Cuma Zayıflama Yarışması 4. Takım

amanınn kızlar siz misafirlere neler döktürüyosunuz öle yaa:)) ne güzel menüler böyle:) evlenince mi böyle oluyo acaba, insana bi yetenek, istek falan geliyo mu ki:)

börek bizimde aklımıza geldi de yenirmi yenmez mi diye tereddüt ettik.
bide bizim fırın çok iyi pişirmiyo hemen yakıyo altını riskli gibi börek işimiz.
ilk kez gelicek misafirlerin çoğu o yüzden böreği eklemedik.
teşekkür ederim tavsiyen için akşam bidaha annemle bikonuşalım bakalım.

amanınn kızlar siz misafirlere neler döktürüyosunuz öle yaa:)) ne güzel menüler böyle:) evlenince mi böyle oluyo acaba, insana bi yetenek, istek falan geliyo mu ki:)

valla canım ben evli değilim. yeni nişanlı sayılırım.
bundan öncesinde de mutfağa girip böle yemekler yapmadım hiç.
anneme yardım ettim veya onu izledim.
ilk kez kendi başıma (eğer annem bırakırsa) bişiler yapıcam.
menüyüde ben hazırladım.
fakat nişanlanınca bile bi istek bi azim geliyo sanki bana öle oldu :lepi:

tatlım bence tek basına hazırlama menüyü ne olur ne olmaz ilk kez geliyorlar diyorsun annenle yapın hepsi cok güzel olsun ..
bence böreğe hiç gerek yok zaten ramazanda pide yetiyoda artıyo menü zaten cok güzel..

pandomım bızde bole agır mısafır oldugunda mutlaka borek yapılır.sen ozenınce ondan dedım.ama fırın durumuzdada haklısın rıske etmemelısın.sıvı yagda kızarmıs sıgara boregıde dusunebılırsın.ıftara15 dk varken citır cıtır oda guzel olur.LETHEM canım bıraz kısılıkle alakalı mutfagı seven ogrenıyor yapıyor.ama boyle bı mısafırın gelecegınde evının temızlıgıyle servısınle yemeklerının lezzetıyle ve tabıkı sık gıyımınle mukemmelı yakalamak ıstıyorsun.

=)) Facia yaşamayalım dimi zevcanım =))
Doğru diyosun annemle girmek daha akkıllıca galiba
bide yetiştiremem tadını düşüremem :kedi:
rezil olmayalım =)

Anladım canım teşekkür ederim.
iftara az zaman kala mutfakta kızartmayla uğraşmak istemiyorum.
hem de ağır olucak öle kızartınca.
Bu arada kızlar iftarın bence en güzel yanı masayı kurup 10 dk filan masada ezan sesini beklemek :asigim:

sırnaşık şey sırnaşık şey sırnaşık şey tamda unu demek istememiştim olumunekankayizsmile

ayyy aklımaa izmitteki iftarlarım geldi ne güsel olurdu haftada 2 kere en az kalabalık bi soframız olurduu.. nasıl üzüldüm şimdii :çok üzgünüm:

Bence de kendini riske atma , zaten evlenince yeterince kendin uğraşacaksın :)) bende misafiri ve yemek yapmayaı çok severdim ama şimdi bebekten dolayı biz evimizde misafir gibi olduğumuzdan kimseyi çağıramıyorum , eşimde hafta sonu saatsiz çalışıyor of of çok imrendim size ...

Valla şeker ben hep böyleydim. Çalışan anne çocuğu olunca erken öğreniyorsun birçok şeyi. Birde Turizm Otelcilik mezunuyum ben. İşin tüm detaylarını falan biliyorum o yüzden çok özen gösteriyorum.

Bu arada kızlar iftarın bence en güzel yanı masayı kurup 10 dk filan masada ezan sesini beklemek :asigim:

Canım tek başına yapma sakın annenle yap herşeyi. Riske girme. Börek bence ağır kaçar. Zaten yenmiyor bişiy fazla.
Ama çeşit olması açısından hazır bişiyler koyabilirsin. Turşu, çiğ köfte, amerikan salatası gibi bişiler olabilir.

Yemeklerden daha önemli olan sofra düzeni. İlk çünkü sofranı görecekler ona göre. Renkler kullanılan takımlar uyumlu olsun aman dikkat et. Tüm tabakları çatalları falan aynı hizada diz. bayanssulusmile

Canım ya üzülme. :teselli: Annenler nezaman gidicekler zevcan?

Bebiş biraz büyüsün sizde yaparsınız.
bide okula başlayınca arkadaşları da gelir gider sonra onların ailesi ile tanışmalar
bazen ben bunları düşününce yoruluyourm evlenmeden kaydirigubbakcemile3

Bende yemekten ziyade sofraya takanlardanım maalesef ,yemeklerde de süse püse önem veriririm :))

annemle gircem yerimseniben

bu arada bizim evimiz çok küçük kızlar.
sabit bir yemek masamızda yok mağlesef.
portatif katlanabilir masalardan kullanıyoruz.
iki tane masayı birleştirip örtü sericem.
fakat masanın enide fazla yok.
ben de çok isterim herşeyi tam düzenli falan koyayım diye
ama ara sıcakları mezeleri bardakları tabakları masaya sığdırabilirsek
ne mutlu bize :sinifsinif:
yine de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıcam buyrunnnnnnnnn

kızlar yaa canım franboğazlı pasta istiyooooooooooooooooooooooooo :çok üzgünüm:

zevcan bende çokkk severimmmmmm delikafadulden
ya bilmiyorum kötü teşvikmi etcem ama canın çok çekiyosa bir dilim ye.
Ramazan şimdi ne bilim.
zaten ramazandan sonra gerçekten asılıcaz ve biliyorum ki çok iyi sonuç elde edicez.

zevcan napıyorsun ya beni canevimden vurma , tatlı deme bana zaten ofiste kumpir partisi veriyorlar ben de diyetteyim dedim ve yemiyorum buram buram kokuyor ((

Pandomim canım sen güleryüzlü ol gerisini boşver :))

kızlar ben bu aksam kesin tatlı yicem hatta catlayana kadar yemek istiyorum bu aksam..
gecen hafta hastaydım halsizlik bas ağrısı falan filan yiyemiyordum bu gün kendimi cok ii hissediyorum ve karnım cok aç çatlayana kusana kadar yemek istiyorum en cokta pasta tabii..koca 1 dilim yetmaz bana off off uzun zamndır hiç böyle olmamıstı nedeyse 3 aydır ..
kolada içicem suğuk soğukk burda bulabileceğim en güzel tatlı kurabiye eve giderkende kurabiye alıcam yicem işteee ..
öözzzzzzggggeeee dayanamıyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmm... delikafadulden

zevcan annen gittimi gidicekmi?
sordummu emin değilim aklımdaydı belk iyazdım senin cevabını kaçırdım.
kız niyetliysen okadar çok yiyemezsin iftarı açtıktan bi süre sonra zaten çatlıcak gibi oluyon. valla gözün döndüyse ye canım. ya ben en başından beri diyodum ya herşeyden az az ve genelde öğleden sonra kalorili şeleri yemek lazım diye bu yüzden diyodum.

annem burda tatlım pazartesi gidicek..
niyetliyim biliyorum yiyemicem ama yemek istiyorum yanlız kesin yicem bişi var browni kurabiye kola hatta iftar menüm bile olabilir..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…