26 - 47 yaş farkı, ilişki, evlilik, bir kadının adama adım atması?

Türkiye burası. Bir şeyler hemen duyulur istemeseniz de. Ama konu bu kadar açıkken, ayrı evler, zaten geçici ilişki gibi durumlardan bahsedilirken bu iki insanın imam nikahının normal olduğunu söylemeniz sorun. İslam bunu diyor demeniz. Birkaç kişiden saklanmış bir durum yok. Haklı çıkmak istiyorsunuz sanırım sadece. Bugün burda bir bilgi edindiniz. Bence ona sevinin. İmam nikahı da resmi nikah gibi bildirilmek zorundadır ki geçerliliği olsun. Arapların uydurduğu durumlar mutalar falan. Kültürlerini de islamla birlikte. Kanayan yaramı

Hey Allahım yaa bunlar kendilerimi kıydı nikahını illaki imam kıymıştır degilmi oda şahitsiz kıymayacağına göre.
Ülkemizde evli sayılmak için resmi nikah şarttır, bir müslüman ülkesinin yasalarına karşı gelemez, resmi nikahını da dini nikahını da yapar
Şahitlik konusuna gelince diyanetin açıklamsını yolladık, bildiklerini kendine sakla artık

Bakın benim tepkim yukarıdada yazdığım gibi sevgililikte yaşanan herşeye destek verilip dini nikah söz konusu olunca hep aynı seyler söyleniyor.Madem herkes bu kadar dini biliyor yaşıyor.o zaman neden

Dalga falan geçmiyorum heralde nikahı kıymayı bilen bütün bunları da biliyordur.bunu konu sahibi bile öğrenebildiğine göre demekki gizli değilmiş.Sadece bazı kişilerden saklanmış
Dini nikah bu değil. Zina yapmak isteyen insanlar dini nikah kiyinca değişen birşey olmuyor. Sadece nikah kelimesini kirletmis oluyorlar. Iyi git genelevdeki kadina nikah kıy, işini bitirip çıkarkende boşol boşol de, böylece günaha girmemiş ol. Olurmu öyle şey? Kimi kandırmış olacaksın Allah'ı mı?

Hersey guzel gitse bile 10-15 yila hasta bakici olur en guzel zamanlarinizda da sevdiginiz adami kaybetmis cocuklarla ortada kalmis olursunuz. Yas farkindan cok jenerasyon farki onemli. Hata edersin kendine yazik edersin. Bknz.kayahan ve esi

Dini nikah bu değil. Zina yapmak isteyen insanlar dini nikah kiyinca değişen birşey olmuyor. Sadece nikah kelimesini kirletmis oluyorlar. Iyi git genelevdeki kadina nikah kıy, işini bitirip çıkarkende boşol boşol de, böylece günaha girmemiş ol. Olurmu öyle şey? Kimi kandırmış olacaksın Allah'ı mı?
Bunu yapıyor Arap ülkeleri hala.

Bende
Türkiye burası. Bir şeyler hemen duyulur istemeseniz de. Ama konu bu kadar açıkken, ayrı evler, zaten geçici ilişki gibi durumlardan bahsedilirken bu iki insanın imam nikahının normal olduğunu söylemeniz sorun. İslam bunu diyor demeniz. Birkaç kişiden saklanmış bir durum yok. Haklı çıkmak istiyorsunuz sanırım sadece. Bugün burda bir bilgi edindiniz. Bence ona sevinin. İmam nikahı da resmi nikah gibi bildirilmek zorundadır ki geçerliliği olsun. Arapların uydurduğu durumlar mutalar falan. Kültürlerini de islamla birlikte. Kanayan yaramız.
Tamda bundan bahsediyorum işte gizli kalamaz kalmamışta zaten.Bilgi edinmeye gelince benim dini bilgim tahmin edemeyeceginizden daha fazla rahat olun bence benim sayemde siz araştırıp öğrendiniz birşeyler.Haklı çıkmak gibi bir derdimde yok emin olun .Hicbirimiz konunun içerigini tam olarak bilmiyoruz

Bakın benim tepkim yukarıdada yazdığım gibi sevgililikte yaşanan herşeye destek verilip dini nikah söz konusu olunca hep aynı seyler söyleniyor.Madem herkes bu kadar dini biliyor yaşıyor.o zaman neden
İnsanlar sevgiliyken birlikte yaşamaya, ilişkiye girmeye neden tepki vermiyor da dini nikah kıyana tepki gösteriyor biliyor musunuz?
Sevgililiğin aranızdaki sevgi, sadakat gibi olması gereken duygular dışında bir bağlayıcılığı yok, bunu bilerek bir şeyler yaşıyorsunuz ama nikah bağlayıcılığı olan bir söz vermedir, belli şartları kuralları, kadının erkeğe, erkeğin kadına sorumluluğu ve yerine getirmesi gereken yükümlülükleri vardır.

Erkekler resmî nikahla evlendiği kadına bile doğru dürüst yükümlülüklerini yerine getirmiyor hem de onca kanuna rağmen, dini nikahı yükümlülüklerden kaçmak için oyuncak ettiler oysa onun da hükümleri sorumlulukları ağır ama bu umurlarında bile değil, siz kaç erkek biliyorsunuz dini nikah kıydığı kadından ayrılınca nafaka veren? Aslında vermesi gerekiyor ama bir kısım erkek müstesna geneli inancından yapmıyor hatta inanç umurunda bile değil, kadının inancını ve nikaha verdiği önemi kullanıyorlar.

İnsanlar sevgiliyken birlikte yaşamaya, ilişkiye girmeye neden tepki vermiyor da dini nikah kıyana tepki gösteriyor biliyor musunuz?
Sevgililiğin aranızdaki sevgi, sadakat gibi olması gereken duygular dışında bir bağlayıcılığı yok, bunu bilerek bir şeyler yaşıyorsunuz ama nikah bağlayıcılığı olan bir söz vermedir, belli şartları kuralları, kadının erkeğe, erkeğin kadına sorumluluğu ve yerine getirmesi gereken yükümlülükleri vardır.

Erkekler resmî nikahla evlendiği kadına bile doğru dürüst yükümlülüklerini yerine getirmiyor hem de onca kanuna rağmen, dini nikahı yükümlülüklerden kaçmak için oyuncak ettiler oysa onun da hükümleri sorumlulukları ağır ama bu umurlarında bile değil, siz kaç erkek biliyorsunuz dini nikah kıydığı kadından ayrılınca nafaka veren? Aslında vermesi gerekiyor ama bir kısım erkek müstesna geneli inancından yapmıyor hatta inanç umurunda bile değil, kadının inancını ve nikaha verdiği önemi kullanıyorlar.
Evet çok haklısınız ama bu kişinin kendisini bağlar biliyorum dini konu yasak ama konu ister istemez buraya döndü.Benim demek istediğim sevgililigin neyi bağladığı değil dinde nikahsız iliskiye yer olmadığı ve bunun savunulması tabiki dini inancı farkli olanlara bişey demiyorum

Muta nikahı işte, dinde kesinlikle yeri yok. Bir insan yuva kurmak için evlenir. Başka niyetlerle yapılan nikahın bir geçerliliği yok.
Muta değil misyar bu. Gizli de yapabiliyorlarmış 2 erkek şahit yeterliymis Arabistan da yayginmis. bu nikahi savunan arkadaş bi zahmet arabistana gitsin orada yasasin.Türkiye de dini nikah kiyabilmek için resmi nikah şart

Ülkemizde evli sayılmak için resmi nikah şarttır, bir müslüman ülkesinin yasalarına karşı gelemez, resmi nikahını da dini nikahını da yapar
Şahitlik konusuna gelince diyanetin açıklamsını yolladık, bildiklerini kendine sakla artık
Sende yorumlarını kendine sakla seninle muhattab olmak istemiyorum.Boşuna uğraşma senin seviyene inmiycem

İste o nikah kıyılınca karı koca olunuyor ya hani hem burda öteki beriki diye çok kişi yok bir kadın var ve 40 yaşın üstünde bir kadın herşeyin farkında olarak rıza göstermiş bir kadın yani kimse kimseyi kandırmamış .Konu sahibi kadında söyledi yukarda oda nafakası için çocuk istemediği için resmi nikah istememiş diye

burada konu adam olduğu için kadına ben hiç değinmedim.. kadının mağdur olduğunu söylemedim hiç bir yorumumda.
kadında adamın laciverti bana göre.

Bende

Tamda bundan bahsediyorum işte gizli kalamaz kalmamışta zaten.Bilgi edinmeye gelince benim dini bilgim tahmin edemeyeceginizden daha fazla rahat olun bence benim sayemde siz araştırıp öğrendiniz birşeyler.Haklı çıkmak gibi bir derdimde yok emin olun .Hicbirimiz konunun içerigini tam olarak bilmiyoruz
İnsanlara ilan etmekle ya biz bunu saklayamadık arasında fark var. Baya ben haklı çıkiyim yeter diosunuz. Hiç yorulamam. Benim bilgimde sorun yok. Sizden bir şey öğrendiysem, az önce yazdıklarımla zaten ağrıyan sol kolumu size bir şey anlatarak yormamalıydım olmuştur. Hoşçakalın

Muta değil misyar bu. Gizli de yapabiliyorlarmış 2 erkek şahit yeterliymis Arabistan da yayginmis. bu nikahi savunan arkadaş bi zahmet arabistana gitsin orada yasasin.Türkiye de dini nikah kiyabilmek için resmi nikah şart
Haddinizi bilin siz kim oluyorsunuz da beni ülkemden kovuyorsunuz. Siz mi karar veriyorsunuz işinize gelmeyince hakaretler kovmalar hayırdır kim veriyor bu hakkı size insan gibi saygı çerçevesinde yorum yapmıyorsanız hiç yapmayın

Misyarı duymadım ama aslı müt'a benim bahsettiğimin. Çok da gerekli değil adı. Uzak olsunlar. Haklısınız söylediklerinizde ayrıca 👍

X