70 aylık çocuk okula başlamalımıdır. Öğretmen arkadaşlardan tavsiye alabilir miyiz.

Herkese merhaba,
Oğlum 29 Kasım 2018 doğumlu. Bu yıl anaokulu mu. İlkokulamı gitmeli.
Yani Eylül ayı itibariyle 70 aylık olacak. Bu konuda eşim ile anlaşamıyoruz. Kv de okula gönder deyip duruyor. Öğretmen arkadaşlardan tavsiye alabilir miyiz.
70 ay ne ablacım. 6 yaşında çocuk işte tek tek hesaplıyorum bide kaç yaşında oluyo diye. Ama önceden 65 ay sınırı vardı. Şuan sınırı kaça çektiler bilmiyorum. Birde çocuğunuz kasım doğumlu okul eylülde açılıyor. Belki yaştan kaçırabilir bu seneyi

Herkese merhaba,
Yani Eylül ayı itibariyle 70 aylık olacak. Bu konuda eşim ile anlaşamıyoruz. Kv de okula gönder deyip duruyor. Öğretmen arkadaşlardan tavsiye alabilir miyiz.
Bence göndermeyin çoğu eğitimcinin görüşü bu şekilde oluyor zaten. Biz arkadaşımın çocuğu için bu konuda görüş aldık oda 2018 ekim doğumlu anaokulu tavsiyesinde bulundular.

İlkokula başlarken ay hesabı yapılır. Fikri olmayanlar yorum yazmak zorunda değil.

Ben kızımı gönderdim 70 aylıkken, 4.sınıfa geçti bir problem yaşamadık bu zaman kadar. Anaokulunda özellikle gidebileceği söylenmişti. Biraz çocuğa göre de hareket etmek gerekiyor.
Çok teşekkür ederim.

Benim kızım Ekim doğumlu, çok istediği ve öncesinde bazı sıkıntıları olduğu için özelde başlattık. Ama şunu çok net söyleyim ki sınıfında ondan ay olarak büyük olanlar daha başarılı. Okuma yazma, toplama çıkarmada sıkıntı yok. Ama bir tık karmaşık bir konuda zorlanıyor. Bence Kasım sonu doğumlu bir çocuk bekleyebilir. Sınıfında küçük olmak yerine büyük olmak daha avantajlı.

Herkese merhaba,
Bundan 7 yıl önce bende sizin gibi arada kalmıştım. anaokulu öğretmeni gönderebilirsiniz demişti ama biz eşimle ömür boyu okuyacak zaten bir yıl geç gitsin deyip göndermedik. Hiç pişman olmadık. Oğlum malesef seneye Eylül de 74 aylik olacak mecburi gitmesi gerekecek keşke onu da erteleyebilsem.

Daha önce de benzer bir konuya yazmıştım. Erken başlamanın dezavantajı asıl ortaokulda başlıyor. Soyut düşünme,sosyal beceriler ya da karmaşık konularda çok zorlanıyorlar. Hele bir de fiziki olarak biraz minyonsa çok daha fazla eziliyor. Ama sınıfın büyüğü olduğunda özgüveni olumlu yönde daha farklı oluyor.
Tabi ki her çocuğun bir olmayacağını da unutmamak lazım :KK66:

Merhaba benim oglumda kasım 2017 doğumluydu geçen sene okul açıldığında 70 aylıktı benim annem ve teyzelerimde emekli öğretmen tüm çevremiz ve okul müdürü dahi erteletin eziliyorlar zorlanıyorlar dedi ve ertelettik 72 ay altındakilerin erteletme hakkı zaten var. Bu sene başlayacak oğlum bu okul işlerinde benim çocuğum çok zeki yapar kafasıyla yollanmasına karşıyım zeka farklı birşey ocak şubat doğumlularla arasında 9 10 ay var el insaf .. el göz kordinasyonu küçük büyük motor beceriler algılama hızı işini devşirme fazlasıyla farkediyor bu süre zarfında ... mesela geçen sene muallaklı düşünüyordum acaba gitse şuan yapabilir mi diye bu sene çocuğa bir bakıyorum hiç şüphe duymuyorum yapacağı her halinden belli.

Birde neden benimki ufak kalsın diğerlerinden 5 10 ay o önde başlasın imkanı varken mantığıyla düşünerek vermedim. Vermemenizi şiddetle öneriyorum

Herkese merhaba,

Ben Hollandada yaşıyorum burda 4 yaşında başlıyorlar okula. 2 veya 3tede haftada isterse aile 2-3 gün gönderebiliyor. Nekadar erken başlarlarsa okadar iyi. Hem sosyal olarakta daha faydalı.

Ben eylul dogumluyum ilkokula basladigimda benden 9 ay buyuk cocuklarla okuyordum .fiziksel sosyal aktivite olarak heri kalmasamda sayisal dersler de hep geri kaldim .sozel derslerdeyse hic sıkinti cekmedim .bence anaokulu

Okula giderken yaş değil ay baz alınır. O yüzden soruyu tabi ki ay olarak soracak konu sahibi. 72 aydan itibaren zorunlu (raporla vs ertelenebilir), 72 ay öncesi isteğd bağlı.
Bence göndermeyin. Sınıfın en küçüğü olacağına seneye en büyüğü olsun. Ezilebilir.

Herkese merhaba,
Matematik öğretmeniyim aynı durumdaki kızımı göndermemiştim

X