Cuma Zayıflama Yarışması 4. Takım

Günaydın herkese. Menümü yazayım hemencik kızlar. Akşam kayınvalidemdeydik. Kadın hep ısrar eder yemicem dediğimde bu sefer etmedi hayret ettim. Demek durum o kadar vahim :roflol: Neyse kazasız belasız atlattık dünü de. Maşallah.

Sabah
1 domates, 1 buğday ekmek, 1 kk peynir, 3 zeytin, 5 dal maydonoz

Öğlen
Taze börülce, yoğurtlu semizotu kavurması,

Ara
6 kayısı

Akşam
Taze fasulye, 1 haşlanmış tavuk but, az lahana turşusu, 4 adet minik acı biber turşusu, salata, yoğurt

Çok kötü değil canım ama biraz eksik. Öğlen ve sabah sebze yok hiç. Domates salatalık falan eklesen iyi olurmuş. Öğlen sadece peynir olmamış hiç.

Süpersin :lepi:

Bu sabah uyanadım galiba beni,daha yeni gördüm menünü kızzzz kaydirigubbakcemile3
Anlamış demekki kadın artık ısrarında bir çözüm yolu olmadığını..
Menün güzel canım afiyet olsun... :lepi:

Olur cnm böyle şeyler sen git bi patatesli ıspanaklı falan börek ye gel. Kendine gelirsin :teselli:

Ben öğlene kdr yokum işim var bugün kızlar. a.s.

Günaydın kızçelerim yasılsınız bakalım bugün yarışın son günü yarın büyük gün :)))))

Dünkü Menüm

Kahvaltı Öncesi
1 bardak greyfurt suyu,1kase çilek

Kahvaltı
Yarım dl tam buğday ekmeği,kk peynir,salatalık

Öğle
Tavuk güveç,salata,ayran

Ara
4kayısı,10 kiraz

Akşam
Kuru fasulye,yoğurt,salata,3 ceviz

Su:3-3.5lt - 3 kupa yeşil çay
Spor :25dk yürüyüş tempolu,
5 dk twister,20 dakika spor egzersizleri(bacak hareketleri-125mekik)

Gayet güzel her zmanki gibi, sporda iyice artmış yürüyüşle... :dance:

Olur cnm böyle şeyler sen git bi patatesli ıspanaklı falan börek ye gel. Kendine gelirsin :teselli:

Ben öğlene kdr yokum işim var bugün kızlar. a.s.

:dilcikar::dilcikar: sen ye onları canım kahvaltımı ettim ben :lepi:lülülülülülü

Gayet güzel her zmanki gibi, sporda iyice artmış yürüyüşle... :dance:

Günaydın canım,saol evet yürüyüş ayrı bir heyecan getirdi inş.böyle devam eder hep

Günaydın herkese. Menümü yazayım hemencik kızlar. Akşam kayınvalidemdeydik. Kadın hep ısrar eder yemicem dediğimde bu sefer etmedi hayret ettim. Demek durum o kadar vahim :roflol: Neyse kazasız belasız atlattık dünü de. Maşallah.

Sabah

Öğlen

Ara
6 kayısı

Akşam
Taze fasulye, 1 haşlanmış tavuk but, az lahana turşusu, 4 adet minik acı biber turşusu, salata, yoğurt

Çok kötü değil canım ama biraz eksik. Öğlen ve sabah sebze yok hiç. Domates salatalık falan eklesen iyi olurmuş. Öğlen sadece peynir olmamış hiç.

Ben bir tek bu gezmeleri atlatamıyorum kazasız belasız, sizler iyisiniz valla. Bravooalkisalkisalkis

Menünde çok güzel bol sebzeli, suyunu ve bitki çayını yazmamışsın, peki dün varmıydı merdiven mekik vs. :dance:

Benim menüm

sabah: 1 dilim kepe ekmek, domates, 4 zeytin, az peynir
öğlen: döner ,salata biraz beyaz ekmek, ayran
ara:elma
akşam:4 kşk pilav, 4 kşk bezelye, 2 kşk yoğurt
ara:5 kiraz, 3 kayısı

su 2,5 litre, dün merdiven inip çıktım dünkü toplam adımım 6700

Yalnız bugün tartıda artıdayım, bugün bolca form çay içicem. Birde dün wc ye çıkamamıştım. Gözlerimde şiş. :KK43: ınş. bugün atarım.

