Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Hadi ya bende 14 haftalığım 2 3 haftaya hissederim artık diyordum 😊 Cinsiyeti belli mi sizin bebisin. Ben kızlar geç mi hareketleniyor acaba diye düşündüm. Benim bebiste sanki kız gibi geliyor bana 🥰
Kızlar ikinci hamileliklerde biraz daha erken hissedilebiliyor hareketler(15-16 gibi) ama ilk hamileliklerde 18-20 haftayı bulabiliyor hareketlerini görmek istediğiniz zaman özellikle karnınız doyduktan sonra yani enerjisi bol bir şeyler yedikten sonra sırtüstü yattığınızda hafif hafif hissedebilirsiniz böyle bir gaz hareketi gibi tırtıl varmış gibi, ilk başta böyle oluyor tabi sonra büyüdükçe bariz hareketler görülüyor

Aynen ya ben de 2.yi doğurcam benim adam benim doğumdan sonra bi tarafımı beğenmeyecek olsa haydi yallah derim. Öyle iş mi olur. İlki sezaryendi 2.si yüksek ihtimal normal olcak. Keşke ilkini de normal soğurabilseydim yani sonuçta işin normali bu. Sezaryen anne bebek hayatını kurtarmak için çıkmış bir ameliyat sonuçta tercihe bağlı bir şey olmamalı.
Benimki erkek ultrasonda da çok hareket etmiyor ama randevularım sabah aç karnına olduğum için olabilir belkiii

Aynen ya ben de 2.yi doğurcam benim adam benim doğumdan sonra bi tarafımı beğenmeyecek olsa haydi yallah derim. Öyle iş mi olur. İlki sezaryendi 2.si yüksek ihtimal normal olcak. Keşke ilkini de normal soğurabilseydim yani sonuçta işin normali bu. Sezaryen anne bebek hayatını kurtarmak için çıkmış bir ameliyat sonuçta tercihe bağlı bir şey olmamalı.

aynen öyle tabi ki ben adamın çocuğunu doğurayım o benim genişliğime çatlağıma kiloma laf etsin paralarım :KK70:

aynen öyle tabi ki ben adamın çocuğunu doğurayım o benim genişliğime çatlağıma kiloma laf etsin paralarım :KK70:
Ya bi de şöyle bir şey var ben benim kocamla tanıştığımda 65 kiloydum birlikte yedik içtik 100ü geçince ben ameliyat oldum tüp mide. Bana kızdı kendimi riske attım diye sonra zayıflayınca sordum böyle güzel oldum dimi diye yok aynısın önceden de güzeldin şimdi de güzelsin diyor. Her yerim çatlak benim zayıflamaktan adam görmüyor bile. Seven insanın gözü öyle şeyleri görmez bence. Bi de hele böyle bir durumda hiç görmez. İçimden insan çıkmış yani 😂

Uyuduğu bir ana denk gelmişsiniz belli ki. Benim ilk gebeliğimde kızım çok sakindi çok az hareket ederdi doktor ultrasonla dürterdi falan :KK70: şimdide bu ufaklık inanılmaz hareketli eli kolu durmuyo hiç her ultrasonda aynı. Yapısı gereği sakin bi bebek olabilir ya da uyuyodur annesi :)

Ben kestirdim pek de inamıyorum açıkçası. Boyatma kimyasal olduğundan yaptırmam ama kesimin bir mantıklı açıklaması yok gibi.

Herkesin deneyimi farklı ama ben normal doğumcuyum Zorunluluk olmadıkça da sezeryan istemem. Suda vs onları da düşünmüyorum. İlk çocuğum normal doğumla oldu. Kolay da bi doğum süreci geçirdik. Kesi olmadı ama yırtılma olduğu için 4-5 dikişlik bir alan var. Ben böyle bişey hissetmedim ama genişlemedir vs ona da artık kimse kusura bakmasın can doğuruyorum. Beğenmeyene kapı açık.
Aslında doktorların çoğu normal doğum diye bir şey olmadığını herkesin normalinin birbirinden farklı olabileceğini savunuyor. vajinal doğum denilmesi daha doğru. Ben eşimden çok kendim için de düşünüyorum bu sezaryen olayını. Yani size şöyle söyleyeyim kendi annem bile iki çocuğunu da normal doğurmuş olmasına rağmen bana sezaryen salık verir hep. Bunlar kimsenin bizi beğenip beğenmemesi ile ilgili değil. Afet de olsam beğenmeyeceği varsa beğenmez bu kısım çok ayrı bi konu. Bu tamamen çocuğun gereksinimi ve kişinin kendi tercihi olmalı. Ben sizlerin düşüncelerini merak etmiştim tarafsız olarak yani o nedenle sormak istedim.

Nipt testimiz temiz çıktı cok şükür 🙏🙏 ikinci kızım geliyor. ladin19 ladin19 listeye ekler misin?

Yaş 36 2.cocuk Sat 30.Mayıs kese 5+1 kalp atışı 6+2 cinsiyet kız tahmini doğum 25 şubat
Ekledim canım hangi şehirde yaşıyorsun onu da söylersen ekleyim. Hayırlı olsun sağlıkla gelsin prenses 🩷

Merhaba benide eklemiştiniz cinsiyeti dün belli oldu kızz😊 4 gün önden gidiyor gelişimi doğum tarihi tahminimiz 16 şubattı,artık 12 Şubat
Merhaba doktor mu 12 şubat dedi yoksa siz mi öyle hesap yaptınız? Çünkü ultrasonda zmaan zmaan gelişim önde ya da geride çıkabiliyor ondan sordum.

Alt ust olani patik pijama olarakta pek alma cnm cunku inanilmaz derecede cabuk buyuyo kisa kaliyo ama obur turlu alinca corabin icinede gecirdinde duruyo biz o zaman patik seklinde almisrik boyu uzayinca patiklerini kesmistik😃 bana 13 haftada kesin kiz dedi doktorum ama gecen hafta dr degistirmek zorunda kaldim daha dogrusu dr birakti ben dogum yaptiramam hastane yeterince donanimli degil diye kendine dogum yaptiracak baska dr bul dedi baska dra gittimdede bir turlu kendini gostermedi 😃heralde demistir bu amca baska tanimiyorum buna gostermiyim 😆
Doktor nası doğum yaptıramam dedi riskli bi durum mu var mış ki? Bende Bursa da doğum yapmak için hastane araştırıyorum. Acıbadem düşünmüştüm ama kararsız kaldım.

Doktor nası doğum yaptıramam dedi riskli bi durum mu var mış ki? Bende Bursa da doğum yapmak için hastane araştırıyorum. Acıbadem düşünmüştüm ama kararsız kaldım.
bEn gemlikteyim burdaki ozel hastanede dogum yapilmiyormus ya orhangazi ya yalova diye duymustum dr kontrol icin gelirsin burdaki hastane donanimli degil dogum icin baska dr bul dedi cogu kisiye oyle yapiyormus dr ya son ayda soyluyormus zaten gittimdede boyle pek ilgilenmiyordu bursadaysan nilufer doruk hastanesinde kemal koroglu var ben ona basladim giden arkadaslarimda cok memnun adini duydunmu bilmiyorum ama bi arastir derim

Ilk dogumumuda semih serbest yaptirmisti suan yuksek ihtisat egitim arastirma hastanesinde oda cok iyi bi dr ama devlete gecince sira gelirmi bilmiyorum ama kemal beyi cok arastirmalar sonucu buldum cok ilgili bi doktor birde dr hasta iliskisi kurmuyo adami gorunce o an hastaligini unutuyorsun bir sans verderim

X