35 yaş kadın kontenjanı

Tesekkur ederim zaten onlisans mezunu olanlar sadece lisans programlarını tercih edebiliyorlarmis yüksek ihtimalle o hakkı kullanmam çünkü ben tekrar onlisans okumak istiyorum ama yinede o hakkim bir köşede kalsa mi diye düşünüyorum

Hakkınız baki, her türlü bir köşede kalacak zaten. Sınava girin puanınız belli olsun ona göre bakarsınız artık

Eğitimin ne kadar içindesiniz?

Araştırın bakalım okula devam ettiği sürece mezun olmayan kaç öğrenci olmuş bugüne kadar?

Belki maksimum uzatma süresi kadar okulu uzatacak belki hepsini alt sınırdan ortalamayla verecek ama o okulu bitirecekler.
Benim eşim istanbul hukuktan atılmıştı bitiremeyip azami öğrenim süresini de doldurduğu için

İlgili branşta okuyacak yeterliliğe sahip olmayan bir insanı, o bölümden mezun edip; bir de aktif çalışma hayatına dahil etmelerinin yaratacağı sonuçlar ne olacak peki ?

Ülkemizde mesleki yeterliliğe sahip olmayan ve diploması iptal edilmesi gereken yüzlerce insan varken; bu uygulama ile de tüy dikilmiş.
neye göre belirlediniz bu yeterliliğe sahip olmayan bir insan olduğunu?

neye göre belirlediniz bu yeterliliğe sahip olmayan bir insan olduğunu?

Birakça gün önce bir konu vardı, çocuğum var ara vereyim mi diye. ben de 10 yıl çalışmışsın, CVn de var, ara ver canın çekiyorsa ölesiye çalışacak halin yok ya yazdım. Diğer yorumları okumaz olaydım hepbir ağızdan kadınlar ortayaş üstüyse iş bulamaz, doğum iznindne sonra iş bulamazsın o bu... Yorumlar gerçekten üzücü, demokratik eşitlikçi bir ülkede değil Arabistanda falan yaşarsan yazılacak durumlar. Kadınlara inanılmaz bir ayrımcılık ve baskı var. 10 yıl önce taşındım çıktım gittim Türkiyeden ama görüyorum ki 10 yılda 1 mm ilerleme yok.

Birakça gün önce bir konu vardı, çocuğum var ara vereyim mi diye. ben de 10 yıl çalışmışsın, CVn de var, ara ver canın çekiyorsa ölesiye çalışacak halin yok ya yazdım. Diğer yorumları okumaz olaydım hepbir ağızdan kadınlar ortayaş üstüyse iş bulamaz, doğum iznindne sonra iş bulamazsın o bu... Yorumlar gerçekten üzücü, demokratik eşitlikçi bir ülkede değil Arabistanda falan yaşarsan yazılacak durumlar. Kadınlara inanılmaz bir ayrımcılık ve baskı var. 10 yıl önce taşındım çıktım gittim Türkiyeden ama görüyorum ki 10 yılda 1 mm ilerleme yok.
ölmüş bitmiş yaş olarak görülüyor sanırım 35 yaş, 2 hafta önce kayıt yaptırırken bende gördüm bu 35 yaş kontenjanını bana uyuyormu belki uyar ama ben zaten örgün eğitim görmek için girmedim sınava niyetim en başından aöf idi çünkü.
Ama eminim ki yapamazsın beceremezsin denilen nice 35 yaş üstü kadın bunu yapabilecek ve başaracak.
ulkede 60 yaştan önce emekli olamiyorsun 35 yaş dedigin insan en az 25 sene daha çalışacak yani neden üni okumasın neden yapamasın neden başaramasın ki?

Yeterli olamayan insan zaten mezun da olamaz o kadar. Amma tatava yapılmış ya lise mi bu okula gideni geçirsinler? Koskoca ülkede bu haktan 1000 kişi faydalansın çok mu yani? Yok sınava hazırlananların emeği, yok tam puan alarak girenin hakkı. Ne kadar ülkesine yabancı insan var şok oluyorum ya.

Sınava giren var mı? Durumlar nasıl? Nereleri hangi bölümleri düşünüyorsunuz?
Sınava girdim ama sadece tyt 4 yillik düşünmüyorum hem onlisans mezunu oldugum icin 34 yas ve sonrasi verilen haktan sadece 4 yillik bolumler icin faydalanabiliyorum .2 yillik 80 82 puanla atanma ihtimali olan bölümleri araştırıyorum tyt puanım da çok iyi gelmez bakicam artık bilemiyorum

Sınava girdim ama sadece tyt 4 yillik düşünmüyorum hem onlisans mezunu oldugum icin 34 yas ve sonrasi verilen haktan sadece 4 yillik bolumler icin faydalanabiliyorum .2 yillik 80 82 puanla atanma ihtimali olan bölümleri araştırıyorum tyt puanım da çok iyi gelmez bakicam artık bilemiyorum
Anestezi oluyosa kaçırmayın bence. 4 yıllık hemşirelik düşünüyorum bakalım bende .

Anestezi oluyosa kaçırmayın bence. 4 yıllık hemşirelik düşünüyorum bakalım bende .
Anestezi atama puanları yüksek yasli bakim var ama onuda ben yapamam eczane hizmetleri emlak yonetimi yada tibbi dokumantasyon var aklımda tabi puana da bağlı onun haricinde aciktan okumakta benm için daha iyi olur iki cocukla ama puanlar açıklanınca daha net bisey olur

Yasitmisiz:) ben cesaret edemem o kadarına inşallah sizin gönlünüze göre olur çünkü bu yasa gelmişiz hala birseylerin mücadelesini veriyoruz Allah yardımcımız olsun emeklerimiz boşa cikmasin

Yasitmisiz:) ben cesaret edemem o kadarına inşallah sizin gönlünüze göre olur çünkü bu yasa gelmişiz hala birseylerin mücadelesini veriyoruz Allah yardımcımız olsun emeklerimiz boşa cikmasin
Aminn hepimizin inşallah 🙏☺️ okul bitince Allah izin verirse 40 olsak çok geç diyorum ,o arada aklıma emeklilik yaşının 60 olduğu geliyor rahatlıyorum 😂

Aminn hepimizin inşallah 🙏☺️ okul bitince Allah izin verirse 40 olsak çok geç diyorum ,o arada aklıma emeklilik yaşının 60 olduğu geliyor rahatlıyorum 😂
Ben yasli bakim ve büro yönetimi arasında kalıyorum yasli bakimin atama puani düşük her türlü atanirim diye düşünüyorum ama o mesleğin psikolojisine dayanabilirmiyim bilemiyorum benim bir şekilde atanmam lazım özel durumlardan dolayı herseyi göze almalıyim bilemiyorum hayırlısı diyorum burada yasli bakim okuyup mesleğinden memnu olan varsa bilgi verebilirlerse çok sevinirim

X