Yarışmaya ara verip dönenlerin kilosu nasıl bildiriliyor?

1- Kilo aldı çünkü nefsine hakim olamadı.
Bu durumda takımdan ayrılış kilosu haftanın ilk kilosu, son tartıldığı kilo da haftanın son kilosu olarak alınır. Aradaki fazla fark negatif olarak takım toplamına yansır. Bu kuralda problem yok. Çünkü kuralın amacı zaten yarışmada olunmadığı zamanlarda başıboş davranmamızı engellemeye çalışmak.

2- Kilo aldı çünkü sağlık / gebelik durumları vardı.
Bu durumda yeni üye gibi kabul edilir. Takıma giriş kilosu haftanın ilk kilosu, bildirim Cuma kilosu da haftanın son kilosu olur ve diğer üyeler gibi aradaki fark listeye yansır. Burada da tartışmaya açık bir yer yok.
3- Kilo verdi.
Yarışmacı diyelim 5 hafta ara verdi yarışmaya. Bu ister keyfi olabilir, ister iş yoğunluğu olabilir vs.
Bu noktada önerimi örnek vererek açıklıyorum.
Yarışmacı geri dönmek üzere ayrıldı. Kilosu 75
Beş hafta sonra geri döndü. Kilo 70
75-70 : 5
Beş kilo verdi ama beş haftada.
Bu durumda bizim her ne kadar bildirimde 75-70 diye yazmamız gerekiyorsa da BU RAKAMI GEÇEN SÜREYE BÖLEREK haftalık rakamı buluyoruz ve 75-50: 5 5kilo / 5 hafta: 1 kilo verdi olarak kabul ediyoruz.

Yani bildirimi aşağıdaki şekilde yapıyoruz.

x üye 75 / 70 / 1

yanına da not düşerek gerekli açıklamamızı yapıyoruz.

Sizlerden ricam, konuyu kişiselleştirmeden ve lafı dallandırıp budaklandırmadan, artık çok net olarak ortaya koyduğum öneriyi oylamanız. Kabul edenler parmak kaldırsın..

Oylama sadece son madde için yapılıyor.

Ben evet diyorum.

Hemen görüşü olan yazsın bugün paylaşım alanına gönderelim.

Benim menüm

öğlen: döner ,salata biraz beyaz ekmek, ayran (birazdan kastın kaç dilim canım ??)
akşam:4 kşk pilav, 4 kşk bezelye, 2 kşk yoğurt (yoğun olarak sanki karbonhidrat almışsın her öğünde keşke bir tabak bezelye yeseydin)

Yalnız bugün tartıda artıdayım, bugün bolca form çay içicem. Birde dün wc ye çıkamamıştım. Gözlerimde şiş. :KK43: İnş. bugün atarım.

Menün bana fazla karbonhidratlı geldi canımbilmiyorumkismile .Adımlarda süper yalnız bende mi alsam ne kaç adım attım sayarım akannehir

Bu durumda takımdan ayrılış kilosu haftanın ilk kilosu, son tartıldığı kilo da haftanın son kilosu olarak alınır. Aradaki fazla fark negatif olarak takım toplamına yansır. Bu kuralda problem yok. Çünkü kuralın amacı zaten yarışmada olunmadığı zamanlarda başıboş davranmamızı engellemeye çalışmak.

