Cuma Zayıflama Yarışması 4. Takım

Günaydın kızlar...
Dün akşam iftara yeni evli arkadaşıma gittik ailem ve nişanlımın ailesiyle.
Maşallah yeni gelin döktürmüş... =)
İftarda 2 hurma, 1 kase çorba, 1 Porsiyon bezelyeli pilav, 4 köfte. 1 bardak kola.
Daha sonra çayla birlikte 1 dilim kek 2 kurabiye yedim. (dün çok açtım kendimi kaybettim biraz)

Sahurda da 2 bardak süt Kepek ekmeğinede domates maydonoz kaşarlı tost yedim yine.

Kızlar ben çok acıkıyorum iftara kadar =((
İftarda da gözüm dönüyor.

Günaydın , insanlar yeni evlendiklerinde baya bir hamarat oluyorlar zaten kilo alımlarının en büyük nedenide o ,kayınvalideye ve kocaya yemeklerim çok güzel havası estirmek uğruna çoğu kadın pasta börek yapıp sonrada kendi yiyor bi gzel :))

Sende çok kaçırmışsın gerçekten yemekler iyi hoşda , kola kek ve kurabiye fazla kaçmış canım :)) bir daha olmasın

Günaydın herkese. Kızlar süper gidiyoruz maşallah. Yarına çok iyi sonuçlar çıkacak. İsteyen bu akşamdan kilo bildirebilir. İsteyen yarın sabah ama lütfen en geç 12:30 da herkes kilo bildirmiş olsun.

İyiyim özgem bende bebişle uğraşıyoruz annesini tekmeliyorda artık yaramaz :))
Buraya siz yemek yazmadığınız zaman gelebiliyorum kızlar kusura bakmayın malum hamişlik dönemi aşermiyim yok yere :)))

Cerenim yakaladın beni :)))

Aman maşallah cnm tekmelesin. Sağlıklı olduğunun en iyi göstergesi o tekmeler.

benim de iyi gidiyor :eek: bilmiyorumkismile yani ramazan olmasına rağmen iyi :eek:

Valla bahane kabul etmiyorum iyi gitsin artık.

kızlar ben bütün gün bilgisayarın karşısındayım yani buralardayım mirmirmirmir ama sizler yoksunuz sanırım yaz olduğu için böyle kışa toparlanırız :1closedeyes:

Aslında gündüz herkes burada nurcum ama sana mı denk gelmiyor bilemedim.

yapılan yemekler kalıp durduğu için iftarda çorba 15 dk sonrada nohut yemeği yedim.hiç ekmek yemedim.1 lt su içtim şimdide yeşil çayımı içiyorum ohhh kaydirigubbakcemile2

kaydirigubbakcemile5

afiyet olsun canım, süper gidiosun:KK66:

walla perim, gittiğimiz ew oturmasından dönüşte arkadaşımı aldım geldim bize. dışardaydık gezdik falan bakamadım buraya.

bugün yediklerimi yazmakla bitiremem :1no2: bi dilim börek, patates salatası, kola vs. vesaireleri açmak istemiyorum, ama yarın acısını çıkarıcam kesinlikle :kedi:

:eek:klava: Herşeyi affedebiliriz ama kolayı asla.

Günaydın kızlar...
Dün akşam iftara yeni evli arkadaşıma gittik ailem ve nişanlımın ailesiyle.
Maşallah yeni gelin döktürmüş... =)
İftarda 2 hurma, 1 kase çorba, 1 Porsiyon bezelyeli pilav, 4 köfte. 1 bardak kola.
Daha sonra çayla birlikte 1 dilim kek 2 kurabiye yedim. (dün çok açtım kendimi kaybettim biraz)

Sahurda da 2 bardak süt Kepek ekmeğinede domates maydonoz kaşarlı tost yedim yine.

Kızlar ben çok acıkıyorum iftara kadar =((
İftarda da gözüm dönüyor.

