Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

***8.TAKIM 322.ETAP***

moni ( 88,8 / / / % )
nice15 ( 60,0/ / /%) izinli
yağmur3872 ( 63,7/ / / % )
hrnsnr (56,5/ / /% )
sewil087 (53,7/ / /% )izinli
bitanemo (64,5/ / /% )izinli hedef kilosu 55
koizumirisa ( 103,9 / / /% )
efsax ( 84,4 / / / % )9.takımdan transfer oldu hedef kilosu 65
sky87 (92 / / / % ) yeni üye hedef kilosu 70

8. TAKIM ORTALAMASI:%

ayşe ablacım ben hedef kilomu 52 ye çekmek istiyorum olurmu...

abla ceza uygulaması yapsak?
herkesın günlük kalorı mıktarı olsa fazlası olunca her fazladan 100 kalorı ıcın spor cezası versek?
14 takımda bu uygulamaya baslancaktı benzer uygulamayı bızde yapsak ?
mekık ,yuruyus kosu gıbı alternatıflar olur bırını seçer yapar cezalı kısıde
cezaları eylül gibi düşünüyorum,takım toparlanınca:KK34:
bende faydalı olacağına inanıyorum:KK76:

3 hafta sonra benımmıs abla malum ben çalışıyorum ben gunduz gıremıyorum nasıl olucak_? arkadaşlar perşembe gecesınden yada cuma sabah 7 gıbı bıldırenlerı yazsam da listeye kalanı da sız tamamlarmısınız?
cok zorda kalırsak ısyerındekı yasağı delerım (ıns kımse farketmez tabı) oyle yaparım.
ben yaparım tatlım,hiç kendini zora sokma işyerindede.amaç zaten sizlerinde öğrenmesi.boş vaktinde örnek hesplama yaparak da öğrenebilirsin:KK34:

sabah
1 domates
5 zeytın
1,5 dılım tam tahıllı ekmek
sekersız yesıl cay

ara
1 armut

ogle

1,5 pizza:KK43:
az tursu

araogun
1/2 kupa 3ü1 nescafe

aksam
1 adet patlıcan közleme
2 adet güzinede yapılmış patates
4 adet kelem dolma
1 domates
3 dilim ekmek

bunların hepsi yaklaşık 1600 calorı fılan yapıyor günlük kalorı ıhtıyacım 1700 (düz hesap)

spor:
20 dk yuruyus+bahce sulama
10 kere merdıven ınıp çıkma
10dk yuruyus
menülerinde ekmek çok fazla,üstüne pizza da yemşsin ve 1600 kalori diyorsun :44: mümkün değil,o sitelerin kalori hesaplamasına güvenme bence.

arkadaşlar
diyetarkadasım.com dıye bır sıte var oradan yedıklerınızın kalorı hesabını yapabılırsınız.hatta orada marka marka urunlerın kalorısıde belırtımıs.kalorı hesabı yapmak ısteyen arkadaşlar kullanabılır orayı.
bir ara bende takip ettim o siteyi,ben bu tür sitelerin kaloriyi doğru hesapladığına inanmıyorum.dikkat edin bence:KK34:

valla abla ben bayramdada elımden geldıgınce gırmeye ve lısta paylaşmaya calıstım.
dıyet bayramda kotu gıttı :KK43:( sımdıde etkısı suruyor ve toplamaya çalışıyorum
evet tatlım farkındayım:KK16:
paylaşımlarını beğendiğimden seni bu hafta listeye dahil ettim:KK76:
senin paylaşımlarının yetersiz olacağını düşünürken,herkesi geçtin neredeyse:nazar:
diğer kızların saçını başını yolucam zaten:KK4::KK47:

ablacım ben gündüz giremem iş yerinde int. sıkıntı o yüzden akşamları paylaşım yapabilirim ancak
tamam tatlım sen akşamları paylaşımda bulunursun:KK34:

ayşe ablacım ben hedef kilomu 52 ye çekmek istiyorum olurmu...
olur canım da hedef kilolar daha önce püsküüte bildirildiği için sık değiştiremiyoruz,onu bir araştırayım tatlım sorun yoksa bildirriz ve 52 ye çekeriz:KK76:

iyi akşamlar,
bugün zencefilli kürümü yaptım ve içiyorum.3 günlük şok diyetede başlamıştım sabah fakat akşam yemeğinde son buldu:KK5:
oğlumun isteği üzerine sarma yaptım ve bir tabak yedim:KK43:
diyet 4 güne çıkıp cumaya kadar sürecek böyle olunca.
bu ara biraz yoğunum ve sorunlar yaşıyorum sanırım ondan sebep yeme düzenim bir türlü yerleşemiyor.

