7 aylık evlilikte artık borcumun biteceğine inancım kalmadı.

E peki ne yapacaksınız bu şekilde, her ay 12bin eksidesiniz. Faizi de var bu işin. Bir bankayla görüşüp borcu yapılandıramaz mısınız? Parça parça yerine tek bir bankaya borçlanırsınız. başka çözüm göremiyorum, yani önünüzü görmeden nasıl bu kadar borç yapabildiniz, biz tüm eşyaları taksitle aldık, bir sene ödedim, her ay bu taksidi yatırmadan bir çöp bile almadım kendime, siz hala çiçek diyorsunuz akıl alır gibi değil.

Bu 72 bin TL ödeme toplamda kaç ay sürecek? Ev kendinizin mi? Daha geniş bir ödeme planı yapma şansınız var mı?

Yanlış anlatılamişim. Kusura bakma
‐--------
Gelir 60 kredi ödemeleri 72 bin. Yasal olarak batiksiniz.
Bu 72ye herşey dahilmi?

Fazla seçeneğiniz yok.
Ek iş + ailelerden borcun bir kismini kapatmak için yardım isteyin.
Kemeri iyice sıkıp ( ne bilim, stüdyo tarzı ev, mutfak planlamasi vs) yaparak belki aşarsiniz ama sanmıyorum.

Ailelerin haberi varmı?

Kim bu çiçekli masalarda oturan kadınlar! Çıksınlar ortaya 😀
Ben o masalarda oturdum ama cidden hiç fotoğraf çekilmek aklıma gelmedi. Sadece bir keresinde eşimi çekip paylaşmışım ne alakaysa, böyle de kocacıyım. 🤣

Allah korusun sakat kalmamışsınız sağlığınız yerinde şükür. İkinizde çalışıyorsunuz ödenir bu kadar stres yapmayın ödeme planı yapın biraz sıkacaksınız dişinizi ama sonunda bitecek bu borç 🙏🏻

Büyük konuşmak istemiyorum ama batmanın da bir mantığı olur. Kredi çekilir, borca girilir ama yine de bunu aylık kazancınızı düşünerek yaparsınız. Altınla araba aldık yazmışsınız, gayet güzel ama nasıl bu derece içe girebildiniz? Yapılacak tek şey bu borçları kapatacak bir kredi çekip aylık ödemesi makul rakamlarla devam etmek. Şimdi kredilerin faizi de çok fazla ama her ay 12 bin eksiye girerek de yaşayamazsınız. Ya da varsa aileden biri vs borç alarak ödemeleri planlamanız gerek. Hiç tatile gitmedik yemeğe gitmedik diyorsunuz ama çok mantıksız bu derece borcu nasıl yaptınız? Aylık 72 bin ciddi bir rakam

Eşim ile iki sene konuştuktan sonra evlendik uzaktan bir ilişkiydi o yüzden doya doya gezemedik, evlendikten sonra takılan takılar ile 500 bine yakın araba aldık sonra bayram dönüşü trafik kazası geçirdik ve arabamız kullanılamaz hale geldi. Ve çarpan araç kaçtığı için birde avukat masrafı olarak olmayan paramızdan 50 bin tl verdik, kredi kartlarını döndüremedikçe sürekli kredi çektik kredi çektikçe battık aylık ödemelerimiz boyumuzu aştı, yeni evli biri olarak asla tatile gidemedim, gezemedik , bu evlilikte sürekli sorun yapıyorum şu an 28 yaşındayım şöyle bir bakıyorumda asla çiçekli masalarda fotoğrafım yok mesela , örneğin hani erkek organizasyonu hazırlar kadını yemeğe götürür ya , şöyle bir fotoğrafımız olmadı asla bu süreçte … eşim elbette çok iyi bir insan bu süreçlerin geçeceğini söylüyor ama bilmiyorum inancımı kaybediyorum artık . Hep borç ödeyecekmişim gibi geliyor
8 yıldır borç ödüyoruz zor zamanlarımız oldu. çok şükür borcumuzda bitti herşeyimizde var. Şu zamanda tek kişinin çalışmasıyla ne ev dönüyor ne borç biter. Sizde çalışın birlikte ödeyin karamsarlığa düşmeyin borçlar bitti mi istediğin gibi gezer foto cekersin

Cok şükür sag cikmissiniz. Borçlarda odenir lakin sizin odemeleri ayarlamaniz lazım. Yani her ay 40 bin ödeyecek sekilde ayarlama imkaniniz varsa bu duzen size biraz daha nefes aldirir. Birde surec devam ediyor sonucta karsi taraf suclu bulunursa size mahkeme masraflarini odeyebilir bakarsiniz borclariniz birden azalir. Umitsizlige kapilmayin baktiginizda odenmeyecek borc degil ustelik keyfi de degil. Gecer gider inanin

Sosyal medyaya aldanma,kaza gecirmissiniz şukredin hala hayattasiniz. 23yildir eşimi tanıyorum benimde öyle fotolarım olmadı heveste etmedim, resmen masrafsız evlendik para oldukca eşyalarımızı aldık ona rağmen hala borç oluyor hayatımızda. İnanın evdeki huzur yoksa hiçbir şeyin tadı yok.

Eşim ile iki sene konuştuktan sonra evlendik uzaktan bir ilişkiydi o yüzden doya doya gezemedik, evlendikten sonra takılan takılar ile 500 bine yakın araba aldık sonra bayram dönüşü trafik kazası geçirdik ve arabamız kullanılamaz hale geldi. Ve çarpan araç kaçtığı için birde avukat masrafı olarak olmayan paramızdan 50 bin tl verdik, kredi kartlarını döndüremedikçe sürekli kredi çektik kredi çektikçe battık aylık ödemelerimiz boyumuzu aştı, yeni evli biri olarak asla tatile gidemedim, gezemedik , bu evlilikte sürekli sorun yapıyorum şu an 28 yaşındayım şöyle bir bakıyorumda asla çiçekli masalarda fotoğrafım yok mesela , örneğin hani erkek organizasyonu hazırlar kadını yemeğe götürür ya , şöyle bir fotoğrafımız olmadı asla bu süreçte … eşim elbette çok iyi bir insan bu süreçlerin geçeceğini söylüyor ama bilmiyorum inancımı kaybediyorum artık . Hep borç ödeyecekmişim gibi geliyor
Borçlar zevkten olmamış, çok ciddi trafik kazası geçirmişsiniz. Cana geleceğine mala gelsin. Ya araba yerine karı koca siz pert olsaydınız? Bunu düşündün mü? Ya biriniz yatalak olsaydı? Bir düşün bakalım.

Ben öyle bir kaza geçirsem " şükür hayattayız , sapasağlamız" deyip şükrederim. Kocamı daha çok sevip sarmalarım.

Organizasyon neden hep erkekten beklenir? Sen bir organizasyon yap. Böyle bir beklentin varsa demek ki organizasyonun kolay olduğunu düşünüyorsun. Önce sen bir yap. Sonra kocan da sana yapar. Çok zor değil.
.
Çiçekli fotoğraf dediğin erkeğin kadına çiçek alması sonrası çekilen fotoğraf sanırım. Sen kendine bir çiçek al, fotoğraf çek paylaş. Bu kadar zor mu?

Felçli falan olmadan bir kaza atlatmışsınız. Hala çiçek böcek düşünüyorsun? Olacak iş mi?

çiçekli masalarda her hafta romantizm dolu fotoğraflar paylaşan arkadaşım 1 sene sonra balayından başlayarak dayak yediği, kafasına silahlar dayandığı için boşandı. İçi boş, kopyala yapıştır romantizmin iyi bir yere çıktığını görmedim daha.
Ünlülerde de şatafatla evlenenlerin neredeyse hepsi büyük bir gürtülüyle boşanıyorlar.

Biri size evliliği yanlış anlatmış, herkese hayat altın tepside sunuluyor malesef ilk bir kaç yıl borç ödemeniz çok doğal.

kaza atlatmissiniz bi yerlerde de hatali karar vermissiniz .altinlarin parasi arabaya gitti peki bu borc ne arabayi mi yaptirdiniz .arabayi yaptirdiysaniz satin borcunuzu kapatun 60 bin gelirle 72 bin odenmez faiz vs

evliliğimin başından beri borcumuz hiç bitmedi biri bitti demeden başka şey için borçlandık hepside bankaya. Şu an yine borcum var hem benim hem eşimin kredi borcu hepsi ayrı yerlere
15 yıllık evliyim bu arada. Ha bu bitsin şunu yapalım diyoruz borçlanıyoruz mecbur.
Bir atkafaş yazmış çalışıyor musunuz diye eğer çalışmıyorsanız çalışın hem maddi hem psikolojik olarak rahatlarsınız.
Ayrıca geçen sene bizde kaza yapmıştık aracın içinde çocuklarım vardı allahtan bi şey olmadı kimseye inanın araba insanın gözüne görünmüyor bile canınıza bi şey olmasın, mal tekrar kazanılır.

X