Yeni gelin olmak kolay değil aferin ona. Bende çok önem veririm misafire. Birde uyum problemim vardır. Sofrada herşey uyumlu olacak.
Kek ve kurabiyeler fazla olmuş canımcım.
Akşamları yavaş yavaş yersen daha çabuk doyarsın iftarda.

Günaydın hanımlar , umarım herkesin keyfi gıcırdır ...
Dün yediklerimi hemen raporlayayım ;

Öğlen : 2 kaşık nohut yemeği, 3 kaşık zeytinyağlı bamya yemeği , 1küçük kase yoğurt
İkindi : 1 adet salatalık ( hıyar ) 2-3 fincan yeşil çay , 1 Fincan filtre kahve
Akşam :1 adet tavuk but ( küçücük ) -3 Kaşık domates salatası -2 adet çiğköfte
Yatarken : 1 bardak süt
Bu sabah : Müsli ( yağsız süt ile )

Mekiklerimide çekebildim , gece 2 ye kadar oğlum rahat yatıyor , ondan sonra onuda yanıma alıp oturma odasında uyuyoruz 2 gecedir güzel uyuyor ama sonunda benle yatmaya alışacak sanırım :KK43:( Güzel uyuduğu zaman mekikde çekiyorum, kemerimide takabiliyorum daha zinde oluyorum ...

Alışmaz canım merak etme. İlk uykusunu kendi yatağında uyuyorsa korkma. Gece bende yanıma alırdım başka çarem kalmazdı ama çok şükür kızım hiç alışmadı. Kendi yatağında uyur genelde.
Haftada bikaç gün birlikte yatıyoruz onda da önce babasından izin alıyor. Annemle uyuyabilir miyim diye sırnaşık şey

Dün akşam doktora götürdük hafif soğuk algınlığı vardı şansa bırakmak istemedim. Şurup verdi doktor işallah ilerlemez kuşumun hastalığı. Çok zor böyle durumlarda çalışan anne olmak. Sabah işe gelmekle gelmemek arasında çok kararsız kaldım. Ama nasıl sa annem de en az benim kadar iyi bakar bebeğime.

Günaydın , insanlar yeni evlendiklerinde baya bir hamarat oluyorlar zaten kilo alımlarının en büyük nedenide o ,kayınvalideye ve kocaya yemeklerim çok güzel havası estirmek uğruna çoğu kadın pasta börek yapıp sonrada kendi yiyor bi gzel :))

Sende çok kaçırmışsın gerçekten yemekler iyi hoşda , kola kek ve kurabiye fazla kaçmış canım :)) bir daha olmasın

eline oklavayı:eek:klava: aldın pandomim i kovalıyorsun kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
kızlar aradığımı buldum kaydirigubbakcemile2

evet evet denemediğim spor yağ çay kalmadı . ve bunların hepsinden kazandığım tecrübeyle huzurlarınıza en iyi ve kısa sürede uzun vadeli etkiler yaratanları açıklıyorum zemuszemus

1-) alt bacak kasları (kalf kasları ) = önce sağ ayağınızın parmak uçları üstünde 50 kere zıplayın sora sol fakat önemli olan durmamaktır
2-) üst bacak ön kasları = oturuyomuş gibi yaparak 50 kere eğilin kalkın fakat çok eğilin ve yavaşça kalkınki hızlı şekillensin acımalı da biraz
3-) üst bacak arka kaslar ve popo kasları = sırtüstü yatın ayaklarınızı dizlerinizden kırarak yere koyun ve poponuzu sıkıp içeri çekerek karnızı sırtınızı yukarı kaldırın kalçalarınız ve poponuz yansın , gökkuşağı gbi durucaksınız
3- buçuk ) :KK70: iç bacak kasları yan yatın üstteki bacağınızı biraz ileri itip alttakini 50 kere kaldırıp indirmeye çalışın dayanabildiğiniz kadar da tutun bu özellikle o bölge yağlarını yakmaya ideal
karın kasları = dümdüz sırtüstü yatın ayaklarınız dizlerinizi kırmadan 50 kere düz indirip kaldırın çok kaldırmayın kolaya kaçmak yok kaydirigubbakcemile3
kol kasları = sıkmayın kendizi günde 5 şınav yetiyo hem gözünüz korkmaz hemde hergün atlamadan yaparsınız
göğüs kasları = 10 kere düz duvara yüzünüzü dönüp şınav çekiyo gibi kollarınızla vücudunuzu itip kaldırın

