70 aylık çocuk okula başlamalımıdır. Öğretmen arkadaşlardan tavsiye alabilir miyiz.

Canangul133

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2020
1.224
1.282
Herkese merhaba,
Oğlum 29 Kasım 2018 doğumlu. Bu yıl anaokulu mu. İlkokulamı gitmeli.
Yani Eylül ayı itibariyle 70 aylık olacak. Bu konuda eşim ile anlaşamıyoruz. Kv de okula gönder deyip duruyor. Öğretmen arkadaşlardan tavsiye alabilir miyiz.

Herkese merhaba,
Yani Eylül ayı itibariyle 70 aylık olacak. Bu konuda eşim ile anlaşamıyoruz. Kv de okula gönder deyip duruyor. Öğretmen arkadaşlardan tavsiye alabilir miyiz.
Ablam çocuğun yaşı yokmu 24-36 ay anladım da 70 aylık olarak hesaplamak beyın yakıyor

Oğlumun sınıfında ekim 2018li bir çocuk vardı tek küçük oydu ki 5-6 ay vardı aralarında. Anaokulu bu arada. Asla uyum sağlayamadı, okul, tekrar anaokulu okutursunuz biz tekrar okutmuyoruz başka okul arayın demiş. Sizinki kasım doğumlu hiç tavsiye etmem. Anaokulu en güzeli.
Teşekkür ederim. Bende bu şekilde düşünüyorum.

Oğlum 26 Ekim 2016 doğumlu. Bu sene 1. Sınıfı bitirdi. Erkek çocukları kızlara göre daha geç olgunlaşıyorlar. Geç gönderdiğim için hiç pişman değilim. Algılaması, farkındalığı çok çok daha iyiydi geçen seneye göre. Eğer önceki sene vermiş olsaydım sınıfın en küçüğü olacaktı. Şimdi muhtemelen sınıfın en büyüklerinden. Küçük olmasındansa büyük olmasını tercih ederim.
Sadece bir veli olarak değil, aynı zamanda bir öğretmen olarak benim fikrim bu yönde.

Oğlum 26 Ekim 2016 doğumlu. Bu sene 1. Sınıfı bitirdi. Erkek çocukları kızlara göre daha geç olgunlaşıyorlar. Geç gönderdiğim için hiç pişman değilim. Algılaması, farkındalığı çok çok daha iyiydi geçen seneye göre. Eğer önceki sene vermiş olsaydım sınıfın en küçüğü olacaktı. Şimdi muhtemelen sınıfın en büyüklerinden. Küçük olmasındansa büyük olmasını tercih ederim.
Sadece bir veli olarak değil, aynı zamanda bir öğretmen olarak benim fikrim bu yönde.
Çok teşekkür ederim.

70 aylık nedir yahu? Bir yaşına kadar aylık denilir çünkü yaşı yoktur. Ama yaş almış çocuğa da aylık demek hala çok saçma
Okul kaydı yapılırken ay baz alınır ve gelişim dönemleri de ay ay değerlendirilir.
Konu sahibi çocuğunuza okula hazır bulunuşluk, okul olgunluğu testi yaptırabilirsiniz. Çocuğunuzun gelişimini en iyi siz gözlemlersiniz

70 aylık nedir yahu? Bir yaşına kadar aylık denilir çünkü yaşı yoktur. Ama yaş almış çocuğa da aylık demek hala çok saçma
Polemik yaratılacak bir konu değil bu, belliki konu ile fikriniz yok, yorum yapmayın lütfen. Her mesajıma beğenmedim ifadesi zaten yeterince sizi açıklıyor zaten. Rica ederim yazmayın

Zorunlu ama veli dilekçesi ile ertelenebilir görünüyorsunuz.

Çocuğunuzun hazır bulunuşluğuna bakarak karar vereceksiniz.

Böyle bir tablo bile var hanımlar.
Bilmeden ay ay yaş mı hesaplanır şeklinde yorumlar yapmayın lütfen..

Eklentiler

• Screenshot_20240630-162616_Instagram.jpg
    Screenshot_20240630-162616_Instagram.jpg
    249,1 KB · Görüntüleme: 167
Herkese merhaba,
Ben ertelerdim sanırım.

X