bugünkü menüm

sabah
1 bardak zencefilli kür

1 haşlanmış yumurta
2 dilim beyaz peynir
1 bardak tarçınlı light süt

ara,yok(dışarıdaydım)

öğle,saat 5 de yiyebildim
3 kaşık yoğurt
100gr(1 parça) tavuk

akşam,8,30 da
bir tabak sarma
1 dilim beyaz ekmek

saat 10 gibi,2 incir,4 çilek

su :2,5 litre
spor:60 dk yürüyüş

iyi akşamlar,
bugün zencefilli kürümü yaptım ve içiyorum.3 günlük şok diyetede başlamıştım sabah fakat akşam yemeğinde son buldu:KK5:
bu ara biraz yoğunum ve sorunlar yaşıyorum sanırım ondan sebep yeme düzenim bir türlü yerleşemiyor.

bugünkü menüm

sabah
1 bardak zencefilli kür

1 haşlanmış yumurta
2 dilim beyaz peynir

ara,yok(dışarıdaydım)

3 kaşık yoğurt
100gr(1 parça) tavuk

akşam,8,30 da
bir tabak sarma
1 dilim beyaz ekmek

ablacım şok diyet bayram sonu kurtarıcısı galiba:)) bnde yapıoyurm ama tavsiye etmiyorlar...

tamam tatlım seni izinli yazıyorum,listeyi ben hazırlarım:KK34:
izinliyken lütfen dikkat et yediklerine sakın bırakma diyeti.kendini iyi hissettiğinde bekliyorum canım:KK16:
her ne sıkıntın var ise rabbim feraha çıkarsın inşallah:KK54:

hoşgeldin tatlım:KK16:
aman cuma bildirime kadar dikkat et canım listede artı çıkma:KK34:

hoşbulduk ablacım dikkat edecem inş. en azından bitki çayı ile dengelemem lazım.

sabah
1 domates
5 zeytın
sekersız yesıl cay

ara
1 armut

ogle

az tursu

araogun
1/2 kupa 3ü1 nescafe

aksam
1 adet patlıcan közleme
4 adet kelem dolma
1 domates
3 dilim ekmek

bunların hepsi yaklaşık 1600 calorı fılan yapıyor günlük kalorı ıhtıyacım 1700 (düz hesap)

spor:
10dk yuruyus

ooo kalori hesabı süper ama kal. hesabında besin değerleride önemli dikkat et. senin menü karbonhidrat ağırlıklı gitmiş.

arkadaşlar
diyetarkadasım.com dıye bır sıte var oradan yedıklerınızın kalorı hesabını yapabılırsınız.hatta orada marka marka urunlerın kalorısıde belırtımıs.kalorı hesabı yapmak ısteyen arkadaşlar kullanabılır orayı.

bnde takip ediyorum arada ama sadece cal hesabı yetmiyor canım. sağlık elden gitmeden verilmeli kilolar.

bugünkü menüm
sabah 1 peynirli poğaça 1 fincan tek şekerli çay
öğle peynir karpuz 1 dilim ekmek
4 gibi 4 form bisküvi
akşam 6 7 kaşık taze fasülye 2 kaşık biber kızartması
su az bilmiyorum
yarım saat yürüyüş

az ama sağlıklı diyemeyeceğim menüne. en güzel akşam olmus.

kızlar menüm

sabah 1 dilim yumurtalı ekmek kızartması , bir dilim kıymalı çörek, biraz menemen

ara 2 dilim baklava, 1 tane büskivi

öğle bir dilim ekmek ile domates sos

akşam fırında tavuk patates, bulgur pilavı, salata, az kavun bir kaç tane üzüm

ara dondurma

yarım saat yürüdüm. ev işi falan derken yorucuydu yine.

