🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

Balım zaten yapcaz leslie falan onda sıkıntı yok😬
Şöyle yaparız şu an tamamen atıyorum bu hafta 10 bin adımın altına düşmeme sınırı koyarız.
10 bin bana fazla olabilir kuzum ya 7 bin nasıl?
Herkes fikir versin de bakalım 😍
Ama haftalık toplam 50 bin olabilir atıyorum

Tabi ki canım benim hepimiz farklıyız o yüzden kendimize göre hedefler daha güzel olur bence 😍

Vücutlarımız farklı kas kitlemiz farklı spor seviyemiz farklı canım ben de ilk seviyelerdeyim ve spor salonuna gitmiyorum mesela.Evde yapınca da %100 doğru yapıyor muyum bilmiyorum tabi videoları
Bi de yarış havası olursa 10 dk daha kaslarımı zorlayım diyip bir yerimi incitebilirim
Amaan öyle bişeyler işte 😂

Yaz tatlım 😍
Aynı fikirdeyim çizkekim🤩
Yok balım onu rastgele yazdım anlatmak icin😚
Aynen fazlasını isteyen yapar❤️ 7 bin gibi bir şey ideal bence de.

Mesela ben kendm için bu hafta (pazar-carsamba arasi 4 gün) 35000 adımı geçmeye calisma hedefi koydum.

Kızlar da dönsün bakalım ne dicekler

Mesela ben kendm için bu hafta (pazar-carsamba arasi 4 gün) 35000 adımı geçmeye calisma hedefi koydum.

:KK19: :KK200:

Merhaba canlar dün ki listemi paylaşıyorum
-sabah greyfurt suyu bir çay kaşığı zencefil tozu bir çay kaşığı çörekotu yağı bir tatlı tahta kaşığı bal
  • öğlen 3 adet incir ( içerisine sarimsak ve çörekotu)
  • az şekerli türk kahvesi( kan şekerim düştü sanırım ondan attım şeker )
  • akşamleyin de 3 adet kuzu pirzola ve üc dört yemek kaşığı pirinç pilv.
  • yılbaşı gecesi olması sebebi ile kaçamak yaptım ve bir kase kestane ve 2 bardak siyah çay içtim. Normalde yeşil çay icmem gerekiyor. Dünüm bu kadar di
Bugün de
  • greyfurt suyu zencefil çörekotu yağı ve bal içtim
  • 3 adet incir ve içerisine çörekotu yanına az şekerli türk kahvesi
  • akşam da yumurtalı ıspanak ve yanına sarımsaklı yoğurt yapacağım yanına bol yesillikli salata daha sonra yeşil çay ve yatmadan Melisa çayı içeceğim. Eğer değişiklik olursa düzeltirim planım bu şekilde .♥️

Merhaba canlar dün ki listemi paylaşıyorum
-sabah greyfurt suyu bir çay kaşığı zencefil tozu bir çay kaşığı çörekotu yağı bir tatlı tahta kaşığı bal
  • öğlen 3 adet incir ( içerisine sarimsak ve çörekotu)
  • az şekerli türk kahvesi( kan şekerim düştü sanırım ondan attım şeker )
  • akşamleyin de 3 adet kuzu pirzola ve üc dört yemek kaşığı pirinç pilv.
  • yılbaşı gecesi olması sebebi ile kaçamak yaptım ve bir kase kestane ve 2 bardak siyah çay içtim. Normalde yeşil çay icmem gerekiyor. Dünüm bu kadar di
Bugün de
  • greyfurt suyu zencefil çörekotu yağı ve bal içtim
  • 3 adet incir ve içerisine çörekotu yanına az şekerli türk kahvesi
  • akşam da yumurtalı ıspanak ve yanına sarımsaklı yoğurt yapacağım yanına bol yesillikli salata daha sonra yeşil çay ve yatmadan Melisa çayı içeceğim. Eğer değişiklik olursa düzeltirim planım bu şekilde .♥️
Afiyet olsun canım bugünün menüsüne uysan çok güzel olur aksami hafif kapatırsın 🤩

Bir de menülere saat yazarsan daha iyi olur🙂

Afiyet olsun kaçamaksız yeniyıl menüsü şahane

O kadar yorucu bir alet ki akşamları kas ağrısı çekiyorum paso
Tesekkur ederim vega🌸yılbaşı için özel sofra kurmadım ben. cumartesi balik gunu bizim evde oyle olunca hep birlikte yedik yeme faslını kapattim:)

