🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

1.70 e 53 çok az ama sağlıjlı bi zayıflık olurmu ki
Bir kaç sene önce öyleydim ama yiyordum da,diyet yemek hiçbişey düşünmüyordum çalışıyordum kabin memuruydum hareket halindeydim gece gündüz ama hayatımın en güzel halindeydim yanaklarım falan güzeldi 😅 şimdide yiyerek vermek istiyorum kastan falan verirsem çökerim biliyorum birde 53 motivasyon hedefim aslında 56 57 ye de okeyim oraya geleyim sonrasına bakacağım 🤭

Ben 2 öğünden fazla yemek yiyemiyorum malesef midem almıyor şişkinlik oluyor normalde akşamları salata et tavuk falan yerim ama hiç iştahım yok bu hafta canım hiç bişey yemek istemiyor 😀 keşke hep böyle olsa
İbn-i Sina ne demiş 2 öğün sağlık 3 öğün hastalık 😄 ben de katılıyorum aslında ama halsiz falan kalıyor insan zor geliyor alışıyor gerçi bi süre sonra
İştahsız insan oh ne rahat oluyor inşallah bol eksiler görürsün 🙏🏻

28 Şubat Menu :
Kahvaltıya kadar filtre kahve
11:00--incirli cevizli yulaf lapası üzerine muz
14:30--3 kara bugday patlagı+3 tatlı kasıgı fıstık ezmesi

16:30--sade kahve +sade soda+3 kayısı + 10 badem

19:00--8 kasık haşlanmış mercimek eklenmiş bol salata+2 galeta

***Akşam işten çıkarken başım agrımaya başladı .İş yerinde bir arkadasımın basına kötü olaylar geldi ona üzülmüştüm biraz.Sonra midem bulanmaya başladı. Tansıyonum yükselmiş. aksam yediklerim malesef geri gitti. galiba artık dahiliyeye gidip gerekiyosa ilac baslıcam. spor da dıyette dengede tutmuyor sanırım artık tansıyonu.

Bir kaç sene önce öyleydim ama yiyordum da,diyet yemek hiçbişey düşünmüyordum çalışıyordum kabin memuruydum hareket halindeydim gece gündüz ama hayatımın en güzel halindeydim yanaklarım falan güzeldi 😅 şimdide yiyerek vermek istiyorum kastan falan verirsem çökerim biliyorum birde 53 motivasyon hedefim aslında 56 57 ye de okeyim oraya geleyim sonrasına bakacağım 🤭
Hadi bakalım inşallah diyelim 😂

28 Şubat Salı menüsü
Kahvaltı yok

13.15 öğlen
Yarım porsiyon ciğer, yarım ekmek, salata.

14.30 ara
Nescafe, avuç içi kadar ince (kağıt gibi olan) pestil.

18.00 akşam (günü tersten yaşayıp kahvaltı yaptık)
1 yumurta, 6 dilim pastırma, 1 küçük boy haşlanmış patates, 1 dilim peynir, 5 yeşil zeytin, şekersiz çay, 1 dilim esmer ekmek.

2.5 lt su
9000 adım
10 dakika da evin içinde yürüme (ceza olarak yaptım, cezamı eve girdikten sonra görünce evin içinde yürüdüm)
Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik

Dışarda yürüyorum canım.Bant evde var ama bantta dizimi zorladım o yüzden dısarda kendi ritmimi belirleyerek yürüyorum.
En güzeli temiz hava en iyisini yapıyorsun. Bant benim dizlerime de çok kötü geliyor zorlanınca bırakıyorum. Biraz daha zayıflayayım eliptiğe geçmek istiyorum
28 Şubat Menu :
Kahvaltıya kadar filtre kahve
11:00--incirli cevizli yulaf lapası üzerine muz
14:30--3 kara bugday patlagı+3 tatlı kasıgı fıstık ezmesi

16:30--sade kahve +sade soda+3 kayısı + 10 badem

19:00--8 kasık haşlanmış mercimek eklenmiş bol salata+2 galeta

***Akşam işten çıkarken başım agrımaya başladı .İş yerinde bir arkadasımın basına kötü olaylar geldi ona üzülmüştüm biraz.Sonra midem bulanmaya başladı. Tansıyonum yükselmiş. aksam yediklerim malesef geri gitti. galiba artık dahiliyeye gidip gerekiyosa ilac baslıcam. spor da dıyette dengede tutmuyor sanırım artık tansıyonu.
Geçmiş olsun sinir stres üzüntü her şeyin başı olabiliyor en önemlisi senin sağlığın, muayene sonucuna göre devam edersin zaten