cezaları eylül gibi düşünüyorum,takım toparlanınca:KK34:
bende faydalı olacağına inanıyorum:KK76:

ben yaparım tatlım,hiç kendini zora sokma işyerindede.amaç zaten sizlerinde öğrenmesi.boş vaktinde örnek hesplama yaparak da öğrenebilirsin:KK34:

menülerinde ekmek çok fazla,üstüne pizza da yemşsin ve 1600 kalori diyorsun :44: mümkün değil,o sitelerin kalori hesaplamasına güvenme bence.

bir ara bende takip ettim o siteyi,ben bu tür sitelerin kaloriyi doğru hesapladığına inanmıyorum.dikkat edin bence:KK34:

evet tatlım farkındayım:KK16:
paylaşımlarını beğendiğimden seni bu hafta listeye dahil ettim:KK76:
senin paylaşımlarının yetersiz olacağını düşünürken,herkesi geçtin neredeyse:nazar:
diğer kızların saçını başını yolucam zaten:KK4::KK47:

abla pızza superfrehın pızzasıydı ınternet sıtesınden 100 gr kac koları buldum 1,5u nekadar yapıyor hesapladım oyle.
asında dedıgın gıbı pekdogru olmayabılır ama enazından yol gosterıyor.bugun kısmam lazım.oglen bırsey olmazsa salataya talım yada az kalorılı bırsey yapıcam.
ısyerındekı ascı7temızlıkcı ızınlı herkes kendı yapıyor bende kolaya kaçıyorum :KK43:(
ceza ısı 14 takmdan ayrılmadan başlıyordu hem güzel olur hemde spor yapmamıza yarar.

yapabıldıgımı yaparım calısmazam abla sorun degılde calısınca sorun bırde sozlesme olunca daha sıkıntı :KK43:(

teşekkür ederım listeye alıdgın ıcın elımden geldıgınce gırmeye çalışıyorum.
sabah aksam gırıp yorum yazıp lıste paylaşıyorum gündüzde sayfaya bakıp yazılanları okuyorum ama kullanıcı gırısı yapamıyorum

iyi akşamlar,

bugünkü menüm

sabah
1 bardak zencefilli kür

1 haşlanmış yumurta
2 dilim beyaz peynir

ara,yok(dışarıdaydım)

3 kaşık yoğurt
100gr(1 parça) tavuk

akşam,8,30 da
bir tabak sarma
1 dilim beyaz ekmek

bu dıyet kurlerını annemler dayımının yanına gıdınce yapıcam annem yaptırmaz yoksa :KK70:DD
buarada pırınc lapası dıyetı yapsammı abla 2 gun bılemedım.
tam lısteyı bulamadım takımda bılgısı olan varmıkı bu konuda

ooo kalori hesabı süper ama kal. hesabında besin değerleride önemli dikkat et. senin menü karbonhidrat ağırlıklı gitmiş.

farkındayım :KK43:( oglen ısyerınde aşçımız yok dıye kolay yapılan bırsey yaptım.
aksamda annem gun boyu menemen yapmak ıcın ugrasıtıgı ıcın cay sofrasıyaptık ozel yemek yapmadık ondan oldu :KK43:(
bundan sonra daha düzelecek ıns bırkac gun annem dayımın yanına gıdecek ben tek kalıcam ozaman daha rahat olur ıns

hanımlar bırsey sorucam sıze sabah uyanınca tartılıyorum fakat tartı dolabın altında olduğu ıcın hergun oradan çıkıp tartılıyorum.
tartıyı bır koyuyorum 93 bıraz saga kaydırıyorum 94 sola kaydırıyorum 92 one alıyorum 92-93 gerı alıyorum 94 oluyor benım kafam karışıyor hangısı doğru :KK43:(( zemın yamuk sanırım
sabıt bır yer bulamadım banyoda tartılıp dolab altına gerı koyuyoruz mecbur ortada olmasın dıye .neyapcam bılemedım hergun enaz 10 kere yer degıstırıp tartılmaya çalışıyorum. nasıl bır yol ızlesem bılemedım.

kızlar menüm

sabah 1 dilim yumurtalı ekmek kızartması , bir dilim kıymalı çörek, biraz menemen

ara 2 dilim baklava, 1 tane büskivi

öğle bir dilim ekmek ile domates sos

akşam fırında tavuk patates, bulgur pilavı, salata, az kavun bir kaç tane üzüm

ara dondurma

yarım saat yürüdüm. ev işi falan derken yorucuydu yine.

