🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

Çizkekim, bu yürüyüş ve adımla ilgili yabancı basında bir yazı okumuştum. Onu tekrar bulursam buraya atarım. Şahsen ilgimi çekmiş ufuk açıcı gelmişti bana. Mesela bize 10 bin adım iyi bir miktar gibi geliyor, göz dolduruyorya, ama orada kabaca 10 bin adımı sıradan bir gün, günlük olması gereken, çok da aktif sayılamayacak bir miktar olarak anlatıyordu.
Yani 10bini görünce sevineceğim kadar bir şey yokmuş ortada😶 İnsanın geçmişten günümüze ne kadar hareketli olduğu, günlük kilometrelerce yol gittiğini vs anlatıyor. Bunlar bana mantıklı geldi. Bence biz çağımızın olağan düzeni ve teknolojinin ilerlemesi ile hantallaştık. Yani 7 bin de 10bin de çok değil ama çok gibi geliyor bize.

Benim adım programında ise 3 bin adım için 'kanepeden uzak bir gün', 10 bin için 'sağlıklı bir gün', 14 bin için de 'daha ince bir gün' diyor.

Diğer söylediklerine de katılıyorum, kas kitlemizin farklı olması, bedenen ihtiyaçların ve toleransların farklı olması, herkesin layığı ile yapıp yapamayacağına. Fakat bu kadar irdelersek bir rehavet olabilir mi onu bilemedim. Birbirimizi teşvik edebilmek için üçe beşe pek bakmadan, olduğu kadarıyla yapılabilir diyorum. Herkesin kendi hedefini belirlemesi fikrini de çok beğendim ❤

Civcivim, 4 gün için 35bin hedefi koyman hoşuma gitti 😍
Benim hedefimde 40 bini geçmeye çalışmak olacak👌

Herkes kendi koyduğu hedefini geçmeye çalışacak o zaman, durum onu gösteriyor :)
Balım aynen böylesi daha iyi olacak gibi görünüyor. Mesela ben su an günde 10 bin adım atınca bayağı kalori yakıyorum ve cok yoruluyorum. Cizkekime o konuda katıldım. Aslında herkesin düzeni kendine göre biraz bence bu zayıflama spor konusunda.
Bir de dediği gibi en küçük bi hareketi bile sayabiliyor adimsayar. O zaman da sağlıklı bi sonuç olmuyor.

evet balim bakalim 35bin koydum çok uçmak istemedim inşallah ulasabilirim buna da:KK70:

iş olsun civcivim 😟 Hava aldın mı nasıl oldun?
Bu hafta hepimiz döküldük mü ne oldu yaw :confused:
Biraz daha iyiyim balım evet çıktım dışarı 💚
Hala midem çok iyi değil de. İdare eder gündüze nazaran.

Sen nasıl oldun asıl:KK43:

1 Ocak Menüm
Siz söylemeden ben soyluyum hiç begenmedim menumu 😐 ama yapacak tek şey önümüzdeki günleri değerlendirip dengelemek o yüzden devam👌

Sabah 11.00 1 yumurtayla omlet, 1 dilim peynir, zeytin, domates, şekersiz çay
Ara 13.00 nescafe (sütlü)
Ara 16.00 maden suyu (limon sıktım içine)
Akşam 19.20 1 kase yayla çorbası, 4 kaşık kuru fasulye, 1 dilim ekmek
Yemek sonrası 1 dilim pasta, 1 avuç fıstık(doğum günü 😐)

Spor; 40 dk yürüyüş ( toplam adım 5300 gösterdi ama tel montumun cebindeydi ne kadar doğru bilmiyorum)

Su; 2 litre

Söz yarın dengeli bir menü gelecek🥺 kendimi çok kötü hissediyorum şu an size ihanet etmiş gibi :KK70: :KK70:

1 Ocak Menüm
Siz söylemeden ben soyluyum hiç begenmedim menumu 😐 ama yapacak tek şey önümüzdeki günleri değerlendirip dengelemek o yüzden devam👌

Spor; 40 dk yürüyüş ( toplam adım 5300 gösterdi ama tel montumun cebindeydi ne kadar doğru bilmiyorum)

Su; 2 litre

Söz yarın dengeli bir menü gelecek🥺 kendimi çok kötü hissediyorum şu an size ihanet etmiş gibi :KK70: :KK70:
İhanetin bile güzel :KK48:. Can hemşom, canım hemşom.Bir dilim pastacık gibi düşünelim. Amannn ondan ne olacak ki diye beyne gerçek bir komut gönderelim ve sonucu görelim. Yalnızzz bilinç altımızı da aynı şekilde kontrol etmeliyiz:kahve: prof aslı konuştu:ukala::KK70:

İhanetin bile güzel :KK48:. Can hemşom, canım hemşom.Bir dilim pastacık gibi düşünelim. Amannn ondan ne olacak ki diye beyne gerçek bir komut gönderelim ve sonucu görelim. Yalnızzz bilinç altımızı da aynı şekilde kontrol etmeliyiz:kahve: prof aslı konuştu:ukala::KK70:
Kesinlikle haklısın aslim. Profsan sebebi var balim😁🤩
Aynı fikirdeyim.
Üstünde fazla düşününce büyütüyor zihin de vücut da bence. Fazla üstünde durmadan yapman gerekeni yapmak lazım yoksa motivasyon düşürür 👌

Dün dünde kaldı :KK73:

1 Ocak Menüm

Su; 2 litre

Afiyet olsun canım ...Bir yerde insanız olabiliyo arada kaçamak .Önemli olan bugün devam etmen ... Motivasyonunu hiç bozma . Durmak yok yola devam :KK200:

Nasıl oldu hastalığın lisbethim😑 daha iyi hissediyor musunuz ailecek
Canım bogazım kötü . Bir de evde anneler asla dinlenemiyor. O yüzden de süreç uzuyor. Küçük oglum da cok hasta olunca gece de uyuyamıyorum dogru düzgün .Ama bugune şükür diyorum. Geçecek inşALLAH.Sen nasılsın miden nasıl oldu ?

Balım aynen böylesi daha iyi olacak gibi görünüyor. Mesela ben su an günde 10 bin adım atınca bayağı kalori yakıyorum ve cok yoruluyorum. Cizkekime o konuda katıldım. Aslında herkesin düzeni kendine göre biraz bence bu zayıflama spor konusunda.
Bir de dediği gibi en küçük bi hareketi bile sayabiliyor adimsayar. O zaman da sağlıklı bi sonuç olmuyor.

evet balim bakalim 35bin koydum çok uçmak istemedim inşallah ulasabilirim buna da:KK70:

iş olsun civcivim 😟 Hava aldın mı nasıl oldun?

Biraz daha iyiyim balım evet çıktım dışarı 💚
Hala midem çok iyi değil de. İdare eder gündüze nazaran.

Sen nasıl oldun asıl:KK43:
35 bin de harika balım 😍

Kızlar bugün doğum günü vardı dolayısıyla maalesef ki istediğim gibi geçmedi...

Cumaya kadar çok dikkatli olcam yarın hafif beslencem. İnşallah ideal bi eksi görürüm.

Elimden geleni yapcam birakmicam 4 gün 4 gündür 👌
Kimin doğum günüydü canım mutlu yaşları olsun 😘

Ben müsadenizi isteyim kızlar hiç odaklanamıyorum şu an ne yediğime :)
Hareketli yaşama devam ama 😍yadi adım ve spor atıcam 😘
Ocak ayı için hedeflerimi belirledim
Şubat ayında başlamak daha hayırlı olacak diye düşünüyorum bilinçli beslenmeye 😘

Canım bogazım kötü . Bir de evde anneler asla dinlenemiyor. O yüzden de süreç uzuyor. Küçük oglum da cok hasta olunca gece de uyuyamıyorum dogru düzgün .Ama bugune şükür diyorum. Geçecek inşALLAH.Sen nasılsın miden nasıl oldu ?
Haklısın canım çocuk olunca dinlenemedin:KK43: inşallah atlatacaksınız canim🤲
Midem bugün iyi çok şükür canım💚
35 bin de harika balım 😍

Kimin doğum günüydü canım mutlu yaşları olsun 😘

Ben müsadenizi isteyim kızlar hiç odaklanamıyorum şu an ne yediğime :)
Hareketli yaşama devam ama 😍yadi adım ve spor atıcam 😘
Ocak ayı için hedeflerimi belirledim
Şubat ayında başlamak daha hayırlı olacak diye düşünüyorum bilinçli beslenmeye 😘
Eşimin doğum günüydü canım🙂
Nasıl yani listeden çıkarayım mı balım? Yoksa geri dönecek misin?

Menulere odaklanamiyorsun diye burayı da bırakma ama sohbete gel yine :110:

Karşılığını alacağız bu nefis mücadelelerinin :) kacamak günün için birer tane buzluga at civcivim :)ben de eşime dün kek yaptım öyle yaptım :KK70::KK70:
Haha aynen buzlukta stogum var:KK70: :KK70:

Dün için o kadar vicdan yaptım ki hiç canım istemedi onlar yerken valla:KK70: psikoloji her şey cidden :KK70:

X