Günaydın güzellikler, yoğun bir gün beni bekliyor, size bakmadan başlamayayım dedim.
Kolay gelsin 🍀

E kıyamam ben böyle narin bir minnoşa madem yürüyüşe çıkıyorsun 10 dk fazladan yürü 🫠
Aslında hayali ip atla dicem ama bu kiloda dizlerine cok yük biner su an bana da bi tık zor geliyor..
Hayali ip atlamayı hiç denemedim canım bu kiloda ama merak da ettim, bugün küçük bir deneme yapacağım.
28 Şubat Salı Menüm

12.30 2.5 kaşık yulaf, 1 bardak süt, 1 çay kaşığı kakao, 1 elma ile yulaf lapası

18.00 1 kase tarhana, 3 kaşık noodle, 1 kase salata, 2 dilim ekmek

Ara 20.00 1 elma

Spor; yok
Su; 2 lt
Afiyet olsun canım, güzel bir menü olmuş. Akşam yemeği karbonhidrat ağırlıklı olmuş, onu dengelemek lazım. (Başkasına yazarken nasıl da biliyorum dimi her şeyi, sanki benimki öyle olmamış gibi :KK70: )
28 şubat menüm

9.30 kahvaltı
Peynirli omlet
1 dilim peynir
5 Zeytin
Domates,biber, salatalık
3 kuru kayısı
1 dilim tam buğday ekmeği

12.00 ara
1 çay bardağı sarı leblebi
1 sade maden suyu

14.00 öğle
7 adet Mercimek köftesi
1 bardak kefir
Bolca marul

19.30 Akşam
1 kase mercimek çorbası
1 dilim tam buğday ekmeği
1 dilim balık
Bolca salata

Spor yok
Su 2 litre
Afiyet olsun canım, çok güzel bir menü.
Kızlar hayırlı günler dilerim. Pazar günü açlık orucu yapmaya başladım. Dün de meyvesulari içtim ve karaciğer temizliği yaptım .
28 subat
Sabah 7:00 pirinç lapası bir kac yemek kaşığı.
Sabah 10 00 elma suyu
Öğlen 12 30 greyfurt suyu
Akşam 18 00 karnıbahar brokoli havuç ve Brüksel lahanayı zeytin yağ ile fırına verdim baharatlayip onu yedim yanında yoğurt ile.
Günüm bu şekildeydi kızlar
Su 1 litre
Spor yok
afiyet olsun canım, zor bir sistem uyguluyorsun, kolay gelsin diyorum.
Kahve limonlu su zencefilli çay
  • 2 yumurta 1 havuç 1 dilim peynir
  • 1 kase yoğurt
Kahve bitki çayları Nescafe falan filan 😀 bitti bu günde
Afiyet olsun canım, bana bunlar çok az görünüyor ama bir bildiğin vardır eminim.
28 Şubat Salı
10.30
1 haşlanmış yumurta
2 dilim tam buğday ekmeği sobada kızarttım üzerine peynir, totalde 1 tatlı kaşığı kestane balı yeni favori kahvaltım bu olacak sanırım

14.30
1 bardak süt
Yarım portakal, yarım elma

17.00
1 az sütlü kahve
3 fıstık ezmeli hurma

19.30
1 yk yoğurtla bol yeşillikli salata
4 tavuk kanat
1 maden suyu

20.00
8-10 kaju spor öncesi

22.00 4km koşu şükür yaptım bugün
2.5 lt su
Afiyet olsun canım, menün de sporun da güzel olmuş. Seninki diyetisyen menüsü müydü doğru mu hatırlıyorum.
28 Şubat salı
Tek öğün beslendim bugün
Nohut salatası / haşlama / yoğurt
Ara bir porsiyon meyve
3 kahve ☕
1.5 litre su
3 mil Leslie
Afiyet olsun canım, güzel bir menü ve spor.

Canım senin 2 ögün yetiyo mu sana ? bir de köy ekmegi yarım yazmıssın ama kaç dilime denk gelir acaba .yani iki ögün de yesen miktarlar fazla olabilir mi bilemedim.

