7 aylık evlilikte artık borcumun biteceğine inancım kalmadı.

yenibiben

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2024
24
-6
29
Eşim ile iki sene konuştuktan sonra evlendik uzaktan bir ilişkiydi o yüzden doya doya gezemedik, evlendikten sonra takılan takılar ile 500 bine yakın araba aldık sonra bayram dönüşü trafik kazası geçirdik ve arabamız kullanılamaz hale geldi. Ve çarpan araç kaçtığı için birde avukat masrafı olarak olmayan paramızdan 50 bin tl verdik, kredi kartlarını döndüremedikçe sürekli kredi çektik kredi çektikçe battık aylık ödemelerimiz boyumuzu aştı, yeni evli biri olarak asla tatile gidemedim, gezemedik , bu evlilikte sürekli sorun yapıyorum şu an 28 yaşındayım şöyle bir bakıyorumda asla çiçekli masalarda fotoğrafım yok mesela , örneğin hani erkek organizasyonu hazırlar kadını yemeğe götürür ya , şöyle bir fotoğrafımız olmadı asla bu süreçte … eşim elbette çok iyi bir insan bu süreçlerin geçeceğini söylüyor ama bilmiyorum inancımı kaybediyorum artık . Hep borç ödeyecekmişim gibi geliyor

Ohooo şimdiden deli dana gibi borç nasıl bitecek diye dönüp duruyorsunuz, hele durun.
Siz çalışıyor musunuz ?
Kazadır herkesin başına gelebilir arabanıza kasko yaptırmamıştınız hatırladığım kadarı ile.
Borç artık herkeste var.
Etrafına dön bir bak borçsuz kim var.
Biz ne borçlar ödedik 18 yıllık evlilikte hepsi de geldi geçti.
Öyle az buz meblağlar da degillerdi dönemine göre.
İflas gibi düşün.
Çalışmıyorsanız eğer borçlar nasıl ödenecek diye düşünmek yerine derhal işe girmelisiniz.
Çalışıyorsanız bir ödeme planı oluşturarak yol alabilirsiniz.

Benimde yok cicekli masada fotom
Hic oyle bi amacim da olmadi
Disarda yemek yediysem de bunu fotograflandirmadim yani
Hayatinizi baskalariyla kiyaslamayin
Ha illa kiyaslicam diyorsaniz kaza gecirip hayatini, yürüme yetisini veya bir uzvunu kaybedenleri dusunup maddi hasarla atlattik diye sukredebilirsiniz
Şükürsüz gorunuyorsunuz boyle

Eşim ile iki sene konuştuktan sonra evlendik uzaktan bir ilişkiydi o yüzden doya doya gezemedik, evlendikten sonra takılan takılar ile 500 bine yakın araba aldık sonra bayram dönüşü trafik kazası geçirdik ve arabamız kullanılamaz hale geldi. Ve çarpan araç kaçtığı için birde avukat masrafı olarak olmayan paramızdan 50 bin tl verdik, kredi kartlarını döndüremedikçe sürekli kredi çektik kredi çektikçe battık aylık ödemelerimiz boyumuzu aştı, yeni evli biri olarak asla tatile gidemedim, gezemedik , bu evlilikte sürekli sorun yapıyorum şu an 28 yaşındayım şöyle bir bakıyorumda asla çiçekli masalarda fotoğrafım yok mesela , örneğin hani erkek organizasyonu hazırlar kadını yemeğe götürür ya , şöyle bir fotoğrafımız olmadı asla bu süreçte … eşim elbette çok iyi bir insan bu süreçlerin geçeceğini söylüyor ama bilmiyorum inancımı kaybediyorum artık . Hep borç ödeyecekmişim gibi geliyor

geçmiş olsun. evlendiğiniz kişiyle iyi bir ilişkiniz var diye anladım. çiçekli fotoğraflarınız olmasa da olur önemli olan aranızdaki sağlıklı iletişim bozulmasın. hayat arkadaşınızla aranızdaki bağı sağlam tutmaya devam edin. borçlar biter illaki, o zaman telafi edersiniz. allah daha beterinden korusun.

Benimde yok cicekli masada fotom
Hic oyle bi amacim da olmadi
Disarda yemek yediysem de bunu fotograflandirmadim yani
Hayatinizi baskalariyla kiyaslamayin
Ha illa kiyaslicam diyorsaniz kaza gecirip hayatini, yürüme yetisini veya bir uzvunu kaybedenleri dusunup maddi hasarla atlattik diye sukredebilirsiniz
Şükürsüz gorunuyorsunuz boyle

katılıyorum, bana da biraz fazla kıyaslama yapıyorsunuz gibi geldi. bugün çiçekli fotoğraflarla kıyaslarsınız sonra komşunun eviydi, arsasıydı, çocuğuydu bitmez o kıyaslama işi.

Kumar borcu falan sandım, kaza geçirmişsiniz yahu. Canımız sağ diye şükredeceğinize çiçekli masada fotoğrafım yok diye üzülüyorsunuz.

Borç bir şekilde ödenir, sonra yenisi yapılır o da ödenir. Ama evliliğin ilk zamanları çıkarılan sorunlar unutulmaz. O yüzden eşinizle ilişkinizi adamın elinde olmayan şeyler yüzünden bozmayın.

