Cuma Zayıflama Yarışması 4. Takım

Mide yanması falan deyince korktum canım birden :))
Yapalım valla inş.o günleride görürüz çabucak çok sabırsızım ben bu konuda bir anca bitsinde gelsin istiyorum artık.Doğum normal doğum muydu canım ben onu istiyorum ama nasıl olacak bilmiyorum.Şu evreleri atlatsak en kolayı oymuş gibime geliyor :))

inşallah tatlım akşam eşimle otururken hep hayal edıyoruz sımdı kapının ordan emekleyerek gelse ne guzel olur dıye ınsallah olurdaa hayal ettıklerım gercege donusur

ozge o dogum olayı kasıyoo benı zatenn korkuyorum ne yalan solımmmmm

Ama onun hayalide bir başka oluyor dimi canım ya...Şimdi artık düzene girince evlilik herşey yolunda gidince insan bir bebişi olsun istiyor bizde hep bebeğimle ilgili planlar yapardık çok şükür gerçek oldu inş.kucağımada aldığım günleride buradan paylaşırım sizinle...Emeklediğini,yürüdüğünü,konuştuğunu ne kadar güzel duygular bunlar yarabbim allah herkese yasattın

amın tatlım canım eşim benı almaya geldı tatlım ben erken cıkıyorum bugun optum canım senı yarın gorusuruz bebıkoya ıyı bak tatlımm

Kızlar benim son 2 hafta kalana kadar hep normal doğum olacaktı. 38 haftalıkken kontrole gittim nst de sancı çıkıyor ama bende en ufak sancı hissetme yok. Neyse doktor ölçtü biçti. Kilosu 4100 gr dedi. Eğer normal doğumu beklersen 5 kilo olacak ve zaten normal doğurmana izin vermeyeceğim. İstersen gel 2 gün sonra alalım dedi.
Bizde tmm dedik ve iki gün sonra 18 Ekimde meleğim geldi. 11 de girdim doğuma 11:10 bebeğim çıkmış 11:30 da ben ayıldım.
Epidural istemiştim ama doğumdan birgün önce doğum videosu izlemek gibi bi salaklık yaptım ve genel istedim. Sakın izlemeyin derim.
Doğuma gülerek girdim ağlayarak çıktım. Sonra bebeğimi getirdiler ve hemen göğsüme koydular. Başladı emmeye. kızlar size o anı tarif edemem. Mis gibi bir koku, pamuk gibi bir ten. Raabim nasip etsin yaşamayı ama dünyada kimsede yok o tat.
Şükürler olsun Allahıma. Herhalde kimse annem ve eşim dahil kimse kızımın bana baktığı gibi bakamaz bu dünyada bana. Maşallah yavruma.

Kk Prensesimiz Junior Fairy :)

Bu bizim sitemiz bakın inceleyin. Doğum hikayem vs de ekli orada.

Ay ben kıyamam ya o kadar güzel anlatmışsın ki gözlerim dolu dolu okudum...
Allah uzun ömürler versin canım bir ömür boyu hep mutlu olun inşallah...

Nilayım saol cnm benim.

Canım ya bayıldım resmen işteyim tam okuyamadığım için gözlerim doluyor okurken ben çok severim çocukları ve ilerde en büyük arzum bebek sahibi olmak inşallah banada hayırlısıyla nasip olur.Resimlere baktım çok tatlı maşallah.Hikayeni çıktıdan alıcam ve okucam.Ece dönüş yolunda çok hoş anlatmışsın...Yüreğine sağlık.

Ay ben kıyamam ya o kadar güzel anlatmışsın ki gözlerim dolu dolu okudum...
Allah uzun ömürler versin canım bir ömür boyu hep mutlu olun inşallah...

