EPİLEPSİ HASTASI OLDUĞUM İÇİN EŞİM BANA BOŞANMA DAVASI AÇTI

Ah içim yandı. İnsanlar nasıl bu kadar acımasız, çıkarcı, empati yoksunu olabiliyolar aklım almıyo.

Söylediğiniz gibi Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali için merkeze gittim.İnanın polislere durumu anlattığımda eşinizin sağ olduğunu biliyor musunuz belki onun başına bir şey geldi dediler.Eşimi arıyorum açan olmuyor, mesaj atıyorum cevap yok, engelleniyor numaram, watsaptan yazıyorum görüyor mesajımı.Eşimin memleketinde yaşıyoruz onun başına bir şey gelse annesi, babası, teyzesi, dayısı.. herkes o şehirde .Benim ise kimsem yok bana mı soruyorsunuz eşin yaşıyor mu diye polisler ile münakaşa ettim.İnanın bir ifade almak zor geliyor.Savcıyı aradılar, alın ifadesini dedi ama soruşturmada kaldı kovuşturmaya gerek yok denildi.
Emniyete değil direkt savcılığa gidin ama önce iyi cevval bi avukat bulun gerekirse bildiğiniz şehirden bulun vekalet verimce duruşmalara vs gelir Allah yardımcınız olsun herkes cehenneme kendi odununu bu dünyadan götürüyor ettiğini çekecek Böyle kalmayacaklar yaşlanacaklar zor günler görecekler ayakları taşa takılsa akıllarına siz geleceksiniz ikisinin de.

Çok geçmiş olsun.insallah bundan sonra dertsiz,mutlu bir hayatınız olur

Merhabalar arkadaşlar,
7 yıl öncesi bir evlilik yaptım ve eşimle balayı dönüşü bir trafik kazası geçirdik. Çok zor bir süreçti, beyin kanaması geçirdim, yüzümün sol tarafı tamamen kırıldı,2 kere beyin ameliyatı, 2 kere yüzüm için estetik operasyon geçirdim. Geçirdiğim beyin ameliyatı sonrasında 2 ya da 3 kez epilepsi krizi geçirdim, bana ilaç verdiler ve kafa travmalarında bu riskin zaten olduğunu belli bir süre kullanmam gerektiğini söylediler. Tabi ki bu süreçte ( 6 -7 ay) eşim ve ailesi giderek bizden uzaklaştılar ve evliliğimiz sona erdi. Sonrasında ailemin desteği, iş hayatım ile giderek daha iyiye giden bir yaşantım oldu. Geçirdiğim kaza sonrası hastaneden engelli sağlık kurulu raporu verdiler. Görev yaptığım il aileme daha yakın bir oldu.
Geçen yıl tanıdık vasıtası ile biri ile tanıştım. Ona her şeyi anlattım. Hepimiz dört teker üstünde gidiyoruz benim de başıma gelebilirdi dedi. Görüşmeye başladık ve yedi aylık bir sürenin sonunda evlendik. Sonrası hayatımın yine tepetaklak olması.3 ay sonrası hamile kaldım, bebeğim olmasını çok istiyordum o da istediğini söyledi.Gebeliğimle birlikte eşimin antika meraklısı birisi olduğunu yavaş yavaş öğrenmeye başladım.Pantalondan çıkan bilmediğim milyarlık fişler, bilgisayar geçmişinde her gün bir çok siteden yapılan alışverişler, yurt dışından alınan plak, müzikçalar...vb bir çok şey.Hastane muayenelerim de elini cebine atmayan birisi.Yaşadığımız ev evlenmeden önce benim aldığım ve kredi borçlarını ödediğim ev.Faturalar benim üzerime.Üzerine eşimin benden param kalmadı diye sürekli para istemesi..Annesinin beni arayıp K...... benden yine para istedi bir sey söyle şuna vermem bir daha lafları. Sonunda en son 7 yıl önce nöbet geçiren ve 2 yıl önce de ilaçlarını bırakan ben hamilelik, uykusuzluk, stres epilepsi krizleri başladı.İlk krizimde eşim yanımdaydı.İkincisin de ailesi de vardı.Eşim baba bir kere daha böyle oldu deyince babası bu kız insanın başına iş açar , ayrılın dedi.Eşim ailesinin yanına gidip çekişmeli boşanma davasını açtı.Yine ilk evliliğimdeki gibi aciller de yapayalnız annemle günlerim başladı.Krizlerim arttı, ilaç dozajını arttıramadılar.Eşim bırakıp gittiğinde 14 haftalık hamileydim.20. haftalık gebeliğim de epilepsi krizi ile ambulans ile hastaneye kaldırıldım ve maalesef ki bebeğimi kaybettim.Eşim bunu bile bilmiyor.Çünkü numaram engelli.Ailesinden ne arayan var ne soran.
Epilepsi hastasıyım ve ona ekonomik şiddet uyguluyorum diye 100 milyar maddi,100 milyar manevi tazminat talebi...
Evlilikten anladığım sadece yukarıda yazdıklarım...iyi akşamlar

öncelikle bebeğiniz için başınız sağolsun çok üzüldüm 😔 ama herşeyde bir hayır var Rabbim en iyisini bilir.. böyle bir babayla da çocuk nasıl büyütülürdü bilinmez..
iki eşinde Allah'tan bulsun.. evlilik sadece sağlıklı olduğunda mı devam ediyor pis bencil herifler.. içimden çok şey geçiyor da yazmaya utanıyorum.. senin en huzurlu olman gereken zamanda yaptığına bak:sinirli: çekişmeliyse çekişmeli sonuna kadar uğraş görsün gününü oda

Bende dün oturup ağlıyordum evlenemiyorum diye...babam yaşlı bu hayatta tek kalacam diye ağladım.durumunuz çok zor.ilk eşiniz de kaza yüzünden mi bıraktı sizi özelden yazsam sıkıntı olurmu belki dertlesirdik

Allah ıkısınınde belasını versın . Sız yolunuza bakın kendı saglıgınıza hayatınıza sahıp çıkın .İlahi adalette zaman aşımı yoktur

Merhabalar arkadaşlar,
7 yıl öncesi bir evlilik yaptım ve eşimle balayı dönüşü bir trafik kazası geçirdik. Çok zor bir süreçti, beyin kanaması geçirdim, yüzümün sol tarafı tamamen kırıldı,2 kere beyin ameliyatı, 2 kere yüzüm için estetik operasyon geçirdim. Geçirdiğim beyin ameliyatı sonrasında 2 ya da 3 kez epilepsi krizi geçirdim, bana ilaç verdiler ve kafa travmalarında bu riskin zaten olduğunu belli bir süre kullanmam gerektiğini söylediler. Tabi ki bu süreçte ( 6 -7 ay) eşim ve ailesi giderek bizden uzaklaştılar ve evliliğimiz sona erdi. Sonrasında ailemin desteği, iş hayatım ile giderek daha iyiye giden bir yaşantım oldu. Geçirdiğim kaza sonrası hastaneden engelli sağlık kurulu raporu verdiler. Görev yaptığım il aileme daha yakın bir oldu.
Geçen yıl tanıdık vasıtası ile biri ile tanıştım. Ona her şeyi anlattım. Hepimiz dört teker üstünde gidiyoruz benim de başıma gelebilirdi dedi. Görüşmeye başladık ve yedi aylık bir sürenin sonunda evlendik. Sonrası hayatımın yine tepetaklak olması.3 ay sonrası hamile kaldım, bebeğim olmasını çok istiyordum o da istediğini söyledi.Gebeliğimle birlikte eşimin antika meraklısı birisi olduğunu yavaş yavaş öğrenmeye başladım.Pantalondan çıkan bilmediğim milyarlık fişler, bilgisayar geçmişinde her gün bir çok siteden yapılan alışverişler, yurt dışından alınan plak, müzikçalar...vb bir çok şey.Hastane muayenelerim de elini cebine atmayan birisi.Yaşadığımız ev evlenmeden önce benim aldığım ve kredi borçlarını ödediğim ev.Faturalar benim üzerime.Üzerine eşimin benden param kalmadı diye sürekli para istemesi..Annesinin beni arayıp K...... benden yine para istedi bir sey söyle şuna vermem bir daha lafları. Sonunda en son 7 yıl önce nöbet geçiren ve 2 yıl önce de ilaçlarını bırakan ben hamilelik, uykusuzluk, stres epilepsi krizleri başladı.İlk krizimde eşim yanımdaydı.İkincisin de ailesi de vardı.Eşim baba bir kere daha böyle oldu deyince babası bu kız insanın başına iş açar , ayrılın dedi.Eşim ailesinin yanına gidip çekişmeli boşanma davasını açtı.Yine ilk evliliğimdeki gibi aciller de yapayalnız annemle günlerim başladı.Krizlerim arttı, ilaç dozajını arttıramadılar.Eşim bırakıp gittiğinde 14 haftalık hamileydim.20. haftalık gebeliğim de epilepsi krizi ile ambulans ile hastaneye kaldırıldım ve maalesef ki bebeğimi kaybettim.Eşim bunu bile bilmiyor.Çünkü numaram engelli.Ailesinden ne arayan var ne soran.
Epilepsi hastasıyım ve ona ekonomik şiddet uyguluyorum diye 100 milyar maddi,100 milyar manevi tazminat talebi...
Evlilikten anladığım sadece yukarıda yazdıklarım...iyi akşamlar
Siz şerefsizden saklamamışsınız sizde karşı maddi manevi dava açın adiye

Çok gecmis olsun umarim tekrar siddetli ataklarin olmaz ve daha iyi olursun bir an önce. Erkekler çok acımasız varlıklar ya. Yani sana özel bi durum degil %70i böyledir bana kalirsa. Zoru görünce kaçarlar. Cok var karısı hasta diye boşayan, cocuk engelli doğdu diye evden giden. Ya 75 yasinda araba kullanan bi akrabamiz dede kaza yaptı karisi ön camdan fırladı öldü kadincagizi gömdük ertesi gün cenaze sonrasi evde "yalnizlik pek zor duvarlar üstüme üstüme geliyor bi es bulmak lazim" dedi ve iki hafta sonra evlendi ki yani kimseye muhtac falan degil aile apartmani var 2 oglu 1 kizi kral gibi bakiolardi orda buna. Sözün bittiği yer o dedeydi benim icin.
Azgın teke diyoruz biz bunlara

Şeyi de anlamıyorum, tamam hadi zor geldi hastalıkla mücadele diyelim, beceremedin kaçıyorsun diyelim, ulan düşmanlaşmak neden, tazminat ne demek, hamile diye düşündüğün karını aramayacak ve sanki karşında kan davalın varmış gibi tribe girecek kadar insanlığını nasıl kaybetmiş olabilirsin ya? Bu nasıl bi leşlik?? Aşağılık, rezil, kepaze yaratıklar

öncelikle bebeğiniz için başınız sağolsun çok üzüldüm 😔 ama herşeyde bir hayır var Rabbim en iyisini bilir.. böyle bir babayla da çocuk nasıl büyütülürdü bilinmez..
iki eşinde Allah'tan bulsun.. evlilik sadece sağlıklı olduğunda mı devam ediyor pis bencil herifler.. içimden çok şey geçiyor da yazmaya utanıyorum.. senin en huzurlu olman gereken zamanda yaptığına bak:sinirli: çekişmeliyse çekişmeli sonuna kadar uğraş görsün gününü oda
Çok teşekkür ederim iyi dileklerinize 🙏

Şeyi de anlamıyorum, tamam hadi zor geldi hastalıkla mücadele diyelim, beceremedin kaçıyorsun diyelim, ulan düşmanlaşmak neden, tazminat ne demek, hamile diye düşündüğün karını aramayacak ve sanki karşında kan davalın varmış gibi tribe girecek kadar insanlığını nasıl kaybetmiş olabilirsin ya? Bu nasıl bi leşlik?? Aşağılık, rezil, kepaze yaratıklar

Hasta olmak ayıp bişey değil öncelikle canını sıkma çünkü ben 27 yıldır epilepsi hastasıyım çok şükür bişey olmadı evliyim ve 2 çocuğum var s.refsizlikkocan olacak o h.nzoda g.tu sıkıya geldi sendende para alamiyorsa ne koparirsam kar olayı yapiyo sana tavsiyem karşı dava aç sonuxta bu hastalık sana kaza sonrası peyda oldu stres yapınca tekrar hortladı iyi bir avukatla görüş ve sende ondan işte maddi manevi bakalım napcak
Çok teşekkür ederim karşı dava açtım, ben de ondan istedim.Umarim güzel olur her şey 🙏

Emniyete değil direkt savcılığa gidin ama önce iyi cevval bi avukat bulun gerekirse bildiğiniz şehirden bulun vekalet verimce duruşmalara vs gelir Allah yardımcınız olsun herkes cehenneme kendi odununu bu dünyadan götürüyor ettiğini çekecek Böyle kalmayacaklar yaşlanacaklar zor günler görecekler ayakları taşa takılsa akıllarına siz geleceksiniz ikisinin de.
Söylediğiniz gibi bir avukat ile görüştüm yaşadığım şehirde ve karşı dava açtım. Elimdeki belgeleri verdim , yaşadığım zor süreçleri, hastane kayıtlarını...Inşallah zor da olsa bir gün onun kaybettiğini duyacağım.Belki burada belki öteki tarafta.Icim ne kadar soğur onu inanın bilmiyorum...

İki eşiniz için de söyleyecek söz bulamıyorum zira içimden geçenlere kelimeler yetersiz kalacak ama şunu biliyorum ki herkes ektiğini biçer.
Umarım hem ruhen hem bedenen en kısa sürede iyileşir şifa bulursunuz, yine umarım ve dilerim ki bundan sonra çok mutlu bir hayatınız olur.

Allah şifa versin 🤲🏼🌸 insanlar çok acımasız ve menfaatçi malesef doğru insanı bulmak zor o yüzden evlilik ve birlikteliği düşünmeyin bi süre en azından kendi sağlığınız ve hayatınıza odaklanın sevgiler

İki eşiniz için de söyleyecek söz bulamıyorum zira içimden geçenlere kelimeler yetersiz kalacak ama şunu biliyorum ki herkes ektiğini biçer.
Umarım hem ruhen hem bedenen en kısa sürede iyileşir şifa bulursunuz, yine umarım ve dilerim ki bundan sonra çok mutlu bir hayatınız olur.
Amin, çok teşekkürler 🙏

birlikte eşimin antika meraklısı birisi olduğunu yavaş yavaş öğrenmeye başladım.Pantalondan çıkan bilmediğim milyarlık fişler, bilgisayar geçmişinde her gün bir çok siteden yapılan alışverişler, yurt dışından alınan plak, müzikçalar...vb bir çok şey.Hastane muayenelerim de elini cebine atmayan birisi.Yaşadığımız ev evlenmeden önce benim aldığım ve kredi borçlarını ödediğim ev.Faturalar benim üzerime.Üzerine eşimin benden param kalmadı diye sürekli para istemesi..Annesinin beni arayıp K...... benden yine para istedi bir sey söyle şuna vermem bir daha lafları.
Yahu antika kovalayip,muzayede gezen bir adamin parasi olmamasi fazlaca anlamsiz degil mi ?
Yani neden senden para istiyor bu adam.
Babasi da seni perte cikmis bir arac gibi gorerek "bu bizim basimiza ic acar"demek suretiyle kalitesini belli etmis..
İlginc bir yasanmislik..Tuhaf..
Sevgi ve Merhamet kalmamis insanlarda.
Tutuldugun adamlara dikkat et,ayni modellere kapildigini dusunuyorum.
Hem ailelerin hem de eski eslerinin davranislari neredeyse ayni.

Yahu antika kovalayip,muzayede gezen bir adamin parasi olmamasi fazlaca anlamsiz degil mi ?
Yani neden senden para istiyor bu adam.
Babasi da seni perte cikmis bir arac gibi gorerek "bu bizim basimiza ic acar"demek suretiyle kalitesini belli etmis..
İlginc bir yasanmislik..Tuhaf..
Sevgi ve Merhamet kalmamis insanlarda.
Tutuldugun adamlara dikkat et,ayni modellere kapildigini dusunuyorum.
Hem ailelerin hem de eski eslerinin davranislari neredeyse ayni.
Ailesi bize göre ekonomik olarak daha iyi durumda.Daireleri ve dükkanları var.Bu zamana kadar o aldığı maaşı hep yemiş, anne borcum var kapativer, kredi karti borclarimi kapativer...Yıllar böyle geçmiş.Ben ise tam tersi.Ailemde düzenli geliri olan bir tek ben, ailesine hep destek olan ben.Hala da olurum
Ailesi onun sorumsuzluklarindan artik bıkıp evlendirdiler,öyle hissediyorum.Benim aldığım eve, kurulu düzenime girip evliliği bir dene olmazsa geri dönersin gibi hissettim hep.Eşim evlendikten sonra hep söylerdi " Evlen, evlen dediler gördüler işte, babama deyip duruyorlardı senin oğlan ne zaman evlenecek, torun lazım artık size, bebekte oldu görsünler "

X