01. 01.23 Pazar menüm
Sabah 10.30
2 yemek kaşığı yulaf
Yarım muz
1 su bardağı süt

Ara 13.30 1 fincan yeşil çay 2 kuru hurma

Ara 15.00 10 fındık 1 ceviz

Ara 16.00 1 sade Türk kahvesi 2 minik lokum

Akşam 17.00
3 yk didilmiş haşlanmış tavuk
4 yk yoğurt
Yeşil salata
1 kepçe mercimek çorbası

Gece 21.30 1 muz yiyeceğim

Çizkekim, bu yürüyüş ve adımla ilgili yabancı basında bir yazı okumuştum. Onu tekrar bulursam buraya atarım. Şahsen ilgimi çekmiş ufuk açıcı gelmişti bana. Mesela bize 10 bin adım iyi bir miktar gibi geliyor, göz dolduruyorya, ama orada kabaca 10 bin adımı sıradan bir gün, günlük olması gereken, çok da aktif sayılamayacak bir miktar olarak anlatıyordu.
Yani 10bini görünce sevineceğim kadar bir şey yokmuş ortada😶 İnsanın geçmişten günümüze ne kadar hareketli olduğu, günlük kilometrelerce yol gittiğini vs anlatıyor. Bunlar bana mantıklı geldi. Bence biz çağımızın olağan düzeni ve teknolojinin ilerlemesi ile hantallaştık. Yani 7 bin de 10bin de çok değil ama çok gibi geliyor bize.

Benim adım programında ise 3 bin adım için 'kanepeden uzak bir gün', 10 bin için 'sağlıklı bir gün', 14 bin için de 'daha ince bir gün' diyor.

Diğer söylediklerine de katılıyorum, kas kitlemizin farklı olması, bedenen ihtiyaçların ve toleransların farklı olması, herkesin layığı ile yapıp yapamayacağına. Fakat bu kadar irdelersek bir rehavet olabilir mi onu bilemedim. Birbirimizi teşvik edebilmek için üçe beşe pek bakmadan, olduğu kadarıyla yapılabilir diyorum. Herkesin kendi hedefini belirlemesi fikrini de çok beğendim ❤

Civcivim, 4 gün için 35bin hedefi koyman hoşuma gitti 😍
Benim hedefimde 40 bini geçmeye çalışmak olacak👌

Herkes kendi koyduğu hedefini geçmeye çalışacak o zaman, durum onu gösteriyor :)

Ayy midem hala kendine gelemedi regl olcam diye sanırım aşırı bulanıyor. Maden suyuna limon sıktım içtim biraz iyi geldi şükür.

Biraz yürüyüş yapayım da hava aliyim 😕
Geçmiş olsun civcivim 😟 Hava aldın mı nasıl oldun?

Bu hafta hepimiz döküldük mü ne oldu yaw :confused:

Çizkekim, bu yürüyüş ve adımla ilgili yabancı basında bir yazı okumuştum. Onu tekrar bulursam buraya atarım. Şahsen ilgimi çekmiş ufuk açıcı gelmişti bana. Mesela bize 10 bin adım iyi bir miktar gibi geliyor, göz dolduruyorya, ama orada kabaca 10 bin adımı sıradan bir gün, günlük olması gereken, çok da aktif sayılamayacak bir miktar olarak anlatıyordu.
Yani 10bini görünce sevineceğim kadar bir şey yokmuş ortada😶 İnsanın geçmişten günümüze ne kadar hareketli olduğu, günlük kilometrelerce yol gittiğini vs anlatıyor. Bunlar bana mantıklı geldi. Bence biz çağımızın olağan düzeni ve teknolojinin ilerlemesi ile hantallaştık. Yani 7 bin de 10bin de çok değil ama çok gibi geliyor bize.

Benim adım programında ise 3 bin adım için 'kanepeden uzak bir gün', 10 bin için 'sağlıklı bir gün', 14 bin için de 'daha ince bir gün' diyor.

Diğer söylediklerine de katılıyorum, kas kitlemizin farklı olması, bedenen ihtiyaçların ve toleransların farklı olması, herkesin layığı ile yapıp yapamayacağına. Fakat bu kadar irdelersek bir rehavet olabilir mi onu bilemedim. Birbirimizi teşvik edebilmek için üçe beşe pek bakmadan, olduğu kadarıyla yapılabilir diyorum. Herkesin kendi hedefini belirlemesi fikrini de çok beğendim ❤

Civcivim, 4 gün için 35bin hedefi koyman hoşuma gitti 😍
Benim hedefimde 40 bini geçmeye çalışmak olacak👌

Herkes kendi koyduğu hedefini geçmeye çalışacak o zaman, durum onu gösteriyor :)
Canım hedefimiz sürdürülebilir bir yaşam biçimi bulmak aslında,değil mi 😘
10 bin adım normal kilo aralığındaki biri için normal olabilir, 20 bin adım da zayıf biri için normal olabilir.Hedef sedanter yaşamı bırakıp olabildiğince hareketli olmak 😍
Bileklik evdeki yavaş adımları da sayıyor örneğin ama sağlığımıza katkısı yok gibi bişey.Kalbimizi bir miktar hızlandırmak da gerekiyor canım
Rehavet neden olsun kızz 😍 birbirimizi cesaretlendiricez hedefimize varma konusunda 😘😘

31 Aralık Menü Bildirimi

11.00 1 yumurta, 1 kk kadar peynir, 5 zeytin, 2 küçük dilim helva, 1 ayva

17.00 6 köfte, 2 küçük dilim börek, 1 kase yoğurt ve salata

19.00 1 avuç kuruyemiş, 2 küçük kivi

2 litre su

(Spor maalesef yok, köydeydik.)

1 Ocak Menü ve Spor Bildirimi

11.30 1 yumurta, bir kk kadar peynir, 5 zeytin, yeşillik ve bir domates
1 ayva

18.00 6 yk karnıbahar yemeği, 1 kase yoğurt ve salata

2 litre su

12.000 adım 🏃🏼‍♀️

31 Aralık Menü Bildirimi

11.00 1 yumurta, 1 kk kadar peynir, 5 zeytin, 2 küçük dilim helva, 1 ayva

17.00 6 köfte, 2 küçük dilim börek, 1 kase yoğurt ve salata

19.00 1 avuç kuruyemiş, 2 küçük kivi

2 litre su

(Spor maalesef yok, köydeydik.)

1 Ocak Menü ve Spor Bildirimi

11.30 1 yumurta, bir kk kadar peynir, 5 zeytin, yeşillik ve bir domates
1 ayva

18.00 6 yk karnıbahar yemeği, 1 kase yoğurt ve salata

2 litre su

12.000 adım 🏃🏼‍♀️
Kiviyi görene kadar ne tatlı menü dedim ama kivi benim çocukluktan beri en yiyemediğim besin çok ekşi mesela kivi yesem hemen acıkırım ben. Afiyet olsun size

Kiviyi görene kadar ne tatlı menü dedim ama kivi benim çocukluktan beri en yiyemediğim besin çok ekşi mesela kivi yesem hemen acıkırım ben. Afiyet olsun size
Çok teşekkür ederim. ❤️ Kayınvalidemlerim bahçesinde ağacı var. Dalından gibi olunca ayrı bir tatlı geliyor bana.
87481E20-F442-40A8-8794-3F6656E7C5A4.jpeg

01.01.2023- 3.Hafta- 20.Gün

uyanınca 2 bardak detoks suyu içildi.
10:00 --Filtre kahve
10:45-- 1 bardak detoks suyu
11:00-2 yumurta beyazindan menemen+yesillik+3 ceviz+2 Dilim tam buğday ekmek+şekersiz cay
15:00-- yarim portakal yarim muz +10 fındık +10 badem
16:30--sade kahve+sade soda +2 hurma
19:00-- firinda patlican ve kabak+1 Kase sogan corbasi+kis salata+1 kase yogurt
*Malesef bugun de spor yapamadim. hem hastayım hem de bugun mutfak günümdü. surune surene haftalik salata ve yemeklerini yaptim..

1. ocak
9.30 1 h yumurta domates yesiilik peynir yogurt
11.30 kahve 1 dido
14.00 tavuk 1 kasik pilav
16.30 portakal
20.00 1 dilim yas pasta 1 k bardak kola ( yegenimin dogum gunu vardi. cay olsa icerdim ama yoktu )
spor 30 dk bolgesel hareket
( adim olarak saymadim yarindan itibaren adimi sayacagim)
su 2.50 litre su

X