Bugün pek iyi geçmemiş anlaşılan.

iyi akşamlar,

bugünkü menüm

sabah
1 bardak zencefilli kür

1 haşlanmış yumurta
2 dilim beyaz peynir

ara,yok(dışarıdaydım)

3 kaşık yoğurt
100gr(1 parça) tavuk

akşam,8,30 da
bir tabak sarma
1 dilim beyaz ekmek

Sarma çok fazla, yarısı kadar yiyip yanına salata koysaydın daha iyi olurdu.

sabah
1 domates
5 zeytın
sekersız yesıl cay

ara
1 armut

ogle

az tursu

araogun
1/2 kupa 3ü1 nescafe

aksam
1 adet patlıcan közleme
4 adet kelem dolma
1 domates
3 dilim ekmek

spor:
10dk yuruyus

Akşam 2 patates ve 3 dilim ekmek yanyana olmuş. Öğle yemeğindeki pizzadan bahsetmiyorum bile. Turşu su tutar, maydonoz suyu içmeye başka ödemin gitsin cumaya :KK1:

günaydın şekerlerim:KK3:
bugün tekrardan dün akşam bozduğum listeme başladım,inşallah bu sefer olacak.
sıkıntılarım var,psikolojimide etkiliyor sporda yapamıyorum belirsizik içindeyim:KK31:
rabbim hayra çıkarsın inşallah:KK25:

hanımlar bırsey sorucam sıze sabah uyanınca tartılıyorum fakat tartı dolabın altında olduğu ıcın hergun oradan çıkıp tartılıyorum.
tartıyı bır koyuyorum 93 bıraz saga kaydırıyorum 94 sola kaydırıyorum 92 one alıyorum 92-93 gerı alıyorum 94 oluyor benım kafam karışıyor hangısı doğru :KK43:(( zemın yamuk sanırım
sabıt bır yer bulamadım banyoda tartılıp dolab altına gerı koyuyoruz mecbur ortada olmasın dıye .neyapcam bılemedım hergun enaz 10 kere yer degıstırıp tartılmaya çalışıyorum. nasıl bır yol ızlesem bılemedım.
tatlım aynı sorun bende de var.koca evde tartımı koyacak sabit bir yer yok,bulamadım:KK31:
bende yatağımın altına koydum,her sabah çıkarıp aynı yerde tartılıyorum.parkede tartının köşelerini çizip hergün aynı ölçüde tartılıyorum ne kadar doğru sonuç alıyorum orası muamma:KK1:

92 çıktığın yerde tartıl bence :KK9:

$405772_552476011441823_2133899490_n.jpg
Günaydın güzeller :KK3:

günaydın şekerlerim:KK3:
bugün tekrardan dün akşam bozduğum listeme başladım,inşallah bu sefer olacak.
sıkıntılarım var,psikolojimide etkiliyor sporda yapamıyorum belirsizik içindeyim:KK31:
rabbim hayra çıkarsın inşallah:KK25:

tatlım aynı sorun bende de var.koca evde tartımı koyacak sabit bir yer yok,bulamadım:KK31:
bende yatağımın altına koydum,her sabah çıkarıp aynı yerde tartılıyorum.parkede tartının köşelerini çizip hergün aynı ölçüde tartılıyorum ne kadar doğru sonuç alıyorum orası muamma:KK1:

ablacım akışına bırak eger başlamadıysan yarın sabah beraber başlayalım 2 gün yapabilirim ben 3. gün güne işim var ama. beraber olunca motivasyon daha da artar.

X