26 - 47 yaş farkı, ilişki, evlilik, bir kadının adama adım atması?

Ya tamam anladık adam sütten çıkmış ak kaşık. Hiç bir kusuru yok. Bir iki güne kanatları da çıkar melek yani. Sen zaten kararlısın o yüzden ne yapmak istiyorsan git yap. 26 yaşında insansın aldığın kararların sonuçlarına da kendi başına katlanırsın. Yaş meselesini bir kenara bırak bir kadınla imam nikahlı yaşayıp sonra kadını bırakması bile yeteri kadar sinir bozucu bir durumken sen adamın heykelini dikeceksin. Yani özetle hayat senin hayatın özgürsün.

ne farkı var ki beraber yaşasa nikahsız en azından millet beraber olduklarını bilir.
bunlar ayrı evlerde yaşayıp güya günah olmasın diye dini kullanmışlar. kadının ailesi bilmiyor adamın ailesi bilmiyor.
dini nikahın amacı bu mu?
o zaman herkes sevişmek için güya günah olmasın diye dini nikah kıysın sıkılınca ondan ayrılıp başkasıyla kıysın..
dini oyuncak etmek karaktersizliktir evet.

Neden dini alet etmek olsunki zaten bizim dinimizin getektirdigi şey bu dinimiz bunu emrediyor.
Gizli saklı dini nikahı mı emrediyor dinimiz?
Adamın dini nikahından kimsenin haberi yok, kadınla birlikte de yaşamıyor, yanına uğrayıp sevişip evine dönüyormuş

Demekki onlar için milletin değil Allah'ın dediği önemliymiş.Olmasi gerektigi gibi

karı koca için evet.
bunlar sevgili.
o sevgiliden ayrılınca öbürüyle de kılsın.
öbüründen ayrılınca berikiyle..
bu mu islam?
İste o nikah kıyılınca karı koca olunuyor ya hani hem burda öteki beriki diye çok kişi yok bir kadın var ve 40 yaşın üstünde bir kadın herşeyin farkında olarak rıza göstermiş bir kadın yani kimse kimseyi kandırmamış .Konu sahibi kadında söyledi yukarda oda nafakası için çocuk istemediği için resmi nikah istememiş diye

Dinimizde nikah gizli olacak açıktan olacak diye bir emirmi var önemli olan Allah'ın rızası
Tarafların şahitler huzurunda irade beyanında bulunmalarına rağmen ailelerinden ve yakın çevrelerinden gizleyerek yaptıkları akit, gizli nikâh olarak adlandırılır. Böyle bir akit, nikâhta bulunması gereken aleniyet niteliğini taşımadığından dinin nikâh ile ilgili genel ilkelerine aykırıdır. Sadece iki şahidin bildiği bir nikâh akdinin alenî olduğu söylenemeyeceğinden tarafların ailelerinin ve yakın akrabalarının muttali olmadığı bir akit gizli nikâh olmaktan çıkmaz. Nitekim Hz. Peygamber (s.a.s.) “Bu nikâhı ilan edip duyurun...” (Tirmizî, Nikâh, 6 [1089]; İbn Mâce, Nikâh, 20 [1895]); “Haram olan (ilişki) ile helal olanı (evlilik) ayıran şey, def çalmak ve duyurmaktır.” (Tirmizî, Nikâh, 6 [1088]; Nesâî, Nikâh, 72 [3369-3370]) buyurarak alenîliğin gerekliliğine işaret etmektedir. Hz. Ebû Bekir de gizlenmesi şartıyla yapılan nikâh akdini geçersiz saymıştır (Sahnûn, el-Müdevvene, 2/129).
Diyanetten alıntıdır

Sizin gibiler bu cahillekle sağa sola dini yorum yapmasın
O zaman çoluk çocuk dini nikah kıydık diye gizli
Gizli sevişsinler
Benim sevişmekten yana derdim yok ama Allah’ı kandırmaya çalışmıyorum, herkesten gizli olsun da ama Allah bilir dini nikahı diye
Nikah açık olur herkes de bilir
Allah’ın emrettiği de bu

Bakın bu nikahın kaç kişi arasında yapıldığını tam olarak hicbirimiz bilmiyoruz konu sahibinin anlattıgı kadar bildiğimiz konu sahibide başkalarından duyduğuna göre demekki o kadarda gizli değilmiş.Burda dini konu yasak olduğu için ben fazla ayrıntıya girmek istemedim.Benim ilk tepkim burda sıradan iliskiler desteklenip dini nikah olunca hep büyük tepkiler veriliyor baska konulardada gördüm bunu yoksa ben adamın yaptığı güzel birşey demiyorum en azından zina yapmak istememiş gereğini yapmış diyorum

Sadece adamın arkadaşı biliyor başka bilen yok

Haddinizi bilin dogru konuşun o hakaretleri kendinize saklayın cahil olsam sizin gibi tanımadığım insanlara hakaret ederdim.insan gibi yorum yapmayı bilmiyorsunuz madem yorum yapmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…