Bu durumda yeni üye gibi kabul edilir. Takıma giriş kilosu haftanın ilk kilosu, bildirim Cuma kilosu da haftanın son kilosu olur ve diğer üyeler gibi aradaki fark listeye yansır. Burada da tartışmaya açık bir yer yok.
3- Kilo verdi.
Yarışmacı diyelim 5 hafta ara verdi yarışmaya. Bu ister keyfi olabilir, ister iş yoğunluğu olabilir vs.
Bu durumda bizim her ne kadar bildirimde 75-70 diye yazmamız gerekiyorsa da BU RAKAMI GEÇEN SÜREYE BÖLEREK haftalık rakamı buluyoruz ve 75-50: 5 5kilo / 5 hafta: 1 kilo verdi olarak kabul ediyoruz.

x üye 75 / 70 / 1

Sizlerden ricam, konuyu kişiselleştirmeden ve lafı dallandırıp budaklandırmadan, artık çok net olarak ortaya koyduğum öneriyi oylamanız. Kabul edenler parmak kaldırsın..

Ben evet diyorum.

Evet diyorum

Evet biraz karbonhidrat fazla, ilk uygulama için dr. un seçimi 3 haziranda gidicem sanırım daha iyi bir liste yapar zaten çok fazla veremedim.

Adımsayarıda herkese tavsiye ediyorum ben. ılk kullandığım günler 4000 ü zor görüyordum. Dün 6700 süper benceee.

Evet biraz karbonhidrat fazla, ilk uygulama için dr. un seçimi 3 haziranda gidicem sanırım daha iyi bir liste yapar zaten çok fazla veremedim.

Adımsayarıda herkese tavsiye ediyorum ben. İlk kullandığım günler 4000 ü zor görüyordum. Dün 6700 süper benceee.

Anladım canım,3 haziran'a az kalmış zaten.
Sürekli belinde mi taşıyorsun canım gün içinde nasıl kullanıyorsun peki bunu birde adım sayar alırız ne yapalım herşeyi yapıyoruz zaten zayıflamak için :))

Sabah

Öğlen

Ara
6 kayısı

Akşam

menüye alkışşşş ama spor olsaymıs daha ıyı olurmus tatlım:lepi:
Günaydın kızçelerim yasılsınız bakalım bugün yarışın son günü yarın büyük gün :)))))

Dünkü Menüm

Kahvaltı Öncesi
1 bardak greyfurt suyu,1kase çilek

Kahvaltı
Yarım dl tam buğday ekmeği,kk peynir,salatalık

Öğle
Tavuk güveç,salata,ayran

Ara
4kayısı,10 kiraz

Akşam
Kuru fasulye,yoğurt,salata,3 ceviz

Su:3-3.5lt - 3 kupa yeşil çay
Spor :25dk yürüyüş tempolu,
5 dk twister,20 dakika spor egzersizleri(bacak hareketleri-125mekik)
:lepi::lepi:hihoyyyt masallahı var menununn soze gerek yok:nazar:
Benim menüm

öğlen: döner ,salata biraz beyaz ekmek, ayran
akşam:4 kşk pilav, 4 kşk bezelye, 2 kşk yoğurt

Yalnız bugün tartıda artıdayım, bugün bolca form çay içicem. Birde dün wc ye çıkamamıştım. Gözlerimde şiş. :KK43: İnş. bugün atarım.
guzel hayatım ama adımdan harıc farklı egzersızlerlede dıyetını desteklersen daha ıyı olur sankıı:lepi:

3- Kilo verdi.

x üye 75 / 70 / 1

Ben evet diyorum.

EVET

menumuuu yazıyorummmm

6 adet çilek
2 adet kayısı

sabah :2 adet peksimet,3 adet cerı domates,salatalık,peynır

ara:yesılcay,kayısı

öğle :taze fazulye,az bulgur p,ilavı,yoğurt

ara:yeşilçay

akşam :ızgara kofte,salata
yatmadan once 5 adet cılek
150 adet mekık,1 saat aerobık 2,5 lıtre su

menumuuu yazıyorummmm

6 adet çilek
2 adet kayısı

sabah :2 adet peksimet,3 adet cerı domates,salatalık,peynır

ara:yesılcay,kayısı

öğle :taze fazulye,az bulgur p,ilavı,yoğurt

ara:yeşilçay

akşam :ızgara kofte,salata
yatmadan once 5 adet cılek
150 adet mekık,1 saat aerobık 2,5 lıtre su

:nazar::nazar:alkisalkisalkis süper hayatım mekik sayısı günden güne artıyor çok güzel birşey :lepi:

X