Cuma Zayıflama Yarışması 4. Takım

ciğdem ben de seninle anıyım ben de regl oldum kaçamaklarımda oldu yerimde saydım bu hafta insallah haftaya dedim:)

rİca ederİm canım ben sİzİn lİsteyİ paylaŞım alanına koyarım canım

saol canım a.s.
tam ısırmalık valla bi kahkahalar atıyor onunla oynayınca sorma :)

geçen cumartesi gecesi arkadaşlarım geldi bizede onlarınkide tam 6 aylık ama allahım o nasıl gülmek böyle,birde sıralamaa başlamış,hızlı hızlı gitmeye çalışıyor ama tabi nerde o güç,şimdi zamanları en tatlı halleri zaten,hep küçük kalsalar keşke :))

bizimkinde daha sıralama baslamadı
erken doğdu bir de 1730 gr doğdu biraz geriden geliyoruz yanii evet bu hali guzel ama ben biraz iletişime gecsin istiyorum o halini cok merak ediyorum

çigdem bilerek mi kaplumbaga koydum tickerına yavas gider ama sağlam gider kılolar diye di mi:)

bizimkinde daha sıralama baslamadı
erken doğdu bir de 1730 gr doğdu biraz geriden geliyoruz yanii evet bu hali guzel ama ben biraz iletişime gecsin istiyorum o halini cok merak ediyorum

o zaman canım sen kendin yiyip bebişemi vermedin,o arkadaşımda öyle olmuş kilo almış bebeği beslememiş dr.kızmış hatta biraz yemeni kes diye.
O zamanlarda gelir tatlım bebişlerin her halini yaşamak lazım tadını çıkara çıkara çok şanslısın sen birde ev hanımısın her halini bilerek görerek yaşıyorsun

36 haftalıktı ama beslenemedi tansiyonum seker problemim vs yuzunden suyum da azaldı bu sebepten gelişmiyor diye alalım dedi drumuz

canım bebeğin kaç aylık ...önemli olan sağlıklı olmaları kendilerini çok güzel toparlar onlar çok güçlü ve herşeyin tadını çıkar bende bazen çok stres yapardım çok yorulurdum falan keşke diyorum daha bi sindire sindire geçirseydim o zamanları şimmdi benim kızım 27 ağustosta 2 yaşına girecek...
sanırım doğumda aldın kiloları öyleyse seni çok iyi anlıyorum 35 kg almş biri olarak bak şimdi 74 kg yum aslında daha zayıflardımda çok bozdum rejimimi sende kendine en ez 1 sene ver

canım zaten bebek göbek bağıyla senden besleniyor sen yesende yemesende bebek senin vücudundan ihtiyacı olanı eksiksiz olarak alır amaç bebeğin senden çektiği vitamin proteğin kalsiyum gibi maddeleri yerine koymak... fazlası kilo olarak kalıyor yani istesede bebeğe vermemek gibi bi şansı yok dr kızar evet çünkü kilo çok alınca doğumunda o derecede zorlaşır normal doğum imkansızlaşır yada çok acı verir yada bebek için problem olur yani risk doğar ve dr bunu kabul edemez yoksa sen 1000 kg olsanda bu dr un umrunda olmaz şeker sende bebek istiyosun bunlardan haberin olsun

hem hamilelikte 9 ay boyunca kendini regl öncesi gibi hissediyorsun düşün hep bi şişlik bi tatlı isteği değişen psikoloji eğer bunlara kaptırırsan yemeğede kapılıyosun

