Cuma Zayıflama Yarışması 4. Takım

Canım zaten çocuklara bağırmak gereksiz. Ses ton çok önemli. Kesin ve kararlı bir tonda, çok sade cümleler konuşman lazım. Birde onun boyuna inerek.
Ben kızımla bişiy konuşacaksam dizlerimin üzerine çöker ellerini tutarım ve gözlerinin içine bakarım. Söylerim ne diyeceksem ve cümlelerim içinde hayır bunu yapmayacaksın gibi şeyler olmaz.
Bunu yaparsan şöyle olur ve senin için uygun değil falan derim.
Geçen bi bardak kırıldı bende içeri gittim süpürgeyi almaya. ıreme de sakın girme annecim mutfağa dedim. Bi baktım girmeye yelteniyor. Bir daha söyledim girme kızım diye. Yine yelteniyor.
Amacı benimle süpürmek orayı, çünkü cam kırıklıların ona zarar vereceğini bilmiyor.
Dediğim yöntemle konuştum. Eğer girmek istiyorsan gireiblirsin ama girersen cam kırıkları ayağına batar ve acıtır. Doktora gitmek zorunda kalırız ve baban ve ben çok üzülürüz. dedim öptüm ve gittim içeri. gizlice izliyorum onu kapıdan. Girmedi elbette. Ama hayır girmeyeceksin diyip bağırsaydım kesin girerdi. Yasaklar cazip gelir çünkü.
Neyse bunları bol bol konuşuruz ilerde. Şu an sana tek tavsiyem bebeğin doğduktan sonra asla ve asla kimseye öptürme. Sen ve babası bile öpmeyin.
Kimseye taviz verme bu konuda

Konuşma yöntemi ve davranışları onlar üzerinde en etkili sistem bunu güzel oturtturmuşsun canım inş.bende öyle yapabilirim. Öpmek konusuna bende karşıyım canım.Ardakşımın bir bebişi 9 aylık gelen geçiyor öpüyor valla :))
Ayyy daha bebiş doğmadan neler neler konuşuyoruz bir doğduğunda artık nasılda güzel konulardan konuşuruz.opuyorumnanaktan

Valla kaç gündür konular bebek üzerine dönüyor :)
Ay uyuz olurum bebek öpen insanlara var ya gördüm mü gözlerimden ateş çıkarabilen bi insana dönüşüyorum abartmıyorum.

Günaydın hanımlar ben geldim...

Ne güzel şeyler yazmışsınız öyle...
Henüz bekar olmama ve şimdilik uzak bir kavram olmasına rağmen annelik duygusu...
Severek okuyorum her yazdığınızı çocukları çok severim sizler konuştuça bende öğreniyorum...

Valla kaç gündür konular bebek üzerine dönüyor :)
Ay uyuz olurum bebek öpen insanlara var ya gördüm mü gözlerimden ateş çıkarabilen bi insana dönüşüyorum abartmıyorum.

Çok güzel oluyor ama canım ya benim hoşuma gidiyor sevdiklerimle bunları paylaşmak helede senin gibi bir annenin bilgilerinden faydalanmak süper :)))

Günaydın kızçem hoşgeldin.
Çocuk seven birinin zaten böyle konulara kayıtsız kalması çok zor diymi.Bende sözlendiğimden beri annelik hayali kurardım hep şükür bugünleride gösterdi.Rabbim allahım sanada güzel bir evlat nasip eder inş.canım

Hemde ne sevmek bayılıyorum çocuklara..
Sevdiğimle benimde ortak hayalimiz..
Kızımız olsun çok istiyorum adı kayra olucak allahım nasip kısmet ederse...opuyorumnanaktan

Hoş buldukkk canım :)

Dünki menüm

Sabah 07:30

Yarım domates,
Yarım salatalık
4 zeytin
Bir tutam maydanoz
Bir yumurta (Yumurta olduğu için ekmek yemedim)
2 küçük bardak çay

11:30 Bir kupa yeşil çay (1,5 su bardağı yapıyor)

Öğlen

13:00

Bir tabak marul,haşlanmış tavuk (derisiz) bir tatlı kaçığı sıvı yağ ile yapılmış bol limonlu az tuzlu salata
Bir kase yoğurt

15:00 Bir kupa yeşilçay içilecek

16:30 Kiraz ve taze iki kayısı

Akşam içi

Bir kase yoğurtlu taze semizotu nane ile birlikte

2 litre su

Hemde ne sevmek bayılıyorum çocuklara..
Sevdiğimle benimde ortak hayalimiz..
Kızımız olsun çok istiyorum adı kayra olucak allahım nasip kısmet ederse...opuyorumnanaktan

İnş.canım allah sizede o güzel günleri gösterir.

Özgem bu kız ilk günden tuttu bu montiyi yandın valla sana güzel bir rakip geldi ben gittim ama yerimi nilaylı bırakabilirim sanırım artık ne dersin
Menün süper canım :lepi:

Nilay dünde yazmıştın görünce hatırladım cnm pardon.

Çiçek sorma ya aynı senin gibi geçen de yazdım bende.
Yandım valla neyse haftaya yarıştayız zaten.

