Cuma Zayıflama Yarışması 4. Takım

Bilmiyorum ki ablacım ne yapmayalım vicdanımda el vermiyor.
Ama bu şekildede çok bitkin oluyorum...

Canımcım vicdanının el vermemesini gerektirecek bir durum yok. Kendine eziyet etmen daha büyük günah. Sağlığından olman daha büyük günah. Rabbim görür içini sen merak etme. Bayramdan sonra günler kısalacak tutamadığın günleri o zaman tutarsın yada kefaretini verir fakir fukarayı sevindirirsin.
Önemli olan insanın içinin temizliği. Seninde kalbinde içinde tertemiz üzme kendini.

Canımcım vicdanının el vermemesini gerektirecek bir durum yok. Kendine eziyet etmen daha büyük günah. Sağlığından olman daha büyük günah. Rabbim görür içini sen merak etme. Bayramdan sonra günler kısalacak tutamadığın günleri o zaman tutarsın yada kefaretini verir fakir fukarayı sevindirirsin.
Önemli olan insanın içinin temizliği. Seninde kalbinde içinde tertemiz üzme kendini.

Teşekkür ederim ablacım desteğin için.
Gerçekden yol uzun olunca tam bir eziyete dönüşüyor.
Bakalım artık dayanabildiğim yere kadar.

Bende çalışan anne çocuğuyum. Çok kızardım anneme o dönemde ama büyüdükçe anladım. İyi ki çalışmış ve iyi ki bende çalışan bir anneyim.
Herşeye rağmen çok daha mutluyum çalışarak. Kendi paramı kazanıyorum, kızımı kimseye muhtaç etmiyorum, Ne isterse düşünmeden alma şansım var. Ama çalışmasaydım mutlaka kısmamız gerekecekti bişiylerden. Aç kalmazdık elbette ama hayat standardımız düşecekti. Yine de çalışın derim tüm annelere.

Ramazandan sonra normale döneceksindir canım. Hepimizi etkiledi sıcaklar ve Ramazan.

Özge benim annem çalışmasaydı geçinemezdik zaten.
iyikide çalışmış bizi muhtaç etmemiş kimseye.
Bende üniversitede okurken harçlığımı çıkarmak için part time çalışıyordum.
Çalışmayı seviyorum çok seviyorum aslında.
Anneme göre ben biraz daha şanslıyım.
Evlenince durumum anneme göre daha iyi olucak.
Çalışmasamda çok rahat geçinebilicez Allahın izniyle.
Benimde düşündüğüm nokta kendi paramı kazanamamak eş den istemek.
ve evde oturarak nasıl zaman geçireceğimi bilememek.
İş temposuna çok alıştım kaç sene oldu.okul zamanından beri.
Ama bebişimi ben büyütmek istiyorum herşeyiyle ben ilgileneyim istiyorum.
Bakalım zaman ve kısmet ne göstericek bakalım.. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.

herkese merhabalar kızlarr:)

günaydın kızlar..22.00 de meyve ve sahurda klasik kahvaltı yaptım..

lethemciğim çok teşekkür ederim bakalım bugun kaç çıkacağım? umarım kaçamağın yarın tartıya yansımaz ve motivasyonunu düşürmez..bugun kaldıgın yerden devam değilmi kaydirigubbakcemile5

perim bugün aynen devam:KK66:

özgeye katılıyorum canım :KK66:

Özgeem, kola içmicem bi daha:KK66: geçmiş olsun bu arada :KK66: kilomu da gece yazarım buraya yarına bırakmayım ne olur ne olmaz:)

biraz kaçıyorum kızlar, arkadaşım hala bizde. sonra uğrarım yine öptüm sizi

pandomim bende çalışıyordum evlendim işten ayrıldım.kriz zamanıydı vurdu geçti 2 yıl oldu dahada iş bulamadım.çok sıkılıyorum.sürekli ugraşacak kafanı dolu tutacak birşeyler arıyorsun.alışmısım çünkü çalışmaya evde olmak kesmiyor nedense beni.çocuk konusundada sana hak veriyorum ama yinede çalışan bir anne olursam daha verimli bir anne olacağımı dşünüyorum tabi iş bulabilirsem :gitme:

pandomim bende çalışıyordum evlendim işten ayrıldım.kriz zamanıydı vurdu geçti 2 yıl oldu dahada iş bulamadım.çok sıkılıyorum.sürekli ugraşacak kafanı dolu tutacak birşeyler arıyorsun.alışmısım çünkü çalışmaya evde olmak kesmiyor nedense beni.çocuk konusundada sana hak veriyorum ama yinede çalışan bir anne olursam daha verimli bir anne olacağımı dşünüyorum tabi iş bulabilirsem :gitme:

Allah hepimizin kalbine gönlüne göre versin inşallah.
Sende inşallah gönlüne göre bir iş bulursun.
Çalışmaya alıştıktan sonra gerçekten evde oturmak zordur.
Yeri geliyor ki hafta sonları bile eğer gezmeye falan gitmezsem evde sıkılıyorum iki gün üst üste.

Özge benim annem çalışmasaydı geçinemezdik zaten.
iyikide çalışmış bizi muhtaç etmemiş kimseye.
Bende üniversitede okurken harçlığımı çıkarmak için part time çalışıyordum.
Çalışmayı seviyorum çok seviyorum aslında.
Anneme göre ben biraz daha şanslıyım.
Evlenince durumum anneme göre daha iyi olucak.
Çalışmasamda çok rahat geçinebilicez Allahın izniyle.
Benimde düşündüğüm nokta kendi paramı kazanamamak eş den istemek.
ve evde oturarak nasıl zaman geçireceğimi bilememek.
İş temposuna çok alıştım kaç sene oldu.okul zamanından beri.
Ama bebişimi ben büyütmek istiyorum herşeyiyle ben ilgileneyim istiyorum.
Bakalım zaman ve kısmet ne göstericek bakalım.. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.

Canımcım işte olay sadece maddiyat olmuyor çalışmaya alışık olunca. Dediğim gibi bizde geçiniriz ama manevi açıdan ben mutsuz bir kadın olurum çalışmayınca. Üniversite bittikten bir hafta sonra işe girdim ben ve hala çalışıyorum. Evde oturamam gibi geliyor. Doğum izninde bile yeter artık biran önce iznim bitsin diyordum son zamanlarda. 8 ay kadar evdeydim izinde.
Bende 3 yaşına kadar bebeğime kendim bakacağım derdim hep ama iş gerçeğe dönünce düşünceler değişiyor. Açıkcası onca çalışmışlığımı kenara koyup 3 sene sonra sıfırdan başlamak beni korkuttu. O zamanda mutsuz olacaktım.
Ve benim mutsuzluğum bebeğimi etkileyecekti.
Rabbim sağ salim bebeğini versin canım sana da o zaman hayırlısı neyse o olsun hakkınızda.

herkese merhabalar kızlarr:)

perim bugün aynen devam:KK66:

özgeye katılıyorum canım :KK66:

Özgeem, kola içmicem bi daha:KK66: geçmiş olsun bu arada :KK66: kilomu da gece yazarım buraya yarına bırakmayım ne olur ne olmaz:)

biraz kaçıyorum kızlar, arkadaşım hala bizde. sonra uğrarım yine öptüm sizi

Canım saolasın. Akşam giricem kilonu merak ediyorm çünkü. opuyorumnanaktan

Kesinlikle haklısın. Ev hanımı anneler de elbette çok iyi anneler ama çalışan anne çalışıyor olmanın verdiği vicdan azabıylamıdır bilmem çok daha kaliteli vakit geçiriyor çocuğuyla. Birde birlikte olunan süre kısıtlı oldğuundan dolayı elbette.

Selam ben ancak gelebildim kimsecikler kalmamış galiba :KK43:( Hemen öğlen raporumu vereyim
4 kaşık erişteli yeşil mercimek
3 kaşık yoğurt
1 dilim kepek ekmeği üzerinde ligt ton balığı ( bu fazlaydı ama canım istedi ne yapayım :)

Çalışan ann yorumlarına da şöyle nokta koymak istiyorum , ev kredisi ödemek zorunda olmasaydık ve evlendiğimizde kendimize ait bir evimiz olsaydı , kesinlikle 3 yaşına kadfar çalışmaz evde olurdum ...

Selam ben ancak gelebildim kimsecikler kalmamış galiba :KK43:( Hemen öğlen raporumu vereyim
4 kaşık erişteli yeşil mercimek
3 kaşık yoğurt
1 dilim kepek ekmeği üzerinde ligt ton balığı ( bu fazlaydı ama canım istedi ne yapayım :)

Çalışan ann yorumlarına da şöyle nokta koymak istiyorum , ev kredisi ödemek zorunda olmasaydık ve evlendiğimizde kendimize ait bir evimiz olsaydı , kesinlikle 3 yaşına kadfar çalışmaz evde olurdum ...

ben buralardayım canım, afiyet olsun :) bence ton balığı doyurucu oluyo ama tabi yağ oranı fazla mı bilmiyorum, ben de kendi başıma kaldığımda salatasını çok yaparım, pratik die:)

ben kahvaltıyla duruyorum, ara öğün de yemedim, annemin saçını boyayacam birazdan, ondan sora yerim bişiler.. dünkü kaçamaklarım mahvetti beni :kedi:

ben ton balığını çok severim :) Her ihtimale karşı getrimiştim yemek olmazsa ofiste diye dayanadmadım :)) hele şööle bol marullu mısırlı falan olacak oh oh ....

Yarın bakalım toplamda kaç kilo vermiş oliciz :)) Bende geçen haftalara göre daha az yiyorum ama ne bileyim kendimi kuş gibi hafif hissetmiyorum :) Sağol özgecim bu arada :)

akşama doru yarım tabak makarna, 2 kaşık da yoğurt yemiştim..
az önce de 2 küçük parça et ve yoğurt yedim..
dün yediklerimin pişmanlık psikolojisi mi yoksa bugün et mi ağır geldi bilmiyorum ama şişkinlik hissediyorum ben ya..
kilo bildirimimi gece yapıcam ben özgecim:KK66: oruç tutmasam da sabaha kadar oturmayı seviyorum da ben:) şu yediklerimi biraz sindireyim öle tartılayım diye:)

selam kızlar.ogleden sonra gelemedim.aksamda davetteydık.1 kase mercımek corbası bol salata 3 tane sarma yedım.sonrasında pılavla fırında tavuk vardı.tabaklar ole bı dolu geldıkı mutfaga gıdıp kendım alabılırmıyım dedım.1 corba kasık pılav ve 3 tane kucuk tavuk aldım.pılav dokunuyor dedım:KK66: en kucuk kare borek ve 1 tanede tatlısından yedım yemek zorunda kaldım.hazırlanmıs o kadar ayıp olurdu.borek ve tatlıyı saymazsak davet ıyı gectı dıyebılır.kolaya hayır dedım sızın korkunuza:)

afiyet olsun perim:) walla kolayı ben de içmem artık, ama davetlerde işte az da olsa tatlıdan tuzludan almak gerekiyo, zira saatlerce uğraşmış ev sahibesi kırılabilio yemedik die :S

benim tartım çok ii deil kızlar ama 500 gr gitmiş gösterio. off ya 10günde yarım kilo az, sanırım bu son günlerde yediklerimden kaynaklanıo :KK43:

kilom: 52 (sabah geç kalırsam die özgem yazıorum şimdiden:KK66:

X