Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Muhakkak sığar.okadar küçük olmuyor çünkü
Öyle mi dersiniz, bi tane alıp deneyim o zaman

Yalnız şöyle bişey oldu bende doğum sonrası, ilk defa bi kışı hem çorapsız hem atletsiz geçirdim ,sırtım üşüyordu ama yine de atlet giyemiyordum hareret basıyordu beni o yüzden hep sütyenle geçiştirdim, emzirme sütyeni de aldım 2 tane Suwen den ama hiç rahat edemedim anaane sütyeni giyiyordum evin içinde en rahatu oydu 😄

Kızlar ben bu sayfadan anne bebek nazarlığı alacağım. Ben çok beğendim sizde bakın isterseniz 😍 en baştaki mavili için fiyat sordum 2 Li 775 tl kargo dahil. Çelik üzeri altın kaplamaymış kararma yapmıyormuş.

İnstaya giremeyen arkadaşlar için ekran görüntüsü koyayım 🤩

Eklentiler

• IMG_8355.png
    IMG_8355.png
    475 KB · Görüntüleme: 41
Yatağı o çıkıntılı yere koyacaksan eğer yatağın üstüne isim falan yazan duvar süsü yaptırabilirsin , yanda kalan duvara da çita ve üzerine sticker , çizim vs. Ne istiyorsan onu yapanilirsen güzel olur bence. Mimari çizim uygulamaları oluyor telefonda ( isimlerini tam bilmiyorum) öyle bir şeyler indirip çizerek deneyebilirsin nasıl görüneceğini ☺️
Aynen bakalım teşekkürlerr gelişmeleri atarım burayada🌸🤰🏻

Simdi vnm ben cok acik anlatamadim aslinda anlatmak istedigimi. Şöyle ki emzirme atletinin emzirme sutyeninden daha islevsel olduğunu düşünüyorum tabi onu da bazen göğüs pedigle birliktw kullanmak gerekebiliyor cunku icinde dolgusu olmuyor normal kumas yani. Ama tekrar sütyen giymek zorunda kalmiyorsun. Kis annesi olacagimiz icin zannediyorum herkes her halukarda atlet giyecekgir. Ust uste giymektense sadece atlet daha ferah daha rahat bu acidan emzirme sutyeni xegil de emzirme atleti alsan daha rahat edersin diye düşünüyorum tabi herkein bunyesi farkli. Emzirme sutyeni bana gerçekten cok gerekli gelmiyor. Emzirmek icin sutyenini alttan kaldirmak cok zor gelmiyor bana. Ustelik emzirme urunleri anne ile coxuk arasindaki ten tene temasi engelldigi icin tavsiye edilmiyor olayi bana cok mantikli geldi o yuzden hele ilk zamanlar sadece disarida kullandim. Kis annesi olacagimiz icin evden de pek cikmayiz gibi. Miktar olarak cok fazla almaya gerek yok demek istedim😊🌷🌷
Ben yanlış anlamışım sizi mantıklı dedikleriniz dikkate alacağımm teşekkürler🌸🥳

Detaylı ultrason için 5 eylüle randevu aldım
İstanbul bağdat caddesindeki bi perinatolog prof 4400 kendi hastanemdede 4750 di fakat doktorun tarihleri bana uymadığı için dışarda yaptırmaya karar verdim
Doktor ararken meşhur bi kaç. Doktordanda fiyat aldım 18 binler 13 binler vs de duydum 😱
Yok artık ya o ne öyle 😱😱

Bende bazı şeylerden tiksindim onlar hariç benimde iştahım prilam kullandıkça açık 🤭 9. Ayda iştah konusunda bidaha konuşuruz 😂
Dün itibariyle ben de Prilam kullanmaya başladım. Siz bağımlılık yapıyor yazdınız diye de sadece akşamları bir tane midem çok bulanırsa alacağım.

Kızlar ben bu sayfadan anne bebek nazarlığı alacağım. Ben çok beğendim sizde bakın isterseniz 😍 en baştaki mavili için fiyat sordum 2 Li 775 tl kargo dahil. Çelik üzeri altın kaplamaymış kararma yapmıyormuş.

Ben de kızım olsaydı kızımla kendime aynı inci bileklikten yaptıracaktım. Adını da İnci koyacaktım. Şimdi oğlumla mavi nazar boncuğu mantıklı geldi 🙃💙

Ahahaha o da güzel 😂😂 ya bence bu olay büyük şehirlerde biraz daha farklı. Ben izmirdeyim buradaki tüm doktorlar istiyor arkadaşım İstanbul’da yaşıyor onunda gittiği doktorlar çevresindekiler hep ayrıntılı ultrason yaptırdı. Ama memleketim Antep’te kuzenlerimle falan konuşuyorum kimsenin ayrıntılı ultrasondan , perinatologdan haberi yok 😅 kimse onlara böyle birşeyden bahsetmemiş ki hep özel hastanelere gidiyorlar. Zamanla o taraflarda da zorunlu tutacak doktorlar bence , çünkü Avrupa’da Amerika’da da herkese yapılan bir şey bu.
Ben şehir hastanesi ve üniversiteye gidiyorum Kocaelide. Devlet hastanesi yani. Hepsi ayrıntılı ultrason istedi. Hatta ben özelde yaptıracağım deyince doktor gerek yok burada yaptır dedi. Yine de özelde yaptıracaksan dikkat et perinatolog olsun yoksa kabul etmiyoruz gibi şeyler bile söyledi. Demek ki zorunlu tuttukları ve kabul etmedikleri durumlar olan bir prosedür diye düşündüm. Bir de ayrıntılı ultrasonda Allah muhafaza bebekte bir şey olur doğar doğmaz ameliyat tedavi vs gerekir falan görülür diye ben kendi şehrimdeki bir profesörden randevu aldım. Antep de Kocaeli gibi bir şehir beni çok şaşırttı valla. Bir de bir arkadaşım özelde ayrıntılıya girdi böbrek genişlemesi varmış bebekte işte doğunca galiba sünnet olması gerekiyormuş kisa sürede bunu özeldeki görmedi şehir hastanesi gördü. Bunun gibi şeyler için ayrıntılı şart bence.

Ben de kızım olsaydı kızımla kendime aynı inci bileklikten yaptıracaktım. Adını da İnci koyacaktım. Şimdi oğlumla mavi nazar boncuğu mantıklı geldi 🙃💙
Valla ben de çok beğendim siparişi de verdim hatta. Muskaların içine talebe göre nazar duası koyuyorlarmış onlara nazar duası koydurdum. İstersen harf ekletebiliyorsun harf başı 20 tl alıyorlarmış. Biz isme daha karar vermedik , isimsizde olsa olur diye düşündüm siparişi verdim. Salı günü kargolayacaklarmış gelsin bakalım 😍😍

Kızlar sizlere doktor vitamin olarak ne verdi? Bana kan ilacı ve prenelac omega 3 verdi ama çok kötü kokusu ya,resmen ağzımdan gitmiyor tadı kokusu 🤮 midemi bulandırdı. Kan ilacının icebiliyorum ama bu çok zor
Doktor bana hem demir ilacı hem D vitamini hem de İnnate Pronatal verdi. İnnateyi demir ve D verince bıraktım. Çünkü İnnate içinde hem demir hem D vitamini zaten vardı. Ben fazla kullanmak istemedim. Herkes gibi demir ve D kullanırım yeter diye düşündüm.

Yaa benim 14.haftada erkek dedi %99. 18.haftada yine gidecegim sizce değişme ihtimali var mı 14.haftada erken mi oluyor? Ben hep kız hissediyordum hala öyle hissediyorum o yüzden hep ikilemdeyim.
Ben oğlumda 13. Haftada erkek olduğunu öğrendim değişmedi. Şimdi 15. Hafta da kız dendi değişcek mi bakalım😅

Ben şehir hastanesi ve üniversiteye gidiyorum Kocaelide. Devlet hastanesi yani. Hepsi ayrıntılı ultrason istedi. Hatta ben özelde yaptıracağım deyince doktor gerek yok burada yaptır dedi. Yine de özelde yaptıracaksan dikkat et perinatolog olsun yoksa kabul etmiyoruz gibi şeyler bile söyledi. Demek ki zorunlu tuttukları ve kabul etmedikleri durumlar olan bir prosedür diye düşündüm. Bir de ayrıntılı ultrasonda Allah muhafaza bebekte bir şey olur doğar doğmaz ameliyat tedavi vs gerekir falan görülür diye ben kendi şehrimdeki bir profesörden randevu aldım. Antep de Kocaeli gibi bir şehir beni çok şaşırttı valla. Bir de bir arkadaşım özelde ayrıntılıya girdi böbrek genişlemesi varmış bebekte işte doğunca galiba sünnet olması gerekiyormuş kisa sürede bunu özeldeki görmedi şehir hastanesi gördü. Bunun gibi şeyler için ayrıntılı şart bence.
Ayrıntılı bence de şart çok haklısın. Valla bende şaşırdım duyunca Antep küçük bir şehirde değil ama bu konuda beni de şaşırttı. Hatta fetal dna testini de bu sene yeni yeni bazı doktorlar söylemeye başlamış geçen sene falan kimse bahsetmiyormuş. 🤷🏼‍♀️

Bence yapabilirsin tığ yok şiş yok elinle örüyorsun. YouTube da videoları da var ayrıntılı ordan da bakarsın 😀
Bende bunun cam göbeği rengi var. Ama ben yapamadım elimle bile anneme verdim o yaptı. Sürekli bir şeyi atlıyor diğer sıraya geçince fark ediyordum. Bence az iş değil, yetenek ve sabır işi.

Kızlaar, bebitonun tekmelerini hissetmek ne kadar güzel bir duyguymuş🥲 4 5 gündür kendimi dinliyorum emin olmak için hep aynı his içimde sanki minik bir baloncuk patlıyor gibi🤭 tekme olduğu da bariz belliii😅 herkes bir an önce hisseder umarım 🙏
Hala hissedemeyen ben 😂 bide ikinci hamilelik 😅

Ayrıntılı bence de şart çok haklısın. Valla bende şaşırdım duyunca Antep küçük bir şehirde değil ama bu konuda beni de şaşırttı. Hatta fetal dna testini de bu sene yeni yeni bazı doktorlar söylemeye başlamış geçen sene falan kimse bahsetmiyormuş. 🤷🏼‍♀️
Benim doktor aldı baktı fetal fraksiyon yüzde 6. Neyse yüzde 4 üstü güvenli dedi. Orada bir canım sıkılmadı değil.

X