Teşekkür ederim:)
Çok kararlı başladım bu şekilde devam edicem inşallah.
Yarınki tartılma gününü sabırsızlıkla bekliyorum...
Sonuç ne olucak bende çok merak ediyorum.
Yarın tartılma günü ya sevdiğim akşam gelcek dedim ki
Sahil boyu yürüyelim hiç bir yerde oturmayalım:)
Hem hareket hemde bir yerde otursak bir şeyler içicez bir haftadır kahve içmiyorum içmicem.Kararlıyım başarıcam...Yarışa özge ablam davet etti zaten birlikte başarıcaz.Bu arada ben 21 yaşındayım ablalarımsıznız benim:)

Özgem sana bir sorum olacak benim benim iki gündür karnımın altı çok sert hapşırırken böyle çok acıyor sence neden böyle oluyor bebiş kendini koruma altına mı alıyor ne dersin

Özgem gözüm hiç arkada kalmıycak valla dünküde çok güzel acemi falan değil yani bu kız bildiğin sağlam eski montici gibi menüleri var,az zamanda hedefine çabuk ulaşıcak sanırım.

Nilay dünde yazmıştın görünce hatırladım cnm pardon.

Çiçek sorma ya aynı senin gibi geçen de yazdım bende.
Yandım valla neyse haftaya yarıştayız zaten.

Montide yazmıştımda burda paylaşmamıştım ablacım...
Şidmi hem orda hem burda yazıcam...
Ben inanıyorum birlikte başarıcaz.
Seni gördükçe ben beni gördükçe sen hevesleniceksin:)

ama biz o kadarda yaşlı değiliz kızzz :))) bendaha 25 çıtır bir anne adayıyım :)))
Bu kararlılığını sakın bozma canım.Eğer bir yerde oturup birşeyler içmek istersende yapacağın tek şey sade soda içmek olsun içinede 1dl limon eklet ohhhh mis gibi serin serin içebilirsin canım.Sorun olmaz çocuğu çok fazla yorma korkmasın şimdiden senin bu diyetinden :)))

Ne güzel ya çok yaş farkımız yokmuş...kaydirigubbakcemile3
İnanın sizi gördükçe içim kıpır kıpır oluyor...
Doğru insanı bulduğumu zaten düşünüyorum ama bir yanım ya değişirse korkusu içinde oluyor kimi zaman.Kasımda söz düşünüyoruz ailelerinde onayıyla olucak inşallah.Bazen korkup acaba ertelesek mi diyorum.Ama sizleri görünce diyorum doğru insansa mutlu olunur.

Diyette olduğumu biliyor zaten canım.Benden daha hevesli kahvaltını evden çıkmadan yap hayatım.Kaç litre su içtin.Çok yağlı yeme çok yeme:)Ohoo çok beter çok.Yürüsün benimle birlikte spor olsun...

Gerçekten doğru insan olduğunu düşünüyorsan sakın mutluluğunu erteleme canım.Evlendikten sonra hiç bilmediğiniz tabiki değişik huylarınız çıkacak ama bunlar sizin mutluluğunuzu bozacak kadar büyük olmayacak elbette.Ben eşim için keşke daha önce tanışıp evlenseymişiz diyorum çünkü dünyaya bir daha gelsem yinede onunla olmayı seçerim çok seviyorum onu sende hiç ertelemede olumsuzda düşünme canım hep pozitif düşün.

Tamam o zaman birlikte eritin yağlarınızı o zaman canım :)))

Bende 27 yaşındayım cnm abla sayılırım yani :teselli:

Canikom sert derken nasıl mesela. Gaz sertliği olabilir. Wc ye çıkmadıysan ondan olabilir. Şu an yerleşme aşamasında mişinkon cnm normal bunlar.

Montide yazmıştımda burda paylaşmamıştım ablacım...
Şidmi hem orda hem burda yazıcam...
Ben inanıyorum birlikte başarıcaz.
Seni gördükçe ben beni gördükçe sen hevesleniceksin:)

İşallah kuzum. Şu haftasonunu kazasız belasız atlatırsam süper olacak valla.

Sert derken nasıl biliyormusun hapşuruyorum mesela sanki karnım gerginmiş te içine bıçak saplanıyor gibi oluyor ama sadece hapşurma esnasında başka birşey yok.yaa evet benim wc sorunum var bebiş geldiğinden beri bir türlü üstesinden gelemiyorumda

Doğru insan olduğunu düşünüyorum canım...O olmazsa kimse olmaz...Bunu biliyorum...Çok ama çok seviyorum gerçekden.O benden daha hevesli.Önümüzdeki yaz düğün diyor...Ama kardeşim kasımda askere gidicek o askerdeyken evlenemem tamam izne gelebilir ama ikimizinde evde olmaması ailem için zor olur.2 yıl beklicek...Hele bir beklemesin bayanssulusmile
Zorlukları olucak biliyorum ama sevdiğim yanımdaysa aşarız inanıyorum ben...

Bende 27 yaşındayım cnm abla sayılırım yani :teselli:

İşallah kuzum. Şu haftasonunu kazasız belasız atlatırsam süper olacak valla.

Hafta sonu benim içinde sorun yaratabiliyor ablacım.
Ama kararlı olucaz ve başarıcaz.
Bak çizelene nasılda azalmış dahada azalıcak inşallah.
Başarıcaz başka yolu yok...:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…