Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Folatin sentetik hali folik asit diye biliyorum yanlış mıyım acaba
Evet doğru diyorsun. Şöyle bir açıklama buldum “Vücutta depolanmayan folik asit, kanda düşük folat seviyelerinin yaşandığında ve yüksek kan homosistein seviyelerini önlemek için kullanılır. ”

Folat vücutta depolanabiliyor ama düşük değerde olması durumunda folik asit takviyesi yapılıyor, folik asitin de gerektiği kadarı kullanılıyor vücut tarafından ve kalanı depolanmadan atılıyor. O yüzden belki tahlil sonucunda folat ve folik asit ayrı gösteriliyor olabilir. Zaten tahlil sonucuma tekrar baktım üst sınır yol folik asitte > 4.6 diyor sadece

Benim yoktu ayrı kısım bir tek folat vardı sizin iyiymiş ayri ayri

Selam arkadaşlar cumartesi doktordaydık %100 erkek dedi artık cinsiyetide tam kesinleşince oğluşuma ilk alışverişini sipariş verdim ebebekten indirim varken bi sepet yapayım dedim 3 aylık aldım tecrübeli annelerin tavsiyesini dikkate alarak Allah sağlıkla giydirmeyi nasip etsin. Çok heycanlı

Kiyafetleri tulum olarak cok almayin alt ust takim olarak alin cunku boylari cabuk uzayacagi icin tulumun icinde ayaklari rahat edemiyo bu arada kac haftaliksiniz bana 13 haftalikken kiz dedi drum ama erken oldugu icin emin olamiyorum

Çok şükür benimde fetal termtemiz çıkmış,kalbim yerinden çıkacak gibi oldum hastaneden aradıklarında kız olduğunda kesinleşti rabbim müjdeli haber bekleyen herkese nasip etsin
Çok şükür canım güzel haberler gelmeye devam
Kizlar dna testeleriniznne kadar surede sonuclandi ben baya heyeacnliyim ama hebuz aciklanmadi 1 haftayi gecti nerdeyse
benimki tam 10 günde geldi.

Kızlar bu sezaryen ve normal doğum suda doğum konusunda yeni bir bilgi edindim sizinle de paylaşayım kendi soru işaretlerimle birlikte.
Ben suda doğum düşünmeye başladım bu konuda araştırmalarim devam ediyor. Tek soru işaretim vajinada haddinden fazla esneklik olur mu ve sonrasında o deformasyon kalıcı olur mu.
Bunun haricinde bugün çocukluk arkadaşımla görüştüm doktor o da. Bu doğum şekli konusunda fikirlerini sordum. Çok Kadin doğumcu arkadaşım var, Kadin olanlar direkt sezaryen olur, eşi doğuracak olanlar da normal doğuma sokmaz direkt sezaryene girer dedi. Sebebi de bu deformasyon olayı dedi muhtemelen yani.
Üniversiteden samimi bir arkadaşım yeni normal dogum yapti, kesinlikle sezaryene gir dikişler normal doğumda da oluyor aynı şey dedi. Önermiyor o da normal doğum.
Hormonlar konusunda ben o anı yaşamak çok masalsı muhteşem videolar çıkıyor diye istemiştim ama hormonlar zaten doğumdan bir ay önce kendini hazırlamaya başlıyormuş doğum anı ile çok da ilişkilendirme dedi doktor arkadaşım.
Tüm bu bilgilerden sonra kendi yaş faktörumu de dikkate alarak tekrardan sezaryene yöneliyorum galiba. Çünkü bu vajina genişlemesi konusunda yüzde yüz emin olabilecegim ve içimin tamamen rahat edeceği bir açıklamaya erişemedim. Mantıken de eskisi gibi olması imkansız gibi geliyor. Bu yüzden hatta vajinal estetik ameliyatları oluyor bazı anneler doğumlardan sonra.
Bu çok kişisel bi karar galiba ve neye ne kadar önem verdiğinizle ilgili.
Tecrübeli anneler var burada sizin düşünceleriniz neler?

Vajinal durumlar seninle ilgili o konuya bir yorum yapamayacağım ama şunu da araştırmanı öneririm normal doğumda akciğerden su çıkması, normal doğumda bebeği kaplayan verniks kazeoza sayesinde bebeğin mikroplara karşı korunması, bağışıklığı, normal doğumun adı üzerinde normal olması, normal doğumda bebek ve plesenta vücuttan ayrılır ayrılmaz sütün otomatikman inmesi vs vs.

Kızlar hamileyken sac kestiren var mı? Çevremde biri var cok batıl inançları var korkuttu beni
Ben. İlk hamileliğimde de şimdi de kestirdim.

Kiyafetleri tulum olarak cok almayin alt ust takim olarak alin cunku boylari cabuk uzayacagi icin tulumun icinde ayaklari rahat edemiyo bu arada kac haftaliksiniz bana 13 haftalikken kiz dedi drum ama erken oldugu icin emin olamiyorum
Benimde hep tuluma gidiyor elim ya çok tatlılar

merhaba arkadaşlar bugün doktora gittik bebeğimin cinsiyeti erkekmiş çok büyük süpriz oldu bana o kadar emindim ki kız olduğuna şok oldum o anda eşim aşırı mutlu oldu tabi 13+1 ama orada 14 haftalık göründü ilk uyuyordu sonra kollarını bacaklarını hareket ettirdi çok garip bi histi minicik insan henüz hareket vs hissetmediğim için algılayamamıştım

Kızlar dün ikili tarama için ultrasona girdim bebeğin kalp atışı herşeyi var ama hareket etmiyordu eve gidince aklıma geldi normal mi ya daha önce hareket ediyordu ultrasonda
Uyuduğu bir ana denk gelmişsiniz belli ki. Benim ilk gebeliğimde kızım çok sakindi çok az hareket ederdi doktor ultrasonla dürterdi falan şimdide bu ufaklık inanılmaz hareketli eli kolu durmuyo hiç her ultrasonda aynı. Yapısı gereği sakin bi bebek olabilir ya da uyuyodur annesi :)
Kızlar hamileyken sac kestiren var mı? Çevremde biri var cok batıl inançları var korkuttu beni
Ben kestirdim pek de inamıyorum açıkçası. Boyatma kimyasal olduğundan yaptırmam ama kesimin bir mantıklı açıklaması yok gibi.
Herkesin deneyimi farklı ama ben normal doğumcuyum Zorunluluk olmadıkça da sezeryan istemem. Suda vs onları da düşünmüyorum. İlk çocuğum normal doğumla oldu. Kolay da bi doğum süreci geçirdik. Kesi olmadı ama yırtılma olduğu için 4-5 dikişlik bir alan var. Ben böyle bişey hissetmedim ama genişlemedir vs ona da artık kimse kusura bakmasın can doğuruyorum. Beğenmeyene kapı açık.

Bebeğin hareketlerini ne zaman hissederiz ben 16 haftalığım hiç bişi hissetmiyorum
Hadi ya bende 14 haftalığım 2 3 haftaya hissederim artık diyordum Cinsiyeti belli mi sizin bebisin. Ben kızlar geç mi hareketleniyor acaba diye düşündüm. Benim bebiste sanki kız gibi geliyor bana

Aynen ya ben de 2.yi doğurcam benim adam benim doğumdan sonra bi tarafımı beğenmeyecek olsa haydi yallah derim. Öyle iş mi olur. İlki sezaryendi 2.si yüksek ihtimal normal olcak. Keşke ilkini de normal soğurabilseydim yani sonuçta işin normali bu. Sezaryen anne bebek hayatını kurtarmak için çıkmış bir ameliyat sonuçta tercihe bağlı bir şey olmamalı.

Ay bende tulum olanlardan aldım çoğunu giydirmesi pratik olurmuş gibi geldi tek parça bundan sonra alacaklarımı alt üst bakarım daha çok
Canım ben 15. Haftadayım. 12. Hafta bitince perinatolog %80 erkek demişti. 14. Hafta bitince 100% erkek dedi kendi doktorum.

Alt ust olani patik pijama olarakta pek alma cnm cunku inanilmaz derecede cabuk buyuyo kisa kaliyo ama obur turlu alinca corabin icinede gecirdinde duruyo biz o zaman patik seklinde almisrik boyu uzayinca patiklerini kesmistik bana 13 haftada kesin kiz dedi doktorum ama gecen hafta dr degistirmek zorunda kaldim daha dogrusu dr birakti ben dogum yaptiramam hastane yeterince donanimli degil diye kendine dogum yaptiracak baska dr bul dedi baska dra gittimdede bir turlu kendini gostermedi heralde demistir bu amca baska tanimiyorum buna gostermiyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…