bunun haricinde ;
yoğurt : kızartmaların yanında yenirse çok faydalı olur vücuda giren yağı sindirmeden bağırsaklardan atıyo .
Yeşil çay : metabolizma için gerçekten işe yarıyor , hızlandırıcı etkiye sahip
Protein alımını artırın yoksa kaslarınız eriyip gider .. (yumurta ,yoğurt..)
Yağlar kasa dönüşmez . Kas yapmaya başladığınız an yağlarınız da erimeye başlıyacaktır .

bunlar da benm yöntemlerim . Sadece bu sporlarla 1 haftada gerçekten bacaklarınıza inanamaycksnz çünkü bu egzerszler direk o bölgelerinize hitap ediyo. hepsi bende en fazla 10 dk tutuyo deneyin görüceksiniz özellikle alışkanlık haline getirin derim

hadi kolay gelsin , sevgiler opuyorumnanaktan

Herkese günaydın.
Dünkü iftar menümü paylaşayım.
1 kepçe arpa şehriye çorbası
3 yemek kaşığı biber kavurması ve 1 yemek kaşığı yoğurtlu makarna.
bol bol da fasulye salatası yedim.
1 1,5 saat sonra da 1 tane dondurma yedim.
sahurda sadece su içtim.

evet kaçırdım mağlesef mafoldumben

Günaydın herkese. Kızlar süper gidiyoruz maşallah. Yarına çok iyi sonuçlar çıkacak. İsteyen bu akşamdan kilo bildirebilir. İsteyen yarın sabah ama lütfen en geç 12:30 da herkes kilo bildirmiş olsun.

:eek:klava: Herşeyi affedebiliriz ama kolayı asla.

Yeni gelin olmak kolay değil aferin ona. Bende çok önem veririm misafire. Birde uyum problemim vardır. Sofrada herşey uyumlu olacak.
Kek ve kurabiyeler fazla olmuş canımcım.
Akşamları yavaş yavaş yersen daha çabuk doyarsın iftarda.

Alışmaz canım merak etme. İlk uykusunu kendi yatağında uyuyorsa korkma. Gece bende yanıma alırdım başka çarem kalmazdı ama çok şükür kızım hiç alışmadı. Kendi yatağında uyur genelde.
Haftada bikaç gün birlikte yatıyoruz onda da önce babasından izin alıyor. Annemle uyuyabilir miyim diye sırnaşık şey

Dün akşam doktora götürdük hafif soğuk algınlığı vardı şansa bırakmak istemedim. Şurup verdi doktor işallah ilerlemez kuşumun hastalığı. Çok zor böyle durumlarda çalışan anne olmak. Sabah işe gelmekle gelmemek arasında çok kararsız kaldım. Ama nasıl sa annem de en az benim kadar iyi bakar bebeğime.