özgem su an cok yogun duygular yasıyorum sıtenıze gırdım cok duygulandım aglamaktan kendımı alamıyorum allah ıkınızede cok cok uzun omur versın

akşam kimsecikler kalmıyoo burda:sinifsinif: bende menümü hep akşamına yazıorum :/ bakıyorum siz dünkü menüleriniz yazıosunuz sabahtan :) bugun yedklerm dunkunden cok farklı değildi aslında kendime bi diyet seçmem lazım böyle olmuyo sanırım araştırıyorumda diğer sayfalarda okuyorum hepsini bakalım en uygun gelenine başlıcam..bi de ertesi günü yazıcam artık yediklerimii. bugün su az içtimm anca 4 bardak klava:

Günaydın çıtır adayı hatunlar opuyorumnanaktan
Yarın büyük gün bakalım kimler ne kadar verdi.
Dün yediklerimi ekliyorum.
Sabah
3 zeytin, 1 domates, 1 kk peynir, maydanoz, 1 dilim buğday ekmek

Öğlen
1 karnıyarık, 1 tabak karnabahar, yoğurt, kırmızı lahana ve göbek marul salata

Ara
1 soda

Akşam
2 piliç pirzola azıcık yağda kızarmış, salata, 1.5 bardak ayran

Saol canım benim. opuyorumnanaktan

özgem su an cok yogun duygular yasıyorum sıtenıze gırdım cok duygulandım aglamaktan kendımı alamıyorum allah ıkınızede cok cok uzun omur versın

Ay kıyamam ya ağlama şekerim. Amin canım çok saol. Allahım tez zamanda sağlıkla versin bebeğinizi size.

Kız cadı 9 da girmişsin siteye kimi bekliyon. Bütün gün nerdeydin bakayım alsanaalsanasmile

Özgem sen ne yaptın ya sabah sabah mahvettin beni ( çok kötüyüm şu an ya gözlerimden yaş akıyor valla allah sana ve bebişine uzun uzun ömürler versin.ailenle birlikte hep böyle güzel ve mutlu günler yaşarsın umarım.
Bende gelen meleğim için böyle bir site hazırlıycam büyüdüğünde annesi ve babasından ona hatıra kalsın.Çok iyi bir annesin sen

Ya kızlar ağlamayın ama valla pişman oldum eklediğime.
Sende eminim çok iyi bir anne olacaksın cnm.

|KK Nick|Kartları|14.06.2010|15.06.2010|16.06.2010|17.06.2010|18.06.2010

1|sebnemselayfurkan |%1.5 Sarı Kart| + | + | + | | |
2|hasretim34 |%1.5 Sarı Kart| + | + | + | | |
3|dilekruzgar |%1.5 Sarı Kart| - | + | + | | |
4|uaydın | | - | + | - | | |
5|ırem&Özge | | + | + | + | | |
6|meyvenull | | + | + |ızinli| | |
7|angeLa90 | | + | + | + | | |
8|NeKss | | + | + | + | | |
9|ozlemyb | |Siteye girdi takıma girmedi| - | - | | |

çok güzel anlatmışsın ama canım duygularını bütün sayfaları tek tek hiç bitmesin diyerek okudum.Kuzucuğun çok şanslı çok iyi kalpli bir annesi var ve onu çok seviyor

Kızlar günaydın herkese bugün kandil hepinizin kandili mübarek olsun.Bol bol dua edelim bu akşam inş.hepsi kabul olur. :))

Çiçek canım işallah sende kucağına alacak ve iyi bir anne olacaksın.
Ben biraz fazla araştırmacıyımdır ve eğer mantığımı yatmıyorsa bişiy asla yapmam. O yüzden kızımla ilgili hep doğru adımlar atmışımdır.
Eğitimi, gelişimi, sosyalleşmesi için çok uğraştım. Annemin de payı büyüktür. Mesela konuşması çok düzgündür kızımın ve erken konuştu maşallah. Çünkü annem mesela daha 2-3 aylıkken gazete okurdu sesli okurdu. Sırf kızım kelimeleri duysun bilsin diye. Yemek yaparken pusetine koyar alırdı mutfağa hem yemek yapar hem tarifini anlatırdı. Kızımda dinlerdi onu büyük bi merakla :)
Bu kelimlere aşina olmasına ve erken konuşmasına sebep oldu.
Böyle böyle bir sürü şey işte. Olay doğumdan sonra başlıyor anlayacağın. Her adımını doğru atmak zorundasın.