Son düzenleme:
ben 92 ile hamile kaldım gebelik sekeri de cıkınca zorunlu diyete basladım 108 ile doğuma girdim aslında basından beri diyetisyene devam ediyordum 16 kılo ile tamamladım yani hamileliği hastaneden serumlar yuzunden 112 ile dondum neyseki 10 gun sonra 102ye inmiştim ama 6 ay boyunca cok dikkat etmedim 107ye kadar cıktım simdi gorduğunuz uzere 103 kıloyum bebeğim kucuk doğuduğu için ucretsiz izin aldın ek 4-5 ay temmuzda işe baslayacağım o zamana kadar hıc olmazsa hamilelik oncesi kıloma inmek istiyorum 92 ye yani biraz zor gerci:))

bebek tansiyon yuzunden beslenemedi bebege giden sağ ve sol damarlarda daha doğrusu plesantaya giden tansiyon yuzunden dirençler oluştu bebege yeterli besin gitmemeye basladı o yuzden buyuyemedi yeterli
gebelik sekeri yuzunden de preeklempsi cıktı idrarda protein yukseldi bir sonraki asama gebelik zehirlenmesi suyum da azaldığı için artık alalım dediler 36. haftada sezeryanla doğdu
10 gun kadar hastanede kaldı sekeri dusuktu beslenme problemi vardı ememiyordu zaten kucuk kadehlerle sırıngalarla ve agızdan boğazına sokulan boru ile besleniyordu sutumu sağıp goturdum
neyseki şimdi hiç bir problemimiz yok
benim hikayem boyle işte
bende polikisti,k over ve ınsulın direnci olduğu için kılo vermem zorlasıyor ama 1 yıl da 2 yıl da olsa bunu yapacağım cunku 2.yi istiyorum aynı seyleri yasamak istemiyorum

arzucum baya bir sorunlu ve zorlu bir dönem geçirmişsin canım.bende böyle şeyler yaşamak istemediğim için,65 ile hamile kalsam yetecek bana :)) odereceyim yani şuna şükrediyorum tartı neredeyse 90 olarak tavan yapmak üzereydi ve ben hiç farketmiyordum bile iyiki dank etmiş yoksa şu anda elimde bir dondurma geziyor olurdum heralde.
sağlıklı bir hamilelik geçirmek istediğim için verebildiğim kadar kilo verip,o şekilde bebiş sahibi olmak istiyorum kızlar

Banucum doğru söylüyorsun daha bir çok şeyi bilmiyorum bile

canım benim neler çekmişsin hiç merak etme inersin eski kilona beraber yapıcaz bunu .. ortak bir noktamız var bende de polikistik over sendromu çıktı 1,5 aydır tedavi oluyorum

kızlar yaa bizim listeyi biz ortak alanda paylaştıkmı yarışma için aramızda yapan oldumu ben yapmayıda bilmiyorum ama uğraşırım olmadıysa

kızlar yaa bizim listeyi biz ortak alanda paylaştıkmı yarışma için aramızda yapan oldumu ben yapmayıda bilmiyorum ama uğraşırım olmadıysa

Hiç sorma tatlım yaptım ben ama sor bir nasıl yaptın diye,şebo gitti,yaseminde gelmedi,yarışçıdan yardım isteyin dedi ve gitti şebo...
bende kendimce yaptım sonrada yarıscıdan yardım istedim ve yaptım,bu haftada böyle atlatlattık canım

gördüm listeyi ellerine sağlık canım .. şebnem çok sevinecek bu yaptığına bende yapan olmasaydı yanlışta olsa yapıcaktım yapmamaktan yiyidir

gördüm listeyi ellerine sağlık canım .. şebnem çok sevinecek bu yaptığına bende yapan olmasaydı yanlışta olsa yapıcaktım yapmamaktan yiyidir

zaten bende hesaplamaları yalnış yapmışım :kedi:ama ne yapıyım bir yandan irsaliye giriyorum öbür yandan telefonlara cevap veriyorum,özür dileye dileye yaptırdım listenin kontrolünü çok şükür ki zamandı gitti kaydirigubbakcemile3

sen zaten işini bilen birine benziyorsun canım..ellerine sağlık

Arzu canım kıyamam ya. Ne zor şeyler yaşamıssın. Çok şükür ki bebeğin sağ salim kucağında. Kilo nasılsa verilir şekerim. Allah istediğin zamanda ikinciyi de verir işallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…