Kaçırdım gerçekten ya mafoldumben

Bu arada kızına maşallah demek önce babasından izin alıyor :nazar:
geçmiş olsun canım. Hastalığı inşallah ilerlemez ama önlemini almışınız zaten.
anneciğinde güzel güzel bakar yedirir içirir.
gerçekten çalışan anne olmak çok zor bunu çok iyi biliyorum.
benim annem ben 5 yaşındayken işe girdi.
kardeşimde 2,5 yaşındaydı.
bize babannem baktı. Kimse anne gibi bakamaz olamaz.
onun boşluğunu hissederim. o yüzden Allah nasip ederse çocuğum olursa çalışmak istemiyorum :eek:

eline oklavayı:eek:klava: aldın pandomim i kovalıyorsun kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

kaçıcak yer arıyorum ama kendimden de kaçamam ki :nazar:
insan yerken iyi ama yedikten sonraki pişmanlık kötü oluyor

Herkese günaydın.
sahurda sadece su içtim.

inanna sen bu hafta güzel kilo vericeksin bence :nazar:

Geçmiş olsun Özge , bende aynı şeyi söylüyorum oğluma olacak herşey bana olsun yeterki yüzü solmasın , hemececik yüzleri soluyor . Alışmasa iyi olur ama bakalım , bu sıcaklar geçene kadar böyle yatıcaz çünkü çok hareketli tam uyanırken pış pış yapıyorum sabaha kadar uyuyor hiç değilse anında müdahale ediyorum diğer türlü ben gidene kadar çığlığı basıyor ...

Prenses, valla niyetim oklova değildi ama yazdığımı okuyunca öyle olmuş birazcık :))

Ben regl olduğum için kendimi şiş hissediyorum bu hafta tartılmadım hiç korkuyorum ne yalan söyleyeyim :)

Günaydın hanımlar ben geldim...

Kendimi çok yorgun ve bitkin hissediyorum.
Dün tüm gün toplantııdaydım.
Buğün biraz rahatım gibi.
Bu susuzluk beni mahfediyor valla:KK43:

Günaydın canım,
bende de sürekli bi halsizlik var, sıcaklar arttığından beri
böyledim ama ramazan da girince iyice bitkinleştim.
inşallah hayırlısıyla sonunu görürüz.

inanna sen bu hafta güzel kilo vericeksin bence :nazar:

Canım vermişim biraz.
yarın sölerim diye sölemedim=)
bu akşam bi kez daha tartılayım ne olur ne olmaz.
ama kilo verdim diye yağlarım gitmedi ki:KK43:
hala o dalgalanma mevcut.
ramazan dolayısıyla spor da yapamıyorum.
inşallah ramazandan sonra daha iyi olacak çünkü o zamana kursum da bitiyor.
akşamları hem düzenli yerim hem de spor yapmaya da vaktim kalır.

Günaydın canım,

İnşallah canım ya.
Bazen dayanamıcakmışım gibi geliyor.
Birde benim yolumda çok uzun.
Diyorum tutmiyim ama vicdanım el vermiyor.
Bakalım artık gittiği yere kadar.

İnşallah canım ya.
Bazen dayanamıcakmışım gibi geliyor.
Birde benim yolumda çok uzun.
Diyorum tutmiyim ama vicdanım el vermiyor.
Bakalım artık gittiği yere kadar.

Ben 2 gün tutmadım.
Şimdi regl dönemine giricem, o zamana kadar dayanayım diyorum bende.
sonra güç toplar yine başlarım ama gerçekten beni de çok zorluyor.

Herkese günaydın.
sahurda sadece su içtim.

Günaydın cnm gayet iyi.

evet kaçırdım mağlesef mafoldumben

Kaçırdım gerçekten ya mafoldumben

Bu arada kızına maşallah demek önce babasından izin alıyor :nazar:
geçmiş olsun canım. Hastalığı inşallah ilerlemez ama önlemini almışınız zaten.
anneciğinde güzel güzel bakar yedirir içirir.
gerçekten çalışan anne olmak çok zor bunu çok iyi biliyorum.
benim annem ben 5 yaşındayken işe girdi.
kardeşimde 2,5 yaşındaydı.
bize babannem baktı. Kimse anne gibi bakamaz olamaz.
onun boşluğunu hissederim. o yüzden Allah nasip ederse çocuğum olursa çalışmak istemiyorum :eek:

Bende çalışan anne çocuğuyum. Çok kızardım anneme o dönemde ama büyüdükçe anladım. İyi ki çalışmış ve iyi ki bende çalışan bir anneyim.
Herşeye rağmen çok daha mutluyum çalışarak. Kendi paramı kazanıyorum, kızımı kimseye muhtaç etmiyorum, Ne isterse düşünmeden alma şansım var. Ama çalışmasaydım mutlaka kısmamız gerekecekti bişiylerden. Aç kalmazdık elbette ama hayat standardımız düşecekti. Yine de çalışın derim tüm annelere.