Evet onun için diyorlarya zaten marifet onu doğurmakta değil,bakıp büyütüp onu iyi bir insan yapmakta diye.Ama yazdıklarını okuyunca anlıyorum ki,senin kuzun gerçekten iyi bir birey olarak yetişiyor çok şanslı bu konudan dolayı.
Benimde annem bakacak bebişime oda zaten bayılır senin annen gibi çocuklarla ilgilenmeye eminim oda benim yokluğumda iyi bakacaktır bebişime ama en büyük iş gene bana ve babasına düşüyor burda canım.

Kesinlikle en büyük olay sizde bitiyor.
Büyükler kıyamıyor çünkü. Mesela benim babam adamın lügatında hayır yok. Hele ırem için.
Gündüzleri evde birde. Arada tartışıyoruz babamla çatışıyoruz ama çözüm yok. Kabullendim artık napayım. Ama Allah annemden de babamdan da razı olsun. Kızıma benden iyi bakıyorlar. Babam hergün türlü türlü oyunlar oynuyor. Kuaförcülük oynuyor yüzü boya içinde kalıyor. Evcilik oynuyorlar babam anne oluyor falan. Geçen bi gittim ayak tırnaklarına oje sürüyor ıremin :)
Ama saolsunlar benim kurallarım dışına hiç çıkmazlar. Birşeye izin yoksa yoktur.
Bu yüzden kızım sınırları ve kuralları bilir. Ama aynı zamanda çok aktiftir.
Sehpa üzerindeki süslerin asla ellenmemesinin gerektiğini bilir ama çok merak ediyorsa gelir izin alır bakar ve yerine koyar.
Ben otoriter ama sevgi dolu bir anneyimdir. Babamız da kıyamayanlardan ama bana asla karışmaz. Ben kızdığım zaman yüz vermez. Ki bu çok önemlidir. Bir taraf kızarken diğeri yüz verirse arsız bir çocuk yetişmiş olur.
Ay amma yazdım bilmiş bilmiş. Gerçi çoğularına bilmişlik gibi gelen şey bende tecrübe :) Ve bıkmadan usanmadan yaıyorum heryerde önerilerimi.

Bence hiçte bilmişlik değil canım yazdıkların ve güzel noktalarının farkına vararak anlatıyorsun benim içinde güzel fikir ve öneriler oluyor bunlar.Mesela demişsin ya biri kızarsa diğeri yüz verirse arsız olur diye çok doğru eşimin halasının çocukları aynen öyle ne anneye nede babaya saygı var,oğlu küçük ablası büyük ama kim kimden küçük sen bile yanlarında şaşırsırsın benim görümcem anneleri yerine onlara kızar bağırırı birşeyler yaptırırır.Ama halamın kızı bıkmış artık bu durumdan sürekli benimle konuşuyor işte,18yaşından sonra onu ben eğitmeye çalışıyorum düşün yani davranışları konusunda olsun hareketleri olsun.ne annesi nede babası umursamıyorlar çünkü baştan ipleri onların ellerine vermişler artık geride alamıyorlar.Ama ben şimdiden diyorum onlara çocuğuma benden başka kimse bağıramaz yada kızamaz ben ona nasıl davranmasını öğretirim diyorum bunlarıda görümceme söylüyorum özellikle çünkü o çok sinirli ve olup olmadık yerde herkese çıkıştığı için şimdiden herşeyden onu korumaya ve önlem almaya çalışıyorum ne kadar doğru yada yalnış yapıyorum bilmiyorum ama şımarık ve arsız biri olmasını istemiyorum çünkü eşimde öyle çocuklardan hiç hoşlanmıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…