26 - 47 yaş farkı, ilişki, evlilik, bir kadının adama adım atması?

Gereği bu değil işte. İslama göre de değil. Herkes bu yüzden kızıyor. Hemen bir din düşmanlığına yormak için aradan kelime seçiyorsunuz. Konu çok açık aslında. Kolaya kaçmayın.

No. Tam öğrenin konuyu. Benim de dini nikahım var. Biz de okuyoruz dinimizi
Olması gereken bu, dine inanlar için yasal şartlar da zorunludur ülkenin yasalarına karşı gelemezsin, sonra da istediğin dini nikahı yaparsın ve ya önce sıralamayı bilmiyorum
Ama onlar çok zeki ya her şeyi yapıp aaa zina değil diyecekler
Ben zinaya da karşı değilim ki herkesin özgür iradesi
Sadece dini her işe karıştırılması doğru değil

Ya aile de herşeye sahipsiniz maddi manevi iyisiniz.

Anne baba sevginiz tam

Tek çocuksunuz.

Bu durumda bir eksikliğiniz yok

Eğitim almışssınız

Ya çalış , ye iç gez.

Bu adam size gizemli geliyor ondan dolayı size cazip geliyor.

Yaşlar uygun değil

Anlık duygularla saçma sapan şeyler yapıp hayatınızı karartmayın.

Anne babanız ne diyor bu duruma

Nasıl bir eksiklik var ya da yaşatınız hayatınızda farkında değilsiniz.

Bir destek mi alsanız acaba diyeceğim.

Aklını başına al ...

Dinimizde nikah gizli olacak açıktan olacak diye bir emirmi var önemli olan Allah'ın rızası
Dalga mı geçiyorsunuz? Dini nikahın şartları nedir?
Şahitler, duyurmak vs bunlardan haberiniz yok herhalde? İyi valla önüne gelen dini nikah kıyıp sevişip ayrılsın? Bu ne saçma sapan şey tövbe olsun! Dinde bu yok olamaz.

Durumu bukadar karmaşık roman gibi yazıp dramatize etmek neden?
Adamla yarın evlenmek zorunda değilsin.
Ona karşı duyguların varsa açıkça dile getir onunda varsa tanışır bakarsınız.
Belki tanıdıkça hiçte anlattığın gibi biri olmadığını görürsün veya tam tersi.
Milleti boşvermeyi öğren.

Gereği bu değil işte. İslama göre de değil. Herkes bu yüzden kızıyor. Hemen bir din düşmanlığına yormak için aradan kelime seçiyorsunuz. Konu çok açık aslında. Kolaya kaçmayın.
Bakın benim tepkim yukarıdada yazdığım gibi sevgililikte yaşanan herşeye destek verilip dini nikah söz konusu olunca hep aynı seyler söyleniyor.Madem herkes bu kadar dini biliyor yaşıyor.o zaman neden
Dalga falan geçmiyorum heralde nikahı kıymayı bilen bütün bunları da biliyordur.bunu konu sahibi bile öğrenebildiğine göre demekki gizli değilmiş.Sadece bazı kişilerden saklanmış

Kendisi 47 yaşında, bekar, daha önce evlilik, söz, nişan vb durumları başından geçirmemiş hayat kaygısına düştüğü için evlenmeye, yuva kurmaya vakit bulamamış biri.
Konunun devamına, yaş uçurumuna vesaire hiç değinmiyorum bile. Sadece şu cümle bile adamın kocaman bir red flag olduğunu gösteriyor. Böyle biriyle tanışsam direk eşcinsel veya aseksüel olma ihtimali aklıma gelirdi. Kimsenin yönelimine lafım yok ama paravan olarak kullanılmanız size büyük haksızlık olur.

Sıradan ilişkilerde korunuyorlqr korunması da kürtaj oluyorlar bu savunduğun nikahta çocuk olunca ne olacak ??

iyi ki burası Türkiye cumhuriyeti Bu tür şeyler yaygın değil resmi nikah var

Bu sadece bir hoşlantıyla kalmalı, 20 yıl sonra yanında 67 yasinda bir adam olacak ve sen daha 45 yaşında olacaksın. Çocuk getireyim desen babası yaşlı başlı bir dede olacak. Bunu çocuğuna da yapmaya hakkın yok. Herkes gençliginde yanında bir babası olmasını hakeder. Yarın olduğunda çok geç olabilir ve sen çok pişman olabilirsin. Hevesini aldığında etrafta gördüğün genç delikanlılarda gözün kalabilir. En ufak bi kavganızda ben salak mıydım da benden kaç yaş büyük adamla evlendim diyeceksin. Adamın evlenebilecegi yaş sınırı belli seninki belli fazla kurcalama aşkını kalbine göm. Yok öyle aşk sınır tanımaz hikayelerini de geç

Türkiye burası. Bir şeyler hemen duyulur istemeseniz de. Ama konu bu kadar açıkken, ayrı evler, zaten geçici ilişki gibi durumlardan bahsedilirken bu iki insanın imam nikahının normal olduğunu söylemeniz sorun. İslam bunu diyor demeniz. Birkaç kişiden saklanmış bir durum yok. Haklı çıkmak istiyorsunuz sanırım sadece. Bugün burda bir bilgi edindiniz. Bence ona sevinin. İmam nikahı da resmi nikah gibi bildirilmek zorundadır ki geçerliliği olsun. Arapların uydurduğu durumlar mutalar falan. Kültürlerini de islamla birlikte. Kanayan yaramız.

Dinimizde nikah gizli olacak açıktan olacak diye bir emirmi var önemli olan Allah'ın rızası
Saçmalamayın tabii ki var. Gidip tekrar okuyun internet elinizin altında. Kimsenin haberinin olmadığı bir nikah nikah değildir. Yaradanı mı kandırıyorsunuz.

Sadece konuyu okumuştum diğer sayfalara bakmamıştım. Adamın vukuatları da var galiba.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…