Geçmiş olsun Özge , bende aynı şeyi söylüyorum oğluma olacak herşey bana olsun yeterki yüzü solmasın , hemececik yüzleri soluyor . Alışmasa iyi olur ama bakalım , bu sıcaklar geçene kadar böyle yatıcaz çünkü çok hareketli tam uyanırken pış pış yapıyorum sabaha kadar uyuyor hiç değilse anında müdahale ediyorum diğer türlü ben gidene kadar çığlığı basıyor ...

Prenses, valla niyetim oklova değildi ama yazdığımı okuyunca öyle olmuş birazcık :))

Ben regl olduğum için kendimi şiş hissediyorum bu hafta tartılmadım hiç korkuyorum ne yalan söyleyeyim :)

Tartılma zaten zaten akşamı yada yarın sabahı bekle. Artıda çıkarsan bile haftaya - de çıkacaksındır.

Nilaycım bana düşmez ama eğer çok zorlanıyorsan tutmaman daha iyi canımcım.

Günaydın canım,

Ramazandan sonra normale döneceksindir canım. Hepimizi etkiledi sıcaklar ve Ramazan.

Ben kesinlikle bu kilolardan kurtulmak istiyorum.
Ramazanın bitimiyle beraber söz eriyorum elimden geleni yapıcam ve kesinlikle başarılı olucam.
Aslında diyet olrak düşünmemek lazım sadece düzenli beslenicem ilk zamanlarda olduğu gibi.
İnanın çok kararlıyım ama ramazanda bir halsizlik var üzerimde.
Eve gidip direk uyuyorum.Yol beni aşırı derecede yoruyor.
Bilmiyorum nereye kadar dayanabilirim.

Ben 2 gün tutmadım.
Şimdi regl dönemine giricem, o zamana kadar dayanayım diyorum bende.
sonra güç toplar yine başlarım ama gerçekten beni de çok zorluyor.

Dün dayanamadım eve kendimi zor attım.
Dedim uyuyim yoksa dayanamıcam.
Birde evde benden başka kimse tutmuyor.
Tek başıma kalkıyorum sahura bir şeyde yiyemiyorum.
Sevdiğim uyandırıyor en azından su iç diye.
Kalkıp su içip yatıyorum yemek yiyince midem bulanıyor gece.
Birde üzerine ben mesela erken kalkıyorum.Kardeşim geç kalkıyor.
Saatlerimiz o kadar zıtki aynı odayı paylaşıyoruz ışık yanıyor sönüyor uykusuzlukla cabası.Zorlanıyorum hemde çok...

Dün dayanamadım eve kendimi zor attım.
Dedim uyuyim yoksa dayanamıcam.
Birde evde benden başka kimse tutmuyor.
Tek başıma kalkıyorum sahura bir şeyde yiyemiyorum.
Sevdiğim uyandırıyor en azından su iç diye.
Kalkıp su içip yatıyorum yemek yiyince midem bulanıyor gece.
Birde üzerine ben mesela erken kalkıyorum.Kardeşim geç kalkıyor.
Saatlerimiz o kadar zıtki aynı odayı paylaşıyoruz ışık yanıyor sönüyor uykusuzlukla cabası.Zorlanıyorum hemde çok...

Canım 1 2 gün ara ver istersen.
Kendini toplar sonra tekrarvam edersin.
Sen bi de kaç saat yol çekiosun. iyice zayıf düşersin.

X