Beli göbek deliğinin hemen üzerinden ölç canım :KK200:
Diyetisyenler ekşi mayalı köy ekmeğine izin veriyor diye biliyorum ama dikkat ediyorum dilimine çok değil ya.
Hemen üzerinden ölünce 100 cm ♥️

Düşündüm de benim 16 kg var vereceğim bu ne ya çok geliyor böyle deyince
Ben düşünmek bile istemiyorum o kadar çok ki vereceğim kilo :bicak: Nasıl bu kadar kontrolden çıktım inanamıyorum.
Ben 2 öğünden fazla yemek yiyemiyorum malesef midem almıyor şişkinlik oluyor normalde akşamları salata et tavuk falan yerim ama hiç iştahım yok bu hafta canım hiç bişey yemek istemiyor 😀 keşke hep böyle olsa
Keşke iştahlarımız birazcık kapalı kalsa. Gerçi ben de sizlerle motive oldum, eskisi kadar her şeye gözüm dönmüyor, kendimi durdurabiliyorum.
Yes 53 hedef boy 1.70 ama 57den sonra her türlü olur önce 57göreyim o yakışıyor ama biraz da zayıf olmak istiyorum kilo alma payı bırakıcam 🤗
Maşallah çok güzel bir boyun var. 60a düştüğün anda bile çok güzel görünür zaten.
İbn-i Sina ne demiş 2 öğün sağlık 3 öğün hastalık 😄 ben de katılıyorum aslında ama halsiz falan kalıyor insan zor geliyor alışıyor gerçi bi süre sonra
İştahsız insan oh ne rahat oluyor inşallah bol eksiler görürsün 🙏🏻
Ben de 3 öğün yapamıyorum. Hayat şeklimize dönüştürünce çok zor olmuyor aslında.
En güzeli temiz hava en iyisini yapıyorsun. Bant benim dizlerime de çok kötü geliyor zorlanınca bırakıyorum. Biraz daha zayıflayayım eliptiğe geçmek istiyorum

Geçmiş olsun sinir stres üzüntü her şeyin başı olabiliyor en önemlisi senin sağlığın, muayene sonucuna göre devam edersin zaten

Kolay gelsin 🍀
Teşekkür ederim canım.

28 Şubat Salı menüsü
Kahvaltı yok

13.15 öğlen
Yarım porsiyon ciğer, yarım ekmek, salata.

14.30 ara
Nescafe, avuç içi kadar ince (kağıt gibi olan) pestil.

18.00 akşam (günü tersten yaşayıp kahvaltı yaptık)
1 yumurta, 6 dilim pastırma, 1 küçük boy haşlanmış patates, 1 dilim peynir, 5 yeşil zeytin, şekersiz çay, 1 dilim esmer ekmek.

2.5 lt su
9000 adım
10 dakika da evin içinde yürüme (ceza olarak yaptım, cezamı eve girdikten sonra görünce evin içinde yürüdüm)
Yarım ekmeğe ceza veriyoz mu😂😂

eçmiş olsun sinir stres üzüntü her şeyin başı olabiliyor en önemlisi senin sağlığın, muayene sonucuna göre devam edersin zaten
Teşekkür ederim canım.diyetve spora her turlu devam edeceğim canım.diyet yapmasam zaten hiç düşmeyecek herhalde .
Civciv verdi 10 dk yürüyüş :)
Bugün ilk kaçamağımı yaptım :KK43:
ceza geliyor desene :KK70:

eçmiş olsun sinir stres üzüntü her şeyin başı olabiliyor en önemlisi senin sağlığın, muayene sonucuna göre devam edersin zaten
Teşekkür ederim canım.diyetve spora her turlu devam edeceğim canım.diyet yapmasam zaten hiç düşmeyecek herhalde .
Civciv verdi 10 dk yürüyüş :)
Bugün ilk kaçamağımı yaptım :KK43:
ceza geliyor desene :KK70:

Diyetisyenler ekşi mayalı köy ekmeğine izin veriyor diye biliyorum ama dikkat ediyorum dilimine çok değil ya.
Ekşi mayalı ekmek de sorun yoktur canım ama mıktarı yarım deyınce onu bilemedim. kac gr oldugunu bılıyo musun ? ben 93 kıloyken kahvaltıda 100 gr ekmek hakkım vardı . yani gramajına bakmanı tavsıye ederım :KK200:

X