şöyle bir bakıyorumda asla çiçekli masalarda fotoğrafım yok mesela , örneğin hani erkek organizasyonu hazırlar kadını yemeğe götürür ya
Benim de bu masalarda fotoğraf çekilmek hiç aklıma gelmedi bile. Sosyal medyaya çok aldanıp da eşinizin beynini yemeyin boşuna.

Eşiniz kumarda harcamamış parayı. Kaza yapmışsınız. Ben mi çok pollyannayım bilmiyorum şu durumda çiçekli masa dert etmem de o kazadan sağ çıktığıma şükrederim herhalde.

Maaşlar zamlandıkça krediler cücük kadar kalıyor. Zaten 6.aydayız siz 7 aylık evlisiniz çektiğiniz kredileri 2024 yılında çekmişsiniz şu an bunalmanız normal. 2025'te gözünüze az gelecek, 2026'da çerez parası kalacak o krediler. Ama bittikçe kredi çek bittikçe kredi çek yapmaktan ziyade bi plan lazım size gibi hissettim

Ben çiçekli masaları görmedim bile.
Meyhane tarzı kırmızı gül yaprağımi?
çiçekli masalarda her hafta romantizm dolu fotoğraflar paylaşan arkadaşım 1 sene sonra balayından başlayarak dayak yediği, kafasına silahlar dayandığı için boşandı. İçi boş, kopyala yapıştır romantizmin iyi bir yere çıktığını görmedim daha.

Eşiniz kumarda harcamamış parayı. Kaza yapmışsınız. Ben mi çok pollyannayım bilmiyorum şu durumda çiçekli masa dert etmem de o kazadan sağ çıktığıma şükrederim herhalde.

Maaşlar zamlandıkça krediler cücük kadar kalıyor. Zaten 6.aydayız siz 7 aylık evlisiniz çektiğiniz kredileri 2024 yılında çekmişsiniz şu an bunalmanız normal. 2025'te gözünüze az gelecek, 2026'da çerez parası kalacak o krediler. Ama bittikçe kredi çek bittikçe kredi çek yapmaktan ziyade bi plan lazım size gibi hissettim

Fazla deşeleme. Deşeledikçe çürük kredi sistemi göze batar :)
Nasil bu kredi kartları veriliyor. Geliri hayli hayli aşan krediler nasil onay görüyor bilmiyorum.

Geçende arkadaşımin yeni visa kartinla dalga geçtik. Kadin asistan doktor. Seneye kardiyolog olacak. Geliri net 3400 Euro. Banka 3000 Euroluk kredi limiti vermiş.

Dedim, çok bile. Bu kredi üstüne kredi daha çok insani yakacak ama neyse. Sistemin üzülen çocuklarından biri

Size çarpan araç sürücüsü de yakalanmıştı ifadesi vs alınmıştı. Neden ilerlemedi o konu? Arkadan çarpan da o değil miydi anlattığınıza göre? Siz kasko yaptırmadınız da zorunlu sigorta da mı yaptırmadınız araca?
Sürekli kredi çekip durma sebebiniz nedir peki? Bir harcama & ödeme planı çıkarttınız mı oturup?

Fazla deşeleme. Deşeledikçe çürük kredi sistemi göze batar :)
Nasil bu kredi kartları veriliyor. Geliri hayli hayli aşan krediler nasil onay görüyor bilmiyorum.

Geçende arkadaşımin yeni visa kartinla dalga geçtik. Kadin asistan doktor. Seneye kardiyolog olacak. Geliri net 3400 Euro. Banka 3000 Euroluk kredi limiti vermiş.

Dedim, çok bile. Bu kredi üstüne kredi daha çok insani yakacak ama neyse. Sistemin üzülen çocuklarından biri
Benim kredi kartı limitim 30 bin. Bazen darlanıp 1-2 bin artırıyorum, geceleri uyuyamıyorum 😅 Yüksek limitler beni geriyor çok gözümün önüne köprü altlarında yaşadığım falan geliyor.

çiçekli masalarda her hafta romantizm dolu fotoğraflar paylaşan arkadaşım 1 sene sonra balayından başlayarak dayak yediği, kafasına silahlar dayandığı için boşandı. İçi boş, kopyala yapıştır romantizmin iyi bir yere çıktığını görmedim daha.

Malasef bende bu olaylara tanik oldum. Evinde mokunla oynayan dişarda aşka kuşko. Kime bu forslar? Bilen zaten biliyor durumu bilmeyenin zaten gebersen umrumda değil. Ahh, yazık oldu. Bi içim su gibi kadindi diyip yeni cikan lip gloss başlatılıyor:)

Size çarpan araç sürücüsü de yakalanmıştı ifadesi vs alınmıştı. Neden ilerlemedi o konu? Arkadan çarpan da o değil miydi anlattığınıza göre? Siz kasko yaptırmadınız da zorunlu sigorta da mı yaptırmadınız araca?
Sürekli kredi çekip durma sebebiniz nedir peki? Bir harcama & ödeme planı çıkarttınız mı oturup?
Araba yeni diyor, zorunlu trafik sigortası yaptırmadan alamaz üstüne zaten. Vardır muhakkak.

X