Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
doğum konuşmak için biraz erken ama merak ediyorum kızlar düşüncenizi, doğumdan sonra refakatçi olarak yanınızda kimin kalmasını istersiniz yahut eşinizle tek mi bu süreci geçirmek istersiniz??
Ben annemi isterim ya duygusallaşmaya gerek yok benim de bebeminde bakıma ihtiyacı var. Hele benim ilk doğumum ne yapacağımı bilmiyorum. Eşim ayak bağı olur benim desteğe ihtiyacım var annem kalsın refakatçi

Canım çok çok teşekkür ederim sana anlamak yaşamaktan geçer derler adeta içimi okumuşsun Kimsenin hakkı kimsede kalmasın hak yenir ama yutulmaz zaten ben hep söylüyorum hakkımı helal etmiyorum.Uzun yazmak istemiyorum acil bir durumu olanlar olabilir.İnsallh kaç yıl sonra burada olursak sana yazarım çocuklarımı okuttum diye bana dua et Rabbim kimsenin emeğini boşa çıkarmasın bizlerinde inşallah

Eskiden cocugu kucaga almak buyuklerin yaninda ayipmis. Nerden geliyorsa bu gelenekte. Peygamberimiz torunlarini sirtinda gezdirirmis. Sorsak en musluman millet yine biziz. Neyse benim parmagim rahatsizlanmisti hamileyken. Dogumdan sonra da gecmedi. Ameliyat olacaktim emzirdigim icin olamadim
Sonra koluma gecti rahatsızlık artik dayanamadim ameliyat olacaktim ki doktorumun tayini cikti vs. Benim kizim kilolu dogdu ve daha dokuz kiloyken bile hep kucagimda tasidim birakinca agliyor diye. Sonra kizim buyuyup de elim rahat edince rahatsizligim kendiliginden gecti. Camasiri elimde yikamadim ama gucum varken kizim bosyere aglamasin beyin gelisimi psikolojisi etkilenmesin diye surekli dokuz on kiloyu kucagimda tasidim. Bu mu kolay annelik. Herkesin cocugu icin yaptığı fedakarlik var benimki bir cok kisiye gore kucuktur muhakkak ama benim icin kolay degildi en azindan

Haklısın aslında verilecek cevap o ama ben eşim için susuyorum . İleri giderse eşim benim yanımda uyarıyor zaten .
Aslında kafaya taksak her insan bir şekilde kırıyor bizi . Kimse hamile dikkat edelim demiyor .

Atmışlar ortalığa çocuklar öyle büyümüş sanki ilgilenmişlerde, bi bez yıkamışlar diye en büyük zorluğu onlar çekmiş

Kızlar oda güncellemesi yapayım çıta yapmak isteyenler içinde limk vericem baya 1 saate yaptık çok kolaydı çıtalı kısmı beyaza boyayacağız üst kısmada tavşan çizeceğim bitincede atarım
Çıtaları öyle bi dizdik ki minik kolon görüntüsü kayboldu

Eklentiler

• IMG_0920.jpeg
    91,8 KB · Görüntüleme: 94
Yaa çok güzel ne güzel heyecanla oda yapıyorsunuz. Bende heves ediyorum da eşim henüz erken diye yanaşmıyor. Son aylarda yapacağız her şeyi ama şimdiden başlasakta güzel olur tabi

Ben tetenoz aşisi olmadim ilkinde bunda da olmayacagim doktorum gerek görmüyor ki zaten aşı alerjim var

Evet bende ankaradayım Medicana da yapacağım ilk doğumumda ordaydı ama dogum güzel geçsede sonrasında pek yardımları olmadı

Bu beşikten bakan kullanan var mı aranızda? Aslında tahta beşiğim var ama kimseye önermem 6 ay sonrasında sarkmaya çalıştı sürekli kafasını vuruyordu onu kaldırdık depoya tekrar kurmayıda pek düşünmüyoruz hem cok zahmetli hem üstüne iki ev degistirdim kesin kaybolan parcalari vardır sonra ogluma park yatak aldım cok memnun kaldık ama yüksek değil yenidoğan için kullanılmaz daha portatif hem odalarda taşınabilir bişey arıyorum

Eklentiler

• IMG_6554.jpeg
    44,5 KB · Görüntüleme: 78
Yaa çok güzel ne güzel heyecanla oda yapıyorsunuz. Bende heves ediyorum da eşim henüz erken diye yanaşmıyor. Son aylarda yapacağız her şeyi ama şimdiden başlasakta güzel olur tabi
Son aylardada yapmak mantıklı ama duvarını ben kendim yapmak istediğim için son aylar zor olur diye şimdiden yapıyorum hazır enerjim varken

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…