Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    134
Canım benim oğlan 3600dogdu yenidoğan giydirmedim tek bı iki parça hastane çıkışı için almıştım onu giydirdim.genelse 3 6 ay almıştım ben.gecen de bı bayan demişti zayıf doğmuş genelde küçük beden giydirmis.arkadasin dediği gibi bebeğin kilosuna göre bence.sen şimdilik alma daha fazla yenidoğan yada 0 3 ay.cunku çabuk büyüyorlar ben oğlumda aldığım 3 6 ayı bile çok giydiremedim.

Evet öyle diyor büyükler cnm
O zaman bekleyeyim bakalım. Böyle deyince benimkiler çok olmuş 🙃

Yenidoğan bedeni ile 0-3 ay aynı beden mi? Yenidoğan ne kadar süre giydiriliyor. Bir tane 10 parça hastane çıkışı aldım. 3 ya da 4 tane yenidogan tulumu var. 0-3 ay ise 6 tulum. 3 ay ise bir takım bir tulum var. Ben bunların bedenlerini ayırt edemiyorum😅 0-3 ay, yenidoğan ve 3 ay aynı şey mi, hepsi farklı mi 😅
Yeni doğan ilk ay giydirilir 0-1 aydır yani tabi bebeğin kilosuna göre değişir , 3 ay dediği de max 3 aya kadar giydirilir tabi bunlar standart ölçülerdir bebiş minyonsa daha uzun süre de giydirilir

Yeni doğan ilk ay giydirilir 0-1 aydır yani tabi bebeğin kilosuna göre değişir , 3 ay dediği de max 3 aya kadar giydirilir tabi bunlar standart ölçülerdir bebiş minyonsa daha uzun süre de giydirilir
İlk ay için en fazla alırsam 2 tane 5 li hastane çıkış setleri oluyor onlardan alabilirim. Ama şimdi az beklesem iyi olacak. Oğlan bebekler için de iyice ararsan sevimli şeyler varmış. Bulunca dayanamadım 😅

Bebegin cinsiyetini öğrendikten sonra kendimi durduramıyorum ama gelenlerin kaliplarina bakip ara versem iyi olacak. Annem yenidoğan bebeğe kırmızı giydirilmez al basar dedi. Öyle mi gerçekten? Her gün bir şey öğreniyorum🙃
Valla büyükleri dinlemek lazım der susarım 😂 benim oğlumda sarılık geçirdi annem tutturdu sarı bişey ört çocuğun üstüne sarılığını alsın diye, bende hurafe diye hiç örtmedim annemle yedik birbirimizi baktım çocuğun sarılığı geçmiyor altınlarını yastığına taktım sarı yazmayı baş ucuna koydum tabi sarılığı tamamen geçmese de annemin gönlü oldu en azından 😂

Valla büyükleri dinlemek lazım der susarım 😂 benim oğlumda sarılık geçirdi annem tutturdu sarı bişey ört çocuğun üstüne sarılığını alsın diye, bende hurafe diye hiç örtmedim annemle yedik birbirimizi baktım çocuğun sarılığı geçmiyor altınlarını yastığına taktım sarı yazmayı baş ucuna koydum tabi sarılığı tamamen geçmese de annemin gönlü oldu en azından 😂
Daha demin bu nedenle acaba dedim sarı bir şeyler de mi alsam 😅

Oyle bir
Kızlar dün gece sıcaktan çok bunaldım 1.5 gibi uyanıp 2 tane şeftali yedim soğuk ve tatlı 😋 gece beni perişan 4e kadar falan uyutmadı. Yatamıyorum, kalkamıyorum, kusamıyorum. Taş oldu midem 2 dk içinde 🤦🏼‍♀️
durumda hemen salatalik yiyorum ben. Karnim biraz daha sisiyor ama en azindan eksime yanma gibi rahatsiz edici haller ortadan kalkiyor

Oğlum sürekli çıkıp orda oynamak istiyor.gerci o pisletiyor .saksıdaki toprakla oynicam diye heryeri toprak yapıyor.ayaklar hemde nasıl kayıyor 2kez kaydı Allah'tan kendimi dengeye aldım hemn.hersey evlatlar için napcan 🤗
Oraya makinaya atilan ince halilardan sersen nasil olur. En azindan sik sik yikamak zorunda kalmazsin haliyi esin cirpiverir

İlk ay için en fazla alırsam 2 tane 5 li hastane çıkış setleri oluyor onlardan alabilirim. Ama şimdi az beklesem iyi olacak. Oğlan bebekler için de iyice ararsan sevimli şeyler varmış. Bulunca dayanamadım 😅
Bencede aldıkların yeterli gibi.

Ayy nerelerden bakıyorsun asla bişey beğenemiyorum erkek bebeklere 😂 hepsi aynı geliyor bana, hoş bizimki abisininkileri giyecek ama new babyimize de alacaz bişeyler 😅

Bebegin cinsiyetini öğrendikten sonra kendimi durduramıyorum ama gelenlerin kaliplarina bakip ara versem iyi olacak. Annem yenidoğan bebeğe kırmızı giydirilmez al basar dedi. Öyle mi gerçekten? Her gün bir şey öğreniyorum🙃
Benim annem de ilk bebisim dogunceemleketten gelirken sari tulbent getirmis basininustune ortecekmisim sarilik olmayacakmis. Bana da kirmizi tulbent getirmis albasmayacakmis. Ama bebisim yogun bakimda kalinca nasip olmamisti. Aslinda tulbent kullanan biri degilim ama boynuma falan takarim heralde bu sefer gönlü olsun. Bide severim ben boyle zararsiz adetleri🤭

Oğlum sürekli çıkıp orda oynamak istiyor.gerci o pisletiyor .saksıdaki toprakla oynicam diye heryeri toprak yapıyor.ayaklar hemde nasıl kayıyor 2kez kaydı Allah'tan kendimi dengeye aldım hemn.hersey evlatlar için napcan 🤗
Ah bu bebişler bende dün temizledim de benim balkonlar kapali hali seriyorum ama halisini falan yikadim makinada artik surekli biseyler döküyor su döküyor 🤣 oturma odamin halisi taninamayacak halde 🤣
Yenidoğan bedeni ile 0-3 ay aynı beden mi? Yenidoğan ne kadar süre giydiriliyor. Bir tane 10 parça hastane çıkışı aldım. 3 ya da 4 tane yenidogan tulumu var. 0-3 ay ise 6 tulum. 3 ay ise bir takım bir tulum var. Ben bunların bedenlerini ayırt edemiyorum😅 0-3 ay, yenidoğan ve 3 ay aynı şey mi, hepsi farklı mi 😅
0 3 ay yenidogan canim fazla bisey alma dehşet hizli büyüyor 6 ayi bol stokla h&m kaliplari geniş bak ben hep o markayi kullaniyorum oglumda da citcitlari buyuyup kucuktulebiliyor pantolon ve body ler katlanir kollu uzatilip kisaltiliyor ve çok çok uzun süre kullanabiliyorsun

Hastanelerde de ışık tedavisi falan uygulaniyormus diye duymustum. Sari isik mi falan ayrinti bilmiyorum ama tulbentin isigi gerçekten ise yariyor olabilir. Buyuklerimiz bazen yanilsa da kocakari tavsiyelerinin genelde dogru olduguna inaniyorum ben

Zaten sarılığı almıyor sadece sarılık olan bebeğin sarılığını kamufule ediyor sarı şeyler hatta bebeğin sarılık olduğunu bile fark etmiyorlar bu yüzden :)

Zaten sarılığı almıyor sadece sarılık olan bebeğin sarılığını kamufule ediyor sarı şeyler hatta bebeğin sarılık olduğunu bile fark etmiyorlar bu yüzden :)
Ay cok guldum ya 😂 biz yinede bulunduralim ne olur ne olmaz ben iki bebemdede kullandim sari yazma sukur sarilik sikintisi cekmedik tabi onunla ilgisi yoktur ama en azindan gonulleri oldu sik sik emzirmek gerekir sarillik icin sut yetmiyor ise mama takviyesi ❤️☺️

Bencede aldıkların yeterli gibi.

Ayy nerelerden bakıyorsun asla bişey beğenemiyorum erkek bebeklere 😂 hepsi aynı geliyor bana, hoş bizimki abisininkileri giyecek ama new babyimize de alacaz bişeyler 😅
Carter's, Marks and Spencer, Little Gusto aldım. Chakra daha hamile kalmadan almıştım 2 uniseks 2 kız 2 de erkek. 4 tulumu da oradan oldu ogluşumun. Civil, H&M, LCW, e-bebek için de görerek alırım diye düşündüm.

Ben dinledim buyukleri canim 😂 tabi herseyi yapmadim arastirdim olctum tarttim kafama yatar ise uyguladim kirmizi giydirmedimzaten yenidogana yakistirmiyorum 😂

Ben dinledim buyukleri canim 😂 tabi herseyi yapmadim arastirdim olctum tarttim kafama yatar ise uyguladim kirmizi giydirmedimzaten yenidogana yakistirmiyorum 😂
Benimki babası gibi yılbaşı bebeği olabilir. 6 Ocak normal doğum tarihi. Normalde yılbaşını özellikle kutlayan biri değilim ama oğlumu süslerim doğarsa o zamana diye düşündüm 😅 Ben de bebeklere genel olarak beyaz, açık mavi, mint, toprak tonları, sarı kıyafetleri yani genel olarak açık renk yakıştırıyorum.

X