekersız cay
2 dılım cevızlık ekmek
domates
salatalık
1,5 avuk cekırdek kuruyemıs karışımı :KK43:((

spor.
gun ıcınde sureklı hareketlıydım ozel spor yapmadım oyuzden yoentıcıler gelıcek dıye temızlık vardı temızlık personelını kontrol ettım artık her saat 15 dklık ıs vardı onun ıcın kalktım hareket ettım fılan
ozel spor yok oyuzden :KK43:
menün güzel sadece ara öğünlerin yok.ara öğün yapmalısın mutlaka metabolizmanın yavaşlamaması için:KK34:

günaydın şekerler:KK3:
güzel bir gün olur inşallah hepimiz için:KK16:
benim kulağım telefonda,'ayşe hanım aracınız hazır teslim alabilirsiniz.' sözünü işitmek için:KK1:
aslında bu heyecandan değil,bir aydır arabasız kalmanın etkisi:KK1: kazadan sonra 1 ay geçti ve o bir ay bana çok uzun geldi,sanki bütün özgürlüğüm kısıtlanmış bir yere tıkılmış gibi hissettim:KK1:
sağolsunlar eşim ve çocuklarım gitmek istediğim heryere kendileri bırakıp aldı beni ama yinede olmuyor birilerine bağımlı kalmak,ruhuma aykırı:KK24:

16 AĞUSTOS 2013/23 AĞUSTOS 2013

***8.TAKIM 323.ETAP***

moni ( 89,9 / / / % ) izinli
hrnsnr (56,1/ / /% )
koizumirisa ( 103,8 / / /% )
sky87 (91,5 / / / % )
deligelin ( 107,8 / / / % )
kelebeklerhepbekler (92 / / / % )
efsax ( 84,4 / / / % )9.takımdan transfer oldu kilosu 2 ye bölündü
newlife35 ( 57,7/ / / % )318.etapta izne ayrılan üye geri döndü kilosu 4 e bölündü
yağmur3872 ( 64,7/ / / % )izinli
8. TAKIM ORTALAMASI:%

Son düzenleme:
kızlar şu 2 linkdeki güncellemelerin son sayfalarını hergün okuyun lütfen takip edin.

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...yiflama-yarismasi-nedir-karar-defteri-14.html
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...-yarismasi-uyelerinin-paylasim-alani-887.html

1- YARIŞMACININ VERDİĞİ/ALDIĞI KİLONUN YÜZDE HESABI NASIL YAPILIR?
Formülümüz şu şekilde:
[(Etap başlangıç kilosu - Etap bitiş kilosu) / Etap başlangıç kilosu] x 100
Örnek: Yarışmacı 61 kilo. Bir hafta sonra 60,5 kiloya düşmüş olsun.
61-60,5 = 0,5
0,5 / 61 = 0,008196721
0,008196721 x 100 = %0,82

TAKIM YÜZDESİ HESAPLAMAK

yüzdeleri topluyosun kişi sayısına bölüyosun

birde spor konusuna değineyim;

spor başlangıç >>cuma günü sabahı
spor bitiş >>perşembe akşam
ı

yani cuma günü sporlarınızı bildirirken,perşembe akşamına kadar olan sporlarınızı toplayıp yazıyorsunuz.kilo bildirimini erken saatlerde yaptığımız için cuma günkü sporlar gelecek haftaya dahil ediliyor:KK34:

kilomuzu ve sporumuzu şu şekilde bildiricez:

***ÖRNEKTİR***

kilo bildirimim

geçen hafta : 90,5
bu hafta :90,4
aradaki fark :0,1
hesaplanmış hali : %0,11

bu haftaki toplam sporum :115 dk

X