Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    134
Benimki babası gibi yılbaşı bebeği olabilir. 6 Ocak normal doğum tarihi. Normalde yılbaşını özellikle kutlayan biri değilim ama oğlumu süslerim doğarsa o zamana diye düşündüm 😅 Ben de bebeklere genel olarak beyaz, açık mavi, mint, toprak tonları, sarı kıyafetleri yani genel olarak açık renk yakıştırıyorum.
Cekim icin kullanirsin sende ozamn yada babasi kirmizi giyer kucuk bey beyaz tulum kirmizi sapka takar ☺️gerci yabancilar giydiyor birsey olmuyor cok evham yapmaya gerek yok icinde kalmasin yapmak istiyirsan yap ❤️bende acik renk cok yakistiriyorum zaten cok guzeller ❤️
Kızlar merhaba aranızda hamileyken uçak yolculuğu yapan var mı ? Bunun için rapor mu almamız gerekiyor ?
Canim ilk aylar sikintili durumun yoksa genelde izin veriyorlar son aylarda tavsiye edilmiyor ama onu da yapan var mi var tamamen gebeliginin nasil gittigi ile alaksli birde dr .❤️

Cekim icin kullanirsin sende ozamn yada babasi kirmizi giyer kucuk bey beyaz tulum kirmizi sapka takar ☺️gerci yabancilar giydiyor birsey olmuyor cok evham yapmaya gerek yok icinde kalmasin yapmak istiyirsan yap ❤️bende acik renk cok yakistiriyorum zaten cok guzeller ❤️

Canim ilk aylar sikintili durumun yoksa genelde izin veriyorlar son aylarda tavsiye edilmiyor ama onu da yapan var mi var tamamen gebeliginin nasil gittigi ile alaksli birde dr .❤️
Ay evet yabancılar ya da ünlüler, instamomlar her şeyi yapıyor. Maşallah ne nazar ne başka bir şey oluyor. Biz de evhamliyiz.

Daha demin bu nedenle acaba dedim sarı bir şeyler de mi alsam 😅
Bizim buralarda da sarı yazma örterler besige fln.oglumda bende örttüm şükür sarılık olmadı.belki hurafedir bilemem ama ben çabuk inanırım böyle şeylere.
Oraya makinaya atilan ince halilardan sersen nasil olur. En azindan sik sik yikamak zorunda kalmazsin haliyi esin cirpiverir
Serdim canım minder falan da attım .kapalı cam balkon zaten.ama onu da mahvediyor .
Ah bu bebişler bende dün temizledim de benim balkonlar kapali hali seriyorum ama halisini falan yikadim makinada artik surekli biseyler döküyor su döküyor 🤣 oturma odamin halisi taninamayacak halde 🤣

0 3 ay yenidogan canim fazla bisey alma dehşet hizli büyüyor 6 ayi bol stokla h&m kaliplari geniş bak ben hep o markayi kullaniyorum oglumda da citcitlari buyuyup kucuktulebiliyor pantolon ve body ler katlanir kollu uzatilip kisaltiliyor ve çok çok uzun süre kullanabiliyorsun
Makina da yıkanan halilardan seriyorum ama onu da mahvediyor sıpa.🤣
Kızlar merhaba aranızda hamileyken uçak yolculuğu yapan var mı ? Bunun için rapor mu almamız gerekiyor ?
30lu haftalarda yasak diye biliyorum ama ona da Dr dan rapor alıyorsun.gecen hafta bı bayan Almanya'ya gidecekmis bnm gittiğim Dr da muane olmuş rapor istedi tam ben girerken.dr da verebiliriz fln diyordu.simdilerde Dr un da izin veriyorsa riskin yoksa yapabilirsin.

Teşekkür ederim kızlar 💖💖

Kızlar iyi dilekleriniz ve dualarınız için çok teşekkürler 🙏 rahim ağzına yakın kanama olmuş. Yatış yapıldı. Serum ve iğne tedavisi yapılıyor. 1-2 gün yatacakmışım. Bu haftalar olan kanamalardan başlardaki kadar korkmuyoruz dedi doktorum. Ama kalkmak şimdilik yasak hep yatış :KK43:
Çok geçmiş olsun inşallah bir an önce atlatırsın . Benim kanamam aşırı olmamıştı yatış verilmedi .ama kanama alanlarım haftalarca geçmedi ama yaklaşık 5 hafta oldu . İğne ve ilaçla evde yattim hep .

