Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Belki çocuğun da varsa kendini dinleyemiyorsundur. Ben daha 11. 12. haftada bebeğin yerini biliyorum deyince 2. ye hamile olan arkadaşım inanmamıştı sonra dokununca inandı. Benim gibi evden çalışan, anne evinde hamileliğin tadını çıkaran biri olmadığı için hiç kendini inceleyememiş, dinlememiş. Muhtemelen senin de öyle.
Ben hamile olduğumu bile unutuyorum 11 aylık bebemle uğraşmaktan 🥹

Kızlar bebeklerinizi kundaklayacak mısınız? Yoksa şu 1 tog 2 tog olan uyku tulumlarindan mi alacaksınız? Ben kundaklamayı düşünüyorum. O yüzden küçük uyku tulumuna gerek yok diye düşündüm. Bir sonraki sonbahar kış ayında da bedenine göre uyku tulumu alırım herhalde.
Ay ben hiç bu aşamayı düşünmemiştim 😂 ama kesin annem yaptırır

Kızlar birşey danışmak istiyorum. Şimdi cerrahpaşa, çapa gibi hastanelerden mhrs üzerinden randevu alınamıyor kendi online randevu sistemlerinden alınıyor. Dün baktım ama perinatoloji göremedim iki hastanede de. Sadece kadın doğum var. Acaba önce kadın doğuma muayene olup sonra onlar mı perinatoloji randevusu veriyor deneyimleyen yada bilen var mı?

Ben ilk hamileliğimde de net 19. Hafta da hissetmiştim ama öncesinde de emin olamıyordum bebek hareketi mi başka birşey mi:)
Bende hiç unutmam 19+1 de tam uyuyacakken hissetmiştim çok güçlü tekmelemişti sonra sabaha kadar uyuyamadm kontrol ettim hep ama 2 gün sonra anca hissettim 🥰

Kızlar bebeklerinizi kundaklayacak mısınız? Yoksa şu 1 tog 2 tog olan uyku tulumlarindan mi alacaksınız? Ben kundaklamayı düşünüyorum. O yüzden küçük uyku tulumuna gerek yok diye düşündüm. Bir sonraki sonbahar kış ayında da bedenine göre uyku tulumu alırım herhalde.
İlkini kundaklamıştım bunu da kundaklarım, tabi tam kundak değil ayaklar serbest olacak şekilde yarım kundak yapacağım ta kii moro refleksi kaybolana kadar, sürekli sıçradıkları için uykularından uyanıyorlar kundakla daha güzel daha derin uyuyorlar ve kendilerini güvende hissediyorlar 🥰

Eki Görüntüle 3462340 bunun etrafi kapali iyice ve tek tek parcalari o yuzden disarisi icin ideal. Link atamadim cnm hepsi burada da bu sekilde var
Ay bu çok mantıklı ve güzelmiş. Benim aklıma gelmezdi. Sütyen emzirirken bunaltır gibi geliyor bir de kışın asla atletsiz dolaşamam belim üşür 😂 çok mantıklı teşekkürler bilgi için 🐣🌺

Benim oğlum kolikti annemlere çok kızmama rağmen sadece kundakla kucakta uyutabiliyordum bazı bebekte tam tersi huysuzlanıyor bebeğe bağlı sanırım

Evet sanırım öyle oluyor. Yani oturim bakim bi deme şansım yok 😅 gece yatarken felan dikkat etmeye çalışıyorum zaten çok geçmeden uyuyorum.
Yemekten sonra sağa ya da sola yatınca cook derinden hissediyorum kendini dinlemen lazım o da cocuklarla zor gelip üzerime atlıyor 🤣

Nasıl yani bu herkese yapılan bir uygulama değil mi, bizi mi kandırıyor bunlar 🤭
Şaka bir yana rutin birleş bu ve hem devlette hem özellerde uygulanan birşey, sizin doktor niye istemedi acaba🤷🏻‍♀️
Yani bilmiyorum ki 15. Haftada sırt kemiğinde tekrar bakmak istiyorum dedi gerek duyarsam ayrıntılıya yollarım dedi sonra tekrar gittiğimde sorun yok iyidir dedi yollamadı birde diğer çocuklarimda da hiç yapmadılar.hem özel hem devlette

Ahahaha o da güzel 😂😂 ya bence bu olay büyük şehirlerde biraz daha farklı. Ben izmirdeyim buradaki tüm doktorlar istiyor arkadaşım İstanbul’da yaşıyor onunda gittiği doktorlar çevresindekiler hep ayrıntılı ultrason yaptırdı. Ama memleketim Antep’te kuzenlerimle falan konuşuyorum kimsenin ayrıntılı ultrasondan , perinatologdan haberi yok 😅 kimse onlara böyle birşeyden bahsetmemiş ki hep özel hastanelere gidiyorlar. Zamanla o taraflarda da zorunlu tutacak doktorlar bence , çünkü Avrupa’da Amerika’da da herkese yapılan bir şey bu.
Canım sanırım buda benim şansıma😒 Ben ilk üç çocuğumda İstanbul'da oturuyordum birtanesinde hep özele gittim diğer ikiside devlete gidiyordum yapmadılar hiç.Kiz acaba bende mi sorun var 🤣

Yemekten sonra sağa ya da sola yatınca cook derinden hissediyorum kendini dinlemen lazım o da cocuklarla zor gelip üzerime atlıyor 🤣
Çocuk olunca zor valla 😂 oğlumda benle dövüşmek istiyor hep onla dövüşmekten bebek hareket etti mi hissettim mi anlayamıyorum ki😂

Arkadas neye vurgu yaptiginin pek farkina varamamis ve bunu sanssizlik olarak degerlendirerek konuyu uzatmamak adina devam etmedim. Sonucta herkes kendini biliyor. Neyse buralarda alisveris vs konusmak daha keyifli cok uzatmayayim. Ama sizin kendinizi sorgulamaniz çok üzücü olmus gerçekten dört tane cocuk yetistirmek herkesin harci degil. Hele bir de hamileyken. Yani bu bes cocuk demek oluyor. Eger o cocuklari samimi söylüyorum klise olarak degil, Vatana millete dinimize hayirli evlatlar olarak yetistirirseniz ne mutlu size. Bir insan icin bundan buyuk ne olabilir. Ben emekleri elinden çalınmış magdur edilmis bir kadinim. Bu sebepten gelecege dair evlatlarimizdan beklentim cok. Onlarin Allahtan korkan, insanlara haksizlik etmeyen bireyler olarak yetistirilmesi hayalim. Cocuk icin en onemli varligin anne oldugunu soyluyor butun uzmanlar. Baba belli bir yastan sonra devreye giriyor. Cocugun uyandiginda annesini yaninda bulmasi. Sevgiyle kucaklanmak bunlar hiçbir şeyle boy olcusemez.ama maalesef ulkemizin ekonomik durumu her annenin cocugunun basinda durmasina izin vermiyor. Ne mutlu size de ki cocuklarinizin basinda durabiliyorsunuz cocuklariniz cok sansli. Bence burada sorgulanmasi gereken kadinlarin calismak zorunda birakilmasi ve ulkenin ekonomik durumu.
Canım çok teşekkür ederim güzel dileklerin için🙏🏻evet çok zor zamanlar atlattım her şey onların geleceği için 🙏🏻 İçimde ukte kalan bir şey var ben liselere hazırlık sınavına girdim zamanında ve o sınav sonucunu bile alamadım neden çünkü doğuda kızlar okumazmış ve buna babam değil abim karar verdi en büyük hayalimdi hemşire olmak istiyordum halen gece oturur düşünür ağlarım anneme kızarım hep ama iş işten geçmedi bende senin gibi en büyük temennim onların okuması meslek sahibi olması ve ben bunu çocuklarıma vasiyet olarak bıraktım aileme de eşime de dedim ben olmasam da çocuklarım okusun öncelikle tabi vatana millete hayırlı evlat olması.Sizde inşallah emeklerinizin karşılığını alırsınız 🤲🏻🌹

Ben de önceki doğumumda sezaryen oldum ve sadece bir gün önce kan sulandiriciyi bıraktırdı doktorum. Erken doğum riskim vardı ki öyle de oldu, doktorum hep ani doğuma alsak da hiç birsey olmaz sadece önlem amaçlı bir gün önce bıraktırıyoruz demişti.
Sanırım bünye meselesi ben diğer doğumum da erken bırakmama rağmen kanama olmuştu rahimde zor durdurmuşlar ben kan sulandırıcıcıya bağlamıştım demek ilgisi yok

Benimde hamile kaldığımdan beri mayonezli patates kızartmasını deli gibi canım istiyor. Her gün olsa her gün yerim öyle canım istiyor. Herkes soruyor aşerdiğin bir şey var mı söyle bir tarafın şişmesin diye hayır diyorum sadece mayonezli patates 😂😂 hafta da bir yiyorum aşırı canım çekiyor ama abartmamaya çalışıyorum çok faydalı bir şey değil diye 🫣
Evet bende öyle valla ama yiyorumm kendimi eksik bırakmıyorum😅

Yaa benim 14.haftada erkek dedi %99. 18.haftada yine gidecegim sizce değişme ihtimali var mı 14.haftada erken mi oluyor? Ben hep kız hissediyordum hala öyle hissediyorum o yüzden hep ikilemdeyim.
99 cok yüksek bir ihtimalmiş 🫠 Ne zaman gideceksiniz doktora genelde 16 dan sonra daha net gözüküyor diyorlar

X