Burayada yazmak istedim . Okuyanlar için umut olsun. Gerçekten bu durumu az yada çok geçiren bir sürü kişi var.

Bugün doktor kontrolüm vardı . Çok şükür çok küçük bir alan kalmış ama oda geçmek üzere belli dedi doktor . İlaçları keselim gerek yok artık dedi bugün . Nasıl rahatladım anlatamam . Ağrılar zonklamalar vs hep normal olabilir olacaktır dedi.

Birde daha once çok büyük ihtimalle erkek değişmeyecek demişti. Ama bugün kesin kız dedi. Tekrar tekrar sordum yine değişmez değil mi diye . Bazen erken haftalarda kordon vs araya girebiliyor dedi . Ama şu an herşey hozukuyor kız kesin dedi.

benimde kanama alanı rahim ağzında plesantanin hemen dibindeymiş. Bir de evde iki yaşında kızım var doktorum ben sana evde yat desem kesin yatmazsın sen dedi. Gerçekten de öyle evde zor olurdu aslında benm için hastane iyi oldu. İnsallah geçer azaldı ama bakalım ☹️
Geçer canım merak etme ama ara sıra lekelenmelerin olabilir korkma onları görünce. Progestan verir doktor büyük ihtimal çok yorma kendini

Kızlar az evvel ciğer ile ilgili olan hurafeyi denedim. Doğranmış bi parçayı peçeteyle alıp vücudumda bir yere değdirip attım bakalım bebekte doğum lekesi olacak mı orda. Kardeşimin kayınvalidesi iki hamileliğinde de yapmış ve doğum lekeleri olmuş güya.
Ben bunlara inanmıyorum ya 😄 ama sonucu yaz mutlaka olacak mı

Kızlar az evvel ciğer ile ilgili olan hurafeyi denedim. Doğranmış bi parçayı peçeteyle alıp vücudumda bir yere değdirip attım bakalım bebekte doğum lekesi olacak mı orda. Kardeşimin kayınvalidesi iki hamileliğinde de yapmış ve doğum lekeleri olmuş güya.
Ay ben de ciğer yemiştim bilmeden. Vücuduma sürmedim ama galiba. İkimiz de bir bakarız doğum lekesi olacak mı 🙃

Kizlar arkadaşın biri paylaşmış ama alıntı yapamadım.sag kasik bnm de ağrımaya başladı.yunurtlama günüme daha var.bulantim da bugün yok gibi bsy .daha bı hafta var Dr randevuma.insallah bsy yoktur ya.insan dogurana kadar bı turlu paronayak oluyor doğurduktan sonra bı turlu paronayak oluyor.allahim sağlıcakla kucağımiza almayı nasip etsin inşallah 🤲
Bendim o canım ve evet yumurtlama ağrısıymış bugün asla acımıyor,dün doktoru aradım sordum yumurtlama olmasada hormonlar salgılandığı için gerilip ağrı yapıyormuş.yumurtlama ve reflü günlerini aynı yaşayabilirsin dedi

Çok geçmiş olsun inşallah bir an önce atlatırsın . Benim kanamam aşırı olmamıştı yatış verilmedi .ama kanama alanlarım haftalarca geçmedi ama yaklaşık 5 hafta oldu . İğne ve ilaçla evde yattim hep .

Burayada yazmak istedim . Okuyanlar için umut olsun. Gerçekten bu durumu az yada çok geçiren bir sürü kişi var.

Bugün doktor kontrolüm vardı . Çok şükür çok küçük bir alan kalmış ama oda geçmek üzere belli dedi doktor . İlaçları keselim gerek yok artık dedi bugün . Nasıl rahatladım anlatamam . Ağrılar zonklamalar vs hep normal olabilir olacaktır dedi.

Birde daha once çok büyük ihtimalle erkek değişmeyecek demişti. Ama bugün kesin kız dedi. Tekrar tekrar sordum yine değişmez değil mi diye . Bazen erken haftalarda kordon vs araya girebiliyor dedi . Ama şu an herşey hozukuyor kız kesin dedi.
Çok geçmiş olsun canım yaa ilaçları bırakınca daha da rahatlarsın..
doktor hangi haftada erkek demişti de şimdi kız dedi? Bana 13de erkek dedi ama değişir mi diye emin olamıyorum hala..

kızlar suan farkediyorum göğüslerimin ucu kurumuş ve çatlamış bu normal mi endişelenmeli miyim ne yapacağım yahut??
Normal canım bende de oluyor. Lansinoh göğüs ucu kremi aldım arada bir onunla nemlendiriyorum.
Kızlar iyi dilekleriniz ve dualarınız için çok teşekkürler 🙏 rahim ağzına yakın kanama olmuş. Yatış yapıldı. Serum ve iğne tedavisi yapılıyor. 1-2 gün yatacakmışım. Bu haftalar olan kanamalardan başlardaki kadar korkmuyoruz dedi doktorum. Ama kalkmak şimdilik yasak hep yatış :KK43:
Canım çok geçmiş olsun. Siz iyi olun da yatarsın bir şey olmaz 🙏🏻
Arkadaslar bugün 16+4den geliyorum cinsiyeti öğrendik erkek 😂😂😂
Gözün aydın , sağlıkla gelsin inşallah 🩵🩵
Merhaba arkadaşlar, yaşımdan dolayı fetal dna yaptırmıştım sonuçları iyi geldi allaha şükür. Tabi bu arada cinsiyeti de öğrendik kızım olacak 🩷 Bir kızım vardı bu da ikinci kız ☺️ cinnabon cinnabon
Çok şükür canım 🙏🏻 sağlıkla gelsin prenses 🩷🩷
Ay evet yabancılar ya da ünlüler, instamomlar her şeyi yapıyor. Maşallah ne nazar ne başka bir şey oluyor. Biz de evhamliyiz.
Ya ben de senin gibi düşünüyordum. ilk gebeliğimde 20. Haftada eşimle elimizde İ love mom , İ love dad yazan çoraplarla resim çektik bebek geliyor diye paylaştım , 4 gün sonra bir anda açılmam oldu erken doğum yaptım. Doktor bile çok şaşırmıştı çünkü her şey çok normaldi.
Bana hep yıldızımın düşük olduğunu söylüyorlardı ama ben çok takmıyordum açıkçası. Ama bu olay başıma gelince artık çok dikkat ediyorum. Bu hamileliğimi de ailelerimiz dışında kimse bilmiyor mesela.

Kızlar bizim bugün kontrolümüz vardı , her şey yolunda çok şükür. Bebiş ultrasona göre 16+5 görünüyordu. Ayın 20 sine ayrıntılı ultrason için randevu aldık. Ayak ayak üstüne atmış takılıyordu içerde 😂
IMG_8198.jpeg

Kızlar bizim bugün kontrolümüz vardı , her şey yolunda çok şükür. Bebiş ultrasona göre 16+5 görünüyordu. Ayın 20 sine ayrıntılı ultrason için randevu aldık. Ayak ayak üstüne atmış takılıyordu içerde 😂
Eki Görüntüle 3457948
Ay çok sevimli.💙 Bu aralar bebeğim içimde olmasına rağmen içime sokup sevesim geliyor 😅 Çok sevgi doluyum. Birkaç kıyafet aldım birinin poposunda bulut var, seni popondaki buluttan ısıracağım gibi cümlelerle bebekle konuşuyorum 😅 Ben de nazara inanıyorum, bir yandan da insanın içinde sevgisi taşıyor paylaşmak istiyor. Ben sosyal medya kullanmam ama bebeğin kiyafetlerini bir iki arkadaşımla paylaştım bile mesela. Doğsa kim bilir ne yapacağım, kınadığım analara dönüşmeme az kaldı 😅

Ay çok sevimli.💙 Bu aralar bebeğim içimde olmasına rağmen içime sokup sevesim geliyor 😅 Çok sevgi doluyum. Birkaç kıyafet aldım birinin poposunda bulut var, seni popondaki buluttan ısıracağım gibi cümlelerle bebekle konuşuyorum 😅 Ben de nazara inanıyorum, bir yandan da insanın içinde sevgisi taşıyor paylaşmak istiyor. Ben sosyal medya kullanmam ama bebeğin kiyafetlerini bir iki arkadaşımla paylaştım bile mesela. Doğsa kim bilir ne yapacağım, kınadığım analara dönüşmeme az kaldı 😅
Ah onun bulutunu sevsinler 😍😍😍
Ya bence arkadaşlarımızla paylaşmaktan bir şey olmaz 😅 benim sosyal medya hesabım fazla kalabalık o yüzden birazda bunlar başıma geldi belki de